کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پایکوبی اصلاح طلبان روی آوارهای زلزله، بی بی سی شاد شد!!
۱۵:۲۲, ۲۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آبان/۹۶ ۱۵:۲۳ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #1
آواتار
روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******


پایکوبی اصلاح طلبان روی آوارهای زلزله،بی بی سی و کانال بدسابقه را به وجد آورد!
وقتی اتفاقی ناگوار همچون زلزله رخ می دهد، هر انسانی سراسیمه به دنبال یافتن راهی جهت کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده است.عده ای به ایستگاه های انتقال خون می روند، عده ای مواد غذایی و مایحتاج ضروری تهیه کرده و ارسال می کنند،عده ای به محل حادثه رفته و به کمک رسانی مشغول می شوند و خلاصه هر انسان شریفی به اندازه توان خود با آسیب دیدگان همراهی می کند. در این شرایط مهمترین اولویت و دغدغه اصلی، کمک رسانی به آسیب دیدگان و تسهیل و تسریع در این امر است. اما در این میان عده ای قلیل و اندک، در نهایت رذالت، تنها به یک کار مشغول هستند، غارتگری از عواطف مردم و ماهیگیری سیاسی برای تأمین منافع شخصی و قبیله ای.این جماعت با زیرپاگذاشتن اخلاق و شرافت و بدون توجه به مسئولیت رسانه ای خود در کمک رسانی به حادثه دیدگان، به این واقعه دردناک تنها و تنها به عنوان یک «ابزار سیاسی» می نگرند.

در همین رابطه، روزنامه همدلی در تیتر اصلی امروز با عنوان «آشی که تو پختی» نوشت:

«دیروز تصاویر زیادی از زلزله مهیب غرب کشور منتشر شد اما تصاویر مربوط به ساختمان‌های ویران‌شده «مسکن مهر» در سرپل ذهاب، بیشترین توجه‌ها را به خود جلب کرد. تصویرهایی که در خود مفهومی فراتر از ویرانی یک ساختمان را نشان می‌دادند؛ آن مهرورزی معروف، آن حکمرانی میان‌مایه، آن لمپنیسیم سیاسی و آن روزگاری را که ایران افتاده بود دست طبقه‌ای نوظهور که هیچ‌جور نمی‌شد درست تحلیلش کرد، از بس که ریشه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی‌اش ناپیدا بود».
این روزنامه اصلاح طلب در بخش دیگری از گزارش نوشت:

«مسکن مهر دقیقاً مصداق روشن سوءمدیریت دولتی است که میان‌مایگان در ایران ساختند. دولتی که می‌خواست به هر قیمت بگوید هوادار مستضعفان است، چه آنکه انقلاب، وام از همین واژه می‌گرفت. دولتی که هر طور بود می‌خواست نشان دهد- و فقط نشان دهد- که پشتیبان مردمی است که رنج‌کشیده روزگارانند، اما اگر بگوییم تیشه بر ریشه همان مردم زد، بیراه نگفته‌ایم. مگر یادمان می‌رود که طی هشت سال سفره‌های مردم، هر روز کوچک و کوچک‌تر شد و«چاره»، گمشده‌ای بود که همه در ذهن و زندگی‌شان به دنبالش می‌گشتند. ما امروز تصویر خانه‌های ویران‌شده مهر در سرپل ذهاب را به شکل عکس سلفی محمود احمدی‌نژاد با دستپخت دولت‌داری‌اش می‌بینیم».
روزنامه دولتی ایران نیز در گزارشی با عنوان «مسکنی که مزار شد» نوشت:«وضعیت مسکن مهر در سرپل ذهاب بدتر از بقیه جاهایی است که از صبح آنها را دیده‌ام. ساختمان‌های مکعبی که نمای آنها به کلی پایین آمده و اگر پس‌لرزه‌ای دیگر رخ دهد، چه بسا باقیمانده‌اش کاملاً فرو بریزد و تصویری شبیه به آن چیزی شود که در موصل و حلب دیده‌ایم».

روزنامه شرق نیز در مطلبی با عنوان «کابوس مسکن بی مهر؛ دومین مجموعه مهرورزی در کرمانشاه فرو ریخت» نوشت:« تصاویر گویاست؛ ساختمان‌های مسکن ‌مهر فروریخته‌اند و ساختمان‌های دیگر با تخریب‌هایی کمتر، هنوز بر قامت خود ایستاده‌اند. این نمای کلی از مسکن‌ مهر سرپل ذهاب است؛...ساکنان مسکن‌مهرنشین‌ آن‌قدر نگران‌اند که آرام‌آرام آغاز به تخلیه مسکن‌های مهر کرده‌اند. خبر تخلیه مسکن مهر روانسر در استان کرمانشاه هم همان ساعات اولیه پس از انتشار تصاویر خرابی‌ها و قیاس مسکن‌ مهر و دیگر خانه‌ها، خبرساز شد و این پروژه را تبدیل به کابوسی ملی کرد».

همچنین روزنامه قانون در مطلبی با عنوان «گسلی به نام مسکن مهر» نوشت:«واقعیت تلخ مسکن مهر شب گذشته با شدت وحدت هر چه تمام تر برملا شد؛ سرنوشتی که به سرعت به وقوع پیوست تا مسئولان با چشم خود، حاصل بی‌تدبیری خود را ببینند».

روزنامه بهار نیز در یادداشتی با عنوان «زلزله مهر» نوشت:«تصاویری که از وضع مجتمع های مسکن مهر در شهرهای زلزله زده در فضای مجازی منتشر شده است به خوبی دلیل شدت تلفات در این زلزله در بخش ایرانی نشین جغرافیای حادثه را مشخص می سازد...مجتمع های مسکونی ای که بنابود سرپناه فقرا باشند، حالا قاتل آنها شده اند و این مجتمع ها تنها مخصوص اسلام آباد غرب و قصرشیرین و کرمانشاه نیستند. در سراسر ایران با این پدیده مواجه هستیم و از مجمل زلزله در مرزهای غرب می توان این حدیث مفصل را خواند که هر زلزله بالای هفت ریشتر در ایران، تلفاتی قابل توجه به دنبال خواهد داشت. تلفاتی از ساکنان مسکن مهر».

دیگر روزنامه های اصلاح طلب در گزارش ها و یادداشت های جداگانه با ادبیاتی مشابه به ماهیگیری سیاسی از این اتفاق تلخ پرداختند.

نکته قابل توجه اینجاست که این رویکرد موجب ذوق زدگی رسانه ملکه انگلیس شد. در همین رابطه بی بی سی فارسی با انتشار تصویر صفحه اول روزنامه همدلی در مطلبی نوشت: «خرابی گسترده مسکن مهر سرپل ذهاب که از یادگاران دولت احمدی نژاد است با انتقاد روزنامه های میانه رو و هوادار دولت روبرو شده است».

اما نکته قابل تأمل اینکه این رویکرد با استقبال کانال تلگرامی بدسابقه نیز قرار گرفت. این کانال تلگرامی وابسته به سرویس های جاسوسی غربی ید طولایی در سیاه نمایی و تزریق بدگمانی در میان مردم دارد.

لازم به ذکر است که محتوای عملیات روانی این کانال از سوی میز اطلاعاتی مشترکی در خارج از کشور به گردانندگان دیکته می شود.

این مسئله برای چندمین بار به همصدایی روزنامه های اصلاح طلب با رسانه های معاند نظام صحه گذاشت.

گفتنی است در هفته های گذشته، روزنامه های اصلاح طلب همصدا با کانال بدسابقه، بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و دیگر رسانه های معاند نظام به بزرگنمایی «روز کوروش» پرداختند و با حاشیه سازی سعی کردند تا این موضوع را به یک مسئله امنیتی برای کشور تبدیل کنند. اما هوشیاری مردم موجب شد تا تیرِ این جماعت به سنگ بخورد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۴۹, ۲۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #31

(۲۷/آبان/۹۶ ۱۴:۲۸)-Ali- نوشته است:  سردار وحید حقانیان دستیار ویژه رهبری | اختصاصی از محل حادثه: خدا لعنت کنه آقای جهانگیری رو که اولین تخم لق سیاسی رو گذاشت!


http://s9.picofile.com/file/8312094242/v..._.mp4.html

@maktubat
چنین پاسخ سنگینی به معاون رئیس جمهور نشون دهنده عمق بازی با آتش دولتی هاست. به نظر دولت به دنبال صید نهنگ از آب گل آلوده...

امضای علائم ظهور

" وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُم مَّيْلَةً وَاحِدَةً "
کافران آرزو و انتظار دارند که شما از اسلحه و اسباب خود غفلت کنید تا ناگهان یکباره بر شما حمله ور شوند
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۲۶, ۲۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #32

(۲۷/آبان/۹۶ ۱۵:۳۷)vahrakan نوشته است:  این سلبریتی ها اگر عاروق هم بزنند توی صفحات اجتماعی برای پز دادن منتشر می کنند ...حالا برو ببین که کمک کردند یا نه
پس چون کمک کردنشون رو جار نزدند، شما بهشون تهمت می زنید. و بر این اساس سعی می کنید از احساسات مردم استفاده کنید.

بی اخلاقی ها از طرف رسانه های مختلفی وجود داره با جهتگیری های مختلف. ولی شما قاطی این جو نشید. شما با منطق بهتر می تونید جلوی حرفهای اشتباه رو بگیرید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۱۴, ۲۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #33
آواتار
(۲۷/آبان/۹۶ ۱۶:۲۶)سعدی نوشته است:  پس چون کمک کردنشون رو جار نزدند، شما بهشون تهمت می زنید. و بر این اساس سعی می کنید از احساسات مردم استفاده کنید.

بی اخلاقی ها از طرف رسانه های مختلفی وجود داره با جهتگیری های مختلف. ولی شما قاطی این جو نشید. شما با منطق بهتر می تونید جلوی حرفهای اشتباه رو بگیرید.
با سلام
اینجور که شمو میفرمایین صحیح نیست
اونیکه در حال بهره برداری سیاسی و جناحی قطعا گروهک بنفشه
بعدشم اونقدر که طرف این چهره ها رو میگیرین و تطهیرشون میکنین یکم هم از خدمات رایگان و بی شائبه و فی سبیل الله سپاه و ارتش هم بفرمایین.

امضای AMINI
امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف):
قُلوبُنا أوعِيَةٌ لِمَشِيَّةِ اللَّهِ، فَإذا شاءَ شِئنا.
قلب‏هاى ما جايگاه خواسته ‏هاى الهى است؛ هرگاه او بخواهد ما نيز مى‏خواهيم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۴۴, ۲۷/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/آبان/۹۶ ۲۰:۴۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #34

(۲۷/آبان/۹۶ ۲۰:۱۴)AMINI نوشته است:  یکم هم از خدمات رایگان و بی شائبه و فی سبیل الله سپاه و ارتش هم بفرمایین.

بله. یادمون نره از خدمات سربازان گرامی وطنمون هم تشکر کنیم. به خصوص اونهایی که در مناطق زلزله زده در حال خدمت اند.

این به جای خود، مخالفت با بی اخلاقی ها هم به جای خود. سوء استفاده از احساسات مردم مذمومه از هر طرفی که می خواد باشه.

(۲۷/آبان/۹۶ ۲۰:۱۴)AMINI نوشته است:  بعدشم اونقدر که طرف این چهره ها رو میگیرین و تطهیرشون میکنین
الآن قبول دارید که جار نزدن کمکها در صفحه اینستاگرام به معنی کمک نکردن نیست؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۱۱, ۲۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #35
آواتار
(۲۷/آبان/۹۶ ۱۰:۱۶)vahrakan نوشته است:  [تصویر: 029.png]
تصویری از قسمت داخلی ستون ساختمانهای مسکونی مهر در کرمانشاه
در روزهای گذشته تصویری از لایه بیرونی ستونها این شبهه را بوجود آورده بود که در بتن ریزی ستونها تخلف شده است

شما چه مدرکی دارید که اینها کمک کردند ...من مدرک از چرندیاتی که منتشر کردند اوردم

(۲۷/آبان/۹۶ ۲۰:۴۴)سعدی نوشته است:  بله. یادمون نره از خدمات سربازان گرامی وطنمون هم تشکر کنیم. به خصوص اونهایی که در مناطق زلزله زده در حال خدمت اند.

این به جای خود، مخالفت با بی اخلاقی ها هم به جای خود. سوء استفاده از احساسات مردم مذمومه از هر طرفی که می خواد باشه.

الآن قبول دارید که جار نزدن کمکها در صفحه اینستاگرام به معنی کمک نکردن نیست؟
سلام
بحث تاپیک چيزه ديگريست


کمک کردن فقط مالی نیست
همین که این اشخاص دنبال کانال تلگرام امدنیوز راه افتادن و مباحث سیاسی رو مطرح کردن باعث انحراف افکار عمومی شدن که این خودش بزرگترین خیانت هستش


کمک رو کسانی کردن که به بحث اصلی زلزله پرداختن
وگرنه این بحثهای سیاسی باعث کند شدن کمک به زلزله زدگان ميشه


شما ببین وقت امثال ما که باید صرف کمک بشه داره به این بحثها سپری ميشه اين خودش بزرگترین خیانت هست که اینها کردن

امضای قلب
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۱۵, ۲۸/آبان/۹۶
شماره ارسال: #36
آواتار
[تصویر: photo5803272305147751127.jpg]


این هم از کمک حسام الدین اشنا به مردم زلزله زده .....
توهین حسام آشنا مشاور حسن روحانی به مردم زلزله زده ای که از احمدی نژاد استقبال کردند

داداچ آب رو بریز جایی که ...

امضای vahrakan
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۵۵, ۲۸/آبان/۹۶
شماره ارسال: #37
آواتار
(۲۸/آبان/۹۶ ۲۰:۱۵)vahrakan نوشته است:  [تصویر: photo5803272305147751127.jpg]


این هم از کمک حسام الدین اشنا به مردم زلزله زده .....
توهین حسام آشنا مشاور حسن روحانی به مردم زلزله زده ای که از احمدی نژاد استقبال کردند

داداچ آب رو بریز جایی که ...

نزدیکان آشنا در طراحی رسانه ای، او را یک اسپین دکتر (spin doctor) می دانند. هرچند که خودش اصلا تمایلی به این واژه ندارد و آن را دارای بار منفی می داند.
اسپین دکترها در دولت‌ها مشغول به ساختن، پرداختن، «صاف کردن» یا به اصطلاح «چرخاندن» خبر هستند. پخش عمدی و «هدف گیری شده» اخبار محو، شناور، نیمه اشتباه یا حتی کاملاً اشتباه (دروغ) تا بتوانند واکنش یک گروه یا مردم یک منطقه یا کشور را ارزیابی کنند و یا اینکه روی مردم تأثیر بگذارند (باور سازی) و حتی الامکان نظر ایشان را به نفع «کارفرما» عوض کنند.

امضای -Ali-
[تصویر: 1_Untitle2.png]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  عبور محترمانه اصلاح طلبان از روحانی!! AMINI 0 260 ۱۶/بهمن/۹۵ ۱۴:۰۸
آخرین ارسال: AMINI

پرش در بین بخشها:


بالا