کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامموضوع بسته شده  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 5 رای - 2.4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکتر عباسی :کارتون یوگی، توهین به مقام انبیاست
۲۰:۰۴, ۸/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۱ ۲۰:۰۹ توسط شاهین نقوی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال «اندیشکده یقین» گفت:با ساخت انیمیشن «یوگی» که در ایران نیز پخش شد،

شیخ‌الانبیا حضرت نوح (علیه السلام) را مورد اهانت قرار دادند.

منبع:
http://www.tabnak.ir/fa/news/279176/%D8%...9%88%D8%AF

http://fararu.com/fa/news/129570/%D8%AD%...9%88%D8%AF

[تصویر: 1PO64606HbNYoDOSU9hnCgV2Omv2a0_thumb.jpg]


می گویم بچه های این سایت که گویا بعضی هایشان ، عباسی را از نزدیک می بینند به عباسی خبر بدهند که

به کارتون پینوکیو هم بتازد ، چون در یک قسمت آن ، پینوکیو در دل نهنگ گیر افتاده بود که این توهین به مقام

شامخ حضرت یونس ع است ( چون اگر بر فرض قصه های قرآنی را بدانید، می دانستید که چنین ماجرایی بر

یونس هم رفته است).


نظر شما چیست آیا یوگی و پینوکیو توهین هستند و مصداق جنگ نرم یا خیر ؟!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۲۳, ۸/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۱ ۲۰:۲۸ توسط خیبر110.)
شماره ارسال: #2
آواتار
به بهانه تمسخر حضرت محمد بود که حسن عباسی به انواع تمسخر انبیاء در فیلمها و کارتونهای غربی اشاره کرد. برای مثال توهین به حضرت نوح در کارتون یوگی. و اما تمسخر حسن عباسی بوسیله عده ای در سایتهای فارسی فی*ل*تر شده و نشده(ببینید: انتخاب - کلیشه - بورس نیوز - نقد فارسی) باعث شد در دفاع از شیخ الانبیاء به بیان دلیلهای این مسئله بپردازم تا از حق حضرت نوح بعنوان پیامبری که تقریباً همه ادیان توحیدی به وی معتقدند بپردازم. البته ما کوچکتر از این حرفها هستیم منتها به قول خود استاد عباسی، فقط همین غیرت مگر آدم را نجات دهد. حسن عباسی اعلام کرد که غرب در فیلمهایش تمسخر یک یک انبیاء را انجام داده از نوح تا عیسی و موسی و غیره و حالا که رسیده است به حضرت محمد(سلام و خدا بر وی و خواندانش) برخی یک چیزهایی فهمیده اند. مسلمانی که به پیامبرش نوح، که یک سوره در قرآن به نام وی است و 950سال خدمت برای حقیقت کرده، غیرت نداشته باشد، و پیامبرش را مسخره کرده اند و وی چیزی نگفته باشد، چه بد مسلمانی است. و این سایتهایی که به به تمسخر حسن عباسی پرداخته اند حقیقتاً انگِ بی ناموسی و بندگی شیطان را بر پیشانی خود چسبانده اند و به قول دکتر علی شریعتی عده ای پفیوز بیش نیستند.

شما میتوانید قطعه ای 3دقیقه ای از صحبتهای استاد عباسی را از این فایل بصورت مستقیم دانلود کنید و گوش کنید. کیفیتش هم بسیار خوب است. حجمش هم کلاً 428 کیلوبایت است که به اندازه یک عکس معمولی است.
[تصویر: yogigang.jpg]
یوگی، کارتونی که در سال 1972 نخستین بار بصورت نمونه ساخته شد. با عنوانِ

Yogi's Ark Lark
[/b]

. آرکِ یوگی که در نام این انیمیشن دیده میشود به کشتی یوگی ترجمه شده است که اشتباهی فاحش در ترجمه رخ داده است. کافی است کلمه Ark را در گوگل جستجو کرده و عکسهایی که ظاهر میشوند را ببینید تا به راحتی متوجه اشتباه بشوید.
[تصویر: yogi-gang4.jpg]
اما کلمه آرک در دیکشنری های انگلیسی به فارسی با سهل انگاری به کشتى ،قایق ،صندوقچه ترجمه شده است ولی در دیکشنری های دیگر مانند لانگمن و وبستر معنای دقیقتری آمده:
Longman Dictionary of Contemporary English:
[ Language: Old English; Origin: arc, from Latin arca 'box']
a large ship
the Ark
in the Bible, the large boat built by Noah to save his family and the animals from a flood that covered the earth

[b]Merriam-Webster's Collegiate® Dictionary:


Pronunciation: 'ärk Function: noun Etymology: Middle English, from Old English arc, from Latin arca chest; akin to Latin arcēre to hold off, defend, Greek arkein, Hittite ḫark- to have, hold Date: before 12th century
1 a : a boat or ship held to resemble that in which Noah and his family were preserved from the Flood b : something that affords protection and safety [/b]
2 a : the sacred chest representing to the Hebrews the presence of God among them b : a repository traditionally in or against the wall of a synagogue for the scrolls of the Torah

اگر تصاویر حاصل در گوگل را با این دو معنی کنار هم بگذارید متوجه میشوید که کلمه آرک بصورت اختصاصی به کشتی نوح گفته و از آن بعنوان سفینه نجات یاد میشود.
جالب آنجاست که وقاحت سازندگانِ این انمیشن به حدی شد که صریحاً نام کشتی یوگی را کشتی نوح گذاشتند:

[تصویر: yogiark4.jpg]

شما این تصویر را کنار تصاویر حاصل از جستجوی گوگل هم بگذارید:


[تصویر: yogsarklark-1.jpg]

[تصویر: Ark.jpeg]


آیا شباهت ظاهری کشتی یوگی با کشتی حضرت نوح کافی نیست برای اثبات اینکه سازنده این انیمیشن با غرض و مقصودی این نامگذاری را داشته و عامداً منظورش از کشتی یوگی، کشتی حضرت نوح بوده؟ و حالا آیا این تمسخر نیست که حضرت نوح را به شکل حیوان در آورده اند؟

جدای از این قسمت که با دلیل و مدرک و ریشه شناسی کلمه آرک آورده شد، با یک سرچ ساده در گوگل با عنوان: "Noah+Yogi" شما به نتایج جالبی میرسید از جمله این سایتها:


که چنین عبارتی را میتوانید بیابید:

Based loosely on the Biblical "Noah's Ark" tale, and featuring nearly every early animated star from the Hanna-Barbera stable, the story was given an ecological twist
و در سایت ویکی پدیا میتوانید داستان یوگی را بخوانید:


Concerned about the terrible state of the environment, dozens of animals gather for a meeting in Jellystone Park, chaired by Yogi Bear. They decide to leave their homes and search for “the perfect place”; i.e., a place free of pollution, deforestation, and other forms of mankind’s despoilment. Jellystone handyman Noah Smitty helps them build a flying ship (which looks like Noah’s Ark with a propeller on top) for their journey, and they decide to name it after him; because “Smitty’s Houseboat” is too long to paint on the bow, they name it “Noah’s Ark.” With Noah at the helm, they travel to places around the world searching for “the perfect place


که این داستان نیز شبیه به داستان حضرت نوح است. یعنی حیوانات به دلیل مشکلات زندگی میخواهند به اتوپیایی سفر کنند و کشتی نوحی میسازند برای سفر. و همین نیز به اندازه کافی تمسخر رسالتِ عظیمِ حضرت نوح (سلام و درود بر ایشان باد) است.


آیا چشمان ما به دیدن این تمسخرها از 40سالِ پیش کور بوده است؟ ایا حتماً باید حضرت محمد را مسخره کنند تا ما بفهمیم همه ایمان ما را به مسخره گرفته اند؟ جواب مسلمانان در برابر پروردگار برای صیانت از حق حضرت نوح چه خواهد بود؟ آیا این انیمیشن باید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش میشد؟ چرا کور شده ایم؟ حسن عباسی این حرف را 12سال پیش زده است. اما اینکه حالا عده ای بی ناموس و پفیوز به مسخره کردن نشسته اند نشان میدهد که دوستان حزب اللهی ما خواب هستند و یادشان رفته. آنکه ادعای مسلمانی میکند باید بداند که ایمان 7 متعلق دارد. یکی از متعلقهای ایمان، ایمان به خداست. دیگری کتاب خدا. دیگری معاد و ... یکی از متعلقهای ایمان، ایمان به پیامبران است. چطور کسی خود را مومن بداند و بتواند ببیند که به پیامبرش توهین شده است؟ نوح بعنوان بزرگِ انبیا و کسی که چنان صبری داشت که 950سال از عمر خود را وقف جهاد و رسالت خویش کرد، آیا محترم نیست؟ آیا ما نباید 950 ثانیه به دفاع از حق این پیامبر بگذرانیم؟ وقتی یک سوره قرآن به نام این پیامبر است ایا توهین به این پیامبر توهین به قرآن نیست؟ ای مسلمانان، غرب در کارتونهای خود 40سال پیش پیامبر شما را به مسخره میگرفته و رسالتش را رسالت یک خرس و دوستانش پنداشته. این هیچ توجیهی ندارد. خاک بر سر هر مسلمانی که این را بداند و ببیند که راست راست در سایتها دارند علیه سخن حقی حرف میزنند. وقتی از حق صدایی در نیامد، باطل جرئت حضور پیدا میکند. جوانان حزب اللهی باید صدایِ این سایتهای یاوه گو را به شکلی خفه کنند که جرئت نکنند اینبار چنین یاوه هایی بگویند. کافی است در گوگل این عبارت را سرچ کنید : "نوح+یوگی". و ببینید که چه سایتهایی به زبان فارسی به مسخره کردن حرف حق روی آورده اند. باید حق بیاید تا باطل برود. جاءالحق زهق الباطل. دوستانِ مسلمان، بروید به این سایتها و حرف حق را بزنید تا امر بر کسی مشتبه نشود. نگویند ما همه اعتقاداتِ این مسلمانان را مسخره کردیم هیچ نگفتند. اصلاً چرا چنین محکم حضرت محمد را مسخره کردند و از رییس جمهور امریکا تا مدیر سایت گوگل بسیار محکم از این تمسخر دفاع کردند؟ چون آنها دیدند که همه اعتقاداتِ ما را مسخره کردند چیزی نگفتیم. دیدند که پیامبرانِ پیشین مسخره شدند و صدایمان در نیامد. کار را به اینجا رساندند. مگر بچه حزب اللهی خواب باشد چنین اهانتهایی را ببیند. آنها در باطلشان ثابت و پایدار هستند، شما نیز در حرف حق خود محکم و استوار باشید. بروید و در این سایتهایِ بی ناموس نظر بگذارید و دست شیطانی شان را باز کنید. ساکت نباشید، چنین مطالب و اسنادی را هر کجا که میتوانید بازنشر دهید تا هر کسی عبارت "نوح+یوگی" را در گوگل سرچ کرد به سخن حق برسد نه به تمسخر. تا هرکس کارتون یوگی را در اینترنت سرچ کرد بداند که یوگی یک انیمیشن توهین کننده و مسخره کننده است. بداند که این انیمیشن بنیانهای اعتقادی کودکانمان را به انبیاء از بین میبرد. ساکت نباشید، حق را ببرید به این سایتها تا باطل برود. چون حق نیست باطل آمده...

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۲۸, ۸/آبان/۹۱
شماره ارسال: #3
آواتار
اتفاقا کارتون یوگی ( به خصوص سری های قدیمی آن ) فوق العاده آموزنده و در ستایش صفات اخلاقی

همچون صداقت و دوستی و ... و انقاد از رذایلی چون حسد و دروغگویی و طمع و ...است ، و در عین

حال بسیار سرگرم کننده !
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۱۳, ۸/آبان/۹۱
شماره ارسال: #4
آواتار
ضمن اینکه توهین به هر فردی غیرقابل بخشش و دور از انسانیت هست...
اما حرفهای جناب خیبر منطقی تر به نظر میرسد
جناب نقوی شما پست اولتان مربوط به این بود که این صحبت جناب عباسی درست نیست و بی مورد
اما در پست دومتان به صحبتهای جناب خیبر پاسخ ندادید

من الان کدوم رو باور کنم؟
این که اموزنده هست سرجاش ولی توجیهی برای حرفهای جناب خیبر دارید؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۴۷, ۸/آبان/۹۱
شماره ارسال: #5
آواتار
(۸/آبان/۹۱ ۲۱:۱۳)Castiel نوشته است:  من الان کدوم رو باور کنم؟
این که اموزنده هست سرجاش ولی توجیهی برای حرفهای جناب خیبر دارید؟

من به کپی پیست ها پاسخ نمی دهم ( هرچند پاسخ بایسته دارم) چون پاسخ دادن به کپی پیست ها

، به مثابه به رسمیت شناختن عمل شنیع و مذموم کپی پیست است ، اگر حرفی دارید از خود ارائه دهید ،

وگرنه کپی پیست کردن دقیقا همان کاری است که طوطی انجام می دهد ، فروم ( انجمن) محل ارائه دیدگاه

های شخصی است نه کپی پیست های طولانی ، در ضمن کسی اگر می خواهد مطلبی از بیرون را ارائه دهد

می تواند لینک آن را ارائه دهد نه یک کپی پیست مکرر و طولانی !
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۵۸, ۸/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۱ ۲۲:۰۴ توسط میلاد.م.)
شماره ارسال: #6
آواتار
بسم الله
نقل قول:شما میتوانید قطعه ای 3دقیقه ای از صحبتهای استاد عباسی را از این فایل بصورت مستقیم دانلود کنید و گوش کنید. کیفیتش هم بسیار خوب است. حجمش هم کلاً 428 کیلوبایت است که به اندازه یک عکس معمولی است.

شما می تونید فایل فوق رو گوش بدید....
به اون جواب بدید...

.
ضمن اینکه اشاره کردی که آقای عباسی اشتباه گفته ....
و این کارتون توهین نیست....
.
دوستان هم دلایلی که ایشون مطرح کردن رو ارائه داد....
خوب طبیعیه که وقتی به حرف کسی نقد دارید اول باید بخونید حرفش رو....
نه اینکه یک دفعه بیاید بگید فلانی اشتباه میگه....
بدون اینکه دلیلی بیارید...

.
.
حالا اگه دلیلی دارید بر خلاف آنچه ایشون گفتن ارائه کنید...

امضای میلاد.م
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۰۶, ۸/آبان/۹۱
شماره ارسال: #7
آواتار
(۸/آبان/۹۱ ۲۱:۵۸)میلاد.م نوشته است:  بسم الله

شما می تونید فایل فوق رو گوش بدید....
به اون جواب بدید...

.
ضمن اینکه اشاره کردی که آقای عباسی اشتباه گفته ....
و این کارتون توهین نیست....
.
دوستان هم دلایلی که ایشون مطرح کردن رو ارائه داد....
خوب طبیعیه که وقتی به حرف کسی نقد دارید اول باید بخونید حرفش رو....
نه اینکه یک دفعه بیاید بگید فلانی اشتباه میگه....
بدون اینکه دلیلی بیارید...

.
.
حالا اگه دلیلی دارید بر خلاف آنچه ایشون گفتن ارائه کنید...

نظرت راجع به بخش زیر از حرف من چیست :


می گویم بچه های این سایت که گویا بعضی هایشان ، عباسی را از نزدیک می بینند به عباسی خبر بدهند که

به کارتون پینوکیو هم بتازد ، چون در یک قسمت آن ، پینوکیو در دل نهنگ گیر افتاده بود که این توهین به مقام

شامخ حضرت یونس ع است ( چون اگر بر فرض قصه های قرآنی را بدانید، می دانستید که چنین ماجرایی بر

یونس هم رفته است).
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۱۰, ۸/آبان/۹۱
شماره ارسال: #8
آواتار
بسم الله
.
.
نه دیگه.... من نظری در مقابل حرف های بی پایه و بی استدلال نخواهم داشت....
.
شما میگی این حرف های آقای عباسی رو قبول نداری.....
خوب یک دلیلی ..یک استدلالی...
استدلالی دارید بیارید...
و گرنه وقت ما و خودتون و دیگر دوستان رو هدر ندید.....
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۱۲, ۸/آبان/۹۱
شماره ارسال: #9
آواتار
(۸/آبان/۹۱ ۲۲:۰۶)شاهین نقوی نوشته است:  می گویم بچه های این سایت که گویا بعضی هایشان ، عباسی را از نزدیک می بینند به عباسی خبر بدهند که

به کارتون پینوکیو هم بتازد ، چون در یک قسمت آن ، پینوکیو در دل نهنگ گیر افتاده بود که این توهین به مقام

شامخ حضرت یونس ع است ( چون اگر بر فرض قصه های قرآنی را بدانید، می دانستید که چنین ماجرایی بر

یونس هم رفته است).


با عرض ارادت خدمت جناب نقوی
اول ثابت کنید که در رابطه با کارتون یوگی اشتباه میکنند.
بعد سراغ پینوکیو برویم.
من پستهای شما و جناب خیبر رو خواندم و حرفهای جناب خیبر منطقی تر هست.
شما گفتید که جواب دارید پس خواهشا جوابهای خودتون رو هم بگین تا یه طرفه به قاضی نرم.
خواهشا شما هم سخنان و دلایلتون رو درباره ی اشتباه کردن اقای عباسی دراین باره بیاورید تا صحبتهای هردو طرف رو بشنویم و من یه نفر حداقل دلم رو خوش کنم که فقط صحبتهای ی طرف ماجرا را نخوندم.

موفق باشین
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۳۵, ۹/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/آبان/۹۱ ۰:۳۷ توسط خیبر110.)
شماره ارسال: #10
آواتار
اقای نقوی عزیز بنده طرفدار دکتر عباسی نیستم برعکس به بعضی از کارهای ایشون نقد دارم

ولی این بی انصافی هایی که در قبال یک نفر صورت میگیره رو به خوبی میشناسم

این نمونه کارها رو با اقای رائفی پور هم انجام دادن سر قضیه سم جن و کفش و....

وقتی بعضی ها برای مسخره کردن و کوچک کردن کردن شخصی بخشی از سخنرانیش رو کات میکنن و بعد ازش سوء استفاده میکنن هرکسی میفهمه قصدشون نقد نیست !!!! وگرنه کسی که با سخنرانی های استاد عباسی اشنا باشه با این حرف ها گریه اش میگیره نه این که بخنده

البته شما فقط تحت تاثیر این حرف ها قرار گرفتید و به دنبال حقیقت هستید و منظورم از افراد مغرض شما نیستید

کسی که به این باور نرسیده که صهیونیست ها برای خراب کردن همه ی مقدسات ادیان برنامه دارن این حرف های اقای عباسی براش تازگی داره و در نگاه اول مسخره میکنه
ولی برای من این حرف ها جالب و قابل تامل هستش
کلا برای بیداری اندیشه ای ها این حرف ها تازگی نداره

شما که بیشتر از یک سال هستش به طرق مختلف ما رو رصد میکنید باید بیشتر با ما جوون های خام و جوگیر تالار اشنا باشید و میدونید که هر حرفی رو بدون تحقیق نمیپذیریم
منظورم رو دوستان خوش سابقه میدونند
به قول استاد العاقل بالاشارهWink
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Photo دانلود سخنرانی های دکتر حسن عباسی Reza2035 573 368,483 ۱۰/تیر/۹۶ ۱۰:۵۷
آخرین ارسال: vahrakan
  بحث پیرامون سخنرانی های دکتر حسن عباسی sinasafaee 67 31,061 ۲/آذر/۹۴ ۱۸:۳۲
آخرین ارسال: amrtat71

پرش در بین بخشها:


بالا