کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دخترم سایت مستهجن رفته
۱۷:۳۴, ۱/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/بهمن/۹۶ ۱۱:۲۵ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #1

باعرض سلام وخداقوت خدمت شما.
یکی از دوستان سوالی پرسیده اند لطفا جواب دهید:

سوالی از حضور گرانقدر شما دارم.من مادر خانواده و 38 سال دارم و همسرم 41 سال و هر دو دیپلمه هستیم. دو دختر با سن های 15 و 13 ساله دارم.

به غیر از من وپدرشون کسی گوشی نداره. دیشب متوجه شدم که دختر 13ساله ام از طریق اینترنت گوشی وارد سایتی شده که پراز عکسهای مستهجن خارجی هست.خودش چیزی نگفت ولی وقتی داشتم صفحه ای رو باز میکردم برای درمان سرماخوردگی اینو دیدم چیزی بهش نگفتم.

ماهم خونواده ای هستیم که به واجبات دینی اهمیت میدیم.دخترم نماز میخونه اما در حضور ما،نه که واقعا اینم برام باعث دل نگرانی هست.که ایا نمازش رو میخونه یا نه.در یه مدرسه ی قرانی تحصیل میکنه اما همه جور ادمی هست،مسوولین مدرسه ناراحت میشن اگه بهشون بگی بچه‌ها مشکل دارن ،بیشتر به فکر رقابت درسی هستن تا کار کنن روی اخلاق بچه‌ها.از سال چهارم حجاب چادر اجباری هست اما بچه ها بیرون از مدرسه راحت هستن.مورد دیگه ای هم که هست دخترم به دوستاش وابسته هست .این سایتی که رفته سایت خارجی هست وبه نظر نمیاد تا بی هدف بزنی پیداش کنی.

امروز از مدرسه که اومد بهم گفت: "مامان، یکی از همکلاسیهام داستانهای خیلی زشت در مورد زن وشوهر مینویسه ومیده به من ویکی از دوستام که بخونیم من حالم بد شده وگفتم دیگه به من نده بخونم."

به نظر شما دخترمن اسم این سایت رو از کجا پیدا کرده خیلی برام مهمه.
دارم داغون میشم.به پدرش هم چیزی نگفتم لطف کنید تا دیر نشده کمکم کنید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۴۸, ۱/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/بهمن/۹۶ ۲۲:۵۰ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #11

(۱/بهمن/۹۶ ۲۲:۴۳)عمار94 نوشته است:  دقیقا هدف ما بررسی از منظر دین است ، از منظر غیر دین که هر کثافت کاری مجازه
راه کار اصلی دین برای غریزه ازدواج به موقع آسان و آگاه است . برای قبل بلوغ هم تربیت درست و پرهیز از اجازه رابطه با افراد لاابالی هست . فراهم کردن زمینه ازدواج توسط والدین هم نعمت هست برای فرزند .
درود برشما
شاید مطلب را دقیقا نخوانده اید دوتا دختر 13 و15 سالند چه ازدواجی؟ شوهر کجاست؟ راه های عملی بنویسید
ضمنا جالبه که مادری درخواست کمک کرده ولی درپروفایل جنسیتش مرد است
۲۳:۲۴, ۱/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #12
آواتار
سلام
آنچه که مسام است باید این سوال از یک فرد متخصص دینی تربیتی و باسواد پرسیده شود نه هر شخصی
ولی آنچه که به عقل من میرسه اینه :

نوجوانان در این سن به سبب دوستان و قرار گرفتن در محیط های عمومی خواه نا خواه با این دست مسائل آشنا می شوند لذا در پی کنجکاوی ممکن است به این گونه سایت ها بروند که یقینا نتایج بدی روی آنان چه دختر و چه پسر می گذارد
ولی حل مسئله با قفل و کنترل گوشی حل نمیشه این گوشی نشد ،گوشی دوستش اونو میخواین چیکار کنین؟!؟!
یا حتی دوستمون که گفته بود بهش بگین فهمیدین و .... این کار هم باعث خورد شدن شخصیت بچه و هم باعث شکستن قبح این کار میشه
به نظر من راه حل این مسئله برای پدر و مادر اینه که در این سنین برخی از مسائل رو به صورت کنترل شده و با زبان فطرت خود نوجوانان بهشون بگن به یاد داشته باشید وضع جامعه به گونه ایست که نمی شود این مسائل رو پنهان کرد پس بهتره به جای اینکه از طریق دوست ناباب به صورت هیجانی و نفسانی با این مسائل آشنا بشن ، پدر و مادر خودشون در یک چهارچوب تربیتی این مسائل رو بیان کنن تا هم آن هیجان و هوس در نوجوان به صورت غیرمنطقی در نوجوان ایجاد نشود و هم اینکه از برخی مسائل دوران بلوغ آشنا شود
ضمن اینکه نگهداری پرندگان و سایر حیواناتی از این دست نیز کودک رو به تدریج با این مسائل آشنا میکند
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۱۸, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #13
آواتار
من به شخصه در ابتدا محدودیت دسترسی رو پیشنهاد می کنم. این اقدام اولیه است.

با هیچ بهانه روشنفکری محدودیت های معقول رو حذف نکنید. اسلام هم با هیچ بهانه روشنفکری حجاب رو ور نمیداره.

اما به عنوان یک راه حل پایدار و عمیق باید با یه روش هایی قدرت تقوی در بچه ها ایجاد و تقویت بشه.

تقوی یعنی توان خود کنترلی. یعنی نیرویی درونی که بدون جضور ناظر خارجی بتونه انسان رو در راه راست نگه داره.

چه بخواهیم و چه نخواهیم با توجه به این جامعه موجود و وسایل ارتباطی که عمدتاً تحت کنترل صهیونزم جهانی هست امکان به صفر رسوندن دسترسی وجود نداره. خصوصاً هم که سیاست اونها اشاعه فحشاست. بنابراین چاره ای جز تقوی وجود نداره.

در مورد از بین بردن عامل فساد هم راه حلش ازدواج به موقع است اما با شرایط فعلی جامعه واقعاً نمی دونم چه باید کرد. البته باید در این امر تسهیل اتفاق بیافته. ازدواج رو به عنوان راه حل اصلی در نظر بگیریم اما قبل از ازدواج تنها تقوی راه حل مناسبه.

سوال اساسی،
چطور میشه تقوی رو در بچه ها ایجاد و تقویت کرد؟ چطور میشه تقوی رو نهادینه کرد؟

نمی دونم باید روش کار کنم. اگر حوابی برای این سوال پیدا کردید به من هم بگید. دارم روش کار می کنم.
۱۱:۵۵, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #14

(۲/بهمن/۹۶ ۱۰:۱۸)MohammadSadra نوشته است:  من به شخصه در ابتدا محدودیت دسترسی رو پیشنهاد می کنم. این اقدام اولیه است.

با هیچ بهانه روشنفکری محدودیت های معقول رو حذف نکنید. اسلام هم با هیچ بهانه روشنفکری حجاب رو ور نمیداره.

اما به عنوان یک راه حل پایدار و عمیق باید با یه روش هایی قدرت تقوی در بچه ها ایجاد و تقویت بشه.

تقوی یعنی توان خود کنترلی. یعنی نیرویی درونی که بدون جضور ناظر خارجی بتونه انسان رو در راه راست نگه داره.

چه بخواهیم و چه نخواهیم با توجه به این جامعه موجود و وسایل ارتباطی که عمدتاً تحت کنترل صهیونزم جهانی هست امکان به صفر رسوندن دسترسی وجود نداره. خصوصاً هم که سیاست اونها اشاعه فحشاست. بنابراین چاره ای جز تقوی وجود نداره.

در مورد از بین بردن عامل فساد هم راه حلش ازدواج به موقع است اما با شرایط فعلی جامعه واقعاً نمی دونم چه باید کرد. البته باید در این امر تسهیل اتفاق بیافته. ازدواج رو به عنوان راه حل اصلی در نظر بگیریم اما قبل از ازدواج تنها تقوی راه حل مناسبه.

سوال اساسی،
چطور میشه تقوی رو در بچه ها ایجاد و تقویت کرد؟ چطور میشه تقوی رو نهادینه کرد؟

نمی دونم باید روش کار کنم. اگر حوابی برای این سوال پیدا کردید به من هم بگید. دارم روش کار می کنم.

سلام
بنده با صحبت‌هاي ايشان كاملاً موافق هستم.
منتها چند نكته را تقديم مي‌كنم:

1) تغافل در اين مورد جايز نيست؛ چرا كه رفتارهاي پرخطرتري را ممكن است فرزند انجام دهد، اگر بداند والدين هواسشان هست بسيار نافع است؛ عتاب بايد داشته باشد! نه با مهرباني!!! بايد قبح كارش را درك كند!

2) در دوران دانشگاه نشريه‌اي منتشر مي‌كرديم از آيات و روايات؛ هم‌دوره‌اي بنده در دانشگاه كه چندان عقله‌هاي مذهبي نداشت (البته اهل نماز بود و اهل بيت را هم قبول داشت) يك روز رفتم در اتاقشان و خوابيدم روي تختش (تختشان دو طبقه بود و او در طبق اول) ديدم بالاي سرش (زير تخت بالايي) يك تكه از نشريه را كه يك حديث رويش بود نوشته است:
حديثي از اميرالمؤمنين كه مي‌فرمايند:
هر كس چشمانش را رها كند آرامشش را بر باد مي‌دهد!

حال مقصودم چيست! بايد دقيقاً بفهمد كه رها شدن چشم اول يك فاجعه است كه در بهترين حالت اگر منجر به گناهان بعدي نشود فشار عصبي وحشتناكي را برايش به دنبال خواهد داشت (چرا كه از يك طرف تحريك شده و از يك طرف مي‌خواهد خود نگهداري كند) حالت بسيار خطرناك‌ترش اين است كه گرفتار خودارضايي شود (كه بايد مستندات علمي بسيار وحشتناك عوارض ويرانگر جسمي و رواني اين عمل و آينده بسيار تاريكش را برايش بازگو كنيد!) و در بدترين حالت هم تشويق به ارتباط با جنس مخالف!)
خلاصه بايد برايش تبيين شود كه اين كار آغاز چيزي است كه پايانش مي‌تواند فاجعه با خسارت‌هاي ابدي در دنيا و عقبا باشد!

ورزش و مشغوليت به چيزهاي خوب
تغيير دوستان ناباباب (بسيار بسيار مهم)
و اينكه لذت نزديكي به خدا و آرامش با خدا بودن را به خصوص اگر خود چشيديد با راهكارهايي به او به بچشانيد!!!!

فاطميه نزديك است اگر اهل هيئت هستيد بسيار بسيار مهم است كه به يك مجلس عزاي خوب برويد!!! با دختراتان

و دعا بسيار در حقش بكنيد!

با او تا مي‌توانيد دوست باشيد تا بتوانيد در تغيير دوستان نابابش هم مؤثر باشيد!

اطلاعات ديني خود را بالا ببريد و تعميق بخشيد و خود به دانسته‌ها عامل شويد!

زيارت بيش از پيش برويد!
قم، مشهد، كربلا، امام زاده‌ها و...
۱۱:۵۸, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #15
آواتار
سلام

با افراد متخصص و کارشناس که متدین باشند و پایبند دین باشند مشورت کنید

باید بعضی از خطاها رو ناديده گرفت

به طور غیر مستقیم باید آگاهی داده بشه

يه سری کتاب ها در این مورد هست که باید همون مشاور پای بند دین بگه که کدوم به درد می خوره

اگر ميشه با مادر دوستش صحبت کنید تا بیشتر مراقب بچشون باشن یا اگر صلاح می دونيد با ناظم یا مدیر مشورت کنید

و حتماً درباره دوست خوب و دوست بد به بچه ها آگاهی بدید معمولا دوستان نفوذ زیادی دارند پس بچه ها باید از دوستان بد دوری کنند و به دنبال دوستان خوب باشند

باور کنید الان ديگه خیلی کم پیدا میشن کسانی که به سایت های مستهجن نرفته باشند

حتی از روی کنجکاوی هم که شده رفتن ببینن چه خبره

باید برای بچه ها سرگرمی های ورزشی و فکری فراهم کرد تا مشغول باشند تا سمت این چیزها نرن

در کل زیاد نگران نباشید و خودتون رو کنترل کنید با مشورت با افراد خبره و مشاور متدین راهکارها رو یاد می گیرید
۱۳:۱۸, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #16
آواتار
خیلی از روش هایی که گفته شد برای (بچه ها) مناسبه ، گرچه یه سری موارد هست که بچه و بزرگسال نداره و همه باید پایبند باشند

این سن دقیقا چه طور محاسبه میشه ؟
۱۳:۳۱, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #17
آواتار
به واسطهء محیطی که قبلاً زندگی می کردم (خارج از ایران) شرایط طوری بود که عملاً همه چیز رو بود و خیلی نیازی به سایت مستهجن رفتن نبود...
من از کوچکی (حدود 9 سالگی) به فرزندم گفتم که نگاه کردن به اندام برهنهء جنس مخالف گناه هست و همین طور به صورت خاص، نگاه کردن به اندام جنسی، چه به صورت زنده، چه عکس، چه سایت حرام هست و برایش توضیح دادم که مرجع تقلید ما نظرش چی هست. قبلاً هم راجع به مرجع تقلید و عقبه اش و دلایل مهم بودن نظر مرجع تقلید توضیح داده بودم. همین طور مرحله به مرحله درخصوص دوستی با جنس مخالف، چرا افراد به این کار متمایلند، چه نتایجی داره (به صورت اجمالی، نه دقیق)، چرایی نادرست بودنش، نظر دین اسلام و نیز سایر ادیان در این خصوص برایش توضیح دادم. فرزندم هنوز بالغ نشده اما امیدوارم اینها مؤثر باشند، ضمن اینکه دعای هر روز و حتی هر لحظه ای که یادم بیاد رو درخصوص فرزندم فراموش نمی کنم.
1 نکتهء دیگه اینکه یادمون نره، امیرالمؤنین، علی (علیه السلام) می فرمایند: تربیت فرزند، قبل از تولد آغاز می شود... خیلی مسائل رو باید از خیلی سالها قبل نگران بود و مراقبت کرد، البته اینجا روی سخنم بیشتر با دوستانی هست که فرزند ندارند...

پیشنهاد می کنم دعای امام سجاد در حق فرزندان ( از صحیفهء سجادیه) رو بخونید. با فرزندتون هم صریح باشید و بهش توضیح بدهید که توی این دنیا خیلی چیزها وجود دارد، اما هر چیزی ارزش دیدن ندارد، و چشم باید از گناه پاک بمونه که بتونه خوبی های واقعی رو ببینه. حتماً هم جزییات گناه آلود بودن عملش رو گوشزد بفرمایید. باقی اش هم بگید که هر کسی مسوول عمل و سرنوشت خودش هست و خودش باید در برابر خدا پاسخگوی اعمالش باشد.
سعی کنید توی محیط خونه تون هرروز حدیث کسا بخونید. شرایط خونه تون رو طوری کنید که حضور فرشته ها بیشتر باشه. برای فرزندتون هم سرگرمی ای فراهم کنید که جذبش بشه، از قبیل نقاشی با رنگ و روغن، روبان دوزی یا هر نوع کار هنری دیگه ای که علاقه مندش هست.
ان شاء االه موفق باشید.
۱۳:۵۶, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #18

(۲/بهمن/۹۶ ۱۳:۳۱)فنا نوشته است:  به واسطهء محیطی که قبلاً زندگی می کردم (خارج از ایران) شرایط طوری بود که عملاً همه چیز رو بود و خیلی نیازی به سایت مستهجن رفتن نبود...
من از کوچکی (حدود 9 سالگی) به فرزندم گفتم که نگاه کردن به اندام برهنهء جنس مخالف گناه هست و همین طور به صورت خاص، نگاه کردن به اندام جنسی، چه به صورت زنده، چه عکس، چه سایت حرام هست و برایش توضیح دادم که مرجع تقلید ما نظرش چی هست. قبلاً هم راجع به مرجع تقلید و عقبه اش و دلایل مهم بودن نظر مرجع تقلید توضیح داده بودم. همین طور مرحله به مرحله درخصوص دوستی با جنس مخالف، چرا افراد به این کار متمایلند، چه نتایجی داره (به صورت اجمالی، نه دقیق)، چرایی نادرست بودنش، نظر دین اسلام و نیز سایر ادیان در این خصوص برایش توضیح دادم. فرزندم هنوز بالغ نشده اما امیدوارم اینها مؤثر باشند، ضمن اینکه دعای هر روز و حتی هر لحظه ای که یادم بیاد رو درخصوص فرزندم فراموش نمی کنم.
1 نکتهء دیگه اینکه یادمون نره، امیرالمؤنین، علی (علیه السلام) می فرمایند: تربیت فرزند، قبل از تولد آغاز می شود... خیلی مسائل رو باید از خیلی سالها قبل نگران بود و مراقبت کرد، البته اینجا روی سخنم بیشتر با دوستانی هست که فرزند ندارند...

پیشنهاد می کنم دعای امام سجاد در حق فرزندان ( از صحیفهء سجادیه) رو بخونید. با فرزندتون هم صریح باشید و بهش توضیح بدهید که توی این دنیا خیلی چیزها وجود دارد، اما هر چیزی ارزش دیدن ندارد، و چشم باید از گناه پاک بمونه که بتونه خوبی های واقعی رو ببینه. حتماً هم جزییات گناه آلود بودن عملش رو گوشزد بفرمایید. باقی اش هم بگید که هر کسی مسوول عمل و سرنوشت خودش هست و خودش باید در برابر خدا پاسخگوی اعمالش باشد.
سعی کنید توی محیط خونه تون هرروز حدیث کسا بخونید. شرایط خونه تون رو طوری کنید که حضور فرشته ها بیشتر باشه. برای فرزندتون هم سرگرمی ای فراهم کنید که جذبش بشه، از قبیل نقاشی با رنگ و روغن، روبان دوزی یا هر نوع کار هنری دیگه ای که علاقه مندش هست.
ان شاء االه موفق باشید.
درود برفنا
بسیار توصیه های عملیاتی مناسب وخوب است موفق باشید
۱۴:۲۱, ۲/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/بهمن/۹۶ ۱۴:۲۲ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #19

(۲/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۵)III I III نوشته است:  كه بايد مستندات علمي بسيار وحشتناك عوارض ويرانگر جسمي و رواني اين عمل و آينده بسيار تاريكش را برايش بازگو كنيد!
یک اشتباهی که برخی با نیت خیر مرتکب شده اند، پخش شایعاتی در این خصوص هست. مطالبی در اینترنت منتشر کرده اند در مورد اینکه خودارضایی باعث ورود هوا به مغز میشه یا در آزمایشهای پیش از ازدواج مشخص میشه و هستند کسانی که به خاطر باور کردن این شایعات، از ازدواج می ترسند یا روحیشون به قدری تخریب میشه که بیشتر به سمت خودارضایی میرن.

شما روی مسائل اخلاقی که تاکید کنید، تاثیرش خیلی بیشتر و بهتره.
۱۴:۴۶, ۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #20
آواتار
(۱/بهمن/۹۶ ۱۷:۳۴)roosta88 نوشته است:  باعرض سلام وخداقوت خدمت شما.
یکی از دوستان سوالی پرسیده اند لطفا جواب دهید:

سوالی از حضور گرانقدر شما دارم.من مادر خانواده و 38 سال دارم و همسرم 41 سال و هر دو دیپلمه هستیم. دو دختر با سن های 15 و 13 ساله دارم.

به غیر از من وپدرشون کسی گوشی نداره. دیشب متوجه شدم که دختر 13ساله ام از طریق اینترنت گوشی وارد سایتی شده که پراز عکسهای مستهجن خارجی هست.خودش چیزی نگفت ولی وقتی داشتم صفحه ای رو باز میکردم برای درمان سرماخوردگی اینو دیدم چیزی بهش نگفتم.

ماهم خونواده ای هستیم که به واجبات دینی اهمیت میدیم.دخترم نماز میخونه اما در حضور ما،نه که واقعا اینم برام باعث دل نگرانی هست.که ایا نمازش رو میخونه یا نه.در یه مدرسه ی قرانی تحصیل میکنه اما همه جور ادمی هست،مسوولین مدرسه ناراحت میشن اگه بهشون بگی بچه‌ها مشکل دارن ،بیشتر به فکر رقابت درسی هستن تا کار کنن روی اخلاق بچه‌ها.از سال چهارم حجاب چادر اجباری هست اما بچه ها بیرون از مدرسه راحت هستن.مورد دیگه ای هم که هست دخترم به دوستاش وابسته هست .این سایتی که رفته سایت خارجی هست وبه نظر نمیاد تا بی هدف بزنی پیداش کنی.

امروز از مدرسه که اومد بهم گفت: "مامان، یکی از همکلاسیهام داستانهای خیلی زشت در مورد زن وشوهر مینویسه ومیده به من ویکی از دوستام که بخونیم من حالم بد شده وگفتم دیگه به من نده بخونم."

به نظر شما دخترمن اسم این سایت رو از کجا پیدا کرده خیلی برام مهمه.
دارم داغون میشم.به پدرش هم چیزی نگفتم لطف کنید تا دیر نشده کمکم کنید.
سلام
اگر این خواهر، این هارو این جا نمی دید، جای دیگه می دید و اگه اون دوستش این داستان هارو بهش نده، کس دیگه ای می ده؛ و به هر حال این هارو دریافت و مشاهده می کنه در این سن و سال.
اما مهم اینه که خودش انتخاب کنه که سمت این چیزها نره و دور این دوست ها رو خط بکشه.
پس
لذتش از جای دیگه باشه؛ از دین و نماز و خانواده ش لذت ببره؛ عصرها پای این سایت ها می شینه؟ عصرها لذت دیگه ای داشته باشه که به اون ترجیح بده.
و آگاه بشه به عواقب انتخاب هاش در زندگی؛ نه فقط این مورد.

اگر موردی در مدرسه می بینید هم پیگیر بشید تا دختران نوجوان که مادران فردا هستن، آسیب نبینن.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]