کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختر انقلاب کیست؟
۲۳:۳۴, ۱۹/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۶ ۱۹:۰۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی فرانسیس فوکویاما در کنفرانس اورشلیم با عنوان «بازشناسی هویت شیعه» گفت: شیعه، پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ. او بال سبز این پرنده را مهدویت و عدالت خواهی و بال سرخ را شهادت‌طلبی که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است، معرفی می‌کند. تز جالبی را هم برای مقابله با این پرنده با افق بلند ارائه داد. راهکار، مهندسی معکوس این پرنده و ساختن مشابهی برای آن با همان ویژگی هاست اما با قطب منفی.

همین تز رو در داخل هم استفاده کردند. زمانی که یزیدیان زمان رنگ سبز سیادت رو مصادره کردند، زمانی که شمرها الله اکبر بر بامها سر دادند و زمانی که هندهای جگرخوار نام دختر انقلاب را برای خود انتخاب کردند.

دختر انقلاب کیست؟

تو این تاپیک می خوام دختران انقلاب رو معرفی کنم. از دوستان هم می خوام تو این کار من رو یاری کنند. این حداقل کاریه که ما می تونیم برای جبران ظلم بزرگی که یزیدیان زمان به دختران انقلاب کردند، انجام بدیم. دختران انقلابی که فقط به وظیفه شرعی فکر می کردند و در قید و بند هیچ نظر سنجی و اکثریتی نبودند. تنها دغدغه اونها خدا، ولایت، و اسلام بود.

«یک خانم محترم»؛ ماجرای زنی که از خجالت بی حجاب شدن، دق کرد سیده محترم بانو قاضی؛ شهیده کشف حجاب رضاخانی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 6 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۳۶, ۲۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #51
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۱۹:۰۹)mdroudgar نوشته است:  درود برشما
1-خیر خط من تغییر نکرده وبه خواهرم تذکر دادم که زمینه ناسزا وبی حرمتی درپیش است وبحث ادامه نیابد ولی گوش نکردند ومن هم دیگر پیگیر نشدم ضمنا بحث پس ازمدتی دیگر چندش آور بود مگر مغز خر خورده ام که وارد هر مبحثی بشوم؟
2-اتفاقا صدرا را دوست دارم چون مواردی هم جالب می نویسند ومن هم تشکر میکنم البته باهم تضاد هم داریم مهم نیست
3-بخودشان مربوط است چه بسا ازخودتان باشد برای بازار گرمی اما این یک حدس است
4-برای حرف هایتان هیچ وقت دیر نیست لااقل من همیشه طالب آنم
پس شما رو تو بحثای چندش اور نمیبینیم . خوب هر بحثی که ایشون بودن چندش نیاور هست و هرجا هم نباشن چندش اور . خوبه معیار خوبیه برای گرامیان .
Big Grin گرامی تشکر رو میگم چرا خطت رو عوض کردی . حالا دختر انقلاب رو تشکر نزدی کاری ندارم ، بقیه رو چرا ؟ مواردی رو توی مباحث دیگه هم بود که بیخیال رد شدی . نخواه برات مورد به مورد نشون بدم .
پست 56 این تاپیک چرا تشکر نکردی ؟ مگه زحمت نکشید ؟ از استارت بحث تا الان چندتا محمد صدرا رو تشکر نکردی ؟
3 تهمت Dodgy تهمت رو میزنی بعد میگی احساس .

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۰۶, ۲۲/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/بهمن/۹۶ ۲۰:۱۴ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #52
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۱)دختر انقلاب1 نوشته است:  عکس‌ها مربوط به تالار نمیشه برای همین پست را ویرایش می‌کنم (اما همین اعمال و رفتار داره در تالار انجام میشه و دیگه گندش دراومده!!!!)

ویرایش جدید:

از مدرسه اومده. دستنویس خودشه. یکی یا دوتا نیس.
نسل جدیده... به جای توهین بهش، برای حرفش احترام قائل بشین.
اصلا به قول خودتون اقلیته!
وجودِ یک اقلیت کوچیک اما جدی و پیگیر که به راحتی تسلیم مواضع اکثریت نمی‌شه!
و ارزش‌ها و نگرش‌های خودش رو مصرانه پی می‌گیره و تبلیغ می‌کنه!
پس می‌تونه نسبتِ کمّی و کیفیِ خودِ اکثریت و اقلیت را تغییر بده و جامعه را وادار کنه که دیر یا زود به مواضع‌اش روی خوش نشون بده...

از توهین به دخترای انقلاب دست بردارین... هند جگر خوار و مادر معاویه و این توهین‌ها رو لطفا تمومش کنین...

[تصویر: u47326_phb.jpg]

در مورد اون بخش اول در این ارسال توضیح دادم.

اما در مورد بقیه ارسال ایشون جرف ها دارم برای گفتن.

"وجودِ یک اقلیت کوچیک اما جدی و پیگیر که به راحتی تسلیم مواضع اکثریت نمی‌شه!"

یادتونه با چه های و هویی راه افتاده بود نظر سنجی راه انداخته بود. از این ور و اون ور نظر سنجی می آورد.!!!!

اولاً جناب مهدی سینا جواب در خوری دادند.
دوماً اون نظر سنجی کذایی از اعضای تالار بی اعتبار بود. ما خیلی وقته تو این تالاریم. یادتونه هر وقت می خواستیم یه همچین عضو گیری و نظر سنجی راه بندازیم اعضا خودشون در ارسالی که داشتند اسم بقیه رو می آوردند و اسم خودشون رو به لیست اضافه می کردند. مثل گردان هایی که علی 110 برای دعای افراد برای همدیگه راه انداخته بود. هر چهل نفر برای همدیگه قرار بود دعا کنند. هرکسی می خواست وارد لیست بشه میومد لیست قبلی رو می آورد و اسم خودش رو در ارسال خودش به لیست اضافه می کرد.

مقایسه کنید با کاری که این نواده هندجگرخوار انجام داده. خودش اسامی رو با قضاوت خودش به لیست اضافه کرده و بعد میگه این نتیجه نظر سنجیه. یادش رفته که باباجون اون نظر سنجی اول تاپیکت که اتفاقاً من اولین و تا مدتها تنها کسی بودم که درش شرکت کرده بودم همه چیز رو بیان می کنه.

اما ....

حالا کار به جایی رسیده که میگه اینها اقلیت کوچکند و به راحتی نمی خواهند تسلیم نظر اکثریت شوند.....!!!!!

کار دارم با این ارسال کاربر هوچی. صبر کنید تا باقی داستان رو بگیم.

اما اجالتاً ....

نواده هندجگرخوار به تاسی از مادرش نشان عفت و حیا رو پرچم کرده. اونوقت می ناله که چرا به من گفتید فا...؟؟؟!!!

(۲۲/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۱)دختر انقلاب1 نوشته است:  از توهین به دخترای انقلاب دست بردارین... هند جگر خوار و مادر معاویه و این توهین‌ها رو لطفا تمومش کنین...

دختر انقلاب؟؟؟؟؟!!!!!

از کی تا حالا اینها شدند دختر انقلاب؟؟؟؟؟؟

از کی تا حالا دختر انقلاب نماد حیا و عفت رو پرچم می کنه؟؟؟؟؟؟

این تاپیک رو به همین دلیل ایجاد کردم تا دختران انقلاب رو که مظلوم واقع شدند و خونشون توسط نواده های هندجگرخوار پایمال شده، معرفی کنیم.

اما جواب شما:

طرف پرچم دست گرفته به ما میگه چرا من رو ... می دونید؟

نمی دونم، نظر تو چیه؟

در تاریخ، آویزون کردن پرچم به در نشانه همون بوده. الان جناب عالی هم نشانه عفت و حیا رو پرچم کردی. انتظار داشتی ما چه برداشتی کنیم؟؟؟؟؟؟

طرف نشانه عفت و حیا رو پرچم کرده، میگه مگه من فا...ام؟؟!! پ ن پ، مریم مقدسی رفتی اون بالا برای فرشته های الهی بای بای کنی.

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
۲۰:۱۶, ۲۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #53
آواتار
(۲۲/بهمن/۹۶ ۱۱:۳۲)دختر انقلاب1 نوشته است:  
خواهرم... امروز با وجود تفاوت در ظاهر و عقیده در کنار هم بودیم
و نه تو مرا فاحشه خواندی و نه من تو را امل نامیدم
کاش اینها را برای برادرانت روایت کنی...
کاش...
[تصویر: x47995_photo_2018-02-01_14-51-11.jpg]

چون داری تاپیک‌شو منحرف میکنی باز میاد نقشو سر من میزنه : )
اولش یه چیزی میزنم که مرتبط بشه.

در مورد همین پست تکراری چه نظری دارین برادر؟!
اگه می‌تونی مثل من بچه بازی در نیاری، به صورت بزرگسالانه نظرتون رو بیان کنید. (لطفا)
سلام

من قبلا طی چند پست در تاپیک خودتون نظر دادم ديگه حرفی ندارم لازم نمی بینم تکرار کنم

این عکسها ماله کجا و کی هستش؟ حالا اگر می خواید پست بدید توضیح هم بدید زیر عکس ها

امضای قلب
۹:۰۱, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #54

شماها شرم و حیا نیمکنید از خودتون از شخصیتتون از اون چیزهای که بهش معتقدید که تمام موضوعات و تاپیکهاتون شده بحث و جدل؟!!! . هر موضوعی رو بین دو نظر متفاوت باز میکنم فضای بحث در اونجا پر از امواج منفیه . واقعا ادم دل زده میشه از خوندن کامنتها .
مرتب نفستون میگه جوابشو بده جوابشو بده اگر ندی فکر میکنه کم اوردی و هی اینطوری شیطان شمارو در یک اشتباه پیش میبره. خانم دختر انقلاب وقتی شما در چند موضوع با افراد اینجا تبادل نظر گذاشتید ولی همون اول کار تبدیل شد به جدال و دعوا و این رو مکرر تجربه کردید پس چرا درس نمیگیرید که این صحبت ها کاملا بی فایده هست.؟ یا دوستای که سابقه چندین ساله دارند در تالار ،، واقعا براتون کافی نیست تجربه ی چندین سال بحث های اینچنینی ؟
خانم دخت رانقلاب من نمیدونم شما چند وقته اینجا هستید ولی خیلی از افراد اینجا رو از گذشته میشناسم و میدونم چند ساله اینجا هستن و بنده بعد از چندین سال که مجددا به اینجا امدم دیدم هیچی هیچی عوض نشده و هنوز همون خصلت ها و فضای حاکم بر تالار و اشخاص همچنان بر اینجا و اشخاصش حاکم هست لذا از این دوستان انتظاری ندارم چون متاسفانه دیگه عادت کردن در طی این چند سال به این روش و بحث های شدیدا بی فایده و ... اما اگر شما چند ماه هست که اینجا امدی از من به شما نصیحت مراقب باشید گرفتار این وضعیت نشید که بعدا ترک اون واقعا سخت خواهد بود. واقعیت اینه که اکثر اکثر اکثر کسانی که در اینجا و هر جای دیگه وارد بحث در یک موضوعی میشوند آمده اند که حرف خودشون رو اثبات کنند نه اینکه چیزی یاد بگیرند. هم شما اینطوری هستین هم طرف مقابل شما. حالا که اینطوریه و بینی و بین الله همه ما هم تو نفس خودمون اینو رو تایید میکنیم دیگه این هم زخم زبون زدن فحش دادن توهین کردن تیکه انداختن برای چیه؟
خانم انقلاب شما با همه توانایی ها در پاسخ دادن دارید اما در مدیریت موضوعی که به بحث گذاشتید بسیار ضعیف هستید. وقتی شما سوالی رو مطرح میکنید فقط جواب رو مطالبه کنید دقیقا جواب سوال رو و اجازه ندید کاربری با مطرح کردن چیزهای دیگه بحث رو به حاشیه ببره. یعنی وقتی کاربری جواب شما رو با حواشی میده شما بی توجه باشید و همچنان اصل جواب رو مطالبه کنید اینطوری امید بیشتری هست به نتیجه برسید.
خانم دختر انقلاب شما انتظار نداشته باش در جمعی که افرادش جوانهای هستند که میخوان در همه شئونات زندگیشون انقلابی باشن و انقلابی رفتار کنن این عقاید شما به کرسی بشینه و پذیرفته بشه و حتی در یک فضای ارام و علمی به بحث گذاشته بشه .
البته اصل انقلابی بودن بد نیست منتها وقتی بخواهی کلا تو زندگیتون انقلابی و کوبنده رفتار کنی....
والا خود رهبری هم به قول خودشون انقلابی هستند اما ایا ایشون میاد اینطوری جدال کنه در یک مناظره؟ اصولا در یک بحث علمی مثلا با موضوع اسیب شناسی حجاب اجباری یا اختیاری انقلابی بودن با شکست مواجه میشه اما همین برخورد انقلابی در کف خیابان و در مقابله با فتنه ای که ابزارش چوب و چماق هست بسیار هم مفید هست.
تمام کنید این جدالهای حقیقتا خسته کننده و بی فایده را. دوستان طرفدار حجاب اجباری به جای این هم بحث و حاشیه بیان هماهنگ با هم یک لیست ارائه بدن که به این دلایل باید حجاب اجباری باشه بعد هم امثال خانم دختر انقلاب نقد کنند و...
۹:۵۳, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #55
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۹:۰۱)برف نوشته است:  1- هم شما اینطوری هستین هم طرف مقابل شما.

2-
خانم انقلاب شما با همه توانایی ها در پاسخ دادن دارید اما در مدیریت موضوعی که به بحث گذاشتید بسیار ضعیف هستید.

3- یک لیست ارائه بدن که به این دلایل باید حجاب اجباری باشه بعد هم امثال خانم دختر انقلاب نقد کنند و...

1- سلام من اینطوری نیستم

2-حرفتون رو قبول دارم اما چه ابزار مدیریتی دست منه؟!
همینجا استارتر تاپیک به نقل قول کذب از فوکویاما استناد کرده.
وقتی احساس کردم کار به لجبازی کشیده، به احترام خودش بحث با یکی از کاربران رو تموم کردم. در حالی که منم می‌تونستم مثل خودشون بی‌توجه، بحث رو تا همین الان ادامه بدم.

اما توی تاپیک من چقدر درباره موضوع حرف زدن؟ به یکی از ناظرا میگم تاپیکم شلوغ شده و ایشونم مدیریت را به عهده‌ی من میدونن. اما وقتی یکی فهم و شعور نداره چه طور میشه مدیریتش کرد؟ چند باره از عمار94 در تاپیک سوال میکنم تا اجازه ندم بحث رو منحرف کنه اما مثل ... بی توجهه! مطئنم اگه به عمار94 بگم از تاپیک گمشو بیرون ، این عاقا باز هم بی توجه خواهد بود. پس حرف شما وقتی درسته که کاربری ... نباشه!

[تصویر: v618179_Opera_Snapshot_2018-02-11_093939...she_ir.png]

3- این دیگه مربوط به دوستای شما میشه نه من

پی نوشت : برای جلوگیری از انحراف تاپیک اون ارسالی که استارتر خواستن :ارتش فیک عرزشی
۱۱:۵۳, ۲۴/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۳ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #56
آواتار
حجاب اجباری یا حجاب اجتماعی

محمد استوار میمندی، گروه تعاملی الف، ۲۴ بهمن ۱۳۹۶،

مدتی است که در گوشه و کنار قلم ها و حنجره هایی، رسالت خود را در نفی قانون حجاب که یکی از ضروریات دین اسلام است و همه گروه های اسلامی بر ضروری بودن آن اتفاق نظر دارند دیده اند و مدام این سو و آن سو می نشینند و با پوشش مصلحت اندیشی و دلسوزی برای زنان جامعه – و در واقع با اغراض سیاسی، اعتقادات دینی مردم را مورد هجمه قرار می دهند. صرف نظر از اینکه منادیان مخالفت با قانون حجاب چه کسانی هستند چند نکته را به عرض مردم شریف و خداجوی ایران می رسانم:

۱- حجاب یکی از واجبات الهی است که اختصاص به بانوان ندارد بلکه مردان نیز وظیفه دارند که خود را متعهد به رعایت این تکلیف الهی بدانند، آنچه بین زن و مرد تفاوت دارد کیفیت و محدوده پوشش است که آن هم به مصالح وحکمت های خالق مهربان برمی گردد.

۲- حجاب شرعی که در آن الزام به رعایت حدود شرعی هم در محدوده پوشش و هم در کیفیت پوشش است حکمی است که از قرآن کریم و دستورات پیشوایان معصوم علیهم السلام به ما رسیده است که در این مقال مجال ذکر آنها وجود ندارد ولی به عنوان نمونه آیات 32، 33 و 59 سوره احزاب و آیه 31 سوره مبارکه نور گویای این اصل مسلم است.

۳- در تحلیل وجوب حجاب باید نگاه جامعی به آن داشت چرا که این پدیده از یک سو جنبه فردی و شخصی دارد و از سوی دیگر نمی توان آثار و پیامدهای اجتماعی آن را نادیده گرفت. بنابراین شخصی دانستن حجاب و تشبیه آن به واجباتی مثل نماز و روزه بی راهه رفتن است، علاوه بر اینکه برخی واجبات فردی مثل روزه نیز ممکن است در برخی موارد جنبه اجتماعی پیدا کنند مثلا در فقه اسلامی این مساله وجود دارد که شخصی که روزه خواری عملی کند باید تعزیر شود و اگر سه یا چهار بار تکرار کرد حکم او کشته شدن است. آیا این حکم سنگین برای کسی که حریم واجبی از واجبات خدا را هتک می کند به معنای اهمیت حفظ حریم حدود و واجبات الهی در عرصه عمومی جامعه نیست؟

۴- افرادی که امروز به بهانه دفاع از آزادی و حق بانوان صدای مخالفت با قانون حجاب را بلند کرده اند باید مراقب باشند که مشمول آیه 19 سوره مبارکه نور نشوند که فرمود: «ان الذین یحبون ان تشیع الفحاشه فی الذین آمنوا لهم عذاب الیم فی الدنیا و الآخره» چون این افراد لااقل واجب بودن حجاب فردی را قبول دارند پس باید بدانند که بی حجابی و عریان شدن زنان در مجامع عمومی مصداقی از همان است که در آیه شریفه برای اشاعه آن وعید به عذاب دردناک دنیا و آخرت داده شده است. به راستی آیا اینان روایت امام باقر علیه السلام را ندیده اند که فرمود: «خداوند به شعیب وحی فرمود که صد هزار نفر از قوم تو را عذاب می کنم چهل هزار نفر از اینان اشراری هستند که اهل معصیتند و شصت هزار نفر از اینان نیز خوبان قوم تو هستند. شعیب سوال کرد حال اهل معصیت مشخص است اما چرا خوبان را عذاب می کنی؟ و خداوند پاسخ فرمود چون اینان در مقابل معاصی و گناهان نرمش داشتند و به خاطر خشم من خشمناک نمی شدند».(کافی ج5، ص56).

آیا مخالفت با قانون حجاب که سبب گستاخی بیشتر شل دینان و پرده دری بیشتر حریم شریعت می گردد مصداق مماشات و نرمی با اهل معصیت نیست؟ و آیا خداوند نسبت به چنین پدیده ای خشمناک نمی شود؟

۵- می گویند برای الزامی بودن حجاب در اسلام هیچ دلیلی نداریم! یاللعجب از این همه ندیدن یا تظاهر به ندیدن! از این رو و به منظور اشاره به ادله این امر ذکر چند نکته را به اختصار ضروری می دانم:

الف) کسی که آشنای به منابع دینی اسلام مثل آیات قرآن کریم و روایات و سیره معصومین علیهم السلام باشد و نیز مقداری اغراض شریعت را دریافت کرده باشد نیک می فهمد که حاکم اسلامی وظیفه دارد که زمینه های اجرای احکام الهی در جامعه را فراهم کند و از طریق قانونگذاری صحیح، هنجارهای دینی را در جامعه تقویت نماید تا موانع هدایت مردم برداشته شود و آنها بتوانند با آسودگی بیشتری مسیر طهارت معنوی و کمال انسانی خود را بپیمایند که اگر اینگونه شود آرامش واقعی انسان ها –که گمشده بشریت امروز است- نیز در دسترس بیشتری قرار می گیرد و الا طبق منطق این حضرات اگر حجاب شخصی است و نباید تبدیل به قانون شود حکومت اسلامی نباید مشروب خانه ها و قمار خانه ها و فاحشه خانه ها را هم از کوچه و خیابان کشور اسلامی جمع کند، چرا که حرمت شرب خمر، یک حکم شخصی است و نباید منع آن تبدیل به قانون شود و نیز حرمت قمار یک حکم شخصی است و نباید قانون ممنوع بودن قمارخانه ها در جامعه اجرا شود، اگر چه از این جماعت بعید نیست که در قدم بعد از شکستن حریم عفاف و حیا، پویش دفاع از آزاد بودن نوشیدن شراب و برقراری دوباره فاحشه خانه ها و قمارخانه ها را فریاد بزنند.

پس نه فقط حاکم اسلامی می تواند هنجارهای شرعی اجتماعی را در جامعه الزامی کند بلکه وظیفه اوست که این هنجارها را در جامعه نهادینه کند.

ب) ادله امر به معروف و نهی از منکر همانطور که خطاب به آحاد امت است خطاب به حاکم اسلامی نیز می باشد مخصوصا که مراحل بالای امر به معروف و نهی از منکر که مرحله بازدارندگی از منکر و الزام کردن به معروف است معمولا از شئون حکومتی است چرا که در بسیاری از موارد مردم معمولی توانایی اعمال قوه قهریه در بازدارندگی از گناه را ندارند، اگر بی حیایی و بی حجابی گناه است – که هست- پس باید همگان از آن نهی کنند و چه کسی سزاوارتر از حاکمیت و اجزاء حاکمیت و چه عنصری بالاتر از اعمال قانون حجاب به عنوان یکی از ابزارهای بازدارنده نسبت به این پدیده گناه آلود؟ البته پرواضح است که در این میان عنصر فرهنگ سازی نیز یکی از ابزارهای مهم نهادینه کردن فرهنگ خوش حجابی است اما نمی توان به بهانه فرهنگ سازی از ابزارهای بازدارنده اجتماعی چشم فرو بست چرا که امر به معروف و نهی از منکر مراحلی دارد که تعطیل بردار نیست.

ج) در همه کشورهای دنیا بر اساس مصالح و مفاسدی که هر کشوری برای خود دارد قوانینی وضع شده است که چون امروز، دنیا بر اساس ظاهر گرایی و ماده پرستی اداره می شود این قوانین همه از جنس حس و دنیاگرایی هستند مثلا همین قوانین راهنمایی و رانندگی مثل قانون الزام کمربند ایمنی که به درستی برای حفظ جان سرنشینان وسایل نقلیه وضع شده اند و در کشور ما نیز اجرا می شود آیا تاکنون دیده اید که کسی به این قانون اشکال کند و بگوید جان هر کسی فقط به خود او مرتبط است و بگذارید مردم در استفاده از کمربند ایمنی آزاد باشند؟ و آیا شندیده اید کسی بگوید چنین قانونی هیچ دلیل شرعی ندارد؟ مسلما ندیده و نشینده اید چون منطق این قانون حفظ امنیت شهروندان جامعه است که برای همگان قابل فهم است، پس چرا نسبت به قانون حجاب به عنوان یک دستور الهی که اجرای صحیح و کامل آن ضامن حفظ امنیت اخلاقی و روانی جامعه است اینگونه عده ای به مقابله برخاسته اند؟ مگر نه این است که مطابق آمارهای نهادهای قضایی درصد قابل توجهی از قتل و نزاع های خیابانی و آمار بالایی از اختلافات خانوادگی و طلاق ها ناشی از عدم رعایت حریم های ناشی از عفت و حیاست؟ و اینجاست که دوگانگی در رفتار این جماعت و تردید در حس آزادی خواهی آنها خود را نشان می دهد و دست های پیدا و پنهان دشمنان دین خدا در حیازدایی از جامعه دینی بیشتر آشکار می گردد.

بی جهت نیست که امام زمان علیه السلام در دعای معروفی که منسوب به ایشان است و در آن برای اصناف مختلف مردم دعا می کنند وقتی به زنان جامعه می رسند برای آنان دعای «حیا و عفاف» می کنند آنجا که می فرمایند: «و علی النساء بالحیاء و العفه»(البلد الامین ص350) و این یعنی دغدغه امام مهربانمان برای زنان جامعه مساله عفاف و حیاست و چه آسان عده ای چوب حراج به عفت دختران این سرزمین زده اند!

در پایان، خطابم به دختران وطنم ایران است؛ خواهرم! قدر خودت را بیشتر بدان، تو از یک طرف متعلق به سرزمینی هستی که نیاکان تو مظهر پاکی وپاکدامنی بوده اند پس حتی اگر مسلمان نیستی دامن خود را به آلودگی ها و جلوه گری های هوس آلود بشریت امروز که حتی جامعه غرب را به بن بست کشانده نیالای و از طرف دیگر عضوی از امت اسلام هستی همان اسلامی که الگوی زنان او زنان آسمانی و بهشتی مثل فاطمه و خدیجه و مریم و زینب است.

پس بیایید با آزاد منشی، خود را از قید و بند هایی که اهل دسیسه و سیاست برایتان پهن کرده اند برهانید و مسیر زندگیتان را فقط و فقط با خدای مهربانتان تنظیم کنید.
نسال الله منازل الشهدا
۲۲ بهمن ۱۳۹۶

۱۲:۲۲, ۲۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #57
آواتار
یک روستایی دیده‌های خود را از آن اتفاق اینگونه تعریف می‌کند: «آن‌ها سر دختری را تراشیده بودند و او را در روستا می‌گرداندند. کومله‌ها به آن دختر نوجوان می‌گفتند: آزادت نمی‌کنیم مگر اینکه به خمینی توهین کنی!»

اما بصیرت،ایمان،‌شجاعت و انگیزه‌های معنوی توأم با شناخت اهداف انقلاب اسلامی این دختر نوجوان دلیر و شیربچه کردستان را بر آن داشت که جان فدای آرمان کرده و هرگز علیه امام و رهبر خود زبان باز نکند. او سنگینی و درد ناشی از برخورد سنگ با پیکرش را بیشتر تحمل می‌کرد تا سنگینی حرفی نادرست و قبول کژگویی‌های قومی نادان و سفاک صفت درباره امام و آرمانش را.

ناهید تلخی شکسته شدن حریم‌های احترام به زنان را به کام جان خرید و هرگز دست از آرمان‌ها و اعتقاداتش برنداشت تا سایرین بتوانند شیرینی زندگی در زیر سایه‌سار پرچم قدرتمند اسلام را تجربه کنند.

امضای soheyl68
[تصویر: 004)S060T004P636058601304103408.jpg]
خدا رو شکر
مردانی در حال کار هستند
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]