کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمایت از کالای ایرانی
۱۹:۲۱, ۱/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: 11cs_1397.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۵۶, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #11
آواتار
بحث کالای ایرانی به این سادگی ها هم نیست!
شما اول باید زمینه برای خرید کالای ایرانی آماده کنید
در چندین مورد من خودم از قبل کلا جنس ایرانی میخرم مثلا من هیچ وقت برای ماشینم لاستیک کره ی نخریدم!! چون لاستیکهای ایرانی واقعا کیفیت خوبی دارن و جواب پس دادن
الان با اینکه برنج ایرانی گرونتره ولی برنج ایرانی میخرم و امیدوارم دولت یا مجلس یک طرحی برای حمایت از برنج ایرانی ارائه بدن (اگر مافیای برنج اجازه بده!!! حالا شما برو ببین وارد کننده برنج کیا هستنWink)
من تا جایی که یادم میاد همیشه قند و شکر ایرانی خریدمBig Grin البته من قند نمیخورم با چای معمولا کشمش میخورمBig Grin
اگر مافیای شکر و قند اجازه بده اون کارگر بدبخت هفت تپه بیکار نمیشه الان چندین ماه حقوق نگرفتن علتش چیه؟!واردات قند و شکر توسط افراد خاص و با نفوذ و در نتیجه بیکاری کارگر ایرانی!

با قاچاق تلویزیون و یخچال و وسایل برقی که چند وقت پیش خبرش خوندم از طریق بنادر رسمی کشور وارد میشن!!!! نه اون کولبر بدبخت
شما خودت بزار جای مصرف کننده وقتی میتونه تلویزیون سامسونگ آخرین مدل 2 میلیون بخره آیا تلویزیون پارس 2 میلیونی میخره؟!

یکسری کالاها هستن که در همه جای دنیا فراگیر شدن مثلا برند گوشی سامسونگ و اپل اینا رقیب ندارن!
شما هرکشوری تشریف ببری همینطوره،کسی بحث کالای وطنی نمیگه

یک مشکل اساسی در نگاه اقتصادی ما وجود داره میخوایم همه چیو بومی سازی کنیم همه چی هاااااااااا
خب اینطور نمیشه،کمتر کشوری هست که همه چیزش بومی سازی شده باشه حتی اون آمریکاش همه چیزش وطنی نیست
شما توکیو هم تشریف ببری به جای سونی دست مردم سامسونگ و اپل میبینیBig Grin

کالای وطنی باید انقدر کیفیت داشته باشه که اصلا کسی نمونه خارجیش نتونه وارد کنه
مثلا فرش! شما دیدی کسی بیاد بگه این فرش مثلا ترک؟یا مال فلان کشوره!! همه میگن فرش مشهد یا تبریز یا فلان
شما جایی دیدی کسی بگه این کاشی از لندن آوردن؟!اصلا کاشی خارجی دیدی کسی استفاده کنه؟!
همه کاشی ایرانی استفاده میکنن حالا با برندهای مختلف ایرانی! دوستی داشتم در یک شرکت کاشی سازی در یزد کار میکرد میگفت شرکت ما اصلا در بازار داخلی عرضه نداره!! محصولاتش مستقیم صادر میشن!!!!!!!!!!!!
چای ایرانیم به نظرم اگر به همین وضع ادامه پیدا کنه کم کم کسی چای ایرانی نمیخره و همه خارجی میخرن!
الان چای ایرانی و برنج ایرانی عالی هستن ولی دارن از بین میرن ولی کم کم....

در کشور اول باید جلوی قاچاق گرفته بشه،بعد به تولید کننده ی که نیاز داره وام با بهره کم داده بشه نه بهره بالای 25 درصد!! که صددرصد توان رقابت نداره بعدشم نیازی نیست تماممممممممممم محصولات تو بازار بومی سازی کنیم
رو همینا که داریم سرمایه و وقت کافی بزاریم همینا پا بگیرن و مث کاشی و فرش ایرانی تراز اول و بی رقیب بشن بعد بریم سراغ باقی چیزا
مثلا الان این همه هزینه برای پیام رسان سروش شدهBig GrinBig Grin چیزی در حد جوک که مردم به سمت این پیام رسان حرکت کنن بنده به شخص حاضرم نامه بفرستم ولی سروش نصب نکنم! چون اینجا بحث زور!!

تا وقتی این نکات رعایت نشه کالای ایرانی فقط در حد شعار
اتفاقا به نظرم بیشتر باعث ضرر به بیت المال میشهBig Grin از فردا شاهد همایشهای بی سروته در مورد لزوم حمایت از کالای ایرانی میشیم،بعدش سطح شهرها پر میشه از بنر و پلاکارد،هر مدیری میاد دو ساعت از لزوم حمایت از کالای ایرانی حرف میزنه اخرش کت شلوار ایتالیای به تن و سوار بر بنزش میشه و میره!! حتی خودکار تو جیبش هم بیک نیست مدل خارجی ساعتشم رولکسBig Grin
متاسفانه مملکت ما مملکت شعارهاس! همه چیزش در حد شعار! راستی افزایش جمعیت کشور به 150 میلیون نفر چی شد؟! آها ببخشید مشکل تامین آب برای همین 80 میلیون داریم! اوکی حلBig Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۷:۱۷, ۳/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/فروردین/۹۷ ۷:۱۹ توسط افشین.)
شماره ارسال: #12
آواتار
سلام

بله فرمایش دوستان درسته.متاسفانه کسانی هستند که مانع از تولید و رونق بازار داخلی میشن بعلت ضرری که واسشون داره و جلوی سودشون رو میگیره

اما به یک نکته توجه کنید.رهبری الان چند ساله که شعار سال رو اقتصاد قرار میده و مدام تکرار میکنه اما کو گوش شنوا.وقتی از مردم میخواد کالای ایرانی بخرن یعنی ملت خودتون قیام کنین.اگه به قول دوستان کله گنده ها نمیذارن کالای ایرانی جا بیفته ما یکم به خودمون زحمت بدیم کمی صبر کنیم تولید داخل رو بخریم حتی بی کیفیتش رو.کله گنده اگه زمین نخورد هرچی خواستین به من بگین

همین ایران خودرو و سایپا

وقتی کسی از مسئولین به فکر درست کردن کیفیت و قیمت محصولات این دو شرکت نبود مردم خودشون اقدام کردن.دیدین که نزدیک بود کلا تعطیل بشن اگه ملت یکم دیگه طاقت میاوردن ولی با دادن وام و... بازم قضیه به حالت قبل برگشت!با وجود اینکه شاید وسیله نقلیه شخصی یکی از ملزومات زندگی امروزی باشه

کیه که از وضع زندگی مردم خبر نداشته باشه.خود من هشتم گرو نهم هست.خداییش تا الانم خیلی به فکر خرید کالای ایرانی نبودم اما از الان سعی میکنم در حد توانم ایرانی بخرم

فرض کنید مثلا دیگه کسی تلویزیون خارجی نخره و همه بیفتن دنبال تولید داخل و فقط یک شرکت هم باشه.وقتی ببینن سوددهی داره شرکتای دیگه هم وارد میشن و رقابت بوجود میاد.این میتونه باعث بهبود کیفیت بشه.(البته اینجا اگه مسئولین حمایت نکنن بازم کار خراب میشه و میشه قضیه شرکتای خودروسازیمون! ولی یکی دوبار که تودهنی بخورن از ملت حساب کار دستشون میاد)

هرچند دوستان هم درست میگن که مردم اگه ایرانی نمیخرن اغلب بخاطر کیفیت و بعضا قیمت بالا هست

حرف آخر اینکه این حرفا میتونه فقط یه شعار قشنگ باشه اگه خودمون نخوایم

یاد قضیه ظهور آقا افتادم.یکی مثل من منتظره اتفاقات باعث ظهور بشه در حالی که کسی که میتونه ظهور رو جلوتر بندازه خود من و امثال من هستیم.بعد هم میگیم آقا چرا نمیاد!
۸:۰۶, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #13
آواتار
چالشی جالبی راه انداختن امام

اگر طرف قبول کنه (ضدولایت) در راستای انقلاب و ضد استکبار کار کرده

اگر نکنه وطن فروشی خودشو اثبات کرده!!!
۹:۵۹, ۳/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/فروردین/۹۷ ۱۰:۱۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #14
آواتار
جناب افشین با شما موافقم.

در مواردی اندکی که تولید کننده داخلی حالت مافیا پیدا کرده که تعدادش واقعاً کمه (الان نمونه فقط خودروسازها به ذهنم میرسه) مردم می تونن تنبیهشون کنند. با نخریدن و تحریم. البته این موارد واقعاً انگشت شماره. در موارد بیشمار بقیه بیایید دندون رو جیگر بذاریم و با خرید کالای ایرانی تولید رو تقویت کنیم. منظورم کالای با کیفیت ایرانی نیست. فرش و برنج ایرانی خریدن هنر نیست (هرچند لازمه) خوب فرشی بهتر از فرش ما نیست. خرید جنس های دیگه ایرانی که مشابه های با کیفیت و ارزون ترش تو بازار هست هنره.

باور کنید اگر یه مدت دندون رو جیگر بذاریم خود تولید کننده می خواد کیفیت رو بالا ببره اما چرخش نمی چرخه. اگر کمی کمکش کنیم خودش از ما راغب تره برای افزایش کیفیت.

تولید کننده به محض اینکه خرج تکنولوژی سابقش در بیاد میره سراغ بهترش. به محض اینکه پول قالب ها و مواد اولیه رو در بیاره برای بهبود کیفیت میره قالب عوض می کنه. اما برای عوض کردن قالب باید پول اون اولی در بیاد. سرمایه تولید کننده بی نهایت نیست. اگر اون تعداد اول رو باهاش همراهی کنیم سری بعدی بهتر میشه. زیادند تولید کننده هایی که وجدان دارند اما باور کنید پول سری اول رو هم نمی تونن در بیارن.

پ.ن.
این حرف امام هم که دیگه ما رو مخاطب قرار میده یعنی از حضرات قطع امید کرده دست طرف ما دراز کرده. اگر منتظرید از این مسئولین چیزی در بیاد سخت در اشتباهید. آبی از اینها گرم نمیشه. به دو دلیل، 1- برخی از اینها بدون تعارف فاسد و باندباز هستند و تنها به دنبال پر کردن جیب های خودشن هستند. 2- اون دسته سالم در سیستم مریضی که داریم گرفتار شدند و از کار افتادند. باور کنید دستی به آتیش داشتم و خبر دارم. مدیر درست و سالم تو پیچ و خم ایرادات سیستم گیر می افته. همین سیستمی که ازش می نالیم که خیلی دست و پا گیره برای مدیر درست و درمون هم دست و پا گیره.
۱۶:۴۱, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #15

(۳/فروردین/۹۷ ۸:۰۶)عبدالرحمن نوشته است:  چالشی جالبی راه انداختن امام
اگر طرف قبول کنه (ضدولایت) در راستای انقلاب و ضد استکبار کار کرده
اگر نکنه وطن فروشی خودشو اثبات کرده!!!
فرض کنید یکی از مسئولان از لزوم مقابله با داعش صحبت کرده. آیا اگر شما انتقادی به اون مسئول داشته باشید، طرفدار داعش میشید؟

به این مغلطه میگن دو قطبی کاذب.
۱۷:۵۹, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #16
آواتار
حالا اینا به کنار فعلا پول همین کارگرا بدید راه اندازی کارخونه جدید فتح قله های جهانی پیشکشBig Grin

من الان پراید دارم،سه چهار سال دیگه پول جمع کردم یا وام گرفتم صد در صد یه ماشین خارجی میخرم!! خوشبتختانه خوزستان تنها مزیتی که داره منطقه آزاد و میتونی ماشین خارجی خوب سوار بشی!

اگر قرار بود انحصارطلبی و خرید بی چون و چرای محصولات داخلی باعث رونق و پیشرفت بشه الان باید ما ایرانی ها بهترین خودرو سوار میشدیم!!!! اما شرکت ایرانخودرو و سایپا اصلا هیچ تکونی به خودشون نمیدن
شرکت گوشی سازی ایرانی جی ال ایکس یک نمونه دیگه کالای ناموفق داخلی و اصرار ما به بومی سازی همه چی هست
یه همکار ما داشتیم رفت 800تومن پول داد یه جی ال ایکس خرید 20 روز واسش کار نکردBig Grin

نیازی نیست تو همه چی مشابه داخلی تولید کنیم باید با توجه به پتانسیل و توان داخلی دست به تولید بزنیم
هی دم از خودکفایی در کشاورزی زدن بیا اینم آخرش!! رسیدیم به خشکسالی(البته یکی از دلایلش این)

هیچ کشوری تولید کننده صد در صد نیست!! هیچ کشوری

ما پتانسیل محصولات نفتی داریم پتانسیل صنایع دستی داریم پتانسیل فولاد و...ما فعلا نمیتونیم از لحاظ گوشی سازی،کشاورزی تو دنیا رقابت کنیم یا حتی نمیتونیم صد در صد نیاز داخل تامین کنیم
ما تکنولوزی ساخت تلویزیون ال سی دی در حد مشابه خارجی نداریم
همین ترکیه ببینید،از طریق رونق دادن پتانسیلهای خودش به اینجا رسیده بحث گردشگری و مسائل خودش
ایران از لحاظ کشاورزی خیلی قوی نیست چون نصف کشور ما با مشکل کم ابی روبرو!
۱۸:۱۸, ۳/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/فروردین/۹۷ ۱۸:۳۲ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #17
آواتار
(۳/فروردین/۹۷ ۱۶:۴۱)سعدی نوشته است:  فرض کنید یکی از مسئولان از لزوم مقابله با داعش صحبت کرده. آیا اگر شما انتقادی به اون مسئول داشته باشید، طرفدار داعش میشید؟

به این مغلطه میگن دو قطبی کاذب.
وقتی میگم مشکل داری...

جواب نداری دست به دامن ابزار های من در آوردی خودتون میشید

دوره ای که دیدی کافی نبوده

ولی همونطور که در این کشور طرفدار داعش داریم همونطور ضد تولید ملی هم داریم

تو این سایت هم هستن

اصلا بحث ولایتمداری نیس میگیم ایرانی که هستی میخوای سلطنت طلب باشی تولید کشور خودتو بخر به نفع خودته (لزومی نداره همیشه حرف بزنی)

در نتیجه بحث منو تکمیل تر کردی Big Grin ممنونم

الان میگه مغلطه ندا اغاثلتان

نقل قول:هیچ کشوری تولید کننده صد در صد نیست!! هیچ کشوری

هیچ کشوری هم انقد در معرض تحریم نیس

لازمه این صد در صد بودن

که فردا مشکل دارو پیدا نکنی و...
۲۰:۳۱, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #18

(۳/فروردین/۹۷ ۱۸:۱۸)عبدالرحمن نوشته است:  ولی همونطور که در این کشور طرفدار داعش داریم همونطور ضد تولید ملی هم داریم
منظور شما از ضد تولید ملی چه کسانی اند؟

مثلاً اگر کسی مخالف تولید خودروی غیر استاندارد در کشور باشه، آیا ضد تولید داخل حساب میشه؟
خب این فرد مخالف تولید خودروی غیر استاندارده، اما اگه خودروی باکیفیت در داخل ساخته بشه مطمئناً طرفداری می کنه.

یه بخشیش هم هست که به راحتی میشه از تولیدات داخل استفاده کرد. به خصوص در مورد مواد غذایی.
۲۱:۰۲, ۳/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #19
آواتار
بیشتر از شما این ما هستیم که از تولید خودروی بی کیفیت گله میکنیم

وزیر صنعت دولت مطلوب شما تحریم کنندگان خودرو های بی کیفت رو خائن خوند

چند تا جنس رو بولد کردن همون اجناس تولیدی هم فکرای خودتون
۲۲:۳۷, ۳/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/فروردین/۹۷ ۲۲:۳۸ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #20

وارد کردن این موضوع در بحثهای جناحی، مسئله رو لوث می کنه و اصل مطلب رو به حاشیه می بره. رای دادن به یک کاندیدا به معنی مناسبتر دونستنش نسبت به کاندیداهای دیگه است نه به معنی بی عیب دونستن یک دولت و دفاع بی چون و چرا از عملکردهاش. من خبر ندارم که آیا مدیرای ایران خودرو همفکر من اند یا خیر، اما به هر حال کیفیت خودروهاشون پایینه.

بهتره این تاپیک جایی برای اینکه بهتر مسئله حمایت از تولیدات داخل رو بفهمیم. مثل همین جیزی که اشاره کردید: این که آیا تحریم خودروهای داخلی خیانت است یا نه؟ راه درست حمایت از تولید داخل چیست؟و سوالاتی مثل این.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا