کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فال تاروت و آیین های کابالا
۲۳:۱۸, ۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
تاریخچه فال تاروت

دراسطوره ها و افسانه های باستانی درمورد خاستگاه و تاریخچه پیدایش تاروت، روایات متعدد و مبهمی وجود دارد بطوریکه خاستگاه و تاریخ پیدایش و نام اصلی تاروت،مشخص نیست.در این نوشته، برخی تئوری های مربوط به تاریخچه پیدایش تاروت را برایتان توضیح می دهیم.

اولین خاستگاه برخی از انواع کارت های بازی ، در چین و هند و شمال آفریقا و ایتالیا، عنوان می شود اما مدرک محکمی وجود ندارد که آنها را با کارت های تاروت مرتبط بدانیم.

براساس برخی شواهد باستان شناسی،مبدا ظهور این کلام شگفت انگیز را به معابد مصر باستان نسبت می دهند.که درآنجا،تاروت در مراسم آیینی معابد نقش داشته است.برخی نیز معتقدند واژه تاروت از اسم "توت"الهه جادوی مصر باستان مشتق شده است.

این یادگار مصر باستان، یکی از اسرارعلوم غریبه می باشد که بطور معجزه آسایی پس از سوزانده شدن کتابخانه های مصر توسط دشمنان،از بلایا مصون مانده و طی قرن ها ،دست به دست به نسل های بعد رسیده است.

ودر برخی نوشته ها آن را علاوه بر مصربه ایتالیا نیز نسبت می دهند. و تاریخ های مختلفی در مورد پیدایش تاروت وجود دارد که معمولا در نوشته های تاروت به قرن دوازدهم میلادی اشاره می شود.

برخی محققین، تاروت را باعرفان عهد عتیق وآیین کابالاه مرتبط دانسته و آنرا بعنوان کلید آیین کابالاه و عهد عتیق می دانند.

برخی معتقدند واژه تاروت از کلمه"تورا"که درزبان عبری به معنی قانون می باشد گرفته شده است.

همچنین، شکل گیری و نظم کارت های تاروت را بر مبنای نمادهای آیین کابالاه می دانند.یعنی چهار خال تاروت صغیر را برمبنای چهار حرف " ی ه و ه " که از کلمه مقدس عبری می باشند دانسته و همچنین آنرا با چهار عنصر اصلی جهان هستی یعنی آب، باد، آتش، خاک نیز در ارتباط می دانند.همچنین ٢٢ کارت تاروت کبیر را با نشانه های هیروگلیف مرتبط دانسته وآنرا بر مبنای ٢٢ حروف الفبای عبری و ٢٢ جاده درخت کابالیستی آیین کابالاه،می دانند.

برخی نیز می گویند بااینکه ریشه آیین کابالاه از اسپانیاست اما آنجا هیچ سابقه ای از تاروت دیده نمی شود.

براساس برخی نظریات،می توان مبنای ترسیم نمودار سیر تکاملی انسان در کارت های کبیر تاروت را با فلسفه بودا مرتبط دانست.

تصاویر تاروت کبیر از اولین کارت تا کارت٢٢ به ترتیب ، نشان دهنده ارتقای تدریجی انسان از مرحله نادانی به مرحله داناییست و همچنین نشان می دهد که انسان می بایست در مسیر تکامل خویش ، فراز و نشیب ها ، تحولات مختلف و تلخی و شیرینی ها را سپری نماید.

یعنی می توان سیر تکاملی نمایش داده شده در تاروت کبیر را با نمودار تحول یک راهب از مرحله بی تجربگی و نادانی به مرتبه بصیرت و دانایی ،که با تجربه سختیها و آسانی هایی نیز همراه است ، مرتبط دانست.

اما با تمام این روایات، تاکنون هیچ مدرک روشنی در مورد زمان و مکان پیدایش تاروت ،و نیز نام اصلی تاروت، وجود ندارد.تلفظ کلمه تاروت اززبان فرانسه می باشد و در زبان های دیگر به نام های تاروکو-تاروچی-تاروک-تارو نیز تلفظ می نمایند.

منبع :http://ir88ir.blogsky.com

خودم : جالب اینجاست که توی تمام اینترنت هر چی گشتم همه از فال تاروت تعریف کردند تا اینکه تقبیح بکنند.
در ادامه چند تا عکس از فالهای تاروت رو که نمادهای شیطانی در اونها به وضوح دیده میشه رو براتون میزارم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۱۶, ۲۱/آبان/۹۵
شماره ارسال: #2

این هم یک مطلب درباره فال تاروت
ابتدایی ترین تاریخی که در رابطه با تاروت کبیر یا فال تاروت صغیر به آن اشاره گردیده است به سال 1390 میلادی آن هم در قاره اروپا باز می گردد . این در حالی است که بعضی ها معتقد هستند که fale taroot چه از تاروت کبیر یا از تاروت صغیر به سال 12 میلادی بر می گردد . شاید دانستن این نکته نیز جالب بشد که بدانید فال تاروت در قدیم بعنوان گنجینه ای تاریخی در پیش بزرگان و حاکمان نگاه داشته می شده است به این منظور که مردم عوام نیز به آن دسترسی نداشته باشند . شاید این نکته نیز جالب باشد که هم اکنون در یکی از موزه هایی که در کشور ایتالیا وجود دارد ( در شهر ونیز ) کارت هایی مشاهده شده است که این کارت ها به سال هزار و چهار صد و پنج میلادی نسبت داده می شود .
در دوره ای در کشور انگلیس از کارت های تاروت کبیر ممانعت می گشت که به همت بعضی از افراد این کارت ها به درگاه بزرگان کشوری راه یافت تا از این میراث نگه داری شود . در آن زمان کولی ها بودند که نسل به نسل و سینه به سینه این کارت های تاروت taroot را برای نسل اکنون حفظ نمودند .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا