کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توهین روزنامه ایران به "چادر"
۲۰:۴۱, ۲۲/مرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/مرداد/۹۰ ۲۱:۲۵ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار
روزنامه دولتي ايران در ویژه‌نامه رایگان امروز که به مسئله حجاب و پوشش اختصاص دارد، ضمن بیان انتقادات تند علیه طرح امنیت اخلاقی، "چادر مشکی" را پدیده‌ای نامتناسب با زنان و دختران ایرانی که از سوی ناصرالدین‌شاه قاجار به زنان تحمیل شده، معرفی کرد.
به گزارش مشرق ، در این ویژه‌نامه که "خاتون" نام دارد و نام بسیاری از اعضای رسانه‌ای جریان نفوذی در دولت نیز در تحریریه آن به چشم می‌خورد، مطالب ساختارشکنانه‌ای در مورد مساله حجاب و پوشش زنان ایرانی بیان شده است که عجیب‌ترین این ادعاها، توهین مستقیم به حجاب برتر یعنی چادر است.

"ایران" در مصاحبه با مهدی کلهر مشاور معزول رسانه‌ای رئیس‌جمهور، رنگ مشکی چادر را "متکبرانه" نامیده و آن را حاصل تحمیل شاهان قاجار به زنان و دختران ایرانی دانسته است که از مجلس عیاشی شبانه در اروپا بیرون آمده است.

کلهر در پاسخ به این سوال که "چادر مشکی از چه زمانی وارد ایران شد؟" گفته است: «از سفرهای اروپایی ناصر الدین شاه. شب که به مجلس عیاشی در اروپا می‌رفت، می‌دید آنجا لباس مردها مشکی است. کلاه سیلندری مردها مشکی است و زن‌ها هم با لباس مشکی می‌ایند. این به نظرش آمد که یک نوع سنگینی و وقار دارد وگرنه در اسلام به صراحت داریم که رنگ تیره مکروه است. این رنگ مشکی متکبرانه را ناصرالدین شاه آورد. خدالعنتش کند. همین‌جور آتش به قبرش ببارد. خیلی مرد ملعونی است.»

به گزارش رجا، مشاور معزول احمدي‌نژاد در حالي خود را در مقام افتا ديده و فتوا مي‌دهد كه رنگ مشكي چادر مكروه است كه اتفاقاً براساس فتاوای مراجع عظام رنگ مشکی در چادر و عبا و عمامه به‌هیچ وجه کراهت نداشته و بلکه در مورد چادر استحباب دارد.

کلهر به همین هم اکتفا نکرده و ضمن آنکه چادر مشکی را پوشش اشرافی که بازمانده شاهان قاجاریه است، نامیده، در اظهار نظر ديگري که در تقابل صریح و جدی با نظر تمام مراجع، علما و بزرگان است، چادر مشکی را بدترین پوشش در زمینه فلسفه حجاب نامیده و قانون حجاب و عفاف را با "یاسای چنگیز" -فرمانده خونخوار مغول- مقایسه کرده است.

در ادامه این ویژه‌نامه هم که با عنوان "روایتی از هفت هزار سال نجابت و شیدایی" منتشر شده، به طور مستقیم و با لحنی تمسخرآمیز به طرح افزایش امنیت اخلاقی و گشت ارشاد حمله شده است؛ رویکردی که به طور معناداری در هماهنگی کامل با مواضع فرهنگی جریان فتنه در سال‌های اخیر است که موجب شده تا این مساله به‌عنوان یک ابزار فشار به جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های حقوق بشری استفاده شود.

به‌عنوان نمونه، فائزه هاشمي حدود يك ماه قبل از انتخابات رياست جمهوري دهم در يك برنامه تلويزيوني اظهار داشت: هميشه سعي مي‌کنم از کليشه‌ها فرار کنم، نمي‌خواهم تابع کليشه‌ها باشم، متأسفانه بعد از انقلاب ما يک سري رفتارها براي خانم ها ارزش شد، رنگ مشکي ارزش شد، چادر مشکي، مانتو مشکي، مقنعه مشکي، روسري مشکي، و رنگ هاي تيره و مرده ارزش شد. اين ارزش‌ها خوب نبود از هر لحاظ بهداشتي، پزشکي، و روانشناسي، عمل مثبتي نيست.

یکی دیگر از نکات جالب این ویژه‌نامه که به صورت تمام رنگی و با کاغذ گلاسه منتشر شده، لیست 40 نفر از زنان برتر و الگوی نمونه ایرانی است؛ لیستی که از بازیگران معروف سینما تا همسر یکی از پادشاهان ایران باستان و حتی یک مجری برنامه کودک تلویزیون هم در آن حضور دارند.

مهناز افشار، آزاده اردکانی، الهام حمیدی، ترانه علیدوستی، فهیمه رحیمی، هدیه تهرانی و آزاده آل ایوب از جمله زنانی هستند که عکس آنها به عنوان "چهل بانوی نقش آفرین ایران اسلامی" به نشانه الگوبرداری دختران مسلمان ایران، بر پیشانی روزنامه دولت قرار گرفته‌اند.

این رویکرد ساختارشکنانه فرهنگی روزنامه رسمی دولت در زمینه حجاب و عفاف درحالی اتخاذ شده که پیش از این بسیاری از فعالان فرهنگی و دلسوزان انقلاب با يادآوري تحركات جريان نفوذي، نسبت به خط مشی منحرف و سكولار آن هشدار داده و از رئیس‌جمهور خواسته بودند تا سکان مدیریت فرهنگی را از دسترس این افراد خارج کند؛ درخواستی که متاسفانه تاکنون با پاسخ مناسبی روبرو نشده است.

مطالب اين ويژه‌نامه كم‌محتوا سال گذشته از سوي يكي از اعضاي جريان نفوذي به كاوه اشتهاردي مديرعامل وقت روزنامه ايران براي انتشار تحويل داده شده بود اما وي اين ويژه‌نامه را منتشر نكرد تا علي‌اكبر جوانفكر كه روزنامه ايران را به بولتن جريان انحرافي تبديل كرده، عامل بازي با اعتقادات ديني مردم نيز شود و اين ويژه‌نامه را منتشر كند.

جوانفکر همچنین در سرمقاله این ویژه‌نامه تامل‌برانگیز، قرار دادن موضوع حجاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را اشتباه نامیده و خواستار برچیده شدن طرح امنیت اخلاقی شده است.

امضای سپهسالار
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 10 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۳۹, ۱۳/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۰ ۲۲:۴۵ توسط hamed313.)
شماره ارسال: #91
آواتار
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ
امام علی علیه السلام:
يظهر فى آخرالزمان و اقتراب الساعة و هو شرّ الازمنة نسوة كاشفات عاريات متبرّجات خارجات من الدين ، داخلات فى الفتن ، مائلات الى الشهوات ، مسرعات الى اللذات ، مستحلات للمحرمات فى جهنم خالدات .
در آخرالزمان و نزديك شدن زمان موعود (قيامت يا حضرت مهدى عليه السّلام ) كه بدترين زمانهاست (چون جهان از ظلم و ستم پر شود) زنانى ظاهر مى شوند بى حجاب و عريان بيرون آمده خودنمائى مى كنند، از دين خارج مى شوند (به احكام دين توجهى ندارند) در فتنه ها (آشوبها يا محافل عيش و شهوت ) داخل مى شوند و شهوترانى روى مى آورند و به لذات جوئيها شتابانند، حرامهاى الهى را حلال مى كنند و در جهنم هميشه خواهند ماند

امضای hamed313
چرا بیکاری ...
صلوات بفرست برای فرج اقا
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۳۷, ۷/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/شهریور/۹۶ ۱۵:۳۸ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #92
آواتار
پاسخ ۵تن از مراجع به مسئله چادر مشکی

متن سوال از مراجع عالیقدر چنین است: عده ای همراه با تبلیغات فرهنگی دشمن در روزنامه ها و سخنرانیهایشان می‌گویند چادر مشکی برای بانوان مکروه است و باید پوشش جدید مانند مانتو و کت و دامن با رنگ‌های متنوع جایگزین چادر مشکی شود آیا چنین حرف و اقدامی صحیح است یا خیر؟
حضرت آیت الله خامنه ای
این صحبت صحیح نیست و بهترین نوع حجاب پوشش و چادر است و چادر سیاه هم بی اشکال است و کراهت ندارد.
مرحوم حضرت آیت الله بهجت
زن با چادر بهتر می تواند بدن و زینت را بپوشاند و چادر سیاه مثل عبای سیاه کراهت ندارد.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی
نظر مذکور صحیح نیست و مفاسد بسیار دارد. متأسفانه در این زمان عده ای اصرار بر آشکار شدن مفاتن زن و خروج او از عفاف که حافظ شخصیت و ارزش و متانت اوست دارند مع الاسف می خواهند این امر را اسلامی جلوه دهند در حالیکه اسلامی نیست.
مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی
چادر مشکی بهترین نوع حجاب است و پوشیدن لباس‌هایی که جلب توجه کند حرام است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی
با توجه به اینکه در حال حاضر رنگ مشکی برای حفظ پوشش زنان بهتر است کراهت آن ثابت نیست.لعنت خدا بر منحرفین اطراف احمدی نژاد که ضربه بزرگی به مهدویت زدند
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-43...#pid383356
از همون موقع منحرف بودند

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۴۸, ۷/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #93
آواتار
چادر یا هر لباس مشکی دیگری مکروه نیست
رنگ مشکی استفاده بیش از حد ازش مکروهه دیگه روایتش هم هست
یه روایت از پیامبر هم هست که گفته شده لباس های روشن و سفید بپوشید که بهتر است.
از لحاظ روانشناسی هم مشکی زیاد خوب نیست اگه خوب بود لباس همه بچه‌ها رو و اسباب بازی هاشون رو مشکی درست میکردن .
بعدم اگه مشکی اینقدر خوب بود خدا اینهمه رنگ های زیبا نمی آفرید
من خودم اگه چادر سفید باشه سر میکنم خیلی هم خوشم میاد ولی مشکی نه !
همین !!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۳۰, ۸/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #94
آواتار
ینی مرزهای استدلال جابجا شد!

اگر خوب بود لباس بچه ها رو ....
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۹, ۸/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/شهریور/۹۶ ۱۷:۵۳ توسط A.E.)
شماره ارسال: #95
آواتار
(۷/شهریور/۹۶ ۱۹:۴۸)پارمیس نوشته است:  از لحاظ روانشناسی هم مشکی زیاد خوب نیست
اگه خوب بود لباس همه بچه‌ها رو و اسباب بازی هاشون رو مشکی درست میکردن .
بعدم اگه مشکی اینقدر خوب بود خدا اینهمه رنگ های زیبا نمی آفرید
اینکه خدا رنگ ها رو آفرید دلیلش بد بودن رنگ مشکی نبود
مزیت مشکی به همینه باید جلب توجه نکنه و از رنگهای دیگه متمایز باشه
مشکی برای هر چیزی بد باشه واسه حجاب بهترینه اینکه بگیم چرا اسباب بازی بچه ها مشکی نیست پس بده بنظرم عاقلانه نیست
در روانشناسی رنگها اومده که مشکی رنگ اطاعت است و در نظر برخی اطاعت از خدا(منبع سایت بیتوته)

امضای A.E
کسانى که از خاندان وحى و نبوت اسیر شدند، عزیزترین و شریفترین انسانهاى تاریخ اسلام بودند
Rose
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۱, ۱۱/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #96

بانام ویادخدا
درود بردوستان ووقت بخیر
1-چادربهررنگی یکی از پوشش های خانم هاست وهیچکس حق ندارد به این نوع پوشش بی حرمتی کند
2-آنچه مهم است امر حجاب است ونوع پوشش با توجه به وضعیت زمان ومکان وشرایط میباشد ولذا کسی را نمیتوان مجبور به پوشش خاصی نمود
3-برخی از مراجع چادررا مناسبترین نوع میدانند اما الزامی نیست واین نظرات اجماعی هم نیست
بنابراین اصرار برخی بر چادر نه تنها اثر مثبتی دارد بلکه خانم هارا از حجاب دور میکند بهتر است بجای اصرار برچادر اخلاق عفاف وسادگی را به مردم بیاموزیم پیروز باشید
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  *** آیا چادر حیا می آورد یا حیا چادر ؟؟؟؟؟ (مشارکت کنید) *** أین المنتظر 38 11,354 ۲۴/شهریور/۹۴ ۲۰:۳۲
آخرین ارسال: عبدالرحمن

پرش در بین بخشها:


بالا