کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشغال سفارت ایران >>> توطئه ای جهت اشغال سفارت روباه پیر...
۲۲:۳۸, ۱۸/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۹۶ ۱۵:۴۴ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم


اعضای یک گروهک ساعتی پیش با حمله به سفارت ایران در لندن، وارد فضای سفارت ایران در این شهر شدند و اقدامات خطرناکی را در این محدوده دپیلماتیک انجام داد؛ اقداماتی که با واکنش تند وزارت امورخارجه ایران و عذرخواهی سفیر انگلیس در ایران همراه شد و در نهایت با دستگیری متعرضین به سفارت ایران در انگلیس، این غائله به پایان رسید.

به گزارش «تابناک»؛ عناصر فرقه‌ای خود را وابسته به سیدصادق شیرازی خواندند، پس از آنکه تعرض‌شان به اماکن دیپلماتیک با کنترل مرسوم پلیس انگلیس همراه شد، به حریم سفارت ایران تجاوز کردند و وارد فضای سفارت ایران در لندن شدند.

این افراد که تصاویر آیت الله سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند، عضو گروهکی با عنوان هیات «خدام المهدی» هستند که در حومه لندن فعالیت دارند. این گروهک به بهانه اعتراض به دستگیری سیدحسین شیرازی فرزند سیدصادق شیرازی، پس از آنکه با قمه و چماق وارد حریم سفارت ایران شدند، با سرنگون کردن پرچم مقدس کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت نصب کردند.

«حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در انگلیس در توییتی تاکید کرد: «دقايقي پيش تعداد اندكي از طرفداران فرقه شيرازي به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تعرض نموده و با شکستن پرچم، در حال شعار دادن علیه مقامات کشور و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود، آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس محل حاضر است»


[تصویر: 854051_872.jpg]

تحرکات این فرقه به صورت زنده از برخی شبکه‌های ضدانقلاب به صورت زنده پخش شد و شبکه ماهواره ای فدک که گفته می شود وابسته یاسر حبیب (کویتی الاصل) است و ارتباط خاص با هیات خدام المهدی دارد پوشش پر رنگی به این ماجرا داده است. شبکه ماهواره ای فدک دیدگاه های تندی راجع به ایران و بر دیدگاه های اختلافی بین تشیع و اهل سنت تاکید و اصرار می ورزند.

قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در واکنش به این وقایع تاکید کرد: «بلافاصله پس از وصول خبر تعرض به سفارت کشورمان در لندن آقای دکتر عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه مراتب اعتراض شدید ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات های ایران در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.»

سفیر انگلیس در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: «پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد... تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.»

در نهایت بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد، متعرضان به سفارت ایران در لندن دقایقی پیش توسط پلیس انگلستان دستگیر و با دخالت پلیس مسئله تمام شد. حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلیس نیز پس از دستگیری متعرضان در توییتی تاکید کرد: «چهار متعرض توسط پلیس دستگیر و با ماشین به ایستگاه پلیس برده شدند، ولی هنوز از احتمال حضور افراد دیگری از این فرقه در اطراف سفارت اطمینان وجود ندارد»

دور از انتظار نیست در کشورهایی که این فرقه انحرافی حضور دارند از جمله برخی کشورهای عربی نظیر عراق و کویت، شاهد تحرکات مشابهی باشیم و از این منظر انتظار می‌رود مراقبت‌های لازم برای حفظ حریم سفارتخانه‌های ایران صورت پذیرد.

پیش از این نیز حملاتی به سفارت ایران در لندن صورت پذیرفته که بزرگ‌ترین آنها در 10 شهریور 1359 بازمی‌گردد؛ رویدادی که در جریان آن پس از گروگان گیری شش روزه دیپلمات‌های ایران در لندن، در روز 15 اردیبهشت و با کشته شدن 5 نفر و دستگیری یک نفر از اشغالگران و آزادی 26 گروگان به پایان رسید. در جریان این حادثه عباس لواسانی وابستهٔ مطبوعاتی سفارت ایران نیز به دست گروگان گیران کشته شد.

در دادگاهی که برای فوزی بداوی نژاد تنها عضو این گروهک برگزار شد، او اعتراف کرد که هدایت عملیات در بغداد و سازماندهی گروه در لندن را یک افسر عراقی ارتش بعث به نام سامی محمدعلی (با نام مستعار روباه) برعهده داشته‌است. این گروگانگیر، پس از دستگیری و محاکمه غیرعلنی و بدون حضور مقامات ایرانی، در دادگاه عالی لندن به مجازات حبس ابد محکوم شد و در زندانی شدیداً تحت کنترل، در منطقه سافک به سر می‌برد اما در نهایت پس از 25 سال زندان آزاد شد و تحت حفاظت انگلیس در این کشور زندانی می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه به فارس گفت که متعرضان به سفارت ایران در لندن دقایقی پیش توسط پلیس انگلستان دستگیر شدند.

به گزارش فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، اعلام کرد که متعرضان به سفارت ایران در لندن توسط پلیس انگلستان دستگیر و با دخالت پلیس مسئله تمام شد.

قاسمی همچنین در اظهارنظری با اعلام ختم این غائله نمایشی خواستار محاکمه و مجازات آمران و عاملان این اقدام شد.

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن در تازه‌ترین توئیت خود نیز با اشاره به دستگیری این چهار نفر نوشت: چهار متعرض توسط پلیس دستگیر و با ماشین به ایستگاه پلیس برده شدند. ولی هنوز از احتمال حضور افراد دیگری از این فرقه در اطراف سفارت اطمینان وجود ندارد.

به گزارش فارس، چهار هوادار یک فرقه تندروی مقیم انگلستان شب گذشته به سفارت ایران در لندن تعرض کرده و با ورود به بالکن سفارت جمهوری اسلامی ایران به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران اهانت کردند.

بلافاصله پس از وصول این خبر سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به نیکلاس هاپتون سفیر انگلستان در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات‌های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.

بهرام قاسمی در این باره گفت که سفیر انگلستان در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلستان گفت: پلیس ضدشورش انگلستان در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد.

وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات‌های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

*وظیفه دولت انگلستان در حفاظت و حراست از اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌های ایرانی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ضمن تایید خبر تعرض تعدادی عناصر تفرقه افکن و منحرف به سفارت ایران در لندن بیان کرد: در حال بررسی موضوع از طریق سفارت ایران در لندن و سفارت انگلستان در تهران هستیم.

وی با بیان اینکه با لندن در تماس هستیم، تصریح کرد: دولت انگلستان موظف است به طور جدی و قاطع وظایف خودش را در حفظ و حراست از اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران انجام دهد و متجاوزان به حریم دیپلماتیک را سریعا دستگیر و مورد پیگیرد قرار دهد.

قاسمی تأکید کرد که برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ایران در لندن اشغال نشده و تنها عناصر تفرقه افکنان که تعداد اندکی بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌ و پرچم ایران را پایین کشیده و پرچم خود را برافراشته‌اند.

*بعیدی‌نژاد: همکاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنیت هستند

به گزارش فارس، «حمید بعیدی‌نژاد»، سفیر ایران در انگلیس نیز با تأیید تعرض عده‌ای به سفارت ایران در لندن در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «دقایقی پیش تعداد اندکی از طرفداران فرقه شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تعرض کرده و با شکستن پرچم، در حال شعار علیه مقامات کشور، و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود، آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس در محل حاضر است.»

وی در توئیتی دیگر با انتشار تصویری نوشت: معترضان فقط روی بالکن بیرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پلیس هستند. همکاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنیت هستند.
منبع
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۱, ۱۸/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام


انگلیس خواسته اشغال سفارت خودش رو جبران کنه Big Grin


گفته از هر دست بدید از همون دست پس میگیرید
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۳, ۱۸/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
تكميلی:

این افراد خود را خدام المهدی معرفی کرده اند که به شیرازی ها وابسته اند

قطعاً قطعه ای از فتنه پیش روست
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۵۰, ۱۹/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۹۶ ۱:۵۱ توسط MOHSEN-Z.)
شماره ارسال: #4
آواتار
روزی که تحصیل کرده های گلاسگو عشق انگلیس این لونه ی فتنه رو دوباره تو ایران باز کردن مسبب بدبختی های امروز ما هستن..چه خیری از انگلیس دیدیم که اونجا سفارت داریم...
خدایا من زنده باشم جنازه نحس این بن سلمان رو ببینم که هر جا میره فتنه به پا میکنه...خود یزیده
خدایا:
و اکرمنی بک ان یرزقنی طلب ثارک مع امام منصور من اهل بیت محمد صلی الله علیه و آله
.....و ان یرزقنی طلب ثاری مع امام هدی ظاهر ناطق بالحق منکم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۳۲, ۱۹/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #5

گویا عاملانش توسط پلیس انگلیس دستگیر شده اند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۴۸, ۱۹/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۹۶ ۱۰:۳۰ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #6
آواتار
[تصویر: 2207245.jpg]

[تصویر: 150143794927141800.jpg]


[تصویر: shirazi_khazali.JPG]


[تصویر: t1.jpg]


[تصویر: 7976.jpg]

نقاب ها کنارتر میرن

الحمد الله

نزدیکه ان شاء الله
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۱۵, ۱۹/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #7
آواتار
حمله به سفارت بریتانیا در تهران در سال 1390

حمله به سفارت عربستان در سال 1394

به چه دلیل باید ناراحت بشویم از این حرکت ؟ شروع کننده ی این حرکت زشت ، در هر صورتی ، دقت کنید میگم در هر صورت و در هر شرایطی یک سری افراد تند رو وطنی داعش صفت بوده.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۲۷, ۱۹/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۹۶ ۱۱:۰۴ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #8
آواتار
(۱۹/اسفند/۹۶ ۱۰:۱۵)Mohammad Trust نوشته است:  حمله به سفارت بریتانیا در تهران در سال 1390

حمله به سفارت عربستان در سال 1394

به چه دلیل باید ناراحت بشویم از این حرکت ؟ شروع کننده ی این حرکت زشت ، در هر صورتی ، دقت کنید میگم در هر صورت و در هر شرایطی یک سری افراد تند رو وطنی داعش صفت بوده.
قطعا تاپیک بهم میخوره

ولی نگاهی به سال 88 و همین امسال به ما میگه طرفداران تفکر [...] بنفش به هم کشوری های خودشون رحم نکردن و جنایات کثیفی مرتکب شدند

حالا میگیم کسی که به سفارت حمله کرده یه ناراحتی داشته....اینا چی؟

قطعا اگر مشکلی نداشت برای خیلی ها داخل ایران جا نبود و باید اخراج میشدند....
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۴۲, ۱۹/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
اینا هم داعش صفت بودن

کلا حمله به سفارت یه کشور کار بسیار احمقانه ای هستش.

یعنی هر کسی وقتی دیگه نمیتونه جواب صحیح بده یا منطقی باشه ، دست به این کار ها میزنه.

اقا فرمودن که : جوان مؤمن و انقلابی و حزب‌اللهی را متهم نکنید به تندروی؛ اینها همان‌هایی هستند که خالصانه در صحنه حاضرند و آنجا که دفاع از امنیت کشور و خون دادن مطرح باشد، در میدان می‌آیند. به صرف اینکه قضیه‌ای مثل سفارت عربستان و سفارت انگلیس پیش بیاید که کاری بسیار بد و به ضرر کشور و اسلام است، این را بهانه نکنند که جوانان مؤمن را موردتهاجم قرار دهند.

موضوع اینجاست که کدام جوان ؟ آیا جوان مومن و انقلابی ذره ای منطق دارد که از دیوار سفارتی بالا نرود ؟ ما به جوانان مومن کاری نداریم ، دمشان گرم ، به فکر اسلام هستند ، نه یک سری که از همه چیز چشم پوشی می کنند...

پس انتظار بی جایی است که ما انتظار داریم چنین اتفاقاتی نیوفتد ... والا بعد از حمله بی منطق های وطنی به سفارت انگلیس خائن و عربستان خود فروخته ، انتظار داشتم تمام سفارات ایران در کشور های مختلف مورد حمله قرار بگیره. پشی بینی دور از انتظاری نبود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۱۰, ۱۹/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #10
آواتار
آقا برام جالبه
ایرانیان در هرکاری پیشرو هستن Big Grinما ، بودیم که حمله به سفارت ها رو به دیگران یاد دادیم ، Coolکلا این حرکت برای ماست Wink شوخی کردم هرچند شوخیم ریشه تو حقیقت داشت ،اینو وقتی فهمیدم که توسط مردم( کرد )به سفارتمون تو اربیل عراق حمله شد .خخخخ
به نظر من کار خود بریتانیای صغیره ، از بیت فلان و بسان هم نیست ، شنیدم خودشونم ( بیت سید شیرازی هم رد کرده شایدم از ترسشونه )
ی دلیلشم این میتونه باشه که شیرازیا ،حال این کار ها رو ندارن .آخه شیرازین و بی حوصله( شوخی ) و ی دلیل دیگش اینکه با این کار بهانه ی خوبی میدن دست ، آقایون دست به بازداشت .کنش مساوی واکنش .
هرچی بوده برادران نگران نباشین چه با اجازه و چه بی اجازه ، چه تند روی و چه شل روی ، چه خودی یا نخودی و یا ... یک عده خود جوش جواب میدن به این حرکت ، فقط امیدوارم حرکت از بازداشت فلانی تا بسانی شروع نشه .
کلا میتونین این متنو جدی نگیرین .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  هولوکاست روباه پیر؛ بزرگترین قتل عام استعمار در تاریخ vahrakan 0 1,196 ۲۶/شهریور/۹۴ ۱۰:۰۷
آخرین ارسال: vahrakan
  ناراحتی رهبری از تخریب سفارت انگلیس/کار انگلیس بود! علائم ظهور 24 11,538 ۸/دی/۹۰ ۱۹:۴۵
آخرین ارسال: hadiboro

پرش در بین بخشها:


بالا