کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کشتار آتئیستها در تگزاس
۱۵:۴۶, ۱۷/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آبان/۹۶ ۱۵:۵۳ توسط قلب.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام

Texas church shooter was a militant atheist

‏دیدید هروقت داعش ترور و جنایت میکنه، آتئیستها میگن اسلام واقعی همینه.
حالا عامل کشتار ۲۷ نفر در تگزاس آتئیست بوده.
سلام تروریست، سلام جانی!

t.co/w0JlTYJQnL
فرید ابراهیمی

@Fars_Plus

امضای قلب
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۱۷, ۲۵/آبان/۹۶
شماره ارسال: #31

سلام خدمت شما
(۲۵/آبان/۹۶ ۱۷:۴۸)آتئیسمو نوشته است:  این که افراد منطقی شامل تعریف مرتد می‌شن یا نه رو می‌شه از دوجنبه نظری و عملی بررسی کرد ببینیم واقعا چه‌طوره و به هر حال در این مورد صحبت هست.
از لحاظ نظری که مرتد محسوب نمیشن. حالا اگر کسی بخواد فراتر از اون چیزی که دین گفته عمل کنه، دیگه اشکال از خودشه.
۸:۲۴, ۲۶/آبان/۹۶
شماره ارسال: #32
آواتار
(۲۵/آبان/۹۶ ۱۷:۴۸)آتئیسمو نوشته است:  سلام مهدی‌سینا جان. دلیلی که لینک دادم به متن اصلی اینه که نمی‌تونم صحت تمام منابع رو جزء به جزء بررسی کنم و از طرفی حق نویسنده مطلب نمی‌خوام تضییع بشه. اگه منابع رو کپی کنم مسئولیت اشتباه در منبع دادنم به عهده من خواهد بود.

به هر حال، من رفتم سر اصل مطلب و کارتو راحت کردم. دلیلش اینه که خیلی این توهم در بین مسلمونا وجود داره که دگراندیشان با اسلام آشنا نیستن. گاهی هم ممکنه برای مغلطه این تصور رو ایجاد کنن. تصور غلطی از دین خودشون رو به فرد مقابل نسبت می‌دن و بعد با آوردن دلیل می‌گن که این‌طور نیست. این شیوه بحث حواسا رو واقعا از این که اسلام چیه پرت می‌کنه و باعث می‌شه فکر کنیم واقعا اسلام به اون بدی که گفته می‌شه نیست. در حالی که اصلا این‌طور نیست.

بستن دهان مخالف فی‌فسه غیراخلاقیه و کشتن انسان به دلیل این که حرفی مخالف ما می‌زنه فی‌نفسه ترویج خشونته.

دلیل این که برای طرفدار هر دین این تصور حاصل می‌شه که احکام دینش کاملا عقلانیه اینه که هر فرقه یه جهان‌شناسی خاص برای خودش ایجاد می‌کنه که کاملا در تضاد با جهان‌شناسی همگانیه. پس داعشی کاملا حق داره (در پارادایم خودش) اگه برای اجرای فرمان خدا دست به عملیات انتحاری می‌زنه. هیچ دلیل عقلانی وجود نداره برای سرپیچی از فرمان خدا.

تا وقتی ما جهان دیگه‌ای رو داریم به اسم آخرت که هر خرابی که در این جهان ایجاد کنیم معادل با کسب ارزش در اون جهان باشه، هر عملی رو می‌تونیم توجیه کنیم. در این جهان‌بینی کشتن به سادگی عمل درستی تلقی می‌شه، چون ادعا می‌شه در جهان دیگه خبر عظیمی به دست میاد که خرابی که در این جهان ایجاد می‌کنیم در مقابلش کمه. هیچنز جمله معروفی داره که در چارچوب دین هر امر احمقانه‌ای رو می‌شه توجیه کرد و واقعا هم همین‌طوره.

پس اگرچه اعمال هر فرقه‌ای در چارچوب خودش قابل توجیهه، وقتی به اصولی که مورد توافق مردم باشه نگاه می‌کنیم دیدی کاملا متفاوت کسب می‌کنیم. پس اساسا نباید حتی ناراحت بشیم از این که اسلام دارای افکار تروریستی دونسته می‌شه، چه بخوایم ثابت کنیم که این‌طور نیست.

اعدام مرتد البته خیلی واضح نیست. وقتی با دوستای مسلمان که بچههای بااخلاق‌تری هستن و اهل اندیشن در مورد برده‌داری جنسی، سنگسار یا قطع ید صحبت می‌کنیم معمولا خودشونم اذعان دارن که این احکامو از نظر انسانی قبول نداریم. اگه اسلام رو دقیق مطالعه نکرده باشن می‌گن اسلام واقعی این نیست یا اگه اسلام رو بهتر مطالعه کرده باشن به این دلیل که حکم خداست تسلیم امرش هستن.

سلام سعدی جان. اگه هر کسی احتمال نادرستی عقیده‌ش رو می‌داد دنیا بهشت می‌شد. اسلام شک داشتن (غیر از شک کردن) رو تقبیح می‌کنه و مردم رو دعوت به ایمان می‌کنه. پس اساسا احتمال نادرستی دادن با بیس اسلام جور نیست.

خوب اینم خارج از چیزی که می‌بینیم نیست. اعمال تروریستی مسلمانان سر به فلک می‌کشه.

این که افراد منطقی شامل تعریف مرتد می‌شن یا نه رو می‌شه از دوجنبه نظری و عملی بررسی کرد ببینیم واقعا چه‌طوره و به هر حال در این مورد صحبت هست.

سلام چند ایراد به طرح بحث جدید . الان از بحث ارتداد داری میزنی توی شتحه های دیگه البته خیلی ریز هم نه .
داداش من ، شما اسلام رو از اسلام بودن باید بشناسی نه نظرات شخصی .
بعدشم ، ارتداد و یا بقول خودت ( شاخه های جدید که درست کردی برای پرش - برده داری جنسی ( حرفی کودکانه ) و قطع دست ) مبانی داره و شرایط عزیزم . همینطوری نه میتونی قطع ید کنی نه میتونی به راحتی سنگسار کنی نه ... . پس بچای بازار گرمی سعی کن دقت کنی . من میتونم توی تک تک این مباحث ریشه ای برات حرف بزنم اما میدونم اهل ریشه نیستی و میخوای سطحی کار کنی .

اما درباره ارتداد بزار چند نکته بگم اولا که هیچ مسلمی کسی زورکی نمیگه بیا مسلم شو ، هرکسی هم که واقعا و جاهدانه فهمید اسلام حقیقت نیست میتونه برگرده به اون چیزی که واقعا و جاهدانه بهش رسیده .
ببین جاهدانه نه فقط از روی اینکه 4 نفر دوتا چیز بی اساس رو گفتن و اینم جو گیر شده .گفته منم از اسلام برمیگردم اسلام دین هوس و .... هست و من میخوام مرتاضی کنم . Big Grin این یکی از زوایا هست حاهدانه بودن .
خوب حالا به این جا وقتی رسید بازم کسی کاریش نداره که گلم پس شانتاژممنوععععععععععععععععععععععععععع
بعدشم هرکسی که بگه من برگشتم مگه واقعا برگشته ؟ منکر وحدانیت خدا شده مگه ؟ شما توی همه ادیان خدای واحد رو داری و نبوت رو و ... . خوب این بشر که برمیگرده میخواد بره وارد کذئم دین بشه ؟ دینی که میخواد واردش بشه چیه تبشیریه یا غ تبشیری ؟ از اسلام برگردی میری نهایتش منکر همه چیز بشی دیگه خوب بشو . اگه دین دیگه انتخاب کنی که باز به اون دین جدیده خیانت کردی Big Grin چون معلوم نیست واقعا اونو پذیذفته باشی . برفرض هم پذیرفته باشی بازم کسی کاریت نداره پس بازم دروغغغغغغغغغغغغغغغ ممنوع .
خوب بعدش میخوای الان به دیگران بگی که تو مثلا مسیحی شدی . خوب مسیحیت چی داره ؟؟؟؟ مسیحیت حجاب داره ، دعا داره ، اعمال عبادی و ... هم داره تازه بقول این جدیدیا که میگن اسلام برای 1400 سال پیشه مسیحیت که برای 2017 سال پیشه Wink پس قدیمیه که احکامش و بروز نیست و حتی دوستان ایین میهنی ما که میگن بیشن 600 تا 6000 ق.م هستن هم که قدیمی ترن Wink
خوب میخوای بیایی تو جمع ناباوران و یا ندانم گرایان . خو به سلامتی برات خودمون جشن میگیریم .
اصلا موضوع ارتداد اونطوری که فکرشو میکنی سخت نیست چرا اینطوری فکر میکنی ؟؟؟
حالا بعد از همه مراحل که اثبات هرکذئمش کلی مسیر داره در نهایتش اون ته ته ته ته ته تهتهتهتهتهتهتهتهتهتهته ممکنه طرف رو اعدام کنن نه اینکه تا یکی گفت اسلام چیه و .... .
اونا حکمش چیز دیگست عزیزم . خلط بحث نکن . توهین و ....
عزیزم هرکسی حق داره چیزی رو اگاهانه نه تبلیعی و لجوجانه بپذیره ، شما بفرما یکی که میخواد از دیانتی بره به دیانت دیگه چه چیزی باغثش میشه ؟؟؟؟ اینهایی که میرن مسیحی میشن واقعا اگانه رفتن ؟ وقتی باهاشون صحبت میکنی میبینی بر اثر یسری خزعبلات و عدم اگاهی رفتن یعنی توی همون دیانت هم عاریه هستن با کوچکترین حزفی میزنن زیر همه چی .

دید فلسفی این حکم هم که اگه بخوای نگاه کنی خودش بقدری روشن هست که اگه اهل کتاب و کتابخونی و تحلیل خارج از گود باشی متوجه خیلی مطالب میشی ولی نمیشی چون مطالعه مقارنه ای نداشتی .

فقط چند نمونه خدمت شا درباره ان شبهات بی اساسی که توی شاخه ها گفتی بگم و ببینم چه می اندیشی .
درباره سنگسار این خکم برای چیه ؟ برام بگو ریز به ریز
حکم قطع ید با چه عواملی خکمش ثابت ؟ تمام شرایطش رو بگو ریز به ریز .
اینا رو اول معین کن بعد من برات بگم که چی بچیه .

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۱۷, دیروز
شماره ارسال: #33

مهدی‌سینا جان همون حرفایی که من زدمو تایید کردی که. ممنونم Smile

بله این "فقط ما خوبیم بقیه نفهمن" منشا این همه جنایاته که مسلمونا رو به جون هم انداخته. اعدام به خاطر ازادی بیان ته ته تهههههههههشم (!) که باشه و هزار تا قید داشته باشه بازم جنایته. البته من انتظار ندارم تا با عینک معوج اسلام دنیا رو می‌بینی متوجه این حرف ساده من بشی.
۱۴:۴۵, امروز
شماره ارسال: #34
آواتار
(دیروز ۹:۱۷)آتئیسمو نوشته است:  مهدی‌سینا جان همون حرفایی که من زدمو تایید کردی که. ممنونم Smile

بله این "فقط ما خوبیم بقیه نفهمن" منشا این همه جنایاته که مسلمونا رو به جون هم انداخته. اعدام به خاطر ازادی بیان ته ته تهههههههههشم (!) که باشه و هزار تا قید داشته باشه بازم جنایته. البته من انتظار ندارم تا با عینک معوج اسلام دنیا رو می‌بینی متوجه این حرف ساده من بشی.
به سلام ، چند روزی نبودم خوب ببینیم چه شده
خوب انتظار داشتی اینارو نگم ؟ مثلا بگم اخر عمر انسان دوباره عمر+ هست ؟ خو این که اینقدر ذوق کردی خودش نشون میده فقط با دید ناقص نگاه میکنی .
حالا اینکه ما خوبیم بقیه نفهم رو باید از خودتون بپرسین چون ادعا رو شما دارین Blush
خوبه یکم پیشنهاد کنم تاریخ مطالعه بفرمایید ، تا متوجه بشید اینهایی که میگی اینقد نخ نما شده و پوسیده هست که بارها در تاریخ گفته شده و دیده شده اما دریغ از درس گرفتن Wink
اعدام بخاطر ازادی بیان نیست گل من ، بازم خلط بحث و مصاده به مطلوب . وقتی این موضوع به این ساده ای رو درک نمیکنی منم برات نمیتونم بیشتر ساده کنم که چرا و چطور و .... چون همینو نمیگم نفهمیدی میگم درک نمیتونی بکنی چون اساس رو غلط فهمیدی .
ازادی بیان یا هرچیزی که دوست داری جعل لغت کن ولی تا درک نکنی اساس رو توی همین مکان دور میزنی Cool
اها یچیزی ، برچسب زنی رو که خیلی لهلاقی میدونین و اخرش منجر به .... میشه چی ؟ ایا این خوبه ؟
نمیدونم چرا فقط اعدام رو تو نگاه اسلام روئی میکنن دوستان و توی نحله های انحرافی و حتی تشکیلات و گروه های ... نمیبینن .

تا زمانی که این ته ته رو هضم نکردی و فهم ، دنبال اون تهش نباش که چی میشه .
بازم پیشنهاد میکنم تاریخ بخون . اگه از موازین حقوق بین الملل و حقوق کشورها هم بی اطلاع هستی میتونی از متخصصش بپرسی .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا