کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تلاقی اول نوروز با شهادت امام علی النقی (علیه السلام)
۱۹:۱۲, ۱۴/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/اسفند/۹۶ ۱۹:۱۳ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

لا افلح قوم اشتروا مرضاة المخلوق بسخط الخالق (Heart علیه السلام )

[تصویر: 13970101.gif]

همونطور که مطلعید اول نوروز با سالروز شهادت امام هادی علیه السلام یکی شده

چه ایده هایی دارید؟

به عبارتی ترجیح دادن شادی حضرت زهرا بر شادی خودمون رو چطور نشون بدیم

قطعاً دشمنان اهل بیت برنامه هاشون رو خیلی قبل تر چیدن

ضمناً فقط محبان اهل بیت نظر بدن اینجا جای بحث نداریم (جدی گفتم)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۴:۲۹, ۱۵/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اسفند/۹۶ ۱۴:۳۰ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #11

ممنون حدیث گرامی

درسته که رویت هلال ماه رجب به اندازه رمضان و شوال اهمیت نداره، اما به هر حال جایز هست. شاید بشه این رو به عنوان یک راهکار برای رفع تقارن استفاده کرد.

فکر می کنم لازم نباشه این استهلال از طرف حکومت صورت بگیره و هر کسی می تونه خودش استهلال رو انجام بده. البته ممکنه باز هم نظر من اشتباه باشه که امیدوارم دوستان شیوه صحیح گفتگو را از حدیث گرامی یاد بگیرند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۰۹, ۱۵/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اسفند/۹۶ ۱۵:۱۲ توسط III I III.)
شماره ارسال: #12

(۱۵/اسفند/۹۶ ۱۱:۵۹)پارمیس1 نوشته است:  توهم توطئه !
سلام عرض شد هم تالاري محترم
من با ارسال برادر عبدالرحمن كار ندارم
اما آيا شما گمان مي‌كنيد كه سران جبهه باطل و كفر و نفاق در طول تاريخ و تا به امروز بر عليه پرچمداران جبهه حق كه توطئه نكردند و نمی‌كنند و نخواهند كرد؟
۱۵:۳۸, ۱۵/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #13
آواتار
(۱۵/اسفند/۹۶ ۱۴:۲۹)سعدی نوشته است:  ممنون حدیث گرامی

درسته که رویت هلال ماه رجب به اندازه رمضان و شوال اهمیت نداره، اما به هر حال جایز هست. شاید بشه این رو به عنوان یک راهکار برای رفع تقارن استفاده کرد.

فکر می کنم لازم نباشه این استهلال از طرف حکومت صورت بگیره و هر کسی می تونه خودش استهلال رو انجام بده. البته ممکنه باز هم نظر من اشتباه باشه که امیدوارم دوستان شیوه صحیح گفتگو را از حدیث گرامی یاد بگیرند.

برای استهلال شرایط و احکام فقهی پیش‌بینی شده که در این لینک می‌تونید مشاهده کنید.

اما ضرورت استهلال اینجا (حداقل برای من) مشخص نیست. چون اگر با همین سبک و شیوه بخواهیم پیش برویم، برای هر مناسبت و هر ماه چنین فرآیندی رو باید طی کنیم و این باعث تفرقه میشه..
(یک نفر امشب ماه رو میبینهو فرد دیگه فردا...)

ضمن اینکه به جز استهلال، ماه‌های قمری نظمی خاص دارند که میشه ازشون استفاده کرد:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%...8%B1%DB%8C

http://fa.wikishia.net/view/%D9%85%D8%A7...8%B1%DB%8C

و در نهایت اینکه، با یک روز مراعات، اتفاق خاصی در دید و بازدیدها نمیفته واقعا و فکر می کنم موضوعی نیست که بخواهیم در موردش چالش داشته باشیم و کاملا به اعتقادات فرد بستگی داره..

امضای Hadith
بیایید ارتباطمان را هر روز با حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) حفظ کنیم.
حتی به اندازه ی خواندن یک دعای فرج و
یـا ذکر صلواتی با تقدیم ثواب آن به امام زمانمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)..
و یار امام زمانمان باشیم،حداقل به اندازه ی ترک یک گــــــناه..

[تصویر: Marg.jpg]

۱۶:۳۲, ۱۵/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #14
آواتار
(۱۵/اسفند/۹۶ ۱۴:۲۹)سعدی نوشته است:  ممنون حدیث گرامی

سلام .
استهلال که سلیقه ای نیست !
ماه ها هم هر کدوم روزهای خاص و مهم خودشون رو دارند که بعضی آداب دارند مثل
لیله الرغایب و ایام بیض که در ماه رجب هست و اهمیت زیادی داره و اعتکاف و ..
نمیشه من امشب چشمم رو بگیرم و بگم ماه رو ندیدم که . معنویتش مال همون روز خاص هست . ماه روی زمین خیلی تاثیرات خاص و مهم ِ مادی و معنوی داره که با استهلال غلط ِ آدمهای ناوارد خراب میشه و تاثیر معنویش باطل میشه .
شما ممکنه ناهار رو بگذارید ساعت دوازده شب بخورید ! درسته غذا خوردید ولی دیگه ناهار نبوده ! ناهار به وقت اشاره داره بعد به غذا .
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .
بدیهی روز اول فروردین شهادت امام جواد هست . ما که اجبار داریم ( بی احترامی تلقی میشه توی فرهنگ ما ) خونه خویشاوندان بریم نیت میکنیم صله ارحام داریم به جای میاریم .
کسی هم که اجبار ندارن می‌تونه روز بعدش بره فبها

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۲۰:۵۷, ۱۵/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اسفند/۹۶ ۲۱:۰۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #15

(۱۵/اسفند/۹۶ ۱۶:۳۲)فاطمه خانم نوشته است:  نمیشه من امشب چشمم رو بگیرم و بگم ماه رو ندیدم که .
نه دیگه. چشمها رو باز کنیم و دقت هم کنیم و همه اصول رو رعایت کنیم.
حالا بگذریم. بریم سراغ راهکارهای دیگه.

یه راهکار اینه که با هم قرار بگذارید روز 29 اسفند دید و بازدید رو انجام بدید. روز ملی شدن صنعت نفت هم هست.

به جای اینکه یه روز دیرتر برید، یه روز زودتر برید.
۹:۱۵, ۱۶/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/اسفند/۹۶ ۱۴:۲۳ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #16

سلام مجدد
این که گفتم یه روز زودتر بریم کاملا جدی بود. زودتر رفتن خیلی بهتره و ایجاد دلخوری نمی کنه، به شرط اینکه از قبل با هم هماهنگی کنید تا موقع رفتن مشغول خونه تکانی نباشند. قرار بگذارید بگید امسال می خواهیم سفره هفت سین را یک روز زودتر بندازیم، هم به احترام شهادت امام هادی (علیه السلام) و هم با توجه به اینکه سالگرد یکی از دستاوردهای بزرگ ملی ماست. هم جنیه دینی داره و هم ملی.
۱۷:۰۳, ۱۶/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #17
آواتار
(۱۶/اسفند/۹۶ ۹:۱۵)سعدی نوشته است:  سلام مجدد
این که گفتم یه روز زودتر بریم کاملا جدی بود. زودتر رفتن خیلی بهتره و ایجاد دلخوری نمی کنه، به شرط اینکه از قبل با هم هماهنگی کنید تا موقع رفتن مشغول خونه تکانی نباشند. قرار بگذارید بگید امسال می خواهیم سفره هفت سین را یک روز زودتر بندازیم، هم به احترام شهادت امام هادی (علیه السلام) و هم با توجه به اینکه سالگرد یکی از دستاوردهای بزرگ ملی ماست. هم جنیه دینی داره و هم ملی.
واقعا از این متناکه میزاری خیلی استفاده میکنم .
مثلا قبل از اینکه یه بچه دنیا بیاد و کسی از سفر برگرده ، یا قبل از اینکه فرد فوت کنه ، .... بریم براش جشن تولد ، مهمانی بازگشت از سفر ، و مجلس فوت ( در حالی که زنده هستن ) بگیریم . راسی قبلشم هم حتما هماهنگ هم بکنیم که یبار بندگان خدا بیمارستان و یا تو هواپیما و ... و حتی درگیر بیمار نباشن .
شما هفت سین و ... رو از امروز بنداز اصلا از فردا بنداز و .... کسی مگه ایراد میگیره؟مگه سال نو قرار هست بزن و برقص و .... انجام بشه که یک روز زودتر یا دیرتر انجام بشه که حفظ حرمت کنیم ؟ سال نو میشود و هزار فرخنده باد بخوای نخوای سال عوض میشه و .... . صله ارحام مگه مشکل داره ؟
نمیدونم چرا از این مطالب و مطالب دیگر که تو این مدت از برخی گرامیان دیدم احساس میکنم مسیر ها رو خیلی توش اختلاف میشه دید .
امیدوارم این مطلب رو دوستان لطف کنن این رو به مسیر حذف هدایت نکنن .
چقدر مردم ما عقاید پاکی دارن که برای شهادت امام معصوم ارزش قائل میشن ، از امیدوارم این نگاه رو تو سال 1413 و بعد هم از سعدی و دوستان شاهد باشیم .
البته برخی که به دنبال .... هستن و با .... جشن سال نو میگیرن . اونها رو ببین میتونی متوجه کنی که رغایت کنن . بقیه رعایت میکنن نگران یک روز جلوتر و ... نباش .
Exclamation این هم دقت کنیم بد نیست ، شهادت امامی است که برخی معاندین خیلی روی این اما توهین ها کردن ، کافیه خودتون جستجو کنین ، حالا با این زاویه نگاه کنین که چرا برخی حساسیت ها وجود داره .
۱۶:۱۰, ۲۹/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/اسفند/۹۶ ۱۶:۱۱ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #18
آواتار
ان شاء الله با پیراهن مشکی یا حداقل تیره ترین رنگ لباس امشب و فردا در جمع حاضر میشیم که یک نماده

ان شاء الله سال خوبی داشته باشید

سالی همراه با ظهور و نابودی دشمنان
۲:۲۳, ۲/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #19
آواتار
السلام علیک یا امام مظلوم!

نمی دونم، به نظر شما چه قدر حرمت نگه داشته شد؟ 1 چیزایی دست مردمه، 1 چیزایی دست مردم نیست. عملکرد صدا و سیما رو دیدید؟ قشنگ ساز و اواز به راه بود (به جز مثلاً شبکهء قرآن). قدم به قدم، همه چیز داره بی حرمت میشه... موندم با این روند 20 سال یگه چی میشه؟ مثلاً فرض کنیم 20 سال دیگه هم شهادت 1 معصومی بخوره به سال نو، اون وقت باید بگیم، نه خوب بود، فقط آهنگ های فلانی و بیساری رو پخش کردن، دیگه رقصشو نشون ندادن...
من به سهم خودم، تیره پوشیدم، عیدی بچه ها رو هم قبل از سال تحویل و روز 3 شنبه دادم، بعدش هم روز 4 شنبه هیچ تبریکی نگفتم.... ولی دلم خیلی سوخت............... اینکه کافی نبود.... یعنی حتی 1 نوار تیره بالای صفحهء تلویزیون نبود، ملت هم که بماند.... با این وضع می خواهیم به ظهور برسیم؟ افسوس..................
۱:۵۸, ۱۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #20
آواتار
و امروز وفات بزرگ بانوی کربلاست..............
و ملت ما...............
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]