کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 32 رای - 4.34 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درباره تالار و امکانات آن
۲۰:۳۴, ۲/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/مرداد/۹۱ ۴:۳۴ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار
در این موضوع قصد داریم نحوه فعالیت در تالار گفتگو و استفاده از امکانات آن را به زبانی ساده و از پایه ای ترین سطح آغاز نماییم. مطالبی که در اینجا خواهید خواند، با توجه به شرایط فعلی این تالار نوشته شده است و ممکن است در آینده شاهد تغییراتی در ظاهر و یا کارکرد هر یک از بخش های تالار باشیم. لذا خواهشمندیم در صورت مشاهده ی هرگونه اختلافی میان مطالب شرح داده شده و وضعیت فعلی تالار، مورد را به بنده اطلاع دهید.

حتما مطالب صفحه ابتدایی این موضوع را بخوانید!!!!
به بسیاری از سوالات شما پاسخ داده شده است و دیگر به سوال تکراری پاسخ داده نخواهد شد

برخی عناوین مهم:
عنوان مناسب
نوای وبلاگ تالار
نحوه ارسال تصاویر در تالار
نحوه کار برخی از ابزار تالار
ساعت ما اشكال داره يا ساعت تالار؟
چطور از مطالب جدید تالار با خبر شوم؟
در استفاده از ابزار تالار بیشتر دقت کنیم!
رفع مشکل اجرای اسکریپتهای تالار در مرورگر IE

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۳۷, ۲/آبان/۸۹
شماره ارسال: #2
آواتار
در این راهنما فرض بر این است که شما با مقدمات کار با کامپیوتر و استفاده از اینترنت آشنا می باشید.

تعاریف و اصطلاحات ابتدایی:

تالار گفتگو یا فُروم (Forum): یک فضای مجازی است که در آن هر شخص قادر است برای خود یک حساب کاربری ایجاد کرده و مطالب مورد نظر خود را در بخشها بنویسد. سایر کاربران قادر خواهند بود این مطالب را خوانده و به آن پاسخ داده و یا نظر خود را در رابطه با آن مطلب بنویسند.

موضوع یا تاپیک (Topic): مجموعه ای از نظرات، بحث ها و گفتگو های کاربران حول یک موضوع مشخص را موضوع گویند (به عبارت دیگر مجموعه ای از پست های پشت سر هم). هر موضوع از روی عنوان اولین پست آن تاپیک شناخته می شود.

پاسخ یا پُست (Post): هر مطلبی که کاربر در تالار مینویسد، یک پُست نام دارد. (مانند نوشتن یک یادداشت در وبلاگ)

تصویر شخصی یا آواتار (Avatar): تصویری است که هر کاربر تالار برای خود انتخاب می کند.
۲۰:۴۱, ۲/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/تیر/۹۱ ۲۰:۰۴ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #3
آواتار
برای استفاده از بسیاری از امکانات تالار، نیاز به افتتاح یک حساب کاربری دارید (عضویت در تالار). در حال حاضر عضویت در اکثر تالارها، رایگان می باشد. اما در برخی نیز اعضای جدید می بایست حق عضویت پرداخت نمایند!

عضویت در این تالار رایگان بوده و برای عموم آزاد می باشد.

از مزایای عضویت در این تالار میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
1. شرکت در گفتگوها و نظر سنجی ها.
2. دریافت مطالب برگزیده هر ماه در تالار
3. ارسال و دریافت پیام خصوصی
4.اشتراک در موضوعات

عضویت در این تالار بسیار آسان بوده و شما نیز می توانید در کمتر از یک دقیقه به جمع اعضای تالار بپیوندید! برای عضویت در تالار، به این ترتیب عمل نمایید:

در نوار بالای تالار، بر روی گزینه "ثبت نام" کلیک کنید. (این گزینه تنها برای کاربر مهمان قابل مشاهده است)
متن توافقنامه ثبت نام را خوانده و در صورتیکه شرایط عضویت را می پذیرید، بر روی دکمه ی "موافقم" کلیک کنید.
در صفحه ی باز شده، مشخصات خود را وارد نموده و بر روی دکمه "ثبت نام!" کلیک نمایید.
در صورتیکه اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده باشید، پیامی مبنی بر تکمیل عضویت خود دریافت خواهید نمود. توجه داشته باشید که
تا هنگامیکه بر روی لینک فعال سازی (که به ایمیل شما ارسال گردیده)، کلیک نکرده باشید، عضویت شما تائید شده نمی باشد و قادر به استفاده از بسیاری از امکانات تالار نخواهید بود.
۲۰:۴۱, ۲/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آذر/۹۴ ۹:۳۵ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #4
آواتار
سوالات متداولی که سوال بسیاری از کاربران بوده است:

سوال. چگونه حساب کاربری خود را فعال کنم؟
پس از ثبت نام در تالار، یک ایمیل فعالسازی با عنوان (فعال سازی حساب کاربری در تالار گفتگوی بیداری اندیشه) به آدرس ایمیلتان که موقع ثبت نام وارد کردید فرستاده می شود، آن را باز کرده و روی لینک مربوطه کلیک کنید.
به همین سادگی حساب کاربری شما فعال می شود.

سوال. پس از ثبت نام، هیچ ایمیلی از طرف تالار برای فعال سازی حساب به آدرس ایمیلم ارسال نشده.چه کنم؟
1-ابتدا یکبار از حساب ایمیل خود خارج شوید و پس از چند دقیقه دوباره inbox خود را چک کنید.
2-اگر ایمیل نرسیده بود، قسمت spam را با دقت زیادی چک کنید و اگر ایمیل تالار آنجا بود، ابتدا آن را به inbox منتقل کرده و روی لینک درون ایمیل کلیک کنید
3- اگر بعد از ساعتی اطمینان حاصل کردید که هیچ ایمیل ارسال نشده، فقط یکبار آدرس ایمیل خود را اینجا وارد کنید: http://forum.bidari-andishe.ir/member.ph...activation

سوال. قصد دارم برای خودم عکس بگذارم. امضایم را عوض کنم.پسوردم را عوض کنم.ایمیلم را عوض کنم و ...
از نوار بالای صفحه گزینه (کنترل پنل کاربر) را انتخاب کنید و در صفحه جدید، از گزینه های سمت راست مورد مد نظرتان را انتخاب کنید

سوال. چطور مطالب خود را در تالار قرار دهم؟
1-ابتدا در تالار جستجو کنید تا مطلب تکراری قرار ندهید: http://forum.bidari-andishe.ir/search.php
2- به صفحه اصلی رفته و مرتبط ترین بخش را به مطلب خود انتخاب کنید: http://forum.bidari-andishe.ir/index.php
3- در بخش مورد نظر روی دکمه [تصویر: newthread.gif] کلیک کنید
4-مطلب خود را وارد کرده و ارسال کنید

سوال. من می خواهم نام کاربری خود را عوض کنم، چه باید بکنم؟
1-نام کاربری مد نظرتون رو سرچ کنید: http://forum.bidari-andishe.ir/memberlist.php
2-اگر تکراری نبود به من پیام بزنید http://forum.bidari-andishe.ir/private.p...send&uid=1

سوال. یک مطلب نامناسب دیدم که باید حذف شود.به چه کسی بگویم؟
مطلبی ایجاد کردم که حالا قصد دارم حذف کنم.چه کنم؟

دقیقا زیر همان مطلب روی دکمه [تصویر: postbit_report.gif] کلیک کنید و دقیقا شرح بدید مطلب چه اشکال شکلی یا محتوایی دارد. تصمیم گیری نهایی به عهده ناظران و مدیران است و گزارش یک مطلب تضمینی برای حذف قطعی آن نیست

سوال. چرا برای فرستادن پیام خصوصی یا پاسخ به موضوعات با محدودیت تعداد مواجه می شوم؟
به جهت جلوگیری از ارسال گسترده پیامهای توهین آمیز و یا تبلیغاتی از طرف کاربرانی که جدیدا ثبت نام می کنند، ناچاریم چنین محدودیتهایی قرار دهیم. محدودیتها به تدریج و توسط خود سیستم کمتر خواهد شد و فقط نیازمند صبر شماست

سوال. چطور می توانم اعتبار دهم؟
به جهت جلوگیری از سوء استفاده از امکان اعتبار، این امکان برای کاربران جدید غیر فعال است.در صورت فعالیت موثر و چشمگیر شما کاربر عزیز، این امکان به طور خودکار برای شما فعال خواهد شد
توضیح بیشتر: http://forum.bidari-andishe.ir/thread-52...ml#pid2783

سوال. چگونه در مورد مطلبی نظرسنجی ایجاد کنم ؟
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-52...l#pid72340

سوال. نوا یا سرود یا نوحه ای که در صفحه وبلاگ تالار پخش می شود را از کجا دانلود کنم؟
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-19425.html

....................................................این سوالات تکمیل خواهد شد....................................................
۱۲:۴۱, ۲۶/آذر/۸۹
شماره ارسال: #5
آواتار
آقا یه سوال این اعتبار چطوری زیاد می شه؟ باید چیکار کرد؟

امضای F.E.A.R
IRAN VS ISRAIL

[تصویر: 02776667930651472258.gif]
۱۴:۳۹, ۲۶/آذر/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/خرداد/۹۲ ۱۶:۵۸ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #6
آواتار
با سلام
شما به 2 نحو می تونید به اعتبار کسی اضافه کنید!!!

1-اعتبار به خاطر پست: بعضی از پستها واقعا ارزشمند و مهم هستند و دکمه تشکر براشون کافی نیست.به این وسیله می تونید علاوه بر تشکر مقداری اعتبار هم اضافه کنید!
چگونه؟
در همون پست ارزشمند روی دکمه [تصویر: postbit_reputation.gif] کلیک کنید.فکر کنم بقیش مشخصه

2-اعتبار به صورت کلی: به پروفایل شخص مورد نظر برید.
مثلا به پروفایل من : http://forum.bidari-andishe.ir/user-1.html

در این قسمت :» اعتبار: 40 [جزئیات] [اهدای اعتبار برای صفحه شخصی]

روی رتبه کلیک کنید....

سوالی بود در خدمتم Smile
۱۸:۳۱, ۲۶/آذر/۸۹
شماره ارسال: #7
آواتار
فهمیدم ممنون حالا این اعتبار به چه دردی می خوره ؟
اون ستاره ی زیر آواتار چطوری زیاد می شه؟
۱:۱۲, ۲۷/آذر/۸۹
شماره ارسال: #8
آواتار
اعتبار برای تقدیرات و تشکرات است.البته اگر ازش درست استفاده بشه!!!(تملق توش نباشه)
یعنی هر کاربر حق دارد در مورد فعالیت دیگر کاربران اظهار نظر کند.اینطوری به نوعی هر کسی می فهمد دیگر کاربران چقدر از او راضی هستند

ستاره و نوشته کنار آواتار بر اساس تعداد پست تغییر میکنه
۲۰:۳۰, ۳/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #9

سلام می خواستم بدونم چطوری میشه مطلب یا پست جدیدی رو با موضوع جدید در تالار گذاشت؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۱۰, ۳/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/بهمن/۸۹ ۱۳:۲۶ توسط F.E.A.R.)
شماره ارسال: #10
آواتار
(۳/بهمن/۸۹ ۲۰:۳۰)علی نوشته است:  سلام می خواستم بدونم چطوری میشه مطلب یا پست جدیدی رو با موضوع جدید در تالار گذاشت؟
سلام شما می توانید در صفحه ی اصلی تالار روی بخشی که می خواهید درباره ی آن مطلب ارسال کنید کلیک کنید و در بالا سمت راست ایجاد مبحث جدید را بزنید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا