کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما آیا ایجاد این تاپیک (مبحث) و مطالب مطرح شده در آن مفید بود؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بلی 80.00% 32 80.00%
خیر 20.00% 8 20.00%
تمام 40 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 12 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند The arrived (ظهور کرده)
۱۴:۰۳, ۱۲/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/مهر/۹۰ ۱۳:۱۳ توسط ganjname.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بالاخره اتفاقى كه پيش بينى مى كرديم و نسبت به آن هشدار داده بودم اتفاق افتاد و قسمت ٧ و 8 اين سريال به معرفى احمد حسن پرداخته. دوستان عزيز هدف بنده از ايجاد اين تاپيك نه اين بود كه بگويم من بسيار دانا و آگاهم و اتفاقات آينده را پيش بينى مى كنم و نه اينكه اين تاپيك مكانى شود براى دانلود اين سريال انحرافى.
قضيه از اين قرار است كه زمانى كه عبدالله هاشم لوگو سايت خود را دوباره عوض كرد و لوگو احمد الحسن را برداشت بنده به اين حركت شك كرده و موضوع را مورد بررسى قرار دادم اما به دلايلى ( اتهام به بدبينى و ... ) انتشار اين تحقيق ها را در آن زمان مناسب ندانستم و تصميم گرفتم با عده اى از صاحب نظران صحبت كنم.
با آغاز سريال مطلع شدم كه خود هاشم استديو اين سريال را ترجمه و زيرنويس مى كند و به اين نتيجه رسيدم كه اگر بيش از اين صبر كنم ممكن است دير شده و عده اى از نا آگاهان به اين انحراف كشيده شوند. استخاره كردم و با توجه به بسيار خوب بودن آن و با توكل بر خدا اين تاپيك را ايجاد كردم.
اما اين تاپيك تا چه اندازه مفيد بوده؟
اول اينكه اين تاپيك در جستجو فارسي اين سريال ( در گوگل ) رتبه اول را دارد و اگر كسى بخواهد در مورد اين سريال اطلاعات كسب كرده يا آن را دانلود كند از انحرافى بودن آن آگاه مى شود.
دوم اينكه با توجه به اين تاپيك و آگاهى لازمى كه عزيزان كسب كردند مى توان گفت تقريبا هيچ سايت فارسى زبانى آن را. براى دانلود قرار نداد.
سوم آنكه از گروه ترجمه و انتشار هاشم استديو تمام كسانى كه ندانسته به آن ملحق شده و در حال همكارى بودند جدا شدند ( البته در بخش فارسى)
[تصویر: 2498777_300.jpg]

توضيح آخر
با توجه به تمامى مباحث مطرح شده در اين تاپيك و قسمت ٧ ( يمانى اينجاست ) و 8 ( یمانی پسر امام مهدی است) اين سريال انحرافى بودن مستند ظهور كرده و تفكرات جديد عبدالله هاشم قطعى است و ادامه تحليل اين سريال كارى بيهوده و به هدر دادن اين زمان ارزشمند است.

در آخر از تمامى وب سايت ها و وبلاگ هاى فعال در زمینه مهدويت تقاضا دارم كه به هيچ عنوان لينك هاى دانلود را قرار نداده و از انتشار اين انحرافات جلوگيرى كنند ، بديهى است كه پس از اين حمايت از اين مستند و انتشار آن اشتباه بوده و عواقب اين كار ( چه در اين دنيا و چه در آخرت ) متوجه ايشان خواهد بود.

با تشكر از همه شما عزيزان با بصيرت
------------------------------------------------------------------------------------------
[تصویر: ADS2e269.jpg]
مستند The arrived (ظهور کرده) جدیدترین ساخته عبدالله هاشم است که از این هفته (هر هفته یک قسمت) منتشر می شود. عبدالله هاشم از آن به عنوان The arrival 2 (ظهور 2) یاد کرده.

جالب است بدانید که در این مستند برخلاف مستند The arrival (ظهور) توجه ویژه ای به ایران شده و ما در قسمت اول شاهد تصاویر آتش زدن ابلیسک توسط جوانان ایرانی در روز قدس امسال هستیم. همچنین بخش هایی از سخنرانی باراک اوباما در ارتباط با ایران را در این قسمت میبینیم.

نکته بسیار مهم :
مستند ظهور کرده مربوط به ظهور احمد حسن یمانی است و همانطور که در تاپیک انحراف عبدالله هاشم ; فیلمساز مسلمان !! مطرح شد, عبدالله هاشم او را یمانی موعود می داند. پس پیشنهاد می شود : (اگر خواهان تماشای آن هستید)

1) این مستند را بسیار با دقت مشاهده کنید و مراقب اطلاعات نادرست آن باشید.
2) مستند را در همین تاپیک مورد نقد و بررسی قرار دهید و ایرادات و نکات مفید آن را متذکر شوید.
(نقد و بررسی)

امضای ganjname
[تصویر: download.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۴:۱۴, ۱۲/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۰ ۱۴:۱۵ توسط علائم ظهور.)
شماره ارسال: #2

(۱۲/شهریور/۹۰ ۱۴:۰۳)ganjname نوشته است:  نکته بسیار مهم :
این مستند همانطور که از نام آن مشخص است (ظهور کرده) و همچنین با توجه به اشاراتی که در تبلیغات و قسمت اول آن شده مربوط به ظهور احمد حسن یمانی است
بنده به عنوان کسی که دارم 2 کار عبدالله هاشم رو همزمان زیرنویس می کنم، با انتشار و زیرنویس اینکار مخالفم!

1-شما خودتون بارها از لفظ (انحرافی) استفاده کردید.انتشار مواردی که انقدر مطمئنید انحرافی است از نظر شرعی حتما مشکل دارد
2-من قسمت اول رو ندیدم ولی اگر بحث راجع به آن فرد مجهول الهویه است، اصلا چرا ما باید وقت بگذاریم و در مورد او اطلاعات کسب کنیم؟
3-اصلا اینکار شما تبلیغی می شود بر آن افکار

افراد گوناگون عقاید گوناگون دارند.حتی شما می بینید قسمتی از حرفهای علمای بزرگ شیعه بعدا رد شده و اعلام شده اشتباه بوده
آیا کسی باز می رود به دنبال حرفهای ناقص و اشتباه؟
عبدالله هاشم که فقط یک مستند ساز اینترنتی است و نه بیشتر

با کمال احترام، اما اگر مطمئنیم چیزی انقدر از مرحله پرت است، پیشنهاد من اینست که حتی برایش تاپیک نزنیم چه برسه به ترجمه و زیرنویس و انتشار

امضای علائم ظهور

" وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُم مَّيْلَةً وَاحِدَةً "
کافران آرزو و انتظار دارند که شما از اسلحه و اسباب خود غفلت کنید تا ناگهان یکباره بر شما حمله ور شوند
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۴:۳۵, ۱۲/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۰ ۱۴:۳۶ توسط ganjname.)
شماره ارسال: #3
آواتار
علائم ظهور عزیز کاش قسمت اول را می دیدید و بعد قضاوت می کردید.
همانطور که گفتم این مستند حاوی نکات مفید بسیاری نیز هست.
اما مسئله مهمی که باعث شد این تاپیک را بزنم این است که تیم هاشم استدیو خودشان مشغول ترجمه این مستند به زبان فارسی هستند و به زودی آن را با زیرنویس فارسی منتشر می کنند. اگر ما در اینجا به نقد و بررسی این مستند نپردازیم و آنرا مورد بررسی قرار ندهیم قطعا با پخش این مستند (با زیرنویس فارسی) توسط هاشم استدیو انحرافات گسترده ای در میان جوانان علاقه مند و پر شور مهدویت پیش خواهد آمد.
به نظر من بهتر است این فتنه احتمالی را در نطفه خاموش کنیم و یک قدم جلوتر از آنها باشیم.
این را درنظر داشته باشید که اگر قبل از انتشار مستند "ظهور بسیار نزدیک است" اشتباهات عقاید گروه مبشران ظهور به طور گسترده مورد نقد قرار می گرفت آن جنجال ها با آن وسعت پیش نمی آمد. (احتمالا)
۱۴:۴۵, ۱۲/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #4

(۱۲/شهریور/۹۰ ۱۴:۳۵)ganjname نوشته است:  علائم ظهور عزیز کاش قسمت اول را می دیدید و بعد قضاوت می کردید.
همانطور که گفتم این مستند حاوی نکات مفید بسیاری نیز هست.
اما مسئله مهمی که باعث شد این تاپیک را بزنم این است که تیم هاشم استدیو خودشان مشغول ترجمه این مستند به زبان فارسی هستند و به زودی آن را با زیرنویس فارسی منتشر می کنند. اگر ما در اینجا به نقد و بررسی این مستند نپردازیم و آنرا مورد بررسی قرار ندهیم قطعا با پخش این مستند (با زیرنویس فارسی) توسط هاشم استدیو انحرافات گسترده ای در میان جوانان علاقه مند و پر شور مهدویت پیش خواهد آمد.
به نظر من بهتر است این فتنه احتمالی را در نطفه خاموش کنیم و یک قدم جلوتر از آنها باشیم.
این را درنظر داشته باشید که اگر قبل از انتشار مستند "ظهور بسیار نزدیک است" اشتباهات عقاید گروه مبشران ظهور به طور گسترده مورد نقد قرار می گرفت آن جنجال ها با آن وسعت پیش نمی آمد. (احتمالا)
شما خودتان در پست نخست چند بار از کلمه انحراف استفاده کردید؟ 4 بار
این خودش پیش قضاوت است.یعنی به خواننده القا می کنید که پایه و اساس این مستند انحراف است و بس
حتی اگر هم فارسی منتشر کنند باز هم ما نباید پخش کننده ی عقاید آنها شویم....

ضمنا مفهوم این عبارت رو متوجه نشدم: (اشتباهات عقاید گروه مبشران ظهور)
اینها اگر هم چیزی گفتند بر پایه سخنان برخی از علما و سخنرانان مشهور بوده که صوت و تصویر آن هم موجود است
http://parsine.com/fa/pages/?cid=36240

فکر نکنم این تشبیه درست باشد
۱۵:۰۵, ۱۲/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۰ ۲۳:۱۹ توسط ganjname.)
شماره ارسال: #5
آواتار
استفاده بنده از کلمه انحراف (آن هم به قول شما 4 بار) فقط برای این بود که خواننده متوجه شود این عبدالله هاشم همان عبدالله هاشم ظهور نیست (تفکراتش تغییر کرده) و بیینده توجه داشته باشد که باید با دقت بیشتری این مستند را ببیند.
علائم ظهور عزیز توجه داشته باشید که متاسفانه این مستند از طریق برنامه راز و از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تبلیغ شده. بنده مطلع هستم که سایت های بسیار معروف ایرانی در زمینه مهدویت (دانسته یا ندانسته) قرار است با عبدالله هاشم برای پخش گسترده این مستند همکاری کنند. حتی عبدالله هاشم در قسمت 251 همان سریال که شما در حال ترجمه آن هستید از آقای رائفی پور درخواست کرده به انصارالمهدی (طرفداران احمد حسن) بپیوندد و به نقد ایشان پرداخته. (که البته مسئله را به اطلاع آقای رائفی پور رسانده و منتظر پاسخ ایشان هستم). همچنین قسمت آخر این مستند نیز اختصاص به مردم ایران دارد.
اینطور که مشخص است عبدالله هاشم با توجه به احادیث نقش مهم ایرانیان در حوادث آخرالزمان را فهمیده و روی جوانان این سرزمین حساب ویژه ای باز کرده. (البته مستندات بیشتری نیز برای این ادعا وجود دارد که انتشارشان موجب تبلیغ این گروه می شود, لذا از ذکر آنها معذورم)

من در ایمیلی به آقای خادم الامام (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیز گفتم, که بنده بسیار نگران این مستند هستم و پس از تحقیق و تفکر در این زمینه این کار را عاقلانه تر دیدم.

در مورد ظهور بسیار نزدیک است: بنده نظرم این است که اگر زودتر دست به کار می شدیم و این تفکرات و هدف این گروه را به گوش مراجع می رساندیم شاید از اینکه بخواهند بی پروا و با قاطعیت مصداق شناسی کنند و یا اینکه این برخورد ناپسند با آنها بشود جلوگیری می شد.
۱۶:۰۰, ۱۲/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۲/شهریور/۹۰ ۱۴:۱۴)علائم ظهور نوشته است:  بنده به عنوان کسی که دارم 2 کار عبدالله هاشم رو همزمان زیرنویس می کنم، با انتشار و زیرنویس اینکار مخالفم!

1-شما خودتون بارها از لفظ (انحرافی) استفاده کردید.انتشار مواردی که انقدر مطمئنید انحرافی است از نظر شرعی حتما مشکل دارد
2-من قسمت اول رو ندیدم ولی اگر بحث راجع به آن فرد مجهول الهویه است، اصلا چرا ما باید وقت بگذاریم و در مورد او اطلاعات کسب کنیم؟
3-اصلا اینکار شما تبلیغی می شود بر آن افکار

افراد گوناگون عقاید گوناگون دارند.حتی شما می بینید قسمتی از حرفهای علمای بزرگ شیعه بعدا رد شده و اعلام شده اشتباه بوده
آیا کسی باز می رود به دنبال حرفهای ناقص و اشتباه؟
عبدالله هاشم که فقط یک مستند ساز اینترنتی است و نه بیشتر

با کمال احترام، اما اگر مطمئنیم چیزی انقدر از مرحله پرت است، پیشنهاد من اینست که حتی برایش تاپیک نزنیم چه برسه به ترجمه و زیرنویس و انتشار

با سلام و احترام
عرض پوزش از اینکه وسط بحث وارد شده ام ...

چرا دوستان ، بجای زیرنویس کردن(که صدالبته آن نیز در جای خود
امری قابل تقدیر و ستایش است و اجر خود را دارد) ، خودشان مستندهایی
با این کیفیت (یا بالاتر ) نمی سازند ؟!
واقعا زمانی که داده های بکر و علمی و قابل عرضه
در کشور تولید می شود ، این عدم توانایی ناشی از چیست؟

حداقل کار این مستند این بود که نشان دهد حتی از
طریق مستندسازی اینترنتی و با حداقل کیفیت فیلم و
حداقل هزینه می توان یک موج در کل دنیا ایجاد کرد ...

آیا همچنان باید منتظر تولیدات عبدالله هاشم بمانیم ؟!

امضای شهـاب
.
ن والقلمِ ومَا يَسطرون
۱۶:۱۹, ۱۲/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #7
آواتار
نقل قول:با سلام و احترام

یا بهتر
بعد هر بخش هر قسمت از مستند بهتر یک مستند ما در راستای نقد اون بدیم
۱۷:۳۹, ۱۲/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۰ ۱۸:۴۹ توسط ganjname.)
شماره ارسال: #8
آواتار
(۱۲/شهریور/۹۰ ۱۶:۰۰)شهـاب نوشته است:  با سلام و احترام

سلام دوست عزیز
بنده و دوستانم در گروه گنجنامه در حال تهیه مستندی با نام جایگزینی هستیم که تا کنون 2 قسمت از آن منتشر شده, که برای دانلود می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.
قسمت اول - کوکا کولا یک نوشیدنی معمولی!
قسمت دوم - پشت صحنه آنچه می خوریم !
قسمت دوم

درضمن بنده همینجا از تمام عزیزانی که می توانند ما را در ساخت هرچه بهتر این مستند و مستنداتی که در آینده منتشر خواهیم کرد کمک کنند تقاضای همکاری می نمایم.
۱۹:۰۰, ۱۲/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
دوستان واقعا چرا عبدالله هاشم اسم این مستند رو گذاشته ظهور کرده(Arrived) ؟؟؟؟!!!!
کسی میدونه دلیلشو؟!

امضای رهیافته
**لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم**
۲۰:۰۶, ۱۲/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #10

سلام
میبخشید میون بحث داغ دوستان

ولی به نظر من همین که ایشون گفتن با انتشار هر قسمت اونو نقد و بررسی میکنن و
خودشون با فی*ل*ترهای خودشون اونو زیرنویس میکنن عالیه

و انسان هم قوه ی عقل و استدلال داره.Smile

چون اگه در این فروم اتفاق نیوفته خب یه جای دیگه میزارتش به همین راحتی