کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر رسمی آیت الله خمینی درباره ولیعصر روحی فدا
۷:۳۸, ۱۷/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
آقای خمینی :

و اين يك تكليف الهى است براى همه كه اهمّ تكليفهايى است كه خدا دارد؛ يعنى، حفظ جمهورى اسلامى از حفظ يك نفر- ولو امام عصر باشد- اهميتش بيشتر است؛ براى اينكه امام عصر هم خودش را فدا مى ‏كند براى اسلام.

صحيفه نور، ج ‏15 ص 365

تا حالا این موضع رسمی را شنیده بودی ؟

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۰:۲۷, ۱۲/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #41

(۱۱/اسفند/۹۶ ۱۹:۴۱)aaaaa نوشته است:  شما اگه پاسخ های قبلی منو میدید دقیقا همینو کامل جواب دادم و مثال نقض هم آوردم
اصحاب ایمه بودن همه شون به نفع اسلام بود
ولی امام صادق هیچ وقت جان خودش رو فدای اصحاب شریف خودش نکرد
الان باز بجای اینکه اینکه حرف منو با دلیل رد کنید ، برمیگردید سر اینکه نظام برای اسلام هست
یعنی همین که هنوز فرق بین یک جریان و شخص رو متوجه نمیشید فقط میشه به تفکرات سیاهتون پی برد.!!
ما میگیم جریان باید باشه حالا اگه لازم بود با توجه به آیات قرآن و حدیث از خود آقا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باید توسط یه شخص که علمش رو داره رهبری بشه. حداقل یکم اما زمانی که باشین!!
نقل قول:
قال الإمام المهدي -
عجّل الله تعالي فرجه الشّريف - : أمَّا الْحَوادِثُ الْواقِعَةُ فَارْجِعُوا فيها إلي رُواةِ حَديثِنا (أحاديثِنا)، فَإنَّهُمْ حُجَّتي عَلَيْكُمْ وَ أنَا حُجَّةُ اللهِ عَلَيْكُمْ.

«بحارالأنوار، ج 2، ص 90»

امام زمان - عجّل الله تعالي فرجه الشّريف - فرمود: جهت حلّ مشكلات در حوادث - امور سياسي، عبادي، اقتصادي، نظامي، فرهنگي، اجتماعي و ... - به راويان حديث و فقهاء مراجعه كنيد كه آن ها در زمان غيبت خليفه و حجّت من بر شما هستند و من حجّت خداوند بر آن ها مي باشم.
حالا در عصر غیبت شما و امسال شما با توجه به این حدیث شریف الان دینتون رو از کی میگیرید.!!!
شماها یه خیال خامتون دارید از اسلام دفاع می کنید!!
اما از کدوم اسلام خدا می دونه...................
البته برای کوردلان همون حکومت های چرک و کثیف غربی از داشتن حکومت اسلامی بیشتر ارزش داره!........
۱۴:۰۲, ۱۲/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اسفند/۹۶ ۱۴:۰۴ توسط aaaaa.)
شماره ارسال: #42
آواتار
(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۰:۲۷)Woodi2020 نوشته است:  یعنی همین که هنوز فرق بین یک جریان و شخص رو متوجه نمیشید فقط میشه به تفکرات سیاهتون پی برد.!!
ما میگیم جریان باید باشه حالا اگه لازم بود با توجه به آیات قرآن و حدیث از خود آقا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باید توسط یه شخص که علمش رو داره رهبری بشه. حداقل یکم اما زمانی که باشین!!
حالا در عصر غیبت شما و امسال شما با توجه به این حدیث شریف الان دینتون رو از کی میگیرید.!!!
شماها یه خیال خامتون دارید از اسلام دفاع می کنید!!
اما از کدوم اسلام خدا می دونه...................
البته برای کوردلان همون حکومت های چرک و کثیف غربی از داشتن حکومت اسلامی بیشتر ارزش داره!........
دوست عزیز
همه حکومت ها چرک و خون
حکومت اقای خمینی خوب
شما یک حدیث بیار که اگر تزاحمی بین جان امام معصوم و حفظ نظام پیش اومد باید امام معصوم را فدا کرد
.
.
.
سوال پرسیدید در عصر غیبت دین رو از کی میگیریم
اصلا ربطی به تاپیک نداشت ولی چون جواب ندم ، میگید سواد نداشت
در تمام عصر ها قرآن و معصومین (ثقلین) مبنای اخذ دین هستن
عقل به عنوان پردازشگر و اجماع علما در اختلافات میتونه کمک کنه (البته این مشهور اصولیین شیعه هست ، نمیدونم شما اصولی هستید یا اخباری)
در احکام هم مقلد مرجع تقلید زنده عادل و اعلم هستیم.
این پاسخ سوال شما
حالا شما هم لطف کنید پاسخ سوالی که من مطرح کردم رو بدید
۱۷:۵۲, ۱۲/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اسفند/۹۶ ۱۸:۰۴ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #43
آواتار
عزیزان فقط 3 دقیقه وقت مطالعه بزارید ممنون

امام حسين عليه السلام :از نشانه هاى نادانى ، جدل با بى فكران است .

امام حسين عليه السلام :خداوند قائم ما را از پس پرده غيبت بيرون مى آورد و آن گاه او از ستم گران انتقام مى گيرد .

عزیزان و برادران و خواهران این مبحث طولانی و لا جواب ( بدون جواب شده ) اما شما رو بخداوند یکتا ، من نمیگم من عاقلم من بالغم من فقیهم ، در دین خداوند عقل و تفکر و اندیشه جایگاه مهمی داره ، توجه بفرمایید ، ما میتونیم بگیم با پیروزی حضرت مسلم (علیه السلام) در کوفه ، پیروزی امام حسین (علیه السلام) امکان بسیار بالایی داشت ( و تغریبا حتمی بود ) ، اما نمیتوانیم جور دیگه ای بگیم .

لطفا توجه بفرمایید و وجدانا چه موافق و چه مخالف کمی فکر کنید
ما ادعا داریم این انقلاب نماینده اسلام حقیقی است پس ( ببینیم واقعا چقدر اسلامی هستیم و این ملاک ها رو چه کسی تعیین میکنه )و( اینکه شخص ما چقدر کمک کردیم تا این انقلاب اسلامی باشه )
امام صادق(علیه السلام) می فرمایند:

حاكم سزاوار نيست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسيدگى به حقوق پايمال شده و انتخاب افراد شايسته براى كارهايشان
و رئیس جمهور های ما چه مسئولان عالی میگمارند واقعا از مدیریت بحران تا ...
حضرت علی (علیه السلام)
دلهاى مردم صندوقچه‏ هاى حاكم است، پس آنچه از عدالت و يا ظلم در آنها بگذارد، همان را خواهد ديد
اینهمه به مردم انتقاد نکنیم یکمم خودمونو ببینیم
حضرت علی (علیه السلام)
عدالت را اجرا كن و از زورگويى و ستمگرى بپرهيز زيرا زورگويى مردم را به ترك از وطن وامى‏ دارد، و ستم آنان را به قيام مسلّحانه مى ‏كشاند.
( من میگم یکم به وضع مهاجرت مملکت نگاه کنیم و اتفاقات اخیر اما میدونم این حرفم نمیتونه به تنهایی به انقلاب بچسبه هزار دلیل میتونه داشته باشه )
امام على عليه السلام :
نُه چيز زشت است، اما از نه گروه زشت‏تر: درماندگى و ناتوانى از دولتمردان؛ بخل از ثروتمندان؛ زود خشمى از دانشمندان؛ حركات بچگانه از ميانسالان؛ جدايى حاكمان از مردم؛ دروغ از قاضيان؛ بيمارى كهنه از پزشكان؛ بدزبانى از زنان و سختگيرى و ستمگرى از سلاطين.

( ما چقدر تلاش کردیم این انقلاب رو از این زشتیها رها کنیم و چقدر تو این راه نترس بودیم ، یک انقلاب به حق منجر به ظهور همینجوری از آسمون نمیاد از حرکات ماست ،این دلیل نمیشه اگر این حکومت نباشه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ظهور نمیکنن )
امام صادق علیه السلام:
با احمق مشورت نکن و از دروغگو یارى مجو و به دوستى زمامداران اعتماد مکن.

[b]
پیامبر اکرم
صلی الله‏ عليه‏ و ‏آله
:
هر طور باشید همانگونه بر شما حکومت می شود.
( از ماست که بر ماست ، این میتونه از حرفهای بدون فکرهم باشه )
امام حسين عليه السلام :
بى گمان شيعيان ما، دل هايشان از هر خيانت، كينه، و فريبكارى پاك است

( و آیا من ندا دهنده شیعه هستیم )
امام حسين عليه السلام:

به راستى كه مردم بنده دنيا هستند و دين لقلقه زبان آنهاست، تا جايى كه دين وسيلهزندگى آنهاست، دين دارند و چون در معرض امتحان قرار گيرند، دينداران كم مى شوند.

( و من ندا دهنده چقدر آماده امتحان هستم و چقدر مدعی هستم )
امام حسین (علیه السلام)

مبادا از كسانى باشى كه به سبب گناهانِ بندگانِ خدا بر سرنوشت آنان بيمناك است ، ولى خود را از سزاى گناه خويش ايمن مى داند .

؛
به راستى كه من مرگ را جز خوش بختى نمى دانم ، و زندگى باستمكاران را جز ملال

( و من ندا دهنده چقدر سعی کردم اینجوری باشم یا مدعی هستم
امام حسین (علیه السلام)
[/b]
به پسرش على بن حسين عليه السلام فرمود : «اى پسرك من! بپرهيز از اين كه بركسى كه جز خداوند در برابر تو ياورى ندارد ، ستم كنى».

( و من ندا دهنده چقدر اینگونه بودم ، مامور های شهرداری ما قداره کش و مسئولان حق بجانب ما کم تحمل و اگر فسادشان را رو کنی چه بلایی بر سرت می آید )
امام حسين عليه السلام:

؛
در بيان آنچه هنگام ظهور امام زمان عليه السلام رخ مى دهد : بركت از آسمان به سوى زمينفرو مى ريزد، تا آن جا كه درخت از ميوه فراوانى كه خداوند در آن مى افزايد، مى شكند.(مردم) ميوه زمستان را در تابستان و ميوه تابستان را در زمستان مى خورند و اين معناى سخن خداوند است كه: (و اگر مردمِ آبادى ها ايمان مى آوردند و تقوا پيشهمى كردند، بركت هايى از آسمان و زمين به روى آنان مى گشوديم، ليكن تكذيب كردند

و اما برادران عزیز و خواهران عزیز با این شرایط فعلی اگر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ظهور بفرمایند ، چقدر از انقلاب ما راضی خواهند بود ، من باید به این نکته هم اشاره کنم که اگر حضرت علی (علیه السلام) هم بر مردم ایران حکومت کنن و مردم همراهی نکنن و هنوز به برخی از اعمالشون ادامه بدن حضرت دوباره شکست میخورن اما باید توجه داشته باشیم ما ظلم های عجیب و غریبی میبینیم که اگر حضرت علی (علیه السلام) العان بودن تحمل نمیکردن و مکث نمیکردن ، ما چقدر تلاش کردیم تا این حکومت رو نزدیک به جلوه واقعی اسلام کنیم ، تا مردم مشتاق رسیدن به حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو داشته باشن ، باید قبول کنیم خیلیامون با افراطمون ماجرا رو برعکس کردیم ،( ما اول بگیم از کجا معلوم امام با کار های ما موافق هست تا بعد بتونیم بگیم این یک انقلاب برای رسیدن به ولی زمان است نه حرف دیگه که به خدا اگر فکر کنید میبینید چقدر این حرف خطرناکه حفظ انقلاب از حفظ جان امام واجبتره ) ما بحث برای رسیدن به حقیقت رو بلد نیستیم خودمو میگم .
۱۸:۱۷, ۱۲/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #44
آواتار
نقل قول:شما یک حدیث بیار که اگر تزاحمی بین جان امام معصوم و حفظ نظام پیش اومد باید امام معصوم را فدا کرد

واقعاً نمیفهمی یا خودتو میزنی به کوچه فلانی چپ؟!!

تزاحم چیه؟

باز شد همون بحث زنان پرچمدار؟! که آی به فلان دختر عفیفهِ..... تهمت زدی Cool

لحن رو عوض میکنی و مفهومت رو القا میکنی

جان معصوم یک وجود فانیست وجود خود معصوم است که وجه الله است و همه بغیر آن وجود فانی میشوند

اسلام یعنی خواست خدا و تسلیم شدن در برابر آن

شما اصلا تعریفی از اسلام نداری برای خودت و نمیفهمی سطح اسلام چیه

الاسلام یعلو و لا یعلی علیه...

نقل قول:سوال پرسیدید در عصر غیبت دین رو از کی میگیریم
اصلا ربطی به تاپیک نداشت ولی چون جواب ندم ، میگید سواد نداشت
در تمام عصر ها قرآن و معصومین (ثقلین) مبنای اخذ دین هستن
عقل به عنوان پردازشگر و اجماع علما در اختلافات میتونه کمک کنه (البته این مشهور اصولیین شیعه هست ، نمیدونم شما اصولی هستید یا اخباری)
در احکام هم مقلد مرجع تقلید زنده عادل و اعلم هستیم.

در مورد دفاع از جان و ناموس مسلمانان عقل یا مراجعتون چه تصمیمی اتخاذ کردند!!!؟ Wink

راستی میدونی اصولی یا اخباری کیا هستن؟

شماها که کلا اخبارید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۸:۲۰, ۱۲/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اسفند/۹۶ ۱۸:۵۴ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #45
آواتار
این هم باید بگم اکثریت مردم ما اگر ببینن برخورد جدی با فساد میشه ، و عدالت داره برقرار میشه ، دوباره روشونو به سمت انقلاب برمیگردونن یکجا هست مردم ، خوب نیستن و به دنبال کار های دل بخواهین ، بله در اونجا نه یک حکومت اسلامی بلکه هر حکومتی باید بایستد و ایستادگی کند ، ولی یکجا هست مردم خودشونو اثبات کردن و این مسئولان کوچک و بزرگ هستن که عقب موندن ، در اینجا نمیشه گفت باید فلان چیز حفظ بشه ، ماجرا شبیه همون روحانی نما هایی است که میگن قبل ایجاد فساد بندازین عمامه هاشونو ، اگر ماهم فساد کنیم به هر نام چه بخواهیم چه نخواهیم رفتنی هستیم و اگر راه اصلاح رو در پیش بگیریم و اسلامی بشیم دشمنان چه بخواهند چه نخواهند باقی میمانیم ، و یک نکته یک عده از آقایون براشون سنگین است رهبری میان از بی عدالتی موجود در کشور عذرخواهی میکنن ،به نظر بنده این کار یکی از بهترین کارهای رهبری بوده و یک شوک به آقایون اگر رهبری چنین کاری نمیکردن شک برانگیز بود .پس لطفا طرفداران رهبری کاسه داغ تر از آش نشوید .اما ناراحت از این باشید که چرا اجازه دادیم کار عدالت در کشور به اینجا برسد که بجای تقدیر و تشکر و افتخار به عدالت رهبری مجبور به عذر خواهی شدن . واقعا برای مدعیان انقلاب و انقلابی متاسفم .

(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۸:۱۷)عبدالرحمن نوشته است:  جان معصوم یک وجود فانیست وجود خود معصوم است که وجه الله است و همه بغیر آن وجود فانی میشوند
بله خداوند متعال ۱۱۷۹ سال امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو حفظ کردن که جناب عالی تشریف بیاری تالار این حرف رو بزنی و یکی از دلایل غیبت امام زمان خوف از جان است که باز جناب عالی (خیلی خوبی و زورو تشریف دارین )
پس برادر وجود هر حکومتی در تاریخ مدت زمانی دارد و فانی است و حفظ جمهوری اسلامی واجب نیست 40 سال بس است بلکه حفظ اسلام در قلوب مردم است که واجب است و هرکسی را در گور خودش میگذارند .

حضرت زهرا (سلام الله علیها) جان خودشان را برای حفظ امام زمانش به خطر می اندازد و این حرکت جز برای خدا نبوده است و وظیفه ( آن آزموده قبل از خلقت بوده است )
یاران امام حسین (علیه السلام) نوبت به نوبت و قبل امام زمانشان میرفتند و جان فدا میکردند که احیا کننده اسلام باقی بماند و امام زمانشان تنها نباشد و این را برای خداوند متعال انجام میدادند و وظیفه ی آنان بوده .
راستی اگر از یزید میپرسیدی حکومت اسلامی تو بر حق است یا گفته های امام حسین چه میگفت ، یزید خود را حق میدید و اسلام سکولار پدرش را قبول داشت .

(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۸:۱۷)عبدالرحمن نوشته است:  واقعاً نمیفهمی یا خودتو میزنی به کوچه فلانی چپ؟!!

اسلام یعنی خواست خدا و تسلیم شدن در برابر آن

شما اصلا تعریفی از اسلام نداری برای خودت و نمیفهمی سطح اسلام چیه
اخوی توجه بفرما ما هایی که تعریفی از اسلام نداریم حداقل به یک چیز چنگ می اندازیم و از اسلام درک میکنیم آن هم این است
رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) «حدیث ثقلین»

إنّی تارکٌ فیکُمُ الثَّقَلَین، ما إن تَمَسَّکتُم بهما لَن تَضلّوا: کتابَ اللّه وَ عترَتی أهلَ بَیتی، فَإنَّهُما لَن یفتَرقا حَتّی یردا عَلَی الحَوضَ؛
[۱]
من در میان شما دو چیز گران بها به یادگار می گذارم. اگر به آن دو چنگ زنید، هرگز گمراه نمی شوید: کتاب خدا و عترتم، [یعنی] دودمانم. این دو از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض [کوثر] بر من وارد شوند.
۱۹:۰۶, ۱۲/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #46
آواتار
نقل قول:بله خداوند متعال ۱۱۷۹ سال امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو حفظ کردن که جناب عالی تشریف بیاری تالار این حرف رو بزنی و یکی از دلایل غیبت امام زمان خوف از جان است که باز جناب عالی (خیلی خوبی و زورو تشریف دارین )
پس برادر وجود هر حکومتی در تاریخ مدت زمانی دارد و فانی است و حفظ جمهوری اسلامی واجب نیست 40 سال بس است بلکه حفظ اسلام در قلوب مردم است که واجب است و هرکسی را در گور خودش میگذارند .

نقل قول:اخوی توجه بفرما ما هایی که تعریفی از اسلام نداریم حداقل به یک چیز چنگ می اندازیم و از اسلام درک میکنیم آن هم این است
رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) «حدیث ثقلین»

إنّی تارکٌ فیکُمُ الثَّقَلَین، ما إن تَمَسَّکتُم بهما لَن تَضلّوا: کتابَ اللّه وَ عترَتی أهلَ بَیتی، فَإنَّهُما لَن یفتَرقا حَتّی یردا عَلَی الحَوضَ؛
[۱]
من در میان شما دو چیز گران بها به یادگار می گذارم. اگر به آن دو چنگ زنید، هرگز گمراه نمی شوید: کتاب خدا و عترتم، [یعنی] دودمانم. این دو از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض [کوثر] بر من وارد شوند.

خدا رو شکر شماها شدید مدعی و ما شدیم ...

یه سوالی

ثقلین هدفشون چیه؟

قراره ما رو به چی برسونن؟

جواب منو بده

الان من میگم قرآن رو از حفظم و امام زمانم رو میشناسم و دوست دارم و عملم هم صد در صده

حالا همه اینها قراره به چی برسه؟

امیدوارم بگیرید مسئله رو

نقل قول:برای خداوند متعال انجام میدادند و وظیفه ی آنان بوده .

خب اسم این وظیفه چیه؟ برای خدا کار کردن و تسلیم خدا بودن اسمش چیه؟

نقل قول:راستی اگر از یزید میپرسیدی حکومت اسلامی تو بر حق است یا گفته های امام حسین چه میگفت ، یزید خود را حق میدید و اسلام سکولار پدرش را قبول داشت .

الحمد الله سکولاریزم به هر کسی بچسبه به ما نمیچسبه

این شمایید که به جدایی دین از حکومت معتقدید و انقدر درکتون پایینه که حکومت فعلی رو با حکومت یزید مقایسه میکنی

ان شاء الله که جاهلی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۰۸, ۱۲/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اسفند/۹۶ ۲۲:۲۷ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #47
آواتار
(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۹:۰۶)عبدالرحمن نوشته است:  خدا رو شکر شماها شدید مدعی و ما شدیم ...

الحمد الله سکولاریزم به هر کسی بچسبه به ما نمیچسبه

این شمایید که به جدایی دین از حکومت معتقدید و انقدر درکتون پایینه که حکومت فعلی رو با حکومت یزید مقایسه میکنی

ان شاء الله که جاهلی
اگر مردشی کامل بخون
وایسا ببینم عبدالرحمان تو از کی شدی انقلاب ، و نماینده انقلاب ، نکنه فکر کردی ما این انقلاب رو به امون (در امان ) آدمهایی مثل شما سپردیم ، من مدعی نماینده انقلاب بودن رو ندارم ، ولی میدونم تو این جامعه از صبح تا شب دارم با مردم سروکله میزنم که بگم یک عده ابله افراطی که همه چیرو در راه انقلاب ( در حقیقت نفع خودشون به نام انقلاب ) مجاز میدونن نماینده اسلام و انقلاب نیستند ، اون وقت تو من رو ضد انقلاب میدونی ، من کجا گفتم جدایی دین از سیاست ، مطلبی هم باشه بد تحویل گرفتید .
جدایی دین از سیاست یک عده احمق رو بشدت قبول دارم ، چراکه با حماقتاشون دین رو نابود میکنن اما دین خودش یک سیاست داره و اون هم درست کار بودنه ، اون هم سبک زندگی برای آسایش دنیوی و اخروی مردمه .
و جناب آقای درک بالا بگیر حرفم رو من این حکومت رو با حکومت یزید یکی نکردم ، بلکه یک مثال زدم تا بدونی هرکسی حتی یزید معلوم الحال عرق خوار و نامسلمون خودش رو به حق و خلیفه خدا میدونه ، من و تویی که دو قرون نماز میخونیم و روزه میگیرم و سعی میکنیم به واجبات عمل کنیم ممکن دچار اشتباه بشیم و حتی رفتار بدمون رو حق ببینیم ، و چه کسی یک حکومت اسلامی رو با مردم مسلمان تبدیل به حکومت یزیدی با مردم جاهل میکنه ، جز بی فکری من و تو و ... ما همه مسئولیم و من نگفتم حکومت ما یزیدیه ، بلکه حکومت ما حداقل مثل حکومت های به ظاهر اسلامی ظالم اطرافمون نیست ، ما حداقل ظلم رو مثل دیگر حکومت ها پخش نمیکنیم و مردم رو قتل عام نمیکنیم و در داخل هم کارهای خوبی داشتیم ولی بدیامون رو هم نباید نادیده بگیریم و خودمون رو نماینده اسلام بدونیم ،همه مردم باید این رو حس کنن ، بگن خدا فلان روحانی رو عمر بده نه بلعکس ، بگن فلان روحانی نبود مونده بودیم نه بلعکس ، بگن حکومتی غیر این بود اینجوری نمیتونست مدیریت خوب کنه نه بلعکس نه اینکه فقط منو تو حس کنیم حکومت اسلامیه امام زمان هم برای حفظش باید شهید بشه

و به نظر من حکومتی شبیه تر از حکومت آل سعود به حکومت یزیدی نیست .ولی برادر ما نمیتونیم بخاطر حفظ اشتباهات خودمون جان امام زمان رو وسط بکشیم حتی تو حرف فقط میتونیم با درست کاری و خوب مدیریت کردن ، ماندگاری خودمونو تضمین کنیم

(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۹:۰۶)عبدالرحمن نوشته است:  یه سوالی

ثقلین هدفشون چیه؟

قراره ما رو به چی برسونن؟

جواب منو بده

داداش قابل توجه
اسم این وظیفه از خود گذشتگیه ، از خود گذشتگی برای من یعنی جان فدا کردن عمل به دستور معصوم و ولی خدا و از نظر من این از خودگذشتگی برای امام معصوم یعنی رهنمای مردم بودن و رهبری کردن و جلوه ای از خدا بودن و در آخر از جان گذشتن برای خداوند ولی از نظر من این ازجان گذشتن در سایه بی عرضگیه ماست و ترس ما از جان گذشتن خودمونه که منجر به این میشه امامی شهید بشه ، و تاریخ ثابت کرده ما نتونستیم متهد بشیم و ترس و منفعت رو کنار بگذاریم تا جان رهنمای بشریت امام معصوم حفظ بشه و حالا حکومتی به بهانه رسیدن به امام زمان تشکیل دادیم ، نباید با کم کاری و چرت و پرت گویی گند بزنیم

امام خمینی (سلام الله علیها) می فرمود؛ امروز باید قرآن راهنمای مسلمین باشد و اگر امت اسلامی خواهان موفقیت است باید قرآن و فرامین آن را سرلوحه رفتار و اعمال خویش قرار دهد، ولی باید توجه داشت قرآن به تنهایی نمی تواند راهگشا باشد، بلکه نیازمند کسانی است که قرآن مجسم باشند تا کلام و رفتار آنان برای مردم اسوه باشد.

امام(سلام الله علیها) با نقل این حدیث معتقد بودند؛ هدف نهضت او چیزی جز احیای قرآن و اهل بیت(علیه السلام) نبوده است و تنها ملاک و معیار فهم و عمل درست، این دو ودیعه الهی است. اتحاد و اتفاق واقعی بین مسلمین در پرتو پیروی از این دو به دست می آید.

(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۹:۰۶)عبدالرحمن نوشته است:  الان من میگم قرآن رو از حفظم و امام زمانم رو میشناسم و دوست دارم و عملم هم صد در صده

حالا همه اینها قراره به چی برسه؟

امیدوارم بگیرید مسئله رو

داداش برو دیدار های با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو مطالعه کن ،ببین امام زمان چه چیزایی رو مطرح کرده
ما میخوایم به خدا برسیم از راه عمل به اسلام و اسلام برای اجرایی شدن دو چیز رو نشون میده قرآن و اهلبیت ( از خود گذشتگی هم همینه )
من فرض رو بر این میگیرم این شرایط رو دارین ولی موفق به دیدار نشدین که تکلیفتون روشن بشه ، اخوی از نظر من کافیه فقط ظهور رو تبلیغ کنی و امام زمان رو بشناسونی و مردم رو جذب ایشون کنی ،نه اینکه بگی من آقا رو میشناسم ایشون خودشون رو فدای جمهوری اسلامی میکنن آخه جان ی چیزه فانی هستش اما نظام مهمتره ، نه داداش امروز رهبر نظام آیت الله خامنه ای هستن فردا چه کسی باشن خدا داند ،
حفظ قرآن به تنهایی بدرد نمیخوره امام زمان میخواد ، تشکیل حکومت به تنهایی به درد نمیخوره ، رهبری همچون امام زمان میخواد
ما بگیم وظیفمون تشکیل ی حکومت به گفته ای امام خمینی برای احیا قرآن و امامان هستش ، ما فقط تو این حکومت میتونیم یک کار کنیم آگاهی مردم رو افزایش بدیم و به داد مظلومان برسیم (اسلام رو اجرا کنیم )و اگر نتونستیم و خطا رفتیم تلاش به اصلاح کنیم و نه اینکه همه چیو بدتر کنم هرکیم نخواست بای بای ،،، این اسلامه ، نه این جهل تو هستش .
۱:۵۵, ۱۳/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/اسفند/۹۶ ۴:۰۳ توسط aaaaa.)
شماره ارسال: #48
آواتار
(۱۲/اسفند/۹۶ ۱۷:۵۲)ندا دهنده نوشته است:  
عزیزان فقط 3 دقیقه وقت مطالعه بزارید ممنون

امام حسين عليه السلام :از نشانه هاى نادانى ، جدل با بى فكران است .

امام حسين عليه السلام :خداوند قائم ما را از پس پرده غيبت بيرون مى آورد و آن گاه او از ستم گران انتقام مى گيرد .

عزیزان و برادران و خواهران این مبحث طولانی و لا جواب ( بدون جواب شده ) اما شما رو بخداوند یکتا ، من نمیگم من عاقلم من بالغم من فقیهم ، در دین خداوند عقل و تفکر و اندیشه جایگاه مهمی داره ، توجه بفرمایید ، ما میتونیم بگیم با پیروزی حضرت مسلم (علیه السلام) در کوفه ، پیروزی امام حسین (علیه السلام) امکان بسیار بالایی داشت ( و تغریبا حتمی بود ) ، اما نمیتوانیم جور دیگه ای بگیم .

لطفا توجه بفرمایید و وجدانا چه موافق و چه مخالف کمی فکر کنید
ما ادعا داریم این انقلاب نماینده اسلام حقیقی است پس ( ببینیم واقعا چقدر اسلامی هستیم و این ملاک ها رو چه کسی تعیین میکنه )و( اینکه شخص ما چقدر کمک کردیم تا این انقلاب اسلامی باشه )
امام صادق(علیه السلام) می فرمایند:

حاكم سزاوار نيست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسيدگى به حقوق پايمال شده و انتخاب افراد شايسته براى كارهايشان
و رئیس جمهور های ما چه مسئولان عالی میگمارند واقعا از مدیریت بحران تا ...
حضرت علی (علیه السلام)
دلهاى مردم صندوقچه‏ هاى حاكم است، پس آنچه از عدالت و يا ظلم در آنها بگذارد، همان را خواهد ديد
اینهمه به مردم انتقاد نکنیم یکمم خودمونو ببینیم
حضرت علی (علیه السلام)
عدالت را اجرا كن و از زورگويى و ستمگرى بپرهيز زيرا زورگويى مردم را به ترك از وطن وامى‏ دارد، و ستم آنان را به قيام مسلّحانه مى ‏كشاند.
( من میگم یکم به وضع مهاجرت مملکت نگاه کنیم و اتفاقات اخیر اما میدونم این حرفم نمیتونه به تنهایی به انقلاب بچسبه هزار دلیل میتونه داشته باشه )
امام على عليه السلام :
نُه چيز زشت است، اما از نه گروه زشت‏تر: درماندگى و ناتوانى از دولتمردان؛ بخل از ثروتمندان؛ زود خشمى از دانشمندان؛ حركات بچگانه از ميانسالان؛ جدايى حاكمان از مردم؛ دروغ از قاضيان؛ بيمارى كهنه از پزشكان؛ بدزبانى از زنان و سختگيرى و ستمگرى از سلاطين.

( ما چقدر تلاش کردیم این انقلاب رو از این زشتیها رها کنیم و چقدر تو این راه نترس بودیم ، یک انقلاب به حق منجر به ظهور همینجوری از آسمون نمیاد از حرکات ماست ،این دلیل نمیشه اگر این حکومت نباشه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ظهور نمیکنن )
امام صادق علیه السلام:
با احمق مشورت نکن و از دروغگو یارى مجو و به دوستى زمامداران اعتماد مکن.

[b]
پیامبر اکرم
صلی الله‏ عليه‏ و ‏آله
:
هر طور باشید همانگونه بر شما حکومت می شود.
( از ماست که بر ماست ، این میتونه از حرفهای بدون فکرهم باشه )
امام حسين عليه السلام :
بى گمان شيعيان ما، دل هايشان از هر خيانت، كينه، و فريبكارى پاك است

( و آیا من ندا دهنده شیعه هستیم )
امام حسين عليه السلام:

به راستى كه مردم بنده دنيا هستند و دين لقلقه زبان آنهاست، تا جايى كه دين وسيلهزندگى آنهاست، دين دارند و چون در معرض امتحان قرار گيرند، دينداران كم مى شوند.

( و من ندا دهنده چقدر آماده امتحان هستم و چقدر مدعی هستم )
امام حسین (علیه السلام)

مبادا از كسانى باشى كه به سبب گناهانِ بندگانِ خدا بر سرنوشت آنان بيمناك است ، ولى خود را از سزاى گناه خويش ايمن مى داند .

؛
به راستى كه من مرگ را جز خوش بختى نمى دانم ، و زندگى باستمكاران را جز ملال

( و من ندا دهنده چقدر سعی کردم اینجوری باشم یا مدعی هستم
امام حسین (علیه السلام)
[/b]
به پسرش على بن حسين عليه السلام فرمود : «اى پسرك من! بپرهيز از اين كه بركسى كه جز خداوند در برابر تو ياورى ندارد ، ستم كنى».

( و من ندا دهنده چقدر اینگونه بودم ، مامور های شهرداری ما قداره کش و مسئولان حق بجانب ما کم تحمل و اگر فسادشان را رو کنی چه بلایی بر سرت می آید )
امام حسين عليه السلام:

؛
در بيان آنچه هنگام ظهور امام زمان عليه السلام رخ مى دهد : بركت از آسمان به سوى زمينفرو مى ريزد، تا آن جا كه درخت از ميوه فراوانى كه خداوند در آن مى افزايد، مى شكند.(مردم) ميوه زمستان را در تابستان و ميوه تابستان را در زمستان مى خورند و اين معناى سخن خداوند است كه: (و اگر مردمِ آبادى ها ايمان مى آوردند و تقوا پيشهمى كردند، بركت هايى از آسمان و زمين به روى آنان مى گشوديم، ليكن تكذيب كردند

و اما برادران عزیز و خواهران عزیز با این شرایط فعلی اگر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ظهور بفرمایند ، چقدر از انقلاب ما راضی خواهند بود ، من باید به این نکته هم اشاره کنم که اگر حضرت علی (علیه السلام) هم بر مردم ایران حکومت کنن و مردم همراهی نکنن و هنوز به برخی از اعمالشون ادامه بدن حضرت دوباره شکست میخورن اما باید توجه داشته باشیم ما ظلم های عجیب و غریبی میبینیم که اگر حضرت علی (علیه السلام) العان بودن تحمل نمیکردن و مکث نمیکردن ، ما چقدر تلاش کردیم تا این حکومت رو نزدیک به جلوه واقعی اسلام کنیم ، تا مردم مشتاق رسیدن به حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو داشته باشن ، باید قبول کنیم خیلیامون با افراطمون ماجرا رو برعکس کردیم ،( ما اول بگیم از کجا معلوم امام با کار های ما موافق هست تا بعد بتونیم بگیم این یک انقلاب برای رسیدن به ولی زمان است نه حرف دیگه که به خدا اگر فکر کنید میبینید چقدر این حرف خطرناکه حفظ انقلاب از حفظ جان امام واجبتره ) ما بحث برای رسیدن به حقیقت رو بلد نیستیم خودمو میگم .

از معدود پست های خوبی که این چند وقته توی مجازی دیده

من دیگه چیزی ندارم بگم ، همه نکات مهم در این یک پست بود
.
.
.
.
.
اونیکی هم ولش کنید ، وقت تون رو براش تلف نکنید ، ما خیلی سعی کردیم میخ آهنی رو در سنگ فرو کنیم ، نشد
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]