کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در استفاده از ابزار تالار بیشتر دقت کنیم!
۱۶:۱۰, ۳۱/فروردین/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
خوشبختانه دیده میشه که چه کاربران و چه مدیران خیلی به رعایت موارد شرعی و عرفی دقت دارن و حتی ریزترین مسائل هم از دیدشون دور نمی ماند.
البته برخی موارد هم دیگه زیاده رویه و اگر قرار به اشکال تراشی باشه که همه چیز در این دنیا مشکل دار میشه Smile

حتی برخی کاربران روی موارد مستحبی و غیر واجب هم می بینم که تاکید زیادی دارن......... مثل همین یاداوری هنگام اذان که ایده خوبیه

اما متاسفانه در موارد خیلی نادری بعضی واجبات و محرمات از یاد میره.به نظرم استفاده از ابزارها و قابلیتهای تالار یکی از این موارد است
ابزار و قابلیتها تالار مسلما با اهداف مفیدی قرار داده شده و البته ممکنه استفاده های مفید دیگری توسط کاربران کشف بشهSmile
اما در نهایت نباید از اونها استفاده نادرست بشه..... فکر کنم این بیشتر از بحث مستحب اهمیت داره

یکی از این ابزارها اعلام عدم حضور در تالار است
در تالار ما با افراد زیادی ممکنه سر و کار داشته باشیم و خیلی از اونها ما رو در دنیای واقعی نشناسن و ارتباط تلفنی و ... نداشته باشیم.
خوب اگر برای مدتی به هر دلیل مثل مسافرت نتونم به تالار سر بزنم، میشه به وسیله ی نوشتن یک دلیل برای عدم حضورم در تالار، این موضوع رو به اطلاع کسانی که با من کار دارن برسونم و البته نگران هم نشوند

خوب به نظرتون معنی اینکه من عدم حضور رو تنظیم کنم، و هر روز هم آنلاین باشم، یکی از گناهان کبیره نیست؟؟؟

یکی دیگه از ابزارها تشکر و اعتبار است که در موردش قبلا به تفصیل سخن گفته شده و شک نکنید استفاده بی رویه از هر چیزی قطعا مفید نخواهد بود

ابزار مهم دیگر گزارش پست به مدیران و ناظران است
البته الان استفاده از این ابزار به شدت بهتر از قبل شده و البته تمهیداتی هم خودم در این زمینه اندیشیدم.سعی کنید فقط پست مشکوک به مخالفت با قوانین رو گزارش بدید
چند مورد داشتیم که پاسخ به پستی در گزارش نوشته شده Smile

یا مثلا در شرح گزارش نوشته شده (سلام) یا علامت تعجب و موارد بی معنی نوشته شده
خوب ممکنه ناظر یا مدیر اون دقت شما رو نتونه روی پست داشته باشه و وقت زیادی ازش گرفته بشه تا اشکال رو بفهمه.لطفا حتی اگر توضیح واضحات است، بازم در گزارش ذکر کنید

امضا هم یکی از موارد است که اکثریت به خوبی رعایت میکنن
سعی کنید امضا حاوی پیامی کوتاه باشد و نیازی نیست امضا خودش بشود یک پست مستقل...با کمترین کلمات هم می توان مطالب مهمی بیان کرد(کم گوی و گزیده گوی چون در... تا زاندک تو جهان شود پر)
قوانین مربوط به امضا: http://forum.bidari-andishe.ir/thread-40...l#pid92957
در کل بحث محدودیت امضا فقط برای شلوغ نشدن صفحات تالار است که ممکن است باعث پرت شدن حواس خواننده شود

حتی در بحث ایجاد موضوع و نوشتن پاسخ
سعی کنید مطلبی که واقعا به تالار ربطی ندارد و ارزش زیادی ندارد در تالار قرار ندید
وقتی تشکر داریم، اعتبار داریم، دیگه نوشتن چند کلمه تشکر فقط پست اضافه است.می تواند پست دوم به جای تشکر حاوی مطالب مفیدی باشد
اگر احساس می کنید گفتن یک تشکر حتما نیاز است، به صورت پیام خصوصی آن را به اطلاع نویسنده برسانید

نکته 1: اگر موارد استفاده نامناسب از ابزارها را دیدید، می توانید به طور خصوصی و دوستانه با شخص مربوطه موضوع را در میان بگذارید.اگر هم دیدید که استفاده نادرست از ابزارها برای دیگران مشکل ساز است، نظیر قراردادن عکس بزرگ درامضا، مدیران را در جریان بگذارید

نکته2: پست فوق یک مطلب کلی را بیان کرد و اشاره به شخص خاصی نبود و فقط هدف نشان دادن اشتباه بودن برخی رویه ها بود........ لطفا کسی نیاد بگه با من بودید Smile

التماس دعا

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۲۶, ۳۱/فروردین/۹۱
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام
ببخشید بنده هم یه چیزی بگم (البته دو تاستSmile)
1- تاپیک های زیر مجموعه زیاد شده.یعنی چی؟تاپیک هایی هستند که قبلا ایجاد شده اند و یه تاپیک که زیر مجموعه تاپیک قبلی است دوباره ایجاد میشه.مثلا ما چندین تاپیک در مورد احادیث داریم همه رو میشه یکی کرد.
2- تاپیک های تکراری یا بهتر بگم ای میل های تکراری.این یعنی چی؟
آقا من یه داستان رو به 7 شکل Big Grin توی تالار خوندم.یه بار تاپیک میشه، یه بار توی یه تاپیک میاد، یه توی یه تاپیک بی ربط میاد.
دلیل چیه؟تالار شده محل paste ای میل های ما.آقا من چندین بار گفتم که از محقق تا مقلد فرق هاست.
این قدر ای میل ما از این داستان ها و تصاویر پر شده که نگو.آقای شفق نرو هر چی توی inbox داری بیار بریز توی تالار.یه خورده فکر کن.
(البته ببخشید من در حدی نیستم که بخوام دو ستان رو نصیحت کنم)

امضای shafagh_mah
شهادت را مگر در و دیواری است که می گویند باب شهادت را بستند !!!! ((شهید آوینی))

میگم که : باید خواست !!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]