کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آغاز تاریخ دشمنی شیطان
۲۰:۴۰, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: untitled22222.jpg]

شیطان پس از رانده شدن از درگاه خداوند، نیت درون خود را آَشکار ساخت و هدف نهایی اش را از تقاضای عمر جاویدان نشان داد و گفت:

[b]((فبعزتک لاغوینهم اجمعین)) ص،آیه 82
به عزت تو سوگند که همگان را گمراه کنم

سوگند به ((عزت)) برای تکیه بر قدرت و اظهار توانایی است و تآکیدهایی پی در پی (قسم، لام و نون تآکید و کلمه اجمعین) نشان می دهد که او نهایت پافشاری را بر تصمیم خود داشته و دارد و تا آخرین نفس بر سر گفتار خویش ایستاده است. ریشه و آغاز تاریخ دشمنی با خودمحوری و کبر بوده است.
تنها دشمن قسم خورده ی انسان، شیطان متکبر است. او برای گمراه ساختن انسان باید ملاک ها و معیارهای ارزشی انسان را تغییر دهد.

[b]((لازینن لهم فی الارض و لاغوینهم اجمعین)) الحجر آیه 39
در روی زمین بدی ها را در نظرشان بیارایم و همگان را گمراه کنم.

شیطان آنقدر دنیا را تزئین می کند که انسان در مقام اختیار، بین اراده ی خداوند و اراده ی خود، اراده ی خود را برمی گزیند.
خداوند متعال در پاسخ قسم او، فرمود:

((قال اخرج منها مذءوما مدحورا لمن تبعک منهم لاملان جهنم متکبر اجمعین)) الاعراف آیه 18
از این جا بیرون شو، منفور مطرود. از کسانی که پیروی تو گزینند و از همه شما جهنم را خواهم انباشت.

و اینگونه شیطان با آدمی دشمنی آغازید و عرصه ی رویارویی حق و باطل پدیدار شد.
به هر تقدیر ، پیش از اینکه پای آدم به زمین برسد، پای شیطان وارد شد.
پیش از ما دشمن ما روی زمین آمئ و همیشه در مبارزه و نبرد هرکس زودتر، وارد زمین شود، احتمال پیروزی اش بیشتر است، چون زمین را شناسایی و آماده می کند که وقتی حریف می آید، منفعل شود.
روایات شیطان را عبادتگر بزرگی خوانده اند که یکی از نمازهای او چهارهزار سال به طول انجامید. او با این عبادت، سزاوار آن شد که از خداوند تقاضای مهلت کند

باتشکر
آیدین
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۱۸, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
این عکس شیطان بود ؟ Big Grin

من شندیدم که شیطان یکی از زیبا ترین زیباهای جهان هستیه.
۱۳:۴۹, ۱۲/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/دی/۹۰ ۱۳:۵۰ توسط آیدین.)
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۱/دی/۹۰ ۲۳:۱۸)Mohammad Trust نوشته است:  این عکس شیطان بود ؟ Big Grin

من شندیدم که شیطان یکی از زیبا ترین زیباهای جهان هستیه.
با سلام بر شما
ممنون از سؤالتون دوست عزیز در مورد نکته ای که فرمودید باید یه سری توضیح بدم
شیطان از اول موجود بسیار زیبایی بود و بر تمامی فرشتگان درس میداد و آنان را حتی نسیهت هم میکرد اما آن لحظه ای آن ملعون بر آدم(علیه السلام) سجده نکرد و از بهشت رانده شد، چهره ای بسیار زشت و ترسناک به ود گرفت و تمام فرشتگان با فریاد بر او سنگ زدند و او ناله کنان از بهشت فرار کرد.
نکته دیگر اینکه فرشتگان و شیاطین و چنیان صورت های مختلفی دارند و به شکل های مختلفی در می آیند مثل اینکه شما هم خوشحال و ناراحت می شوید و چهره تان عوض میشود آن ها هم همین طورند.
باتشکر
آیدین
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا