کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 8 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سه گانه ی نارنیا تصویری از اهداف صهیون ها - نقد استراتژیک + عکس
۱:۵۰, ۲۷/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/بهمن/۹۰ ۱۲:۴۷ توسط Admirer.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: Naghd.Narnia--VAVP.jpg]

اگر در جریان 2 قسمت قبلی فیلم نارنیا باشید؛ شاید با تحلیل های استراتژیک این فیلم هم رو به رو شده باشید برای یادآوری توضیح کوتاهی درمورد قسمت های قبلی این سریال داده میشود.
نارنیا داستان یک سرزمین یا دنیای دیگری است که در آن برخی از حیوانات مانند انسان ها ناطق اند! و مردمانش افراد شایسته و نیکوکاری اند .اما در این سرزمین افرادی هم هستند که به اصطلاح طرف بد ماجرا اند و همواره در تلاش برای نابودی نارنیا اند . پادشاه این سرزمین یک شیر نر به نام "اصلان" است . قسمت اول این فیلم با سکانس هایی از جنگ جهانی دوم (یا اول ) آغاز میشود .

شخصیت های اصلی این فیلم در قسمت اول چهار فرزند یک خانواده اند که مادرشان آنان را به خاطر در امان ماندن از جنگ به خانه ی یکی از اقوامشان میفرستد نام این چهار فرد، لوسی، ادمون، پیتر و سوزان است. هنگامی که این چهار نفر در خانه ی مذکور ساکن میشوند؛ لوسی که یک دختر بچه است وارد یک کمدی میشود که انتهای این کمد راه به سرزمین دیگری دارد. در آن سرزمین برف همه جا را پوشانده در نیمه های قسمت اول لوسی با اصلان آشنا میشود و در این میان برف ها کم کم ذوب میشود.

لوسی برادران و خواهر خود را به سرزمین یخ زده می آورد . اصلان به آن ها میگوید که شما طبق پیشگویی ها احتمالا 4 انسانی هستید که قرار است نارنیا را از شر ملکه یخ و سرما آزاد سازد. در ادامه در طی یک عهد نامه اصلان به دلیل زیر پای گذاشتن یکی از قوانین، به خاطر "ادمون" حاضر میشود که خود را تحویل ملکه یخ بدهد و آن ها هم اصلان را میکشند . فردای آن روز جنگ آغاز میشود و اصلان به دلیل فداکاری دوباره زنده میشود و در پایان این فیلم نیز این چهار نفر تاج گذاری میکنند.

تحلیل کوتاه قسمت یک از بیان دیگر محققین :

در تفکر غربی در حقیقت تفکر ماسونی یا صهیونی، 4 شیطان (شیطان موعود) به نام لوسیفر، دمون، دویل و سیطن(شیطان) وجود دارد که این چهار شیطان در حقیقت در تلاش برای بپایی حکومت مسیح ( مسیح دروغین / دجّال) اند . در قسمت یک نارنیا، با آمدن لوسی (لوسیفر) یخ ها کم کم ذوب میشود که نشان از تحول در دنیا و آزادی از شر سرزمین تلسم شده است . و همین فرد بقیه برادران و خواهرش را با این سرزمین آشنا میکند (این نکته در قسمت سوم از زبان اصلان یادآوری میشود) .

معنی کلمه لوسیفر به معنای نوردهنده است. که به خدای ری یا خورشید هم اطلاق میشود. در حقیقت این چهار شیطان اطلاق به یک فرد دارد فردی که از آغاز خلقت انسان بر روی زمین بوده که همان ابلیس است . جالب این جاست طی اطلاعی که داریم نارنیا فیلمی است که همه ی دانش آموزان آمریکایی باید حتما این فیلم را ببینند .این فیلم در مدارس آمریکا برای دانش آموزان به نمایش گذاشته میشود.

تحلیلی که در مورد کشته شدن و زنده شدن اصلان میشود این است که این ماجرا تلمیح کاملی با ماجرای کشته شدن مسیح و بازگشت وی به عقیده مسیحی ها است

و همه این تحلیل ها دست به دست هم میدهند و ما را به ماجرای ضد مسیح یا دجال سوق میدهد . در تفکرات آرمگدونی صهیون ها آمده است که مسیح (دجال) باز نمیگردد مگر این که :

1- یهود به سرزمین مقدس (فلسطین) باز گردد

2 - حکومت یهودی در سرزمین مقدس برپاشود

3 - بشارت دادن لاهوت انجیلی به تمام ملل

4 - وقوع جنگ آرمگدون

و ...

در 3 گانه نارنیا تقریبا تمام این شرط ها تحقق میابد . جالب این جاست که منظور از ظهور مسیح در تفکرات صهیون ها، منظور عیسی (علیه السلام) نیست شاید آنان به خاطر جذب مسیحیان این طور القا میکنند اما منظور از مسیح در تفکرت صهیون، فردی است یهودی که هنگامی که خروج میکند حتی به مسیحیان اعتنایی نمیکند . خدای این فرد تمام ملل را به جز یهود میکشد و ملت یهود با شادی در زمین زندگی خواهد کرد .

در قسمت دوم نارنیا، جنگ میان ارتش پلیدی ها و مردمان سرزمین نارنیا است که شاید به جنگ های کوتاه ملت یهود با دیگر ملل تلمیح داشته باشد.

و اما قسمت سوم که چند هفته ی پیش در آمریکا بر روی پرده ی سینما رفت ؛ این قسمت ظاهرا آخرین تفکرات صهیون ها را دنبال میکند یعنی وقوع جنگ آرمگدون و باز گشت یهود به سرزمین خود.

ابتدای داستان اصلی، با ورود دو کاراکتر ادمون و لوسی و یک کاراکتر جدید به نام "یوستیس"، از طریق یک تابلو نقاشی به اقیانوس آغاز میشود و آنان سوار بر کشتی متعلق به پادشاهان نارنیا میشوند . این قسمت در حقیقت به معنی آغاز سفری بزرگ است .
[تصویر: nagh.narnia.00002-vavp.jpg]

در ادامه آنان به سرزمین متعلق به نارنیا وارد میشوند که به دست عده ای ظالم افتاده است . در این میان چند تن از سرنشینان کشتی که وارد سرزمین شده اند دستگیر میشوند . و عده ای هم از اهل شهر سوار بر قایقی می شوند و به وسط آب فرستاده میشوند در این میان اتفاق جالبی رخ میدهد . از درون آب یا از دور دست ها یک توده مه یا دود سنگین به رنگ سبز ، به سمت قایق می آید و در یک لحظه قایق ناپدید میشود . در ادامه داستان متوجه میشویم که این مه در حقیقت نیروهای شیطانی اند که انسان ها را به عنوان قربانی میپذیرند و با خود میبرند .

اما نکته اینجاست که چرا باید آن مه به رنگ سبز باشد ؟ آیا رنگ سبز بر اساس دکترین (ایده استراتژیک) جناب فرانسیس فوکویاما (francis fukuyama) (فوکویاما، یکی از افراد شاخص در اتاق های فکری آمریکاست ) رنگ منجی در شیعه نیست ؟ آیا این رنگ به سپاه اسلام اشاره ندارد که در این فیلم القا میشود که باید این نیرو نابود شود ؟ دقیقا همان چیزی که در اندیشه صهیون آمده که مسیح باز نمیگردد مگر این که جنگ آرمگدون آغاز شود و در جنگ آرمگدون، دشمن اصلی مسلمانان اند . در ادامه این فرض رابیشتر بررسی خواهیم کرد .

در دقیقه 9 تصویری بسیار شبیه نماد هم*ج*نس بازی بر روی شیشه های ورودی اتاقکی در کشتی تنها لحظه ای دیده میشود که بسیار جای تامل دارد .
[تصویر: nagh.narnia.00004-vavp.jpg]

همان طور که گفته شد این 3 گانه برای سنین پایین است و یکی از پروژه های صهیون به فساد کشاندن جوانان و کودکان است .

آنان این فرض را در پروتکل های خودشان نیز گفته اند. در آینده مطلب در این وبلاگ درج خواهد شد که نشان داده است که صهیون ها در حال به فساد کشاندن کودکان و آشنایی آنان با مسائل جنسی اند . اگر مطلع باشید این مسائل در غرب فقط از سنین 18 سال به بالا برای افراد مجاز به حساب می آید. و کوچک ترین مسائل غیر اخلاقی در کارتون ها و فیلم های متعلق به کودکان، با واکنش شدید والدین نسبت به شرکت عمل کننده، روبه رو خواهد شد . بنابر این عادی کردن این نماد ها و این مسائل برای کودکان که والدین آینده اند؛ پروژه ای خطرناک برای نسل آینده خواهد بود.

و در ادامه در دقیقه 9 تصویر به سمت نماد شیر و اسب ( از نماد های سلطنتی بریتانیا) کشیده میشود.

[تصویر: nagh.narnia.00003-vavp.jpg]

این نماد در حقیقت بر پایه ی تفسیر ضد مسیح ایجاد شده است . به طوری که در انجیل، دشمن مسیحیت را شیری غران معرفی میکند که به شکلی خاص ایستاده و در حقیقت مسیحیان نمادی را استفاده میکنند که علیه دین آن هاست. و این نماد هم به وسیله ی یهودیان منحرف ایجاد شده است . و در اصل این نماد، نماد ضد مسیح یا دجّال است .

در ادامه آنان به سرزمین یک جادوگر وارد میشوند و او راه نابودی مه سبز را قرار دادن 7 شمشیر بر روی میز اصلان در یک جزیره میداند . و میگوید که برای رسیدن به میز اصلان باید ستاره آبی را دنبال کنند .

چرا آبی ؟ یکی از 13 راز ماسونی جن آبی (Blue Jinn) است که در حقیقت آنان معتقد اند که هنگام احضار جن، آنان به رنگ آبی اند . اما در این جا فقط به جن آبی اشاره ندارد بلکه در حقیقت اشاره کاملی به خود ابلیس دارد که راهنمای مسیر آنان است . جادوگر تبیین میکند که شیطان (مه سبز) همه شما را فریب میدهد و با نفس وسوسه گرتان مشغولتان میکند؛ تا شما را شکست دهد. خیلی جالب است که این عمل دقیقا همان کاری است که شیطان میکند اما در اینجا به مه سبز نسبت داده میشود.

همان طور که گفته شد آنان باید 7 شمشیر را بر روی یک میز قرار دهند تا قدرت شمیر ها نیروی سبز را نابود کند . اما چرا هفت ؟ آیا این عدد تقارن کاملی با تعداد طبقات آسمان ندارد ؟ و جالب تر این جاست که در اواخر فیلم که هفت شمشیر بر روی میز قرار گیرد ؛ نیرویی آبی از شمشیر ها به سمت آسمان می رود و جادو یا همان مه سبز را نابود میکند.
و اما در ادامه قبل از نابودی مه سبز وی همه ی افراد درون کشتی را فریب میدهد و البته آنان از همه این وسوسه ها سربلند بیرون می آیند!! در این داستان یک موش هم که البته در قسمت دوم هم بود نقش بسزایی را ایفا میکند . وی موجودی بسیار شجاع است که برای رسیدن به سرزمین اصلان تلاش میکند. سرزمین اصلان سرزمینی در مشرق است که در این فیلم به آن انتهای دنیا هم میگویند .سرزمین اصلان به اصطلاح فیلم، همان سرزمین بهشت است که هر کسی که به آن وارد شود دیگر نمیتواند باز گردد .به همین خاطر این موش تلاش میکند به آن سرزمین برسد .

در ادامه آنان به میز اصلان میرسند. در حقیقت ستاره آبی آنان را به آنجا میکشاند . وی از آسمان (آسمان ها) به زمین میآید و با کاسپین (یکی از فرمانروایان نارنیا) و ادمون صحبت میکند . و دستور العمل را دوباره به آنان گوشزد میکند. وی مانند یک زن که به رنگ آبی نورانی است؛ نمایانگر میشود که باعث مسحور شدن ادمون و کاسپین میشود .

[تصویر: nagh.narnia.00005-vavp.jpg]

بعد از دستور العمل آنان رهسپار میشوند و نیروی سبز را شکست میدهند. بعد از شکست نیروی سبز آنان با کمال حیرت به دور دست ها نگاه میکنند و سرزمین اصلان را که اطراف آن با نیلوفرهای آبی احاطه شده را نظاره میکنند.
[تصویر: nagh.narnia.00006-vavp.jpg]

اما چرا نیلوفرآبی ؟ " نیلوفر آبی در هندو، بودیسم و ادیان مصری مقدس شناخته شده است. نیلوفر آبی (لوتوس) نوعی زنبق آبی است که با رشد در آب های گل آلود،‌ شکوفه می دهد و به همین دلیل مظهر خلوص، پاکدامنی و همچنین رستاخیز شناخته می شود.در اسطوره شناسی مصری، نیلوفر آبی با خورشید مرتبط است چرا که در روز شکوفه می زند و در شب بسته می شود. همچنین این باور وجود دارد که نیلوفر آبی به خورشید حیات داده است. " در حقیقت این نماد هم نشانه ی سرزمین موعود است همان سرزمینی که در جهان شرارت قرار دارد و نماد سلامت و امنیت است .
[تصویر: nagh.narnia.00007-vavp.jpg]

بعد از این که به سرزمین اصلان رسیدند؛ شگفتی های جالبی را نظاره میکند . مثلا اطراف سرزمین اصلان را امواج فرا گرفته اند که ما را یاد رد کردن موسی (علیه السلام) از بین رود نیل می اندازد. در این میان بالاخره اصلان ظاهر میشود و با آنان سخن میگوید و به آنان خوش آمد میگوید که تا دروازه های سرزمین او آمده اند. اصلان گوشزد میکند که اگر از میان این امواج به آن طرف بروید دیگر باز نخواهید گشت . در این میان کاسپین برای دیدن پدر از دست رفته اش وسوسه میشود که به این سرزمین قدم گذارد اما این کار را نمیکند اما کاراکتر موش تصمیم میگیرد که وارد سرزمین اصلان شود.

بسیار جالب است که هیچ کس حاضر به رفتن به سرزمین اصلان که در شرق قرار دارد نمیشد مگر کاراکتر موش .

[تصویر: nagh.narnia.00008-vavp.jpg]

اما چرا موش ؟ آن هم موشی که به سرزمین مشرق میرود . در اروپای قدیم، یهودیان به خاطر برخی اعمال، مانند دزدیدن کودکان و قربانی کردن آنان و برخی سنت های عجیب ، در بین ملل مسیحی بسیار منفور بودند . به همین دلیل اروپاییان به 3 دلیل به آنان موش میگفتند:

1- به خاطر این که نام پیامبر آنان که به زبان انگلیسی موسس (Moses) است؛ که بسیار شبیه به کلمه موش (Mouse) است.

2- به این خاطر این که یهودیان مانند موش ها به سرعت تولید مثل میکنند و مثلا جمعیت آنان بعد مدتی از یک به 10 و از 10 به 100 میرسد .

به عنوان مثال در گزارشی که چندی پیش از سوی یکی از سازمان های بین المللی منتشر شده بود؛ رژیم اسرائیل بدترین کشور از جهت کنترل جمعیت شناخته شده بود. چرا که آنان معتقد اند که برای جنگ آرمگدون باید نیرو به اندازه کافی داشته باشند و بسیار جالب بود که بهترین کشور از لحاظ کنترل جمعیت ایران بود که این به آن معناست که جمعیت شیعه رشدش کم تر از جمعیت صهیون هاست که این عمل غفلت مسئولان مارا در این زمینه میرساند . در هنگام انتشار این خبر از آن مرجع بین المللی تقدیر های زیادی از ایران شده بود! هیچ وقت این جمله ی امام خمینی (رحمة الله علیه) را فراموش نکنیم که اگر زمانی آمریکاو غرب از ما تجلیل و تعریف کرد باید بدانیم که راه را اشتباه رفته ایم.
3- اما سومین دلیل این بود که یهودیان مانند موش ها فعالیت زیر زمینی فوق العاده ای داشتند و البته دارند . به طوری که در آن زمان با فعالیت های مستمر زیر زمینی، توانستند سراسر اروپا را به تصرف نامرئی خود درآورند و کم کم منابع و سرمایه های جهان را از آن خود کنند.
و البته یهودیان برای این که تمسخر اروپاییان را تلافی کنند؛ کاراکتر موش را به عنوان نماد خودشان قرار دادند. به طوری که در چند دهه ی گذشته موش از یک موجود چندش آور و کثیف و زشت به یک موجود دوست داشتنی تبدیل شد نمونه های شاخص آن میکی موس ، تام و جری ، اخیرا موش آشپز و. از اشاعه این نماد در ایران شاهد ساخت مجموعه مدرسه موش ها هستیم که باز هم از موش ها به عنوان موجوداتی دوست داشتنی یاد میشود .

بدین سبب در آخر مجموعه نارنبا، کاراکتر موش باید به سرزمین شرق که همان سرزمین موعود (فلسطین) است بازگردد .تا اهداف صهیون ها کامل شود.

با این تحلیل ها میتوان کشتی این داستان را نماد آمریکا دانست چرا که به واسطه ی یک گروه دریانورد آمریکایی (به سرپرستی کریستف کلمب) بود که امریکا کشف شد و نام اولین محلی که پیدا کردند را پایتخت داوود (سرزمین موعود) نام نهادند و نام آن شهر الان واشنگتن دی سی است به معنای دیوید کپیتان یا پایتخت داوود است . البته امروزه این عبارت در جاهای رسمی منتشر نشده است و مخفف آن را عبارت دیگری میدانند .

بادبان این کشتی را میتوان نماد انگلیس دانست چرا که دقیقا آرم سلطنتی بریتانیا در آن نقش بسته و حالا این دوعامل چه مسئولیتی دارند ؟ مسئولیت آنان این است که اولا اسلام (مه سبز) را به واسطه ی شیاطین موعود خود نابود سازند و درثانی بعد از نابودی اسلام، یهود را به سرزمین موعودش برسانند .
[تصویر: nagh.narnia.00001-vavp.jpg]
نکته جالب دیگر این فیلم اینجاست که در عکس کاور قسمت سوم این فیلم، اصلان در حال لبخند زدن است . (همان طور که گفته شد اصلان نماد مسیح دروغین است) شاید به این دلیل که توانسته است بعد از این همه جنگ به هدف خود برسد .


گروه فرهنگی vavp
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۵۶, ۲۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #2
آواتار
در داستان هری پاتر هم وقتی علامت مرگ(علامت ولدمورت) ظاهر می شد رنگ آن سبز بود.هم چنین رنگ گروه اسلیترین.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۳:۱۰, ۲۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۷/اسفند/۸۹ ۲:۵۶)hadi_shj نوشته است:  در داستان هری پاتر هم وقتی علامت مرگ(علامت ولدمورت) ظاهر می شد رنگ آن سبز بود.هم چنین رنگ گروه اسلیترین.

سلام
درمورد گروه "اسلیترین" بیشتر توضیح بدین لطفا . چه گروهی اند ؟ در چه جهتی عمل مینند ؟ منظورم اینه که مخاف صهیون اند یا موافق اون ؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۲۷, ۲۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #4
آواتار
واقعا عالی بود نقد ازین کامل تر نخونده بودم لعنت بهر چی لوسی و اصلان و موشهSmile
در پناه حق
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۳۷, ۲۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۷/اسفند/۸۹ ۳:۱۰)vavp نوشته است:  
(۲۷/اسفند/۸۹ ۲:۵۶)hadi_shj نوشته است:  در داستان هری پاتر هم وقتی علامت مرگ(علامت ولدمورت) ظاهر می شد رنگ آن سبز بود.هم چنین رنگ گروه اسلیترین.

سلام
درمورد گروه "اسلیترین" بیشتر توضیح بدین لطفا . چه گروهی اند ؟ در چه جهتی عمل مینند ؟ منظورم اینه که مخاف صهیون اند یا موافق اون ؟

یکی از گروه های چهار گانه مدرسه هاگوارتز در داستان هری پاتر اسلیترین نام داشت که همه جادوگران تبهکار در این گروه قرار می گرفتند
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۳۱, ۲۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۷/اسفند/۸۹ ۱۱:۳۷)hadi_shj نوشته است:  
(۲۷/اسفند/۸۹ ۳:۱۰)vavp نوشته است:  
(۲۷/اسفند/۸۹ ۲:۵۶)hadi_shj نوشته است:  در داستان هری پاتر هم وقتی علامت مرگ(علامت ولدمورت) ظاهر می شد رنگ آن سبز بود.هم چنین رنگ گروه اسلیترین.

سلام
درمورد گروه "اسلیترین" بیشتر توضیح بدین لطفا . چه گروهی اند ؟ در چه جهتی عمل مینند ؟ منظورم اینه که مخاف صهیون اند یا موافق اون ؟

یکی از گروه های چهار گانه مدرسه هاگوارتز در داستان هری پاتر اسلیترین نام داشت که همه جادوگران تبهکار در این گروه قرار می گرفتند

آها من فکر کردم یک گروه حقیقیه. حالا جالب میدونین کجاس ؟ واقعا به قول آقای رائفی پور صدا و سیمای ما مادر زاد فلجه .چند وقت پیش شبکه تهران فیلمی رو پخش کرد در مورد کهکشان که شخصیت بد اون یه فرد زشت تک چشم سبز بود که آخرش نابود میشه . به زودی درگروه فرهنگی vavp در همین زمینه یه مطلب درج میشه . این پروژه صهیون ها کاملا جدی و میخوان ذهن ها رو برای نبر آرمگدون آماده کنن . جنگی که به زودی اتفاق خواهد افتاد .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۲۴, ۲۷/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/اسفند/۸۹ ۲۰:۳۲ توسط خاک.)
شماره ارسال: #7
آواتار
نقل قول:در انجیل، دشمن مسیحیت را شیری غران معرفی میکند که به شکلی خاص ایستاده و در حقیقت مسیحیان نمادی را استفاده میکنند که علیه دین آن هاست. و این نماد هم به وسیله ی یهودیان منحرف ایجاد شده است . و در اصل این نماد، نماد ضد مسیح یا دجّال است .
نقل قول:بادبان این کشتی را میتوان نماد انگلیس دانست چرا که دقیقا آرم سلطنتی بریتانیا در آن نقش بسته

توی فیلم هری پاتر
گروه جادوگری که هری پاتر و دوستانش در آن عضویت دارند گریفیندور نام دارد و این آرم اون هستش
یک شیر ایستاده روی یک زمین شطرنجی
[تصویر: shield_01-5B1-5D.jpg]

و این هم بقیه گروه ها
[تصویر: shield_huf.jpg][تصویر: shield_sly.jpg][تصویر: shield_rav.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۳۱, ۷/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/شهریور/۹۰ ۱۳:۳۲ توسط melanie2222.)
شماره ارسال: #8
آواتار
در کارتون آناستازیا هم از رنگ سبز برای جادوی شیطانی استفاده شده اصلا" از قدیم الایام هم در کارتونها برای نشان دادن بوی بد از سبط استفاده میکردن 2 سال پیش هم که با تو طئه ی استکبار این رنگ رو درکشورمون به لجن کشیدن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۰۴, ۷/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #9

از مطلبتون تشكر ميكنم و التماس دعا دارم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۸, ۱۹/آذر/۹۰
شماره ارسال: #10

مجموعه داستان های نارنیا که توسط نویسنده ای ماسون نوشته شده است برای ماسون ها مانند کتاب "حافظ " برای ایرانی هاست.این مجموعه داستان ها با ایجاد محیطی خیالی و جادویی برای کودکان مانند مجموعه داستان های" هری پاتر "به ترویج کابالا می پردازد.از کتاب اول این مجموعه داستان تا به حال چند فیلم و انیمیشن ساخته شده است که آخرین آن در سای 2005 میلادی توسط کمپانی "والت دیزنی" ساخته شد.به دلیل استقبال بالای مردم و بویژه نوجوانان از این فیلم سری جدید آن بانام "شاهزاده کاسپین" در سال 2007 به بازار آمد. و با استقبال چشمگیری هم روبرو شد.اما به تازگی قسمت سوم این مجموعه نیز ساخته شده و روی پرده رفت که به شدت اهداف ماسونی و ضد اسلامی دارد.از جمله این موارد که در سری های قبل این فیلم هم مشاهده شده ترویج جادو و کابالا در میان نوجوانان است.همچنین وجود یک کاراکتر مقدس و دانا که در مواقع سختی به کمک شخصیت های داستان می آید که البته این شخصیت یک شیر به نام اصلان است.
[[تصویر: 1223680154.jpg]
اما از جمله مواردی که در سری جدید فیلم دیده میشود انتخاب رنگ سبز برای یک موجود اهریمنی است که در جریان فیلم نیز چندین بار از آن به عنوان "شیطان" نام برده می شود. جالب تر اینکه بارها و بارها از وجود شیطان سبز رنگ در "شرق" صحبت می شود و حتی شخصیت های ذاستان برای نجات مردم اسیر شده توسط مه سبز (شیطان) به مشرق سفر می کنند.البته این موضوع آنچنان تازگی ندارد چون رنگ سبز در بسیاری از فیلم های هالیوودی نماد اهریمن بوده است.از جمله در فیلم "مرد عنکبوتی" که کاراکتر منفی، "شیطان سبز" نام داشت و همچنین در فیلم "هری پاتر" که رنگ سبز نماد جادوی سیاه و طلسم مرگ بود و شخصیت منفی داستان همواره ار آن استفاده می کرد.
[تصویر: get_access_narnia_3_movie_torrent.jpeg]
همچنین در قسمت دیگری از فیلم مشاهده می کنیم که فرشته ای "آبی" از یک ستاره ی پر نور به زمین می آید و به قهرمانان داستان کمک می کند.کسانی که با مبانی فراما سونری آشنایی دارند می دانند که هفتمین راز از سیزده راز فراماسونری "جن آبی"(blue Demon) و به اعتقاد آنها اجنه طی شرایط خاصی از ستاره ی صبح (سیاره زهره) به زمین می آیند.
[تصویر: Narnia_3_1.jpg]
مورد بعدی که در فیلم "نارنیا 3" دیده می شود سفری است که شخصیت های اصلی داستان در ابتدای فیلم به یک شهر متروکه انجام می دهند. قهرمانان فیلم متوجه می شوند که مردم شهر توسط یک گروه ، وحشی به اسارت گرفته می شوند و به مه سبز (شیطان) تحویل داده می شوند که اتفاقا لباس این گروه وحشی کاملا لباس عربی بوده و چهره ای از اعراب و مسلمانان را در ذهن ایجاد می کند که البته این هم آنچنان تازگی ندارد و اصلا فلسفه ی ایجاد هالیوود تحقق این اهداف بوده است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  آلیس در سرزمین صهیون ها - نماد شناسی و نقد استراتژیک + عکس vavp 15 8,990 ۳/اردیبهشت/۹۱ ۱۲:۲۶
آخرین ارسال: Dexter2009

پرش در بین بخشها:


بالا