کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

اطلاعیه تالار: تبیین مجدد سیاست تالار در مورد شبهات
۱۳:۴۹, ۳۰/تیر/۹۰
آواتار
با عرض سلام

اخیراً مشاهده میشود که کاربرانی با رفتاری بدور از ادب و نزاکت و با توهین به دین و شعائر مذهبی، قصد ایجاد شبهات در تالار را دارند.این افراد،عموماً بدنبال پاسخ نبوده و یا نمی خواهند حقیقت را بپذیرند!با شنیدن پاسخ منطقی، به موضوع دیگری چنگ زده و از زیر بار بحث عقلانی و پذیرش حقیقت شانه خالی می کنند.
بنابراین تاپیکهای ایجاد شده توسط این افراد محققاً وقت گرانبهای کاربران تالار را گرفته و انرژی تالار را به سمت منفی سوق می دهد. با توجه به بررسی و تحقیق انجام شده، عده ای از این کاربران،با برنامه ی قبلی وارد تالار شده و با رفتار نابهنجار خویش، کاربران را از رسیدن به اهداف اصلی خود که همانا "بیداری اندیشه" است، باز میدارند.

بر اساس پیش بینی قبلی؛ قانونی در ابتدای تاسیس تالار وضع شده است که مطرح کردن شبهات دینی،از اهداف مستقیم این تالار نیست. گرچه در بحثهای مختلف هر از گاهی کاربرانی پیدا می شوند که سوالاتی در موضوعی خاص مطرح می کنند که به شبهات دینی منتهی میشود. در چنین مواردی، سعی بر این است که با رعایت ادب و به شرطی که طرفین گفتگو در مقابل حقیقت سر تسلیم فرود آورند، پاسخ هایی به شبهات داده شود. البته مواردی هم بوده که منجر به توهین و تشنج شده، که بر اساس قوانین تالار،برخورد مناسب شده و خواهد شد.اتفاقات اخیر و ورود چندین کاربر به صورت همزمان که با صراحت به بی خدایی خود اعتراف دارند ما را بر آن داشت که یکبار دیگر قانون منع مطرح کردن شبهات دینی و اعتقادی را یادآور شویم. هدف غایی این تالار، ارتقای باور دینی و اعتقادی کاربرانی است که برای رشد و کمال دین و آخرت خود،به این محیط قدم گذاشته اند.
مطمئنا اگر کسی شبهاتی هم دارد، می تواند با جستجوی ساده، به سایتهای متعدد در زمینه پاسخ به شبهات مراجعه نماید.
بنابراین بار دیگر تاکید می کنیم از مطرح کردن شبهات تکراری و بیهوده در تالار پرهیز شود و لذا ، چنانچه کاربری شبهه ای علیه دین و مذهب کاربران مطرح کند که با زبان توهین و بی ادبی باشد،بی تردید مطلب ایشان حذف شده و خود کاربر به عنوان خاطی از قوانین معرفی شده و در صورت اصرار بر اعمال خلاف قوانین تالار، در مورد ادامه فعالیت چنین کاربرانی تصمیمات جدی تری گرفته خواهد شد.
بهترین "میثاق" در راستای ارتقاء کیفی و کمی "تالار بیداری اندیشه"، توجه دقیق به "قوانین تالار" است.

با تشکر از توجه شما
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

بالا