کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خداوند عذاب کند افرادی را که سپاه را مورد طعن قرار می‌دهند.
۱۸:۰۴, ۷/اردیبهشت/۹۷
شماره ارسال: #1
آواتار
آیت الله جنتی: خداوند عذاب کند افرادی را که با عناوین مختلف سپاه را مورد طعن و طنز قرار می‌دهند.

به گزارش «انتخاب»؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: نباید از دین مردم غافل شویم. باید خانواده، دوستان و دیگران را امر به معروف و نهی از منکر کنیم و جلو منکرات را بگیریم که اگر دین درست نشد دنیا هم خراب می‌شود.

آیت الله احمد جنتی عصر امروز در دومین روز 'گردهمایی روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور' در مشهد افزود: باید به فکر ایمان مردم باشیم و آن‌ها را به عبادت، بندگی، خداپرستی، دوری از گناه، رباخواری، رشوه خواری و رشوه دهی تشویق کنیم.

وی ادامه داد: عده‌ای کمر برای تضعیف روحیه ایمانی مردم بسته اند در حالی که ما باید در پی دین مردم بیش از دنیای مردم باشیم، زیرا اگر دین درست شود دنیا هم درست می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اشاره و بیان کرد: بهترین خدمات خالصانه و مخلصانه را سپاه و بسیج عرضه کرده اند. سپاهیان به فکر درجه، پست و مقام نیستند و الگوی برتر آن‌ها نیز سردار سلیمانی است که این همه کار کرد و زحمت کشید، اما خود را مطرح نکرده است.

وی گفت: اگر سپاه نبود امام (رحمة الله علیه) را کشته بودند، تمام نیرو‌های انقلاب را قتل عام کرده بودند، حوزه‌های علمیه بکلی از بین رفته بود و کشور هم تجزیه و آشوب می‌شد. آمریکا نیز زودتر از همه برمی گشت، حکومت می‌کرد و انتقام می‌گرفت که جاسوس‌های ما را چشمهایشان بستید. آمریکا می‌آمد انتقامگیری می‌کرد از بچه‌های انقلابی و دیگران و همه قدرت کشور را به دست می‌گرفت و اوضاع کشور ۱۰۰درجه بدتر از زمان شاه می‌شد. ما هرچه داریم اول از همه از خدا و سپس از بسیج، حزب الله است.

آیت الله جنتی افزود: اگر سپاه نبود عراق و سوریه رفته بود و یک حکومت داعشی بر سرکار می‌آمد. بعد از آنجا این‌ها واحد مرز‌های ما می‌شدند و همان بلا‌هایی را که در آن کشور‌ها ایجاد کردند بر سر ما می‌آوردند. آنکه خط حمله و صف مقدم بود همین سپاهیان بودند و همه مردم هم پشت سر آن‌ها هستند که اگر مردم نباشند سپاه نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی ادامه داد: مشکلاتی هم در کشور وجود دارد از جمله بی آبی که به صورت جدی مطرح است و مشکلات اقتصادی هم هست، اما امکانات هم وجود دارد. هرچه داریم از ولایت فقیه است. انقلاب را ولایت فقیه به ثمر رساند. انگلیس می‌گوید ریشه ولایت فقیه را باید بزنیم و آمریکایی‌ها می‌گویند، ولی فقیه را باید نابود و یا تضعیف کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: عربستان هم هرچه پول دارد خرج می‌کند تا قدرت، ولی فقیه را بگیرد. آنکه از ولایت فقیه دفاع می‌کند سپاه، بسیج و حزب الله است که اهداف ولایت فقیه را پیگیری می‌کنند. خداوند عذاب کند افرادی را که با عناوین مختلف سپاه را مورد طعن و طنز قرار می‌دهند.

وی افزود: دشمن بیش از ما می‌فهمد، ولی فقیه چه بر سرش آورده است و در فکر این هستند که اگر بشود او را بردارند یا تضعیف کنند تا قدرت برخورد با دشمنان داخلی، خارجی، آمریکا و اسرائیل را نداشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تشکر از سخنگوی دولت در بیان دستاورد‌های چهل ساله انقلاب در گردهمایی مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: وزیر کشور هم فردی متدین و ارزنده است. مسئولان شورای هماهنگی می‌توانند تقاضا‌های خود را به وی منعکس کنند تا از استانداران بخواهد همکاری کرده و آنها را انجام دهند.

http://www.entekhab.ir/fa/news/405325پ.ن: کدخدایی: روحانی و عارف با وساطت جنتی تایید شدند!

نتیجه تاییدصلاحیت‌ها باعث شد عده‌ای این شایبه را ایجاد کنند که شورای نگهبان یک‌جور مهندسی درونی برای خودش دارد مثلا دست به یک چینش زده است تا توازنی بین نیروها و گروه‌های سیاسی از نگاه خودش ایجاد کند و تقریبا بین گروه‌های سیاسی مطرح و پذیرفته موجود هرگروهی برای خودش نماینده‌ای در انتخابات داشته باشد.منتقدان مدعی بودند مثلا شورای نگهبان اگر چهار اصولگرا را تایید کرده است در کنارش دو یا یک فرد نزدیک به اصلاح‌طلبان را هم به‌اضافه یک فرد بی‌طرف می‌گذارد تایید شوند. مثلا درباره شخص آقای غرضی شاید خیلی‌ها اصلا یادشان نبود یا نمی‌دانستند که چنین کسی هم بوده یا ثبت‌نام کرده است بعد یکدفعه معلوم می‌شود که ایشان از سوی شورای نگهبان تاییدصلاحیت شده است اما افرادی مانند فلاحیان یا متکی یا دیگر شخصیت‌های طیف اصولگرا ردصلاحیت می‌شوند.

من یک شوخی بکنم که هیچ‌کدام از اعضای شورای نگهبان تا جایی که من می‌دانم «مهندسی» نخوانده‌اند. آنچه مسلم است در ارتباط با افرادی که اشاره کردید گاهی اوقات که صحبت می‌شود ما می‌رسیم به لب مرز. نمی‌دانم این را بگویم یا نه برخی نامزدها گاهی رایشان به شش می‌رسد یک رای دیگر می‌خواهند که صلاحیتشان احراز شود. برخی آقایان دوباره درخواست می‌کنند یا با آقایان مشورت می‌کنند که اگر این مشکلات هست این حسن‌ها هم هست و در جهت حل مساله رایزنی می‌کنند. اما فراتر از این نه. شاید نسبت به دو نفر که اگر اسم ببرم برای شما خیلی مهم است این کار با وساطت دبیر شورای نگهبان، انجام شد، یعنی اگر بر همان روال سابق بود رای لازم را نداشت، اما دبیر شواری نگهبان گفت من هم شناخت دارم از اینها، می‌دانم که می‌توانند مفید باشند و با یکی، دو نفر صحبت کردند که رای نداشتند، آنها هم آمدند رای مثبت خودشان را اعلام کردند

می‌توانید نام ببرید؟

می‌ترسم در کشور زلزله شود.

ولی به نظرم اشکالی ندارد به‌ویژه که نگاه مثبت دبیر شورای نگهبان را نسبت به این دو نفر نشان می‌دهد.

یکی آقای روحانی که ابتدا پنج رای داشتند و بعد روی شش رای ثابت ماندند، آقای جنتی رایزنی کردند و آقای دکتر عارف که پنج رای داشتند. آقای جنتی گفتند من ایشان را می‌شناسم از قدیم، انسان متدینی هستند اگر تمایل دارید به ایشان رای دهید.

پس بعید نبود که هیچ اصلاح‌طلبی رای نیاورد درست است؟

اصلا بحث اصلاح‌طلبی نیست. رایی نداشتند. البته من این را به خود آقای روحانی هم گفتم.

http://www.asriran.com/fa/news/287596
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا