کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#مدافعین_حیا
۲۲:۵۹, ۱۷/دی/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
پرسیدم خواهر....
دلیلت چیه از انتشار عکس های اینچنینی؟
_عکس دستت با یک شاخه ی گل..
_و یا عکست از پشت با چادر...
گفت:تبلیغ حجاب!!
گفتم:چطور؟!
گفت:خب زیباست و زیباییش دلبری میکنه و به
سمت چادر و حجاب جذب میشن..
گفتم:اگر زیباییش دل نامحرمی رو لرزوند چی؟!
عصبانی شده و گفت:دلی که با یک عکس دست و چادر بلرزه ،مریضه،بره خودشو درست کنه!!
پرسیدم:خب چطوراون خانم که هم جنس شماست و نسبت به زینت و زیبایی شما حساس نیست،باید براش زیبا باشه و به سمت حجاب جذب بشه،اما نامحرم،که به ظرافت های شما حساسه،اگر دلش بلرزه وبه سمت شما جذب بشه مریضه؟
کمی فکر کرد و گفت:اصلآ درست،اما خب اون جلوی چشمانش رو بگیره!به من چه اون تحریک میشه!
گفتم:خب بی حجاب ها هم که همین حرف شما رو میزنند،میگن به ما چه،آقا نگاه نکنه!
خندید و گفت:هه...باسواد ،اون فرق داره،من حجابم کامله و حد حجاب رو که دین گفته رعایت کردم.
گفتم حرف زدن حلاله برای یک خانم یا حرام؟
گفت چه سوالی !!خب معلومه حلال..
يا نِساءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً
گفتم نظرت راجع به این آیه چیه؟اینکه خدای متعال دستور میدهند به شما که حتی با حرف زدن حلال هم نباید دل نامحرمی رو بلرزونی،حتی افرادی که قلبشون مریضه!!
کمی سکوت کرد و گفت:خب آخه توی خیابون هم که میریم،این دست دیده میشه،اونجا رو چی میگید؟
گفتم :
_اولا که توی همون خیابان هم جز به ضرورت نباید رفت
_دوما دنیای دخترانه و پسرانه،کاملا متفاوته،شما یک دست میبینی فقط و آقا یک دست سفید و ظریف و زیبا
_سوما:دنیای واقعی با دنیای مجازی بسیار متفاوته،تخیل در دنیای مجازی حرف اول را میزند،آیا ندیدی که چقدر زیادن دختر و پسرایی که ندیده عاشق هم میشن توی فضای مجازی؟!
وقتی ندیده عاشق میشن،توقع داری اون عکس چادر بی تاثیر باشه؟
ضمن اینکه،اینجا رو موافقم که اگرآقایی توی خیابون با دیدن دست خانم تحریک بشه،مشکل از خودشه،
اما فضای مجازی متفاوته راحت میتونه زل بزنه وتصویرسازی کنه‌وشمامتوجه نشی
گفت:اینانظرات شخصی خودته یاهمه ی پسرها؟
گفتم:همه نه،اماحاصل چندین نظر سنجی میگه،غالب آقایون با دیدن این عکس هااذیت میشن
فکر میکنن این خانمی که پشتشو کرده وعکس انداخته باچادر احتمالا زیباترین خانم دنیاست
تشکر کرد و رفت
بعد از چند دقیقه عکس پروفایلش طوری بودکه حتی جنسیتشونمیشدتشخیص داد

#مدافعین_حیا

[تصویر: 1515341884341861_large.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۸:۲۶, ۱۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #11
آواتار
(۱۲/بهمن/۹۶ ۱۷:۲۵)قبیله منتظر نوشته است:  میگن حجاب و پوشش یک مسئله شخصی هست
اگر فرض بر این بگذاریم، پس یک نفر هم برهنه مادرزاد بیاد وسط خیابان بهش کار نداشته باشیم!چون مسئله شخصیه؟
چرا اینقدر ذهن شما دوآلیستی و "صفر و یکی" تربیت شده و به نظرتون اگه یک رو قبول نکنی یعنی صفر رو میخوای!
کی گفته ما میخوایم برهنه بیایم بیرون ؟؟
شما چرا «پوشش» و «حجاب» را با هم خلط کردین؟
«حجاب» از نظر شما یعنی یه تیکه پارچه که خودمونو باهاش بپوشونیم؟

الان این کاربرای ارزشی که مخالف حجاب اجباری هستن یعنی موافق برهنگی هستن؟
(۱۲/بهمن/۹۶ ۱۸:۱۸)آیدا77 نوشته است:  به شخصه دوست دارم رعایت حجاب اختیاری بشه،هر چند خودم قطعا رعایت خواهم کرد،اما این آزادی در انتخاب رو برای بقیه خواستارم.
(۱۲/بهمن/۹۶ ۲۰:۵۹)زینب خانوم نوشته است:  من به شخصه موافق حجاب اختیاریم. چون هر کس باید عقایدش از ظاهرش معلوم باشه.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۱۰, ۱۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #12
آواتار
(۱۳/بهمن/۹۶ ۸:۲۶)دختر انقلاب نوشته است:  کی گفته ما میخوایم برهنه بیایم بیرون ؟؟

شما امروز شاید نخواهید برهنه بیایید، فردا روزی که جلو بره، به اونجا هم می رسید...
ولاتتبعوا خطوات الشیطان (بقره، 168) برای چیه؟ برای اینکه همه چیز ذره ذره هست، یکهویی شیطان نمی تونه آدم رو لخت کنه.

ای فرزندان آدم! شیطان شما را نفریبد، آن گونه كه پدر و مادر شما را از بهشت بیرون كرد و لباسشان را از تنشان بیرون ساخت (27 اعراف)

هدف شیطان همینه که بی لباس باشید...

خیر، حجاب خیلی بیشتر از 1 تکه پارچه هست، طرفداران بی حجابی اون رو به 2 دستمال ته کله تقلیل داده اند.
نقل قولی هم که از تاپیک دیگر فرمودید، همون جا پاسخ داده شد.
اونی که ارزشی واقعی باشه، مخالف حرف خدا نیست.
۲۳:۴۵, ۱۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #13
آواتار
•○● #فاطمه_جان… یادت هست؟

○•●یادت هست آن روزها را؟آن دوران را؟

•○●آن زمان را که زنان، به دنیا نیامده در گور کید شیاطین جان می دادند و قربانی کردنشان آنچنان مرسوم بود که هیچ کس برای این قصه حتی آهی نمی‌کشید؟

○•●یادت هست شیطان رجیم چگونه شاعران جاهل را می فریفت، تا هیچ گاه ندای: «به ای ذنب قتلت» را از قلب سنگ خود نشنوند؟

○●یادت هست اسلام که آمد چه شد؟

●•○یادت هست، چگونه زن از حضیض ذلت به عزیز عزت برخواست؟

○•●یادت هست پدر بزرگوارت چگونه طومار حمزاتُ الشیاطینِ جِنّ و انس را به یکباره در هم پیچید و به مردی که سه دختر داشت و از داشتن آنان سرافکنده می نمود فرمود:
«آنکه سه دختر را سرپرستی کند بهشت بر او واجب است.» فاطمه جان…

چه بگویم…

•○●یادت هست اسلام چگونه جایگاه زن را با رفتار و سفارشات #پدر_بزرگوارت مرتفع ساخت؟

○•●راستی یادت هست چند بار پدرت تو را مادر خود نامید و چند مرتبه پیش پایت تمام قد بلند شد؟
○•●
فاطمه جان یادت هست؟

اما…

●●●فاطمه جان یادت هست در عوض این عزت الهی و انسانی ای که به او بخشید، از او چه خواست؟

●○○•●می گفتند آن روز که نابینای نامحرمی با پدرت وارد منزل شد، خود را به ستری پوشاندی… پدرت هم که می‌خواست برای زنان تمام تاریخ بمانی، از تو علت را پرسید و تو فرمودی: او نابیناست…، من که بینایم… بی‌پوششیم بوی بدنم را به او خواهد رساند…! فاطمه جان… فاطمه جان…

اسلام چه کرد…! فضّه غلامت می گفت ناراحت بودی از آنکه برجستگی بدن بی جانت را، تشییع کنندگان پیکرت ببینند…! می گفت: «فکری کردم و راهی برایش یافتم از مسیحیان!» می گفت برایت تابوتی ساخته است و وقتی شما آن را دیدی قلبت شادمان گشته است و لبخند تلخ وداع بر لبانت نشسته است…

فاطمه جان…

همه‌ی اینها را یادت هست؟
اگر اشک امانم بدهد میخواهم گلایه ای کنم…

اسلام را یادت هست که چگونه زن را همچون انسانی به جامعه جهانی عرضه کرد…؟ یادت هست؟

اما… اینجا… در شهر ما… زنان، انسانیت خود را میدهند و زن بودن خود را می‌خواهند…

حتی برای جامعه‌ی جهانی می خواهند زن باشند و نه انسان…

آن زحمات را یادت هست؟ آن همه درد و رنج را؟ یادت هست به چه سختی انسان بودن زن را به جامعه فهمانیدید؟

اما انگار دیگر انسان بودنشان را نمی خواهند و قصد این دارند که دوباره زنانگی خود را معرفی کنند
#یا_زهرا_سلام_الله
۱:۰۹, ۱۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #14
آواتار
آقای قبیله منتظر نقل قولی از شما ذکر شد و سوالاتی مطرح شد اما دریغ از یک خط جواب!

سکوت شما را دلیلی بر نداشتن جواب و استدلال محکم فرض میکنم.
چون در غیر این صورت فرض دوم میشه بی ادبی شما در بی جواب گذاشتن پرسشگر.
این حق شماست جواب کسی که به شما توهین می‌کند را ندهید اما بنده در پرسشم توهینی نمی‌بینم !
(۱۳/بهمن/۹۶ ۸:۲۶)دختر انقلاب نوشته است:  چرا اینقدر ذهن شما دوآلیستی و "صفر و یکی" تربیت شده و به نظرتون اگه یک رو قبول نکنی یعنی صفر رو میخوای!
کی گفته ما میخوایم برهنه بیایم بیرون ؟؟

[تصویر: o089946_UU.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۴۵, ۱۴/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/بهمن/۹۶ ۹:۴۶ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #15
آواتار
آیا حجاب لازمه؟؟؟ آیا بی حجابی اثری در جامعه داره؟؟؟؟

آیا چشم و دل سیر بودن جامعه و اشباع کردن جامعه از جلوه های جنسی می تونه جلوی مشکلات رو بگیره؟؟؟؟

یه مثال بیاریم از زمان اعلیحضرت،

عبارت چشمت رو درویش کن از کجا اومد؟؟؟؟؟؟

[تصویر: 79359dd0_acea_4c05_b655_a29d173aaeaa_original.jpeg]

زمان ⁧‫اعلیحضرت‬⁩ چشم و دل مردم سیر بود.

به روایت تصویر این عبارت آقا چشمات درویش کن از اینجا آمد.

آقایون محترم چشم چرانی نکنید چشم هاتون درویش کنید
۱۳:۳۰, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #16
آواتار
توی سایت های پرسش و پاسخ دینی بارها پرسش های کاربران در مورد شکل و نحوه ی نزدیکی با همسرشونو دیدم؛
در مورد نحوه های مختلف لذت بردن از هم در هنگام نزدیکی، پرسش هایی رو مطرح کردن؛
جالبه هر لذت بردنی که دو طرف راضی باشن، حلاله و می تونن با هم داشته باشن.
این خیلی مساله ی مهمیه.
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-44...#pid388141
۳:۰۵, ۶/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #17
آواتار
حجاب یک خانم محجبه حقیقی (چه مانتو چه چادر ) ضمن پوشانندگی کامل ، باید به گونه ای باشد که نامحرمان با دیدن او فیلشان یاد هندوستان نکند ! و البته این به معنای ژولیده ظاهر شدن در انظار عمومی هم نیست . چه آنکه بدون ژولیدگی هم میتوان حجاب کامل را رعایت نمود و جلب نظر هم نکرد .
در غیر اینصورت آنچه بر سر ما و یا بر تن ماست چیزی نیست جز ابزار زیبا وکارآمدی برای حراج جسم ما و نه پوششی برای مصونیت ما و مردان جامعه ما .

و اگر کسی جز این گوید یا مغرض است یا جاهل ...
به نظر شما چادری ک جذاب بشه مایه حجابه؟ جالبه اسمش هم شده شیک پوشی!!!
طبق آموزه های قرآن کریم محل تجلی زیبایی های زن خانه است و نه خیابان .. پوشش یک زن عفیفه مسلمان باید به گونه ای باشد که تمام زیبایی های او را مستور بدارد و نه آنکه ایشان را تبدیل به ویترینی خوش آب و رنگ برای تماشای بیمار دلان نماید . .

اگر تلاش یک خانم چادری در راستای هرچه بیشتر زیبا جلوه نمودن در مقابل مردان بیگانه باشد ، باید بداند که او حتی با داشتن چادر هم از حجاب مد نظر قرآن کریم فرسنگها فاصله داشته ودر حقیقت تفاوت ماهوی بین او و یک زن بدحجاب وجود ندارد ..
زیرا که هردو قصد جلوه گری کرده اند
#مدافعین_حیا

#حیا#حجاب#چادر#چادریها#چادری_نما#چادری#مانتو#زلزله
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا