کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمایت از کالای ایرانی
۱۹:۲۱, ۱/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: 11cs_1397.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۴:۱۵, ۵/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/فروردین/۹۷ ۱۴:۲۲ توسط MOHSEN-Z.)
شماره ارسال: #41
آواتار
دوستان اگه کسی مارک های معروف ایرانی رو میشناسه بگه
به نظرم ZARA و DIESEL از برند های معروف کفش و پوشاکن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۳۶, ۵/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #42

سلام عبدالرحمن جان. این که من با پشتوانه فکری و با برنامه میام صحبت میکنم و نشستم روی اقتصاد ایران فکر کردم ثابت میکنه دلم بیشتر از تو برای اقتصاد ایران میسوزه. من و دوستان هم داریم با مدرک حرف مینزنیم. مدرک از این بالاتر که سردار سپاه میاد میگه ما خسارت ماشینای مردم لبنانو هم پرداخت کردیم. مدرک چی میخوای دیگه؟! Semismile

ما تو دنیایی زندگی میکنیم که بر اساس عقل کار میکنه. اگه گندم بکاری نمیتونی انتظار داشته باشی جو برداشت کنی. مسئولین ایران گندم میکارن و انتظار جو دارن. رهبر ایران اومده طرح داده بدون فکر که باید به خودکفایی برسیم از نظر کشاورزی. گندم کاشتیم با 6 میلیون تن اضافه که این قدر گرون شده که حتی نمیتونیم صادر کنیم. نه میتونیم بفروشیم نه صادر کنیم کشاورز مجبوره نابود کنه محصولشو.

جهان داره با ما صحبت میکنه. میگه اگه از سفره های زیرزمینی برداشت بیرویه کنی زمین خشک میشه و فرو مینشینه. زمینهایی که منطقه ممنوعه بوده و مهندس ناظر اجازه حفر چاه نمیداده کشاورزا به امام جمعه مراجعه می کردن و امام جمعه بهشون نامه میداده که با مسئولیت من بهشون اجازه حفر چاه بدید!! مشکل اینجاست که کسانی روی کار هستن که بر اساس خرد کشور رو اداره نمیکنن. سیستم دنیا اینجوریه که شما از سفره آب زیرزمینی آب برداری خشک میشه. بعد امام جمعه یکی از شهرها میاد تو سخنرانیش میگه مشکل خشکسالی به خاطر رعایت نکردن حجابه!!!

مشکل اینجاست. ما تو راس کار افرادی داریم که جهان رو نمیفهمن. خرابکاری میکنن و مردم رو فنا میکنن. بعد هم میگن چه کار کنیم چه کار نکنیم؟ از جیب عده ای دیگه از مردم بدبخت دربیاریم بذاریم تو جیب اونا که بدبختشون کردیم. این که نشد راهکار! راهکار اینه که متخصصها رو بیاری سر کار تا سیستم درستی رو گیاده سازی کنن. به جای این که صنعت کفش ایران رو با وارد کردن کفش چینی نابود کنن بعد به حای وارد کردن گندم با طرح خودکفایی گندم کشاورزان رو به خاک سیاه بشونن.

این که یه نفر دستش به دهنش میرسه به مردم کمک کنه وظیفه اخلاقیه، ربطی هم به وطندوستی نداره. کسی وظیفه اخلاقی داشته باشه مرزهای کشور براش مهم نیست و به هر مردمی که نیاز به کمک داشته باشن کمک میکنه. اما این شیوه یعنی بدبخت کردن همگانی مردم و اینم راهکاری برای بهبود شرایط اقتصادی ایران نیست.
۱۶:۲۸, ۵/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/فروردین/۹۷ ۱۶:۳۱ توسط MOHSEN-Z.)
شماره ارسال: #43
آواتار
نقل قول:
به حای وارد کردن گندم با طرح خودکفایی گندم کشاورزان رو به خاک سیاه بشونن
اونوقت اگه دولت گندم وارد کنه کشاورز بیکار بشینه خونه از خاک سیاه بلند میشه...
این دیگه چه استدلاییه تو سال حمایت از کالای ایرانی واردات گندم؟؟غذای اصلی؟؟
آدرس غلط به مردم ندیم!!خشکسالی و کم آبی هزار تا دلیل داره متاسفانه وارداتچی ها تونستن کشاورز رو در مقابل مردم قرار بدن سر مصرف آب و کم آب رو بندازن گردن کشاورز بدبخت که نه رسانه داره نه هیچی..
چندتا دلیل
1.سد سازی بی حد و اندازه.این همه سد میخواستیم چکار؟آب رو تبخیر کنیم...حالا به فرض هم که زدن الان همه جای دنیا پشت سد میلیون ها توپ پلاستیکی رها میکنن روی آب که جلوی تبخیر رو بگیره..هزینه زیادی نداره شاید از عمد این کارو نمیکنن..وظیفه دولته که هیچ
2.آب رو باید با لوله بیارن سر زمین کشاورز نه اینکه از سد ول کنن رو زمین تشنه خب 40 . 50 درصدش میره تو زمین..از سد زاینده رود تا اولین زمین های شرق حدود صد و خورده کیلومتره با یه رودخونه شنی...آقای مقتدای نماینده دوره قبلی میخواست این آب رو با لوله منتقل کنه که متاسفانه این دوره رای نیاورد.لوله کشی وظیفه دولته که اونم هیچ....

3.آبیاری های تحت فشار با حمایت دولت..هنوز کشاورزها دارن به شیوه دوره ساسانی زمین آبیاری میکنن..خودش نمیتونه چون درامدی که داره خرج معیشتش میشه تا سرمایه گذاری...وام های کشاورزی کجا میره؟؟صندوق بیمه کشاورزی کجا میره(انشالله که استانداری و شهرداری ها بر نمیدارن)...اینم وظیفه دولته که هیچ-------------------[/b]

اتئیسمو من نمیدونم کی هستی.یا دوستای دیگه...ممکن شما خیلی چیزها داشته باشین من نداشته باشم ولی هممون شکم داریم و روزی سه وعده غذا میخوایم.اگه این دفعه تحریم گندم شدیم دیگه آمریکاییها آتئیسمو و فلانی و اینا نمیشناسن همه از گشنگی میمیریم و اینجاست که دیگه داشته و نداشتت رو هم بدی دیگه به درد نمیخوره....
پس خواهشا با پزهای روشنفکری(نمایی) هز چیزی رو تو این مملکت خراب کردین کشاورزی رو خراب نکینن
۱۸:۳۲, ۵/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #44

(۵/فروردین/۹۷ ۱۶:۲۸)MOHSEN-Z نوشته است:  اونوقت اگه دولت گندم وارد کنه کشاورز بیکار بشینه خونه از خاک سیاه بلند میشه...
این دیگه چه استدلاییه تو سال حمایت از کالای ایرانی واردات گندم؟؟غذای اصلی؟؟
آدرس غلط به مردم ندیم!!خشکسالی و کم آبی هزار تا دلیل داره متاسفانه وارداتچی ها تونستن کشاورز رو در مقابل مردم قرار بدن سر مصرف آب و کم آب رو بندازن گردن کشاورز بدبخت که نه رسانه داره نه هیچی..
چندتا دلیل
1.سد سازی بی حد و اندازه.این همه سد میخواستیم چکار؟آب رو تبخیر کنیم...حالا به فرض هم که زدن الان همه جای دنیا پشت سد میلیون ها توپ پلاستیکی رها میکنن روی آب که جلوی تبخیر رو بگیره..هزینه زیادی نداره شاید از عمد این کارو نمیکنن..وظیفه دولته که هیچ
2.آب رو باید با لوله بیارن سر زمین کشاورز نه اینکه از سد ول کنن رو زمین تشنه خب 40 . 50 درصدش میره تو زمین..از سد زاینده رود تا اولین زمین های شرق حدود صد و خورده کیلومتره با یه رودخونه شنی...آقای مقتدای نماینده دوره قبلی میخواست این آب رو با لوله منتقل کنه که متاسفانه این دوره رای نیاورد.لوله کشی وظیفه دولته که اونم هیچ....

3.آبیاری های تحت فشار با حمایت دولت..هنوز کشاورزها دارن به شیوه دوره ساسانی زمین آبیاری میکنن..خودش نمیتونه چون درامدی که داره خرج معیشتش میشه تا سرمایه گذاری...وام های کشاورزی کجا میره؟؟صندوق بیمه کشاورزی کجا میره(انشالله که استانداری و شهرداری ها بر نمیدارن)...اینم وظیفه دولته که هیچ-------------------[/b]

اتئیسمو من نمیدونم کی هستی.یا دوستای دیگه...ممکن شما خیلی چیزها داشته باشین من نداشته باشم ولی هممون شکم داریم و روزی سه وعده غذا میخوایم.اگه این دفعه تحریم گندم شدیم دیگه آمریکاییها آتئیسمو و فلانی و اینا نمیشناسن همه از گشنگی میمیریم و اینجاست که دیگه داشته و نداشتت رو هم بدی دیگه به درد نمیخوره....
پس خواهشا با پزهای روشنفکری(نمایی) هز چیزی رو تو این مملکت خراب کردین کشاورزی رو خراب نکینن
اگه کشاورز گندم نکاره میتونه به جاش چیز دیگه ای بکاره اون رو صادر کنه و گندم وارد کنه. اگه خشکسالی بشه کشاورز هیچ چیزی نمی تونه بکاره.

حالا فکر کنین یه فرد در مقام بالای اجرایی بخواد اینطوری فکر کنه. وقتی از بیکفایتی مسئولان صحبت میکنیم مثال روشنش اینجاست که داریم در مورد چه چیزی صحبت میکنیم.

جالبه شما اون علل اصلی رو برای تبرئه رهبر منکر میشید. بقیه کارهایی که صورت نگرفته رو هم میندازید تقصیر ما!! آیا سیستم فکری ما باعث سدسازیهای بزرگمقیاس یا به کار نگرفتن تجهیزات کشاوری شده؟! برید ببینید این سدسازیها از کجا نشئت گرفته.
۲۰:۲۰, ۵/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/فروردین/۹۷ ۲۰:۳۱ توسط MOHSEN-Z.)
شماره ارسال: #45
آواتار
خب این که میگیم خواهشا خواهشا در مورد چیزی که سررشته ندارین چیزی نگین همینه..
کدوم محصول کمتر از گندم و جو آب مصرف میکنه??لابد هندوانه یا گوجه??
چیزی در مورد واردات یا صادرات اب مجازی شنیدین??
اون چیزی که باید وارد بشه گوجه خیاره نه گندم...جو که اصلا با سه دوره آبیاری مختصر محصولش میاد.الان خدا رو شکر بذرهایی اومده مقاوم به آب شور و کم آبی با بازده بالا...منتها اگه واردات چی ها بذارن...شما گندم خارجی رو از نزدیک دیدی??در مورد چی اظهار نظر میکنین?به معنای واقعی آشغال...بهترین گندم کشور رو خوزستان تولید میکنه..اگه الگوی کشت تو همین استان اصلاح میشد گندم کل کشور رو تامین میکنه اصفهان و بقیه جاها پیشکش
در مورد تراریخته هم من که موافقش هستم.
در ضمن وظایف رهبری مشخصه..تو رو خدایی که قبول نداری یه چیزی بگو یه بی طرف میاد میخونه بهتون نخنده...آخه سد سازی دست چه مدیرانی بود...فولاد و ذوب آهن اصفهان,پتروشیمی شیراز,پترو اراک تو کم آب ترین مناطق کار مدیران تکنو کراتی نبود??
.......
حالا با این اوصاف حرفم اینه که همین الان هم میشه خشکسالی رو مهار کرد اما گویا عمدا این کار نمیشه
در ضمن من کشاورز نیستم خواهشا دوباره یکی نیاد یه چیزی به من بچسبوبه
۲۲:۰۰, ۵/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/فروردین/۹۷ ۲۲:۰۰ توسط آ‌تئیسمو.)
شماره ارسال: #46

همین حرفا رو میزنی باعث میشه بگیم حرف بدون اطلاعات میزنی دیگه.در مورد کشت گندم از مجله محیطشناسی سال 94 برات نقل قول میکنم
«یکی از گرینه هایی که در سال های قبل مطرح شد خودکفایی در تولید محصول [گندم] بوده است. این گزینه که تا حدی در سالهای 1383-84 اجرا شد از طرف اکثر کارشناسان رد شد. عملا این طرح هم به دلیل محدودیت های موجود که عمده ترین آن کمبود منابع آبی است اجرایی نشد.

با توجه به شرایط محدود آب کشور و نیاز زیاد این محصول به آب، توسعه کشت این محصول منطقی نیست و می توان با وارد کردن کسری موجود از فشار بر منابع آب کشور کاست.»
«از تفاوت نیاز آبی گندم و میزان بارندگی هر منطقه میتوان نیاز آبی گندم را به دست آورد. در واقع این پارامتر به اقلیم هر استان بستگی دارد و به نحوه کشت بستگی ندارد.»

* بررسی‌تناسب‌مناطق‌زير‌کشت‌گندم‌در‌ايران‌با‌نیاز‌آبی‌و‌عملکرد‌گندم‌با‌ رويکرد‌آب‌مجازي، تورج نصرآبادی؛ الهام عرب؛ فرزام پوراصغر سنگاچین، محیط شناسی مقاله 4، دوره 41، شماره 3

برای من فرقی نمیکنه کشاورز باشی یا وزیر نیرو یا واردکننده گندم. حرفی که میزنی لطفا با سند و مدرک باه. نه همین طور روی هوا!
۲۲:۰۰, ۵/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #47

(۵/فروردین/۹۷ ۱۲:۰۱)A L I نوشته است:  برو ببین سدگتوند در زمان اسطوره خلقت احمدی نژاد ساخته شد و توسط کی و با فشار کی ساخته شد که زد مملکت نابود کرد،
این مورد رو در حدی که توضیحش رو شنیدم توضیح میدم:

این مدل پروژه ها سه عاملی اند. یعنی یه کارفرما داره، یه مشاور و یک پیمانکار.
وظیفه طراحی و جایابی سد بر عهده مشاوره و پیمانکار فقط موظفه طراحی انجام شده رو اجرا کنه.

توی پروژه سد گتوند، اشکال از جایابی سد بود که این مربوط میشه به مشاور. پس اینطوری که شنیدم، پیمانکار که وابسته به سپاه بوده در اینجا مقصر نمیشه.
۲۳:۵۳, ۵/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #48
آواتار
ببین آتئیسمو اگه به یه پاره آجر دوتا پست من رو ارائه کنی بخدا میفهمه من چی گفتم.
کدوم کارشناسا گفتن؟کی گفته؟چرا گنگ حرف میزنی؟
میخوای من پول بدم به یه کارشناس تو صدتا مجله از لزوم خودکفایی بگه؟؟این سنده؟؟
من میگم اگه این چندتا کار رو انجام بدن خشکسالی مهار میشه و آب به همه بخش ها میرسه ،تو میگی آب رو ول کنیم پشت سد بخار بشه بجاش گندم نکاریم؟؟صورت مسئله رو پاک میکنی؟؟آب مصرفی فولاد،ذوب آهن و پتروشیمی ها رو نمیبینی؟؟با کی دارم من بحث میکنم؟؟
نقل قولت جالب بود..ته استدلالتون اگه همین باشه جای خوشحالیه
۰:۵۷, ۶/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #49

آره محسن جان. حتما به کارشناس پول بده منویاتت رو تو مجله تخصصی چاپ کنه. فقط اگه نتونستی لطفا دیگه نظر کارشناسها رو زیر سوال نبر. ممنونم.
۱۴:۵۲, ۶/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #50

درصد مصرف آب کشاورزی رو که سرچ کنید، بعضی میگن 80 درصد آب مصرفی کشور توی بخش کشاورزی، بعضی هم گفتن 70 یا 90 .
خلاصه این که باید براش فکری بشه. ولی راحش تعطیل کردن کشاورزی نیست، شاید لازم باشه نحوه آبیاری تغییر کنه، شاید لازمه نوع محصولات عوض شه و ... که باید یه کارشناس نظر بده روش.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا