کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رئیسشون کیه؟
۹:۱۴, ۱۷/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیک!

یه سوال خیلی ساده داشتم

الان برای زمین زدن انقلاب از خارج و داخل گروه ها زیادی دارن تلاش میکنن دلی یا عملی یا زبانی

آتئیست ، علی اللهی ، ضد انقلاب ، وهابی ، بهایی ، حجتیه ، فمینیست و .......... و صهیونیست و و....

[تصویر: Unknown.jpg]

انقلاب ما با تأسی به قیام عاشورا به امامت امام خمینی (با عنایت ویژه حضرت) بود

اینا چی؟

تا حالا دقت کردید کل همه اینها رئیس ندارن؟!! Cool

یه رئیس جور کنید اینطور کار به جایی نمیبرید Cool

[تصویر: Shazam_Captain_Marvel.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 8 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۳۹, ۲۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #71
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۱:۵۴)mdroudgar نوشته است:  درود برسینای عزیز
1-نه تنها موارد یادشده بلکه همه احکام قابلیت تغییر دارد واین امر باستناد آیات وروایاتی است که درمقدمه قانون اساسی آمده است وبعد بصورت اصول قانون اساسی تصریح شده است اگر دقت کنی در مطالب مطروحه درمجمع هیچ استثائی وجودندارد
2- مواردی که تا کنون تغییر یافته درسوابق مجع هست بدانجا مراجعه کنید
3-این امر تفسیر نیست تصریح است وتشخیص آن هم برعهده نمایندگان مجلس است
4-بله دم خروس دارد عیان میشود وآن ازناحیه شماست که زیراب همه تفکراتتان زده میشود کناه من چیست؟ بی اطلاعی شما بخود شما برمیگردد سوال کنید که پرسیدن عیب نیست

درود برسینای عزیز
حکم روی عمل است وعمل قابلیت تغییر دارد پس حکم هم میتواند درمسیر قانونی تغییر کند دقت کنیدالبته کمی بد نوشتم
اینطور بهتر است حکم فرمان الهی است روی عمل

جناب مثل اینکه بازم کافه شلوغ شده
Big Grin متن دوم رو به من چرا درود میفرستی Smile محمد صدرا رو نقل قول کردی که

همه احکام قابل تغییر است . دوستان متوجه باشید که این نتیجه اون شبکه هست که قرار هست توش معرفت و معارف و ... رو از قران ارایه بدن .
طبق نگاه ایشون و دوستانشون که دارن همه کار میکنن نتیجش میشه همه چی قابل تغییر هست . مثلا دوفردای دیگه میشه تو ماه رمضون بحای روزه امت رو ببرن تو خواب مصنوعی Wink حکم خواب ثواب داره دیگه
گرامی کلی گویی بزار کنار . اون کاغذ اطاق بغلی هم بزار کنار خودت حرف برای گفتن چی داری ؟
قانون اساسی ! ایات _ روایات ! 0_o

شما مدعی تغییر هستی ، ادرس با شماست . اینو دیگه بعیده ندونی /
تشخیص مجمع Big Grin گرامی تا دیروز میگفتی اینها همه ..... الان دیدی باید مسیر رو عوض کنی !!!!!

زیر اب تفکرات بنده Smile
فعلا که شما داری دست و پا میزنی برای کلیات و .... /
لطف کن تو بحثی که اطلاع نداری ابراز عقیده نفرما .

(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۱:۳۸)mdroudgar نوشته است:  درود برصدرای عزیز
خوش آمدید
1-از دین اسلام وناب وشما هم خوب آگاهید منتها گاهی فراموش میکنید
2-حنما
3-حکم یعنی عملی که ازسوی خداوند برقرار شده است وانواعی دارد(وجوب حرمت وبقیه.....). حکم روی یک عمل است وعمل ذاتا قابلیت تغییر دارد مثلا نماز خوانده میشود وترک هم میشود روزه گرفته میشود وقابل ترک هم هست .این ذات عمل است حالا اگر حکمی خداوند برقرار کرده است بموجب قانون اساسی که در بخش مجمع تشخیص آمده واصول آنرا برادرمان سینا واقفند میتواند با تصویب مجمع تغییر کند .برای مثال شاید بیش از 50 مورد تغییر احکام در مجمع تصویب شده است به سوابق مراجعه فرمائید ممنون
ضمنا بمدیریت بفرمائید که بعلت تداوم بحث مرا محدود نکنند
شما که فراموش نمیکنی متونم پرسم که چرا تفسیرتون با قران هم فرق داره مواردی ؟
میخوای وارد اصول عملیه بشیم ؟ وارد بحث حکم ظاهری و واقعی بشیم ؟ گرامی حکم واقعی رو میشه تغییر داد ؟
Surprise عزیزم پارکت عوض کن . اخ یادم رفت از خونه که بیرون نمیری . بگو پارکشون عوض کنن .
حکم روزه گرفتن چیه ؟ ترک ان یا گرفتن ؟

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۲۲:۴۴, ۲۲/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/بهمن/۹۶ ۲۲:۵۷ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #72

(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۲:۳۰)MohammadSadra نوشته است:  چرا جمله من رو عوض کردی؟؟؟؟ چرا نقل قول رو عوض کردی؟؟؟؟ بابا ارسال من سرجاش هست.....
درود برشما
بنده عرض کردم بد نوشتم ووقتی پی بردم اصلاح کردم آن جمله اولی را پیدا نکردم شما بنویسید درکجا بود تا اصلاح کنم خوب بنویسم گیر میدید بد بنویسم گیر میدید اصلاح کنم گیر میدید من بچه سازی برقصم تا گیر ندید

(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۲:۳۹)mahdy30na نوشته است:  جناب مثل اینکه بازم کافه شلوغ شده
Big Grin متن دوم رو به من چرا درود میفرستی Smile محمد صدرا رو نقل قول کردی که

همه احکام قابل تغییر است . دوستان متوجه باشید که این نتیجه اون شبکه هست که قرار هست توش معرفت و معارف و ... رو از قران ارایه بدن .
طبق نگاه ایشون و دوستانشون که دارن همه کار میکنن نتیجش میشه همه چی قابل تغییر هست . مثلا دوفردای دیگه میشه تو ماه رمضون بحای روزه امت رو ببرن تو خواب مصنوعی Wink حکم خواب ثواب داره دیگه
گرامی کلی گویی بزار کنار . اون کاغذ اطاق بغلی هم بزار کنار خودت حرف برای گفتن چی داری ؟
قانون اساسی ! ایات _ روایات ! 0_o

شما مدعی تغییر هستی ، ادرس با شماست . اینو دیگه بعیده ندونی /
تشخیص مجمع Big Grin گرامی تا دیروز میگفتی اینها همه ..... الان دیدی باید مسیر رو عوض کنی !!!!!

زیر اب تفکرات بنده Smile
فعلا که شما داری دست و پا میزنی برای کلیات و .... /
لطف کن تو بحثی که اطلاع نداری ابراز عقیده نفرما .

شما که فراموش نمیکنی متونم پرسم که چرا تفسیرتون با قران هم فرق داره مواردی ؟
میخوای وارد اصول عملیه بشیم ؟ وارد بحث حکم ظاهری و واقعی بشیم ؟ گرامی حکم واقعی رو میشه تغییر داد ؟
Surprise عزیزم پارکت عوض کن . اخ یادم رفت از خونه که بیرون نمیری . بگو پارکشون عوض کنن .
حکم روزه گرفتن چیه ؟ ترک ان یا گرفتن ؟
درود برسینا
لطفا بجای ایراد گیری ایات مورد نظر خودتان را بنویسید تا معلوم شود سخن بنده یا قانون اساسی درست است یانه؟ برخی ایرادات لغتی ناشی از شتاب است ومشابه آن صدها مورد درسخنان شما هست اما بنده زیر سیبیلی در میکنم پس به اصل بپرداز واز حواشی بپرهیز طرح ده ها سوال بی ربط به بحث چیزی جز فرار نیست
ضمنا 4 خط اول اصل112 را مرور کنید
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۵۷, ۲۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #73
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۲:۴۴)mdroudgar نوشته است:  درود برسینا
لطفا بجای ایراد گیری ایات مورد نظر خودتان را بنویسید تا معلوم شود سخن بنده یا قانون اساسی درست است یانه؟ برخی ایرادات لغتی ناشی از شتاب است ومشابه آن صدها مورد درسخنان شما هست اما بنده زیر سیبیلی در میکنم پس به اصل بپرداز واز حواشی بپرهیز طرح ده ها سوال بی ربط به بحث چیزی جز فرار نیست
بجای ایراد گیری ؟ پس ایرادی هست . خوبه کم کم داره موتورتون روشن میشه
ما که سیبیل نداریم رد کنیم البته اونقدی نداریم که از زیرش مثل شما رد کنیم .
Big Grin فرار . گرامی شما باید اثبات کنی نه من .
۲۳:۰۱, ۲۲/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/بهمن/۹۶ ۲۳:۰۵ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #74

(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۲:۵۷)mahdy30na نوشته است:  بجای ایراد گیری ؟ پس ایرادی هست . خوبه کم کم داره موتورتون روشن میشه
درود برسینا
ایرادرا شما میگیرید واثبات نشده بنابراین به اصل بپردازمرور اصل 112 شمارا روشن میکند
۲۳:۲۵, ۲۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #75
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۳:۰۱)mdroudgar نوشته است:  درود برسینا
ایرادرا شما میگیرید واثبات نشده بنابراین به اصل بپردازمرور اصل 112 شمارا روشن میکند

خسته ای یا ناراحت میشین کمی نگارش انجام بدین ؟؟؟؟
اصل‏ یکصد و دوازدهم: مجمع تشخیص‏ مصلحت‏ نظام‏ برای‏ تشخیص‏ مصلحت‏‏ در مواردی‏ که‏ مصوبه‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ را شورای‏ نگهبان‏ خلاف‏ موازین‏ شرع‏ و یا قانون‏ اساسی‏ بداند و مجلس‏ با در نظر گرفتن‏ مصلحت‏ نظام‏ نظر شورای‏ نگهبان‏ را
تأمین‏ نکند و مشاوره‏ در اموری‏ که‏ رهبری‏ به‏ آنان‏ ارجاع‏ می‏ دهد و سایر وظایفی‏ که‏ در این‏ قانون‏ ذکر شده‏ است‏ به‏ دستور رهبری‏ تشکیل‏ می‏ شود.
اعضاءء ثابت‏ و متغیر این‏ مجمع را مقام‏ رهبری‏ تعیین‏ می‏ نماید. مقررات‏ مربوط به‏ مجمع توسط خود اعضاءء تهیه‏ و تصویب‏ و به‏ تأیید مقام‏ رهبری‏ خواهد رسید.
‎‎‎‎‎‎
عزیزم بحث حدود رو میشه بفرمایی کجای این قسمت جا میگیره ؟
جاده خاکی خوب میری / قشنگ میخوای توجیح و تفسیر بکشی ازش
۲۳:۳۵, ۲۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #76

(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۳:۲۵)mahdy30na نوشته است:  1-خسته ای یا ناراحت میشین کمی نگارش انجام بدین ؟؟؟؟
اصل‏ یکصد و دوازدهم: مجمع تشخیص‏ مصلحت‏ نظام‏ برای‏ تشخیص‏ مصلحت‏‏ در مواردی‏ که‏ مصوبه‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ را شورای‏ نگهبان‏ خلاف‏ موازین‏ شرع‏ و یا قانون‏ اساسی‏ بداند و مجلس‏ با در نظر گرفتن‏ مصلحت‏ نظام‏ نظر شورای‏ نگهبان‏ را
تأمین‏ نکند و مشاوره‏ در اموری‏ که‏ رهبری‏ به‏ آنان‏ ارجاع‏ می‏ دهد و سایر وظایفی‏ که‏ در این‏ قانون‏ ذکر شده‏ است‏ به‏ دستور رهبری‏ تشکیل‏ می‏ شود.
اعضاءء ثابت‏ و متغیر این‏ مجمع را مقام‏ رهبری‏ تعیین‏ می‏ نماید. مقررات‏ مربوط به‏ مجمع توسط خود اعضاءء تهیه‏ و تصویب‏ و به‏ تأیید مقام‏ رهبری‏ خواهد رسید.
‎‎‎‎‎‎
2- توجیح و تفسیر بکشی ازش
درود برسینای عزیز
کمی خسته بودم رفتم قدم زدم
1- ممنونم اصل را آوردید بخدا برای من تایپ سخت است ممنون حالا بخشی از قانون را برایتان تکرار میکنم
(مصوبه‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ را شورای‏ نگهبان‏ خلاف‏ موازین‏ شرع‏ و یا قانون‏ اساسی‏ بداند و مجلس‏ با در نظر گرفتن‏ مصلحت‏ نظام‏ نظر شورای‏ نگهبان‏ راتأمین‏ نکند)
دقت کن مصوبه خلاف شرع ویا قانون اساسی است میرود به مجمع .حالا سوال اینستکه چه چیزی خلاف شرع است؟ همه موارد خلاف شرع ازجمله حدود و بقیه پس درمجمع کارش تغییر قوانین شرع است .اگر بازهم ابهام دارید بنویسید
2-توجیه درست است میخواهم لغت های نادرست شمارا اصلاح کنم
۰:۰۶, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #77
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۲۳:۳۵)mdroudgar نوشته است:  درود برسینای عزیز
کمی خسته بودم رفتم قدم زدم
1- ممنونم اصل را آوردید بخدا برای من تایپ سخت است ممنون حالا بخشی از قانون را برایتان تکرار میکنم
(مصوبه‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ را شورای‏ نگهبان‏ خلاف‏ موازین‏ شرع‏ و یا قانون‏ اساسی‏ بداند و مجلس‏ با در نظر گرفتن‏ مصلحت‏ نظام‏ نظر شورای‏ نگهبان‏ راتأمین‏ نکند)
دقت کن مصوبه خلاف شرع ویا قانون اساسی است میرود به مجمع .حالا سوال اینستکه چه چیزی خلاف شرع است؟ همه موارد خلاف شرع ازجمله حدود و بقیه پس درمجمع کارش تغییر قوانین شرع است .اگر بازهم ابهام دارید بنویسید
2-توجیه درست است میخواهم لغت های نادرست شمارا اصلاح کنم

خوبه قدم زدید و هوایی تازه کردید . Blush
تایپ نمیخواد که گرامی ، برش وصل . خدارو شکر همه قوانین توی فضای مجازی موجود هست . با این شبکه شما برام شدوار بود این حرف شما /
مصوباتی که مجلس ( با ارای مردم میرن تو مجلس و بعد میخوان قانون بنویسن ) بخاطر عدم تسلط به مبانی فقهی مواردی رو مخالف با شرع ( نه مقابل شرع ) ارایه میدن . این که مشکلی نداره گرامی / شما بفرما توی حدود ( این رو که متوجه هستید چی میگم اگه مفهوم نیست بگین ) ایا خلاف موازین هست ؟ خود حدود توسط شارع معین میشه بعد مجلس نظر شارع رو میزاره کنار و نظر شخصی بار میکنه ؟ مصداق لطفا .

نوشتم ببینم شما دارید روشن میشید یا دوباره سرما ... Smile
۰:۱۴, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #78

(۲۳/بهمن/۹۶ ۰:۰۶)mahdy30na نوشته است:  1-مصوباتی که مجلس ( با ارای مردم میرن تو مجلس و بعد میخوان قانون بنویسن ) بخاطر عدم تسلط به مبانی فقهی مواردی رو مخالف با شرع ( نه مقابل شرع ) ارایه میدن . این که مشکلی نداره گرامی / شما بفرما توی حدود ( این رو که متوجه هستید چی میگم اگه مفهوم نیست بگین ) ایا خلاف موازین هست ؟ خود حدود توسط شارع معین میشه بعد مجلس نظر شارع رو میزاره کنار و نظر شخصی بار میکنه ؟ مصداق لطفا .
درود برشما
قوانین شرع ازجمله حدود در فقه ورسالات آمده است اگر قرار شود درجامعه اجرا شود عینا بصورت قانون درمیاید وشورای نگهبان هم تائید میکند اما اگر نمایندگان با موارد شرع موافق نباشند وقانون تصویب شود شورا مخالفت میکند وبه مجمع مصلحت میرود این موارد خلاف میتوانید علیه حدود نیز باشد مثلا حد زنای محصنه سنگسار است اگر نمایندگان بجای آن مجازات دیگری تعیین کند حتما میرود مجمع واگر تصویب شد میشود قانون که درظاهر مخالف شرع است اما خیر آن هم موافق شرع است(حکم ثانویه)
۰:۳۱, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #79
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۰:۱۴)mdroudgar نوشته است:  درود برشما
قوانین شرع ازجمله حدود در فقه ورسالات آمده است اگر قرار شود درجامعه اجرا شود عینا بصورت قانون درمیاید وشورای نگهبان هم تائید میکند اما اگر نمایندگان با موارد شرع موافق نباشند وقانون تصویب شود شورا مخالفت میکند وبه مجمع مصلحت میرود این موارد خلاف میتوانید علیه حدود نیز باشد مثلا حد زنای محصنه سنگسار است اگر نمایندگان بجای آن مجازات دیگری تعیین کند حتما میرود مجمع واگر تصویب شد میشود قانون که درظاهر مخالف شرع است اما خیر آن هم موافق شرع است(حکم ثانویه)

Smile گرامی اصلا متوجه نشدی من چی دارم میگم . وقتی بعد ایهمه پست متوجه نشدی بازم بگم چه تضمین که .... /
شبت خوش / Rose
اموات این دست جمع همه مورد عنایت خدای منان .
از کاربرای قدیمی ،یکی از اقوامشون فوت شد . براشون فاتحه بخونین .
۰:۳۴, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #80

(۲۳/بهمن/۹۶ ۰:۳۱)mahdy30na نوشته است:  گرامی اصلا متوجه نشدی من چی دارم میگم . وقتی بعد ایهمه پست متوجه نشدی بازم بگم چه تضمین که .... /
شبت خوش / Rose
اموات این دست جمع همه مورد عنایت خدای منان .
از کاربرای قدیمی ،یکی از اقوامشون فوت شد . براشون فاتحه بخونین .
درود وبدرود همراه با رحمت خداوند برگذشتگان
انشاء الله فردا باز خواسته خودت را روشنتر بنویس مطلب خیلی ساده است شما سخت گرفته اید موفق باشید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا