تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: از ما نیست! (مقاله ی فوق ویژه) (طاقت ندارید نخوانید!)هر 40 مورد اضافه شد$#
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7
بسم الله الرحمن الرحیم
برادران و خواهران ایمانی عزیز من
مدتها بود می خواست این تاپیک رو ایجاد کنم اما به هر شکل توفیق نمیشد
تا اینکه امروز مریض بودم و سر کار نرفتم
گفتم چه کنم
توفیق شد تا بالاخری یکی از اون 5 تاپیکی رو که مدتهاست می خوام در تالار قرار بدم رو تقدیم کنم
خود من چندتا از موارد رو که جمع آوری می کردم خیلی خیلی من رو متأثر کرد
این تاپیک برای علی 110 حداقل 2 تا فایده ی بسیار زیاد داشت:
1- فهمیدم غلط می کنم بگم من شیعه ی امیرالمومنینم
2- فهمیدم شیعیان امیرالمومنین چه کسانی هستند ، سلمان و امثال سلمانها چه ویژگیهایی دارند
إنشالله بتوانیم با توکل به خدا و توسل به اهل بیت به سوی از ایشان شدن گام برداریم:
حدود 296 تا از ما نیست در روایات پیدا کردم
که بسیاری از اونها چندین بار تکرار شده بودند که نشان از اهمیت اونها دارند
در مجموع حدود 40 مورد از ما نیست رو گلچین کردم و به مرور تقدیم می کنم
به زودی هم سعی میکنم فایل PDF مرتب و منظمی رو تقدیم می کنم
یا علی
تقاضا دارم اگه شد و برایتان مطالب مفید بود پدر و مادر حقیر رو هم از دعای خیرتون محروم نفرماید.

1- رسول خدا فرمود: كسى كه با ما ادعاى دوستى نمايد و به دستورات ما عمل نكند، از ما نيست و ما نيز از او نيستيم، آيا چنين كسى نشنيده كه خداوند، از زبان پيامبر خويش مى‏فرمايد: قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ «31- آل عمران»: بگو كه هر يك از شما خدا را دوست مى‏دارد، مرا متابعت كند تا خدا او را دوست بدارد.
ارشاد القلوب-ترجمه سلگى ج‏1 184 تقوا شرط قبولى اعمال و استجابت دعا ..... ص : 182

.
.
.

2- رسول خدا فرمود: از ما نيست كسى كه مسلمانى را بفريبد يا زيان رساند يا نيرنگ زند.
كتاب الروضة در مبانى اخلاق 166 باب - 7 آنچه كه از سخنان پراكنده‏ى رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم گرد آمده و تمام سخنان او ..... ص : 159
.
.
.
3- امام صادق عليه السلام: اى شيعه آل محمّد، از ما نيست كسى كه هنگام خشم خود را كنترل نكند، و با همنشين خوشرفتار نباشد، و با رفيقش مدارا نكند، و با صلحجو به مصالحه رفتار ننمايد، و با مخالفش به نيكوئى مخالفت نكند. اى شيعه آل محمّد، تا میتوان پرهیزکار باشید، و لا حول و لا قوّة إلّا باللَّه.
تحف العقول-ترجمه جعفرى 359 سخنانى كوتاه از امام صادق عليه السلام در زمينه‏هاى:«پند، حكمت، زهد و امثال آن ..... ص : 336
.
.
.
4- پيغمبر اكرم فرمود: كسى كه به كودكان مسلمين رحمت و محبت نكند و بزرگسالان را احترام ننمايد از ما نيست.
الحديت-روايات تربيتى ج‏1 44 احترام و تكريم ..... ص : 41
.
.
.
5- پيامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: هر كه از ترس تنگدستى ازدواج نكند از ما نيست.
الحكم الزاهرة با ترجمه انصارى 430 127 الترغيب في التزويج تشويق به ازدواج ..... ص : 428
.
پایان قسمت اول...
إن شالله ادامه دارد...
.
امیدوارم بعد از اتمام موارد توضیحاتی هم بر مبنای آیات و روایات در مورد بعضی از این موارد تقدیم کنم.
.
خداوکیلی چه قدر فاصله دارم با شیعیان علی بن ابی طالب
.
یا امیرالمومنین خودتون دستم رو بگیرید تا بندگی خدا را مثل شیعیانتون انجام بدم.
.
یا علی
.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم
عجل لولیک الفرج
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

در این لینک می توانید هر 40 حدیث شریف را مشاهده بفرماید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-96...l#pid72042
سلام . خدا خودت و پدر و مادرت رو خیر بده .

من قبلا در جایی دیگر مطلبی را با همین محتوا خوندم . در اونجا بود که فهمیدم شیعه بودن یعنی چی .

انشاءالله خداوند به همه ما توفیق بده تا بتونیم با عمل به این روایات کمی به شیعیان واقعی نزدیک بشیم .
باسلام
خیلی متشکر
اجرکم عندالله
رفقا وقتی که احادیث رو میخونید
احادیث را مرتب به خودتون و جامعه عرضه کنید
ببینید
آیا ما و جامعه ی ما که ادعای شیعه بودن داره سر سوزنی به این اوصاف متصف است؟
(۱۸/آبان/۹۰ ۲۰:۳۳)علی 110 نوشته است: [ -> ]1- رسول خدا فرمود: كسى كه با ما ادعاى دوستى نمايد و به دستورات ما عمل نكند، از ما نيست و ما نيز از او نيستيم، آيا چنين كسى نشنيده كه خداوند، از زبان پيامبر خويش مى‏فرمايد: قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ «31- آل عمران»: بگو كه هر يك از شما خدا را دوست مى‏دارد، مرا متابعت كند تا خدا او را دوست بدارد.

خداوکیلی این همه ادعای محبت اهل بیت و 14 معصوم داریم
اصلاً از سیره رسول الله چی میدونیم که بعد بخوایم از اون پیروی کنیم در زندگی
پیشنهاد به خودم و شما می کنم که بریم کتاب سنن النبی علامه طباطبایی رو بخریم حداقل ببینیم سیره و سنت رسول الله در زندگیشون چه جوری بوده تا بعد بخوایم تبعیت هم بکنیم
ما خودمون رو منتظر میدونیم
باید سنخیت در اعتقادات و رفتار ایجاد کنیم
باید اول بفهمیم چه می گویند و بعد هم اطاعت کنیم
خدا کنه ما از محبان واقعی اهل بیت بشیم

(۱۸/آبان/۹۰ ۲۰:۳۳)علی 110 نوشته است: [ -> ]3- امام صادق عليه السلام: اى شيعه آل محمّد، از ما نيست كسى كه هنگام خشم خود را كنترل نكند

خود من شخصاً وقتی این رو خوندم گفتم خاک بر سرت کنن!
موقع خشم ما چه میکنیم؟

(۱۸/آبان/۹۰ ۲۰:۳۳)علی 110 نوشته است: [ -> ]2- رسول خدا فرمود: از ما نيست كسى كه مسلمانى را بفريبد يا زيان رساند يا نيرنگ زند.

خدا را شکر اهل فریب دادن مردم نیستم
اما نگاهی به جامعه ی به اصطلاح مسلمان و شیعه ی خود بیاندازیم
آیا زیان نمیزنند ملیارد ملیاد؟
بعد ادعایمان هم گوش فلک را کَر می کند
آخر مردم و جوانان تقصیر ندارند از دین بری شوند
تا کی تناقض ببینند
البته خود ما هم در زندگی روز مره خیلی موقع ها گند میزنیم
اما کسی که ادعا کند و بعد گند بزند، اثرش خیلی...........

مثلاً ، حقیر که زیر اسمش مدیر کل مهدویت خرده و الی ماشالله هم ... انجام دادم
خوب خدا به من حقیر رحم کند

خدایا کمکمان کن از ایشان شویم

خوشا کسی را که در روز محشر
امیرالمومنین رو به خلق الله کند و بگوید
این از ماست!!!!!!!!!!!!!
ما تو همون اولیش موندیم علی آقا بقیش پیشکش.
آقا جان ما رو هم اون آخر صف در جمع محبین قرار بده !
(۱۸/آبان/۹۰ ۲۰:۳۳)علی 110 نوشته است: [ -> ]5- پيامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: هر كه از ترس تنگدستى ازدواج نكند از ما نيست.
الحكم الزاهرة با ترجمه انصارى 430 127 الترغيب في التزويج تشويق به ازدواج ..... ص : 428

وقتی خدا در قرآن می فرماید:

وَأَنكِحُوا الْأَيَامَى مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَاء يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۳۲﴾

بى‏همسران خود و غلامان و كنيزان درستكارتان را همسر دهيد اگر تنگدستند خداوند آنان را از فضل خويش بى‏نياز خواهد كرد و خدا گشايشگر داناست (۳۲-نور)

خوب معلوم هست کسی که به آیات محکم و وعده های حتمی خدا باور ندارد از شیعیان اهل بیت نیست!!!!!!

حالا من و شما باور داریم؟؟؟؟؟
(۱۸/آبان/۹۰ ۲۱:۵۸)soldier نوشته است: [ -> ]ما تو همون اولیش موندیم علی آقا بقیش پیشکش.

لاَ تَقُمْ فِيهِ أَبَدًا لَّمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوَى مِنْ أَوَّلِ يَوْمٍ أَحَقُّ أَن تَقُومَ فِيهِ فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُواْ وَاللّهُ يُحِبُّ الْمُطَّهِّرِينَ ﴿سوره توبه آیه۱۰۸﴾

هرگز در آن جا مايست چرا كه مسجدى كه از روز نخستين بر پايه تقوا بنا شده سزاوارتر است كه در آن [به نماز] ايستى [و] در آن مردانى‏اند كه دوست دارند خود را پاك سازند و خدا كسانى را كه خواهان پاكى‏اند دوست مى‏دارد (۱۰۸سوره توبه)

پاكيزگى و طهارت در اينجا معنى وسيعى دارد كه هرگونه پاكسازى روحانى از آثار شرك و گناه، و جسمانى از آثار آلودگى به كثافات را شامل مى‏شود.
(برگرفته از تفسیر نمونه)
سلام .

علی آقا خدا خیرت بده .. ان شاءالله منتظر بقیه اش هم هستیم. این مورد سومی خیلی منو تکون داد :

3- امام صادق عليه السلام: اى شيعه آل محمّد، از ما نيست كسى كه هنگام خشم خود را كنترل نكند، و با همنشين خوشرفتار نباشد، و با رفيقش مدارا نكند، و با صلحجو به مصالحه رفتار ننمايد، و با مخالفش به نيكوئى مخالفت نكند. اى شيعه آل محمّد، تا میتوان پرهیزکار باشید، و لا حول و لا قوّة إلّا باللَّه.

جای دوری نریم ... همینجا ، توی همین سایت .... خود بنده ، خیلی ها با اعتقادات مختلف اومدن و سوالاتی رو مطرح کردن ولی ماها نشناخته جوری باهاشون برخورد کردیم که انگار 100 ساله دشمن اسلام و مسلمینه... منظورم شخص خاصی نیست الا خودم ... شاید یه بنده خداییه که تازه بویی از حقیقت به مشامش خورده و جویای حقیقته ، بنده حقیر عاجز رو محرم اسرارش دونسته ، حتی اگر غرضی هم داشته باشه باید جوری رفتار کرد که خودش حیرت زده بشه .. بالاترین امر به معروف و نهی از منکر هم یعنی این ، اگر دیانت تاثیری در اخلاق و رفتارم با دیگران نگذاره یه مشکلی هست... باید مخالفت با زبان محبت و صلح رو یاد گرفت

یاحق
خاک بر سر من !Sad
که حدیث های مهمی جمع کردی علی جان !
خدا پدر و مادرت رو خیر بده !Blush
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7
آدرس های مرجع