کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ادعیه مهدوی(مجموعه ی ادعیه،زیارات و نمازهای امام زمان«عج»)
۱۶:۳۷, ۳/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اردیبهشت/۹۰ ۲۲:۴۲ توسط Seyed Mohsen.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

در عصر ما که گرفتاری و فشارها از هر سو متوجه شیعیان در اقصی نقاط جهان و خصوصا کشور ماست دعا و استغاثه محظر رب بی نیاز و توجه به حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)،جهت تعجیل در فرج و رفع نگرانی ها و گرفتاری ها و نجات و اصلاح مومنین بسیار مفید می باشد.

از این رو این تایپیک رو ایجاد کردم تا ادعیه،زیارات و نمازهای مهدوی رو به صورت خلاصه در چند پست خدمت اعضای تالار ارائه بدهم،باشد که مورد قبول حضرتش واقع شود.

[تصویر: Mouood135.jpg]

كجاست منتظر تو؟ چه انتظار غریبی

تو بین منتظران هم عزیز من چه غریبی

عجیب تر كه چه آسان‏‏‏‏‎‎‎‎,نبودنت شده عادت

چه كودكانه سپردیم دل به بازی قسمت

چه بیخیال نشستیم چه كوششی؟ چه وفایی؟

فقط نشستم و گفتم خدا كند كه بیایی؟!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۳:۰۳, ۲۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #11
آواتار
میشه لطفا" طریقه عریضه نوشتن به محضر آقا رو آموزش بدید؟

امضای Hadith
بیایید ارتباطمان را هر روز با حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) حفظ کنیم.
حتی به اندازه ی خواندن یک دعای فرج و
یـا ذکر صلواتی با تقدیم ثواب آن به امام زمانمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)..
و یار امام زمانمان باشیم،حداقل به اندازه ی ترک یک گــــــناه..

[تصویر: Marg.jpg]

۲۳:۳۰, ۲۰/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۸۹ ۲۳:۳۵ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #12
آواتار
من نمیگم هیچ ترتیب و آدابی نجو و این یه سری قواعد داره
اما خودتون رو در این موارد مستحب که حقیقتش ارتباط با امام هست معطل دونستن روش نکنید
به طور مثال بعضی ها میگن روش توبه چیه؟
اصل توبه پشیمانی از گناه و اقرار به گناه کار بودن در پیشگاه خداوند و عزم بر ترک معصیت و جبران گذشته هست و کسی که این کارهارو انجام بده طبق آیات قرآن و روایات تائب هست حالا یه سری کارها هست که اضافه بر این خوبه انجام بشه
من دو روش رو خوندم برای عریضه نویسی
نامه رو بنویسید و در آب جاری رها کنید (این رو خیلی از بزرگان انجام دادند)
نامه رو بنویسید و زیر بالشت خود بگذارید
و فکر مکنم در روایات طریقه دیگری هم داریم
سعی میکنم براتو بپرسم از مطلعین دوستان هم کمک کنند
اما اصل قضیه این هست که شما اعتقاد داری به اذن خداوند امام زمان احاطه بر احوال شما داره و از احوال شما آگاه است و نامه ای بنویسید و راست حسینی با آقاتون درد دل کنید بعد هم بگذارید زیر بالش یا بیاندازید در امام زاده ای و سلام ما رو هم به آقا برسونید
اما من لذت نامه نوشتن و سپردن به آب جاری رو چشیدم
خیلی شیرین هست
یا علی

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۵:۰۶, ۲۱/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۸۹ ۱۲:۳۲ توسط zarati313.)
شماره ارسال: #13
آواتار
قبل از هر چیز باید بگویم قربان غربت مولایم که چه غریب است این تایپک!!!

چه محبتی بالاتر از این که مولایی کریم و بزرگ به کوچکی رو سیاه اجازه می دهد که به او عرض حال کنند و با شیوه عریضه نویسی به او متوسل شوند و حاجات خود را بخواهند. خوشا آنانکه غیر از فرج مولایشان، هیچ نخواستند.

قبل از پرداختن به شیوه و راه عریضه نویسی ابتدا جهت تقویت ایمان و یقین خوانندگان گرامی بر این موضوع، داستان هایی در این رابطه ذکر می گردد:

1- در آخرين روزهاى جنگ تحميلى (عراق عليه ايران) كه موشك زدن و بمباران دشمن شدّت پيدا كرده بود و مردم به اطراف و روستاها پناه مى‏بردند، حضرت آية اللّه گلپايگانى از شنيدن وقايع ومشكلات شديدى كه براى مردم پيش آمده بود بسيار ناراحت بودند، لذا از روى علاقه واعتقادى كه به مسجد مقدس جمكران داشتند، با جمعى از علما و بزرگان به آن مسجد مشرّف شدند تا ضمن عرض ادب به ساحت مقدّس آقا امام زمان‏عليه السلام دعاى توسلى براى رفع اين گرفتاريها بنمايند.

حقير هم اين افتخار را داشتم كه همراه ايشان باشم. معظّم له عريضه‏اى را قبلا نوشته بودند و آن را به بنده دادند كه طبق دستورشان در ميان مقدارى گِل بگذارم و بعد از دعاى مخصوص، خطاب به جناب حسين بن روح در آب بيندازم. در حالى كه خود آيةاللّه العظمى گلپايگانى؛ و جمعى از علما حضور داشتند، در يك فضاى معنوى در حالى كه اغلب آنها گريه مى‏كردند و از امام‏عليه السلام درخواست مى‏كردند تا حاجت آقا را هرچه زودتر برآورده نمايد، عريضه را در آب انداختيم.

فرداى همان روز يكى از علماى صالح وباتقواى شناخته شده به منزل ما آمدند وفرمودند: من ديشب خوابى ديدم ولى معنى آن را هرچه فكر كردم نفهميدم، به همين خاطر تصميم گرفتم آن را با شما در ميان بگذارم و اگر چيزى به نظرتان رسيد بفرماييد.

وى گفت: در عالم رؤيا ديدم شخصى فرمود: به آقا بگوييد جواب شما را حضرت سه روز ديگر مى‏دهند. اين در حالى بود كه ايشان از مسأله عريضه‏نويسى آية اللّه العظمى گلپايگانى اصلا خبرى نداشتند. من به محض شنيدن اين مطلب از خوشحالى به گريه افتادم، با خود گفتم: همانطور كه حضرت آية اللّه بر من منّت نهادند كه عريضه را به آب بيندازم، همين‏طور حضرت صاحب الزمان‏عليه السلام اين عنايت را به من دارند كه اين مؤمن صالح را پيش من بفرستند تا جواب هم نخست به من داده شود و من آن را به آيةاللّه العظمى گلپايگانى برسانم.

بعد از آن كه جريان خواب آن عالم بزرگوار را به آية اللّه گلپايگانى عرض كردم، منتظر شديم تا ببينيم سه روز ديگر چه خبرى مى‏شود، درست روز سوّم بود كه از طرف عراق اعلام آتش بس يك طرفه شد و شعله‏هاى جنگ تحميلى كه ناخواسته توسط استكبار جهانى بر مردم ايران اسلامى تحميل شده بود با پيروزى ملّت بزرگ ايران رو به خاموشى نهاد.

2- آیت اللّه قزوینی در حالی که معلوم بود از یادآوری آن جریان بسیار متأثر شده بودند فرمودند: در سال 1392 (ه.ق) که توفیق مجاورت حائر حسینی (علیه السلام) را داشتم، از طرف یکی از مراجع معظم، امر رسیدگی به امور شهریه طلاب به عهده من گزارده شد.

در یکی از ماه ها که شب اولش مصادف با شب جمعه بود، متوجه شدم که برای پرداخت شهریه طلاب پولی وجود ندارد و تقریباً حدود هزار دینار لازم بود تا شهریه طلاب پرداخته شود، به فکر افتادم که این پول را از کجا تهیه کنم؟ هر چه بررسی کردم، دیدم به هیچ وجه امکان تهیه آن مقدار پول در آن شرایط برایم میسر نیست و در ضمن از چنان پشتوانه و اعتباری هم برخوردار نبودم که کسی آن پول را به من قرض بدهد. بعد از مدت ها فکر کردن به یاد امام زمان (علیه السلام) افتادم، عریضه ای به محضر مبارک حضرت ولی عصر (علیه السلام) به این مضمون نوشتم:

«اگر داستان آیت اللّه العظمی مرحوم سید مهدی بحرالعلوم در مکه معظمه صحت دارد عنایتی بفرمایید، این پول را حواله کنید تا بتوانیم مشکل طلاب را برطرف نماییم». سپس در همان شب عریضه را در ضریح مقدس اباعبداللّه الحسین (علیه السلام) انداختم.

صبح زود، بین الطلوعین بود که دیدم کسی درِ منزل را می زند، وقتی در را باز کردم، دیدم شخصی از تجار معروف بغداد است؛ تعارف کرده او را وارد خانه نمودم و صبحانه را با هم خوردیم، وقتی سفره صبحانه جمع شد، ایشان آماده خداحافظی گشت، خواستم که او را بدرقه نمای، او پولی را از جیب خود درآورده و به من داد و گفت:

این پول را هرکجا که لازم می دانید صرف کنید.

من وقتی وضع را به این منوال دیدم، حالت بسیار عجیبی به من دست داد، ولی به هر زحمتی که بود خودم را کنترل کردم تا او از در خانه بیرون رفت. آنگاه بی اختیار در حالی که اشک مجالم نمی داد خطاب به امید عالمیان عرض کردم:

«آقا جان! آن قدر بزرگواری فرمودید که نگذاشتید حتی آفتاب طلوع کند؟»

آیت اللّه قزوینی در این زمینه باز فرمودند:

3- یک وقتی در استرالیا بودیم و دوستی داشتیم به نام آقای سید قاسم جمعه که وی نیز جهت معالجه فرزندش به آنجا آمده بود و در یکی از بیمارستان های بسیار مجهز و معروف شهر سیدنی او را بستری کرده بود. یک روز سراسیمه و بسیار مضطرب به محل اقامت ما آمد. وقتی سبب ناراحتی اش را پرسیدم گفت: دکتر معالج فرزندم، وضع او را وخیم توصیف می کند، حالا نمی دانم چکار کنم، آیا او را به بیمارستان دیگری منتقل کنم یا دنبال دکتر دیگری بگردم؟ خلاصه مانده ام که چه کنم!

به او گفتم: هیچ یک از این کارهایی که گفتی لازم نیست انجام دهی، فقط کاری را که می گویم سعی کن با اخلاص کامل و حضور قلب انجام دهی.

او در حالی که از محکم صحبت کردن من تعجب کرده بود به من گفت: شما بفرمایید چه باید بکنم! قول می دهم کوچک ترین تخطی از گفته های شما نداشته باشم، من حاضرم برای نجات پسرم هر کاری که باشد انجام دهم.

گفتم: برای حضرت صاحب الزمان (علیه السلام) عریضه ای بنویس و بهبودی فرزندت را از آن حضرت درخواست کن.

گفت: چطور باید عریضه بنویسم؟! شما تفصیل آن را بفرمایید تا من این کار را انجام دهم.

به او گفتم: فرض کن همین حالا به تو اجازه داده شده است که خدمت آن حضرت برسی و درخواست شفای فرزندت را از آن حضرت بنمایی، به هر صورت که خودت دوست داری این کار را انجام بده.

بعد خداحافظی کرد و از پیش ما رفت؛ ساعتی نگذشته بود که دیدم برگشت و مطلبی را که نوشته بود با خود آورد و آن را به من داد و گفت: ببینید این گونه نوشتن مناسب است؟

دیدم در آن عریضه با تعابیر مختلفی صحت و سلامتی دوباره فرزندش را درخواست نموده است و از جمله نوشته بود: آقا جان شما را قسم می دهم به لباس های عمه ات زینب (علیه السلام) در این دیار غربت، امید مرا ناامید مکن، پسرم را شفا بده، راضی نباش که تنها و دست خالی به وطن برگردم و...

وقتی مطالب عریضه او را خواندم، در دلم خطاب به امام زمان (علیه السلام) عرض کردم: آقا جان از در خانه شما هیچ کس دست خالی برنگشته و برنمی گردد، این مؤمن را هم که امیدش از همه جا قطع است و اینگونه به عنایت شما امیدوار شده ناامید نفرمایید.

بعد به او گفتم: متن عریضه هیچ ایرادی ندارد، ان شاءاللّه آقا عنایتشان شامل حال شما می شود و با سلامتی کامل به همراه فرزندت پیش خانواده برمی گردی.

یادم هست که فردای همان روز حدود ساعت هشت و نیم صبح بود که از بیمارستان به ایشان زنگ زده بودند که آزمایشات از رفع خطر و بهتر شدن حال مریض حکایت دارد و بعد که از سلامتی کامل او مطمئن شدند او را از بیمارستان مرخص کردند. به این ترتیب حال آن پسربچه علیرغم داشتن یک بیماری صعب العلاج روز به روز بهتر شد و این در حالی بود که اغلب پزشکانی که او را معاینه کرده بودند و یا نتایج آزمایشاتش را دیده بودند، با ناباوری این پیشامد را دنبال می کردند. چون باتوجه به تجربیات و معیارهای عادی علمی، چنین پیشامدی به نظر آنها حداقل در این مرحله از معالجات غیرممکن بود.

به هر حال از آن تاریخ تا الان که جریانش را تعریف می کند، حدود پنج سال می گذرد که به لطف خدا و عنایت حضرت صاحب الزمان (علیه السلام) فرزند آقای جمعه در کمال سلامتی و تندرستی به زندگی خود ادامه می دهد و الحمدللّه اثری هم از آن ناراحتی در ایشان وجود ندارد.

شیوه های عریضه نویسی:

در تحفـة‌الزائرِ مرحوم علامه مجلسی از امام صادق علیه السلام ،نقل شده است که ایشان فرمودند: «هر گاه کسی حاجتی از خداوند متعال داشت و یا از موضوعی در هراس بود، آن را به این صورتی که بیان می‌شود، بر روی کاغذی بنویسد:

«بسم الله الرحمن الرحیم. اِنّی اَتَوَجَّهُ اِلَیکَ بِاَحَبِّ الاَسماءِ اِلَیکَ وَ اَعظَمِها لَدَیکَ وَ اَتَقَرَّبُ وَ اَتَوَسَّلُ اِلَیکَ بِمَن اَوجَبتَ حَقَّهُ عَلَیکَ بِمُحَمَّدٍ وَ عَلِی وَ فاطِمَهَ وَ الحَسَنِ وَ الحُسَینِ وَ عَلِی بنِ الحُسَینِ وَ مُحمَّدِ بنِ عَلِی، وَ جَعفَرِ بنِ مُحَمَّدٍ، وَ مُوسَی بنِ جَعفَرٍ، وَ عَلِی بنِ مُوسی وَ مُحَمَّدِ بنِ عَلِی وَ عَلِی بنِ مُحَمَّدٍ وَ الحَسَنِ بنِ عَلِی وَ الحُجَّه المُنتَظَر صَلَواتُ اللهِ عَلَیهُِم اَجمَعینَ اِکفِنی ...(حاجت خود را بنویسد)» پس آن نوشته را در آب جاری یا چاهی بیندازد، ان‌شاء‌الله خداوند متعال حاجت و درخواست او را برمی‌آورد» ( بحار الأنوار، ج 94، ص30 )

و مرحوم محدث قمى در منتهی الامال، به نقل از تحفـة‌الزائرِ علامه مجلسى و مفاتیح النجاةِ سبزوارى مى‌نویسد:

«هرکس حاجتى دارد، آنچه، ذکر مى‌شود، در قطعه کاغذى بنویسد، در ضریح یکى از ائمه علیهم السلام بیندازد یا کاغذ را ببندد و مهر کند، از خاک پاکى گِل بسازد، آن را در میان گِل بگذارد، در نهر یا چاه آب یا برکه‌اى بیندازد، با این نیت که ان‌شاء‌الله به خدمت حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برسد و آن بزرگوار، عهده‌دار برآورده شدن حاجت وى شود. عریضه این‌چنین نوشته مى‌شود:

«بسم الله الرحمنِ الرحیم کتبتُ یا مولای صلواتُ الله علیک مُستغیثا (مستعینا) وشکوتُ ما نَزل بى مُستَجیراً بِالله عَزوجَلَّ ثُم بِکَ مِن اَمر قَددَهَمَنی وَاَشغَلَ قَلبی وَ اَطالَ فِکری وَ سَلَبنِی بَعضَ لُبّی و غَیرَ خَطیرَ نِعمَِ اللهِ عِندی، اَسلَمَنی عِندَ تَخَیلِ وُرودِهِ الخَیلُ وَ تَبَرَّءَ مِنّی عندَ تَرآئی اِقبالِهِ اِلَی الحَمیمُ وَ عَجَزَت عَن دِفاعِهِ حِیلَتِی وَ خانَنِی فِی تَحَمُّلِهِ صَبری وَ قُوَّتِی فَلَجَأتُ فِیهِ اِلَیکَ وَ تَوَکَّلتُ فِی المَساَلَ لِلّهِ جَلَّ ثَناؤُهُ عَلَیهِ وَ عَلَیکَ فِی دِفاعِهِ عَنِّی عِلماً بِمَکانِکَ مِنَ اللهَ رَبِّ العالَمینَ وَلِی‌التَّدبیرِ وَ مالِکِ الاُمُورِ واِثقاً بِکَ فِی المُسارَعَِ فِی الشَّفاعَ اِلَیهِ جَلَّ‌ثَناؤُهُ فِی اَمرِی مُتَیقِّناً لِاِجابَتِهِ تَبارَکَ وَ تَعَالی اِیاکَ بِاِعطائِی سُؤلِی وَ اَنتَ یا مَولای جَدیرٌ بِتَحقیقِ ظَنّی وَ تَصدیقِ اَمَلِی فیکَ فِی اَمرٍکذاوکذا» و به جاى عبارت کذا، نام حاجت خود را ببرید و در ادامه بنویسد: «فِیما لاطاقَـة لِی بِحَملِهِ وَ لاصبرَ لِی عَلَیهِ وَ اِن‌کُنتُ مُستَحِقّاً لَهُ وَ لِاِضعافِهِ بِقَبِیحِ اَفعالِی وَ تَفریطِی فِی الواجِباتِ الَّتی لِلّهِ عَزَّوَجَلَّ فَاَغِثِنی یا مَولای صَلَواتُ الله عَلیکَ عِندَ الکَهفِ (اللهف) وَقَدِّمِ المَساَلََ لِلهِ عَزَّوَجَلَّ فِی اَمرِی قَبلَ حُلُولِ التَّلَفِ وَ شِماتَ الاَعداءِ فَبِکَ بُسِطَتِ النِّعمَـة (النِّعَمُ) عَلَی وَاَسئَلُ اللهَ جَلَّ جَلالَهُ لِی نَصراً عَزیزاً وَ فَتحاً قَریباً فِیه بِبُلُوغِ الآمالِ وَ خَیرِ المَبادی وَ خَواتِیمِ الاَعمالِ وَ الاَمنِ مِنَ المَخاوِفِ کُلِّها فِی کُلِّ حالٍ اِنَّهُ جَلَّ ثَناؤُهُ لِما یشاءُ فَعّالٌ وَ هُوَ حَسبی وَ نِعمَ الوَکیلِ فِی المَبدَءِ و المَآلِ.»

آن‌گاه در کنار نهر یا چاه یا برکه‌اى برود و اعتماد به یکى از وکلا و نوَاب اربعه خاص آن حضرت کند. بهتر است حسین بن روح باشد و یکى از آنها را صدا کند و بگوید: «فلان بن فلان» (به جاى فلان بن فلان، نام نایب خاص آن حضرت گفته شود) سَلامٌ عَلیکَ اَشهَدُ اَنّ وَفاتَکَ فِی سَبیلِ اللهِ وَ اَنَّکَ اَنتَ حَی عِندَ اللهِ مَرزُوقٌ وَ قَدخاطَبتُکَ فِی حَیاتِکَ الَّتی عِندَاللهِ عَزَّوَجَلّ وَ هذِهِ رُقعَتِی وَ حاجَتی اِلی مَولانا (ی)علیه السلام فَسَلِّمها اِلَیهِ فَانتَ الثِّقَه الاَمین»سپس نوشته را در نهر، چاه یا برکه آب بیندازد که حاجت او برآورده خواهد شد، ان‌شاء‌الله.» ( منتهى الاَمال،شیخ عباس قمی، ص???)

مرحوم محدث قمی می‌نویسد: «هر کس در ضریح ائمه (علیه السلام) عریضه و کاغذی را ببندد و مهر کند و آن را در نهر یا چاه آب و یا برکه ای بیندازد و به نیت حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف حاجت خود را ذکر کند، آن بزرگوار عهده‌دار برآورده شدن حاجات وی می‌شود»(همان) .

در کتاب دعاى بحارالانوار، عریضه دیگرى آمده است که باید حاجتمند متن استغاثه به درگاه خداوند متعال را به همراه عریضه‌اى که خطاب به حضرت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است، با بوى خوش، معطر سازد و هر دو را در داخلِ گِلِ پاک بگذارد. سپس دو رکعت نماز بخواند و بعد، آن را به درون چاه آب یا نهر جارى بیندازد. بهتر است این کار در شب جمعه انجام شود. وقتى عریضه را در چاه یا نهر آب انداخت، دعاى مخصوصى را بخواند(عریضه نویسی، سید صادق سید نژاد، 36-12)

نامه های مخصوص عریضه در جمکران نیز به فروش می رسد.

حضرت آیت الله بهجت (رحمت خدا بر او) در خصوص اهمیت عریضه نویسی فرمودند :
« اگر مردم قم می دانستند که عریضه چقدر زود جواب می دهد جوی های آب قم را پر از عریضه می کردند »

۲۲:۱۲, ۲۹/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اسفند/۸۹ ۲۲:۰۸ توسط Seyed Mohsen.)
شماره ارسال: #14
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

«نماز معروف به نماز اما زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)» که در مسجد مقدس جمکران و یا در مکانهای دیگر می توان خواند(البته بهتر است شب چهارشنبه خوانده شود):

دو رکعت نماز امام زمان(علیه السلام) بخواند به این نحو که، در رکعت اوّل سوره «حمد» را آغاز کند و چون به جمله «ایّاک نعبد و ایّاک نستعین» رسید، صد مرتبه آن را تکرار نماید و سپس بقیّه حمد را تا آخر بخواند (آنگاه یک مرتبه سوره «قل هو اللّه احد» را بخواند) و ذکر رکوع و سجود را هفت مرتبه بگوید و رکعت دوم را نیز به همین صورت انجام دهد. پس از نماز یک بار بگوید: لا اِلهَ اِلاَّ اللّه و سپس تسبیح حضرت زهرا(علیها السلام) را بگوید; آنگاه سر به سجده بگذارد و صد بار صلوات بفرستد.

امام زمان(علیه السلام) فرمود: «فَمَنْ صَلاّهُما فَکَاَنَّما صَلّى فِى الْبَیْتِ الْعَتیقِ; هر کس این دو نماز را (به این نحو) انجام دهد گویا در کعبه نماز خوانده است».(این داستان به طور مشروح در «نجم الثاقب» صفحه 383 - 388 آمده است. )
[تصویر: 13861243942253215414213533153119175487991.jpg]
۳:۱۰, ۳۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #15

السلام علیک یا مولانا یا صاحب الزمان
بنده به دوستان مجموعه ای را معرفی می کنم که زحمت گردآوری آن را مولف آن متقبل شده و به معنای دقیق کلمه کلیدهای بهشت را بدون منت و دردسر به دست ما رسانده. احتمالا در خانه های همه شما هست. مفاتیح الجنان مرحوم شیخ عباس قمی

اکیدا توصیه می کنم که این کتاب را یکبار هم که شده از اول بخوانید و نور هدایت را در سراسر آن ببینید. آن را کشف کنید! واقعا محشره!
این کتاب اثری است استثنایی که به زیبایی مهمترین نیازهای یک شیعه را در باب دعا و اعمال گرد آوری کرده.
تمام ادعیه فوق الذکر در این کتاب با ترجمه هست.
رمز توفیق و اثر گذاری این کتاب به نظر بنده اتصال مستقیم شما با امامتان است: برای ارتباط با معدن علم، حکمت و رحمت بیکران الهی
اللهم عجل لولیک الفرج
۲:۳۴, ۸/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #16
آواتار
منتظران حقیقی و دعای عهد

سلام. تاحالا چند بار به عشق آقامون سحرگاه از خواب پاشدیم و دعای عهد خوندیم؟ اصلا چیزی در مورد فضیلت بی بدیل و گرانبهای اون شنیدید یا خوندید؟
اگه نشنیدین، که الآن توفیق بزرگی نصیبتون شده. اگه می دونستید و اهمیت نمی دادید، یه تجدید نظری در احوالات خودتون بفرمایید. اما اگه جزء اون دسته ای هستید که هر سحر با چشم گریون العجل العجل گویان مولاتونو صدا می کنید، جداً التماس دعا.

اما بشنوید از فضیلت این دعا از قول مرحوم حاج شیخ عباس قمی:
از حضرت صادق (علیه السلام) منقولست که هرکه چهل صبا این عهد را بخواند، از یاوران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد، خدا او را از قبر بیرون می آورد که در خدمت آن حضرت باشد؛ و حق تعالی به هر کلمه هزار حسنه او را کرامت فرماید و هزار گناه از او محو نماید!

باور کردنش مشکله، نه؟!
بنده حقیر پیشنهاد می کنم حتما با معنی زمزمه کنید، واقعا مضامین والا و عمیقی داره. آخر این دعا به این جملات ختم میشه:

اللهم اکشف هذه الغمه عن هذه الامه بحضوره، و عجل لنا ظهوره، انهم یرونه بعیدا، و نریه قریبا. برحمتک با ارحم الراحمین. ( خدایا، این گرفتاری درهم را از این امت با حضور او برطرف کن، و تعجیل کن ما را در ظهورش، زیرا آن را دور می دانند، و ما آن را نزدیک می دانیم. به امید رحمتت ای مهربانترین مهربانان.)

اگه از این بنده کمترین قبول می کنید، پیشنهاد می کنم با هم عهد ببندیم که هر سحر این دعا رو با هم زمزمه کنیم و هر روز با امام عصرمون تجدید میثاق کنیم.
همه آرزویم اینست که ببینم از تو رویی*** چه زیان تو را که من هم برسم به آرزویی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۰۰, ۹/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #17
آواتار
در قسمت های اولیه ی این دعا،از خدا می خوایم که درود و تحیتی،به اندازه عرش کبریایی خودش،از طرف ما،پدران و مادرانمون،تمام مسلمانان و...،به حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)،بفرستند.
و بعد از اون،خواننده ی این دعا،با امام زمانش،تجدید بیعت می کنه.
بعد هم از خدا می خواد که اون رو از یاران امام زمان،کسانی که از او دفاع می کنند،در پی انجام مقاصدش دعا می کنند،از ایشون حمایت میکنند و از همه مهمتر،از کسانی که در راه امام زمان شهید می شن،قرار بده.
در قسمتهای آخر این دعا هم از خدا خواسته می شه که امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو از بیداد ستمگران در امان بدارند.(اللهم ممن حصنته من باس المعتدین)
خیلی قشنگه که هر روز صبح که از خواب بیدار می شیم،به آقا سلام بدیم،باهاشون تجدید بیعت کنیم و براشون دعا کنیم
دوستان این دعا رو حتی یکبار هم که شده،بخونین،خیلی دعای با مضمون و زیباییه....
۲۳:۰۵, ۱۳/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/اسفند/۸۹ ۰:۱۰ توسط Seyed Mohsen.)
شماره ارسال: #18
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

کی شود در ندبه های جمعه پیدایت کنم ***گوشه ای تنها نشینم تا تماشایت کنم

مینویسم روی هر گل نام زیبای تو را *** تا که شاید این شب جمعه ملاقاتت کنم . . .
اللهـم عجـل لـولیـک الفــرج

دعاى شریف ندبه:

توجّه به حضرت ولىّ عصر - عجّل الله تعالى فرجه الشّریف - و دعا براى وجود شریفش، ابراز عشق و علاقه به محضرش و دعا براى تعجیل ظهورش همه و همه نشانه یک شیعه واقعى است; ولى بى تردید، آن کس که براى ظهور مصلح جهانى دعا مى کند، براى اصلاح خویش و جامعه خود مى کوشد و آن کس که در انتظار منجى بشریّت و امام بر حق به سر مى برد، خود نیز همچون سربازى فداکار و گوش به فرمان، براى جانبازى در راه اسلام و نجات ستمدیدگان، تلاش مى کند. دعاى ندبه_نجواى عاشقانه اى است براى دلدادگان و رمزى است براى هر شیعه منتظر، تا با زمزمه آن و توجّه به محتوایش، هم براى وجود نازنین امام زمان دعا کند، هم عشق و ارادت خویش را به آن حضرت نشان دهد و هم راز و رمز سربازى را به درستى بیاموزد و هم با یک دوره فشرده از تاریخ پیامبران و دلایل ولایت امیر مؤمنان(علیه السلام) آشنا شود. مستحب است دعاى ندبه در اعیاد چهارگانه: جمعه، عید فطر، عید قربان و عید غدیر خوانده شود.(مفاتیح نوین)

این دعای تقریبا طولانیست،و به همین دلیل بنده هم فرازهایی ناب رو در این پست می گذارم و کل دعا رو هم به صورت PDF در آخر برای دانلود قرار میدم.

فرازهايي از دعاي ندبه

أین المبید العتاه و المرده

کجاست آن نابوده کننده گرنکشان و سرکشان

أین جامع الکلمه علی التقوی

کجاست آن جمع کننده مفهوم واقعی تقوی

أین باب الله الذی منه یؤتی

کجاست آن درب خداوندی که از آن وارد شوند؟

أین السبب المتصل بین الارض و الاسماء

کجاست آن وسیله پیوند میان زمین و آسمان

أین صاحب یوم الفتح و ناشر رایه الهدای

کجاست آن صاحب روز پیروزی و گسترنده بیرق هدایت

أین الحسن

کجاست حسن

أین الحسین

کجاست حسین

أین ابناء الحسین صالح بعد صالح و صادق بعد صالح

کجایند فرزندان حسین، شایسته ای بعد از شایسته و راستگویی بعد از راستگو

لیـنــک دانلود دعـــای نـدبـــه_PDF
۰:۵۲, ۲۹/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #19
آواتار
بسم الله الرحمن الرحيم

زراره روايت كرده است كه از امام صادق(علیه السلام) شنيدم كه فرمود : (( همانا حضرت قائم (علیه السلام) پيش از آنكه قيام كند غيبتي خواهد داشت.
عرض كردم : چرا؟
فرمودند مي ترسد، و با دست خود به شكم مباركشان اشاره كردند، وسپس فرمودند: اي زراره! او همان كسي است كه در ولادتش شك خواهند كرد، بعضي در باره اش مي گويند كه پدرش بدون فرزند وفات كرده است، و بعضي مي گويند: او هنوز به دنيا نيامده، و برخي گويند: او غايب است و برخي ديگر قائلند كه او چند سال پيش از وفات پدرش به دنيا آمده و او همان منتظر است، و جز اين نيست كه خداوند دوست دارد كه قلوب شيعيان را امتحان كند، در آن حال است كه اي زراره! باطل گرايان به شك خواهند افتاد.
زراره مي گويد عرض كردم: فدايتان شوم! اگر آن زمان را درك كردم چه كنم؟
حضرت فرمود: اي زراره! هر گاه آن زمان را درك كردي، خدا را به اين دعا بخوان:

((اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي نَفْسَك فَإنَّكَ اِن لَم تُعَرِّفْنِي نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِفْ نَبِيَّكَ، اللَّهُمَّ عَرِّفنِي رَسُولَكَ فَإنَّكَ اِن لَم تُعَرِّفْنِي رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ، اللَّهُمَّ عَرِّفنِي حُجَّتَكَ فَإنَّكَ اِن لَم تُعَرِّفْنِي حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دِينِي)).

((بار خدايا! خودت را به من بشناسان، زيرا اگر تو خود را به من نشناساني من پيامبرت را نخواهم شناخت؛ بار خدايا! رسولت را به من بشناسان، زيرا كه اگر تو رسول خود را به من نشناساني، حجتت را نخواهم شناخت؛ بار خدايا! حجتت را به من بشناسان، زيرا كه اگر تو حجت خود را به من نشناساني،در دينم دچار گمراهي خواهم شد)).

برگرفته از كتاب: غيبت نعماني(ابو عبدالله محمدبن ابراهيم بن جعفر كاتب نعماني) صفحه261 و 262 و 263
۰:۱۶, ۸/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #20
آواتار
در خواندن دعاي فرج حضرت ولي عصر عجل ا... فرجه الشريف اسرار و رموزي نهفته است که بيشتر بزرگان و اهل معنا بر ان تاکييد دارند و بي شک با قرائت و ايجاد ارتباط معنوي با صاحب اين دعا مي تواند مسير ويژه اي از زندگي را براي انسان رقم بزند در خصوص فوايد اين دعا مواردي در ذیل آورده شده است :

1- فرمايش امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که "بسيار دعا کنيد براي تعجيل فرج ،که همانا آن فرج شما است".

2- سبب زياد شدن نعمتهاست

3-اظهار محبت قلبي به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

4- از نشانه هاي انتظار است

5- مايه ناراحتي و وحشت شيطان لعين

6- زنده کردن امر ائمه اطهار

7- تعظيم خداوند و دين خداوند است

8- ادا نمودن قسمتي از حقوق آن حضرت

9- نجات يافتن از فتنه هاي آخرالزمان

10- حضرت صاحب الزمان در حق قرائت کننده دعاي فرج دعا مي کند

11- شفاعت آن حضرت در قيامت شامل حال قرائت کننده دعاي فرج مي شود.

12- شفاعت پيغمبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) ان شاءالله شامل حال او مي شود

13-اين دعا فرمانبري امر الهي وطلب فضل و عنايت او است

14- مايه استجابت دعا مي شود

15- ادا نمودن اجر و مزد رسالت است

16- مايه دفع بلاست

17- سبب وسعت روزي است

18- باعث آمرزش گناهان مي شود

19- سبب تشرف به ديدار آن حضرت در بيداري و خواب

20- سبب رجعت به دنيا درزمان ظهورآن حضرت

21- ازبرادران پيغمبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) خواهد بود

22- فرج مولاي ماحضرت صاحب الزمان زودتر واقع خواهدشد

23- پيروي ازپيغمبر و امامان

24-وفاي به عهد و پيمان خداوندي

25- آثارنيکي به والدين براي دعاکننده حاصل مي گردد

26- فضيلت رعايت واداي امانت برايش حاصل مي شود

27-سبب زيادشدن اشراق نور امام(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دردل قرائت کننده دعاي فرج مي شود

28- طولاني شدن عمر

29- تعاون وهمکاري درکارهاي نيک وتقوي

30- رسيدن به نصرت وياري خداوند وپيروزي بردشمنان به کمک خداوند

31-هدايت به نور قرآن مجيد

32-نزداصحاب اعراف معروف مي گردد

33-هدايت به نورقرآن مجيد

34- ايمني ازعقوبتهاي اخروي

35- وهنگام مرگ به او مژده ميرسد وبااوبه نرمي رفتار مي شود

36- اين دعا اجابت دعوت خدا ورسول الله است

37- بااميرالمومنين دردرجه آن حضرت خواهدبود

38- محبوبترين افراد نزد خداوند خواهدبود

39- عزيزترين وگرامي ترين افراد نزد پيغمبرمي شود

40- قرائت کننده دعاي فرج ازاهل بهشت خواهد بود

41- دعاي پيغمبرشامل حالش ميگردد

42- کردارهاي بداوبه کردارهاي نيک مبدل شود

43- خداوند متعال درعبادت اورا تائيد فرمايد

44- با اين دعا عقوبت از اهل زمين دورمي شود

45- ثواب کمک به مظلوم رادارد

46- ثواب احترام به بزرگتر وتواضع نسبت به او را دارد

47- پاداش خونخواهي مولاي مظلوم حضرت اباعبدالله الحسين را دارد

48- قرائت کننده دعاي فرج شايستگي دريافت احاديث ائمه اطهار را مي يابد

49- نوراوبراي ديگران نيز-روزقيامت-درخشان مي گردد

50- هفتادهزارنفراز گنهکاران راشفاعت مي کند

51- دعاي اميرالمومنين درباره اودرقيامت

52- بي حساب داخل بهشت شدن

53- ايمن بودن از تشنگي روزقيامت

54- جاودانه بودن دربهشت

55- مايه خراش روي ابليس ومجروح شدن دل اواست

56- روزقيامت هديه هاي ويژه اي دريافت مي دارد

57- خداوندازخدمتگذاران بهشت نصيبش فرمايد

58- درسايه گسترده خداوندقرار گرفته ورحمت براونازل ميشود-مادامي که مشغول دعا باشد-

59- پاداش نصيحت مومن رادارد

60- مجلسي که درآن براي حضرت قائم دعاشود،محل حضورفرشتگان گردد

61- دعاکننده موردمباهات خداوند شود

62- فرشتگان براي او طلب آمرزش مي کنند

63- از نيکان مردم"پس از ائمه اطهار" مي شود

64- اين دعا اطاعت ازاولي الامر است که خداوند اطاعتشان راواجب ساخته است

65- مايه خرسندي خداوند ميشود

66-مايه خشنودي پيغمبر مي گردد

67-اين دعا خوشايندترين اعمال نزد خداوند است

68- قرائت کننده دعاي فرج ازکساني خواهدبود که خداونددر بهشت به اوحکومت دهد

69- حساب او آسان مي شود

70- اين دعا درعالم برزخ وقيامت مونس مهرباني خواهد بود

71- اين عمل بهترين اعمال است

72 -مايه دوري غصه هاست

73- دعاي هنگام غيبت بهتر از دعاي هنگام ظهور امام است

74- فرشتگان درباره قرائت کننده دعاي فرج دعا مي کنند

75-دعاي حضرت سيدالساجدين شامل حالش

مي شود

76-اين دعا تمسک به ثقلين است

77-چنگ زدن به ريسمان الهي است

78-سبب کامل شدن ايمان است

79-مانند ثواب همه بندگان به اومي رسد

80-تعظيم شعائرخداوند است

81-اين دعاثواب شهيد با پيغمبررادارد

82-ثواب شهيد زيرپرچم حضرت قائم رادارد

83-ثواب احسان به مولاي ما حضرت صاحب الزمان رادارد

84-دراين دعا ثواب گرامي داشتن شخص عالم است

85-پاداش گرامي داشتن شخص کريم رادارد

86-درميان گروه ائمه اطهار محشور مي شود

87-درجات او در بهشت بالا مي رود

88-از بدي حساب روز قيامت ايمن باشد

89-نايل به بالاترين درجات شهدا درروز قيامت

90-رستگاري به شفاعت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

برگرفته از کتاب "مکيال المکارم" تاليف مرحوم آيت الله سيدمحمدتقي موسوي اصفهاني

اللهم صل علي محمد وآل محمد وعجّل فرجهم
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]