کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رساله ذهبیه از اساس دروغ است!
۱۵:۵۶, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
اخیراً فایلی صوتی از حجت الاسلام و المسلمین استاد فاطمی نیا منتشر شده است که با نامعتبر دانستن راوی کتاب «رساله ذهبیه»، انتساب متن این کتاب به حضرت علی‌بن موسی الرضا (علیه السلام) را زیر سؤال برده اند. متن پیشرو بخش از سخنرانی ایشان می باشد که با کمی ویرایش! تقدیم می شود. فایلی صوتی آن را نیز می توانید از اینجا بشنوید.

من سه چهار سال پیش رفتم صدا و سیما و گفتم شما را قسم می دهم که نگویید طب اسلامی! بلکه بگویید طب سنتی.

بعدا دیدم که هر دو را می گفتند گاهی طب اسلامی و گاهی طب سنتی. دیروز در اخبار دیدم که معاون وزارت بهداشت گفته: «نگویید طب اسلامی»! من ایشان را دعا می کنم و می گویم خدا خیرش بدهد.

ببینید خواهران و برادران! شما را بخدا حواستان جمع باشد! وقتی می گوییم روایت معنایش این نیست که هرچه می گوییم صحیح است. چرا تا یک روایت می بینیم میگوییم طب اسلامی. تو چه می دانی طب اسلامی چیه؟!

شیخ صدوق می فرماید بعضی از این روایاتی که مرتبط با طب هست بعضی از اینها اقلیمیه! یعنی در یک اقلیم خوب است و در اقلیم دیگر خوب نیست! و بعضی از روایات هم از اساس جعلی است. تشخیص روایات جعلی از صحیحی یک علمی می خواهد، یک بصیرتی می خواهد. حالا هی بگوییم طب اسلامی، طب اسلامی!

رساله ذهبیه را نسبت دادند به حضرت رضا (علیه السلام)! بنده رفتم تحقیق کردم دیدم این کتاب از اساس ساخته و پرداخته است. رساله ذهبیه یک راوی دارد و آن هم محمد بن جمهور عمی و این هم مقبول رجال نیست. و نوشته اند «لا تکتب روایته» و یا «لا یقبل حدیثه». این که گفته اند امام رضا (علیه السلام) برای مامون نامه طبی نوشته اند این غلط است. امام رضا (علیه السلام) هرگز برای مامون رساله ای طبی ننوشته اند. رساله ذهبیه از اساس دروغ است.

امضای -Ali-
[تصویر: 1_Untitle2.png]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۲, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #2

سالهاست که در کتابخانه ها طب الصادق طب الباقر وطب الرضا حاوی روایاتی از امامان مشاهده شده تکلیف اینها چه میشه؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۴۷, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۶/مهر/۹۶ ۱۷:۵۲)mdroudgar نوشته است:  سالهاست که در کتابخانه ها طب الصادق طب الباقر وطب الرضا حاوی روایاتی از امامان مشاهده شده تکلیف اینها چه میشه؟

خیلی خوب میشه اگه دوستان یکی از علما که اجتهاد شون برای ما مسلم است رو معرفی کنند که در مورد روایات طبی بررسی علمی کرده باشند و صحیح و از نا صحیح تفکیک کرده باشند.
ما که هر چی گشتیم چنین چیزی نیافتیم !!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۵۷, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #4

بنظر میرسه که طب اسلامی وسنتی دو امر متفاوت اند ومجموعه ای بنام طب النبی وجوددارد برای اطاعات بیشتر دو لینک ویکی پدیا در باره طب اسلامی وطب سنتی را می نویسم
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%A8_%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا