کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اونا چی میگن؟ (دشمن از زبان دشمن)
۱:۵۰, ۱۹/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/دی/۹۲ ۱:۵۵ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

بسمه تعالی سر..........

در این تاپیک فقط از دشمن میگم

اسم گوینده جملات رو بصورت رنگ زمینه میگذارم که بعدا روی متن رو انتخاب کنید گویندش معلوم بشه

تمرین خوبیه برای فتنه شناسی و دشمن شناسی

دل بدید کلاس خوبیه برا همه ما

واکسن ضد دشمن Angel

این تاپیک تقدیم می شود به آقا ابالفضل العباس علیه السلام

مریم ابریشم چی رجوی:

هر گونه تحمیلی به مردم ، بر ضد اسلام حقیقی است.چه در عبادت ها چه در شعائر و چه در پوشش.مجازات زنان بخاطر نپذیرفتن نوع خاصی از پوشش بر ضد اسلام است.

زهرا رهنورد:

در دین اجباری نیست یعنی هر کس در جامعه هر کاری می خواهد انجام دهد نباید برخورد شود و دین با اجبار مخالف است.
...........حجاب باید اختیاری باشد و فقط باید کار فرهنگی کرد.
>>> اینو در تفسیر لا اکراه فی الدین گفتن مفسر بزرگ

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۲۲, ۱۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
(۱۹/دی/۹۲ ۲:۰۴)آلاله نوشته است:  خیلی کار خوبیه فقط منبع صحبت ها فراموش نشه !

ضمنا حرف ها تیکه تیکه نشه !

کلا هرچیزی که برای خود میپسندیم برای دیگران هم بپسندیم , نظرتون چیه !!؟؟

ضمنا تو این نظرسنجی هم که اینجا گذاشتیم دیدیم که برخورد سلبی با بحث حجاب تو این 30 سال نتیجه مطلوب نداده !

لطفا تاپیکو بهم نزنید

مطمئن باشید حرفم راسته

http://www.maryam-rajavi.com

صحبت رهنورد هم خیلی مشهوره

شما هر قسمت از حرفای منو که دوست داشتید تیکه برداری کنید

میخواید کتابشو بزارم!!!؟

حرف غلط غلطه

در ضمن از کسانی اینجا مطلب میزارم که همه مهدور الدم هستند (رک رک)
۱:۳۳, ۲۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
ما به برابري همه افراد معتقديم و انواع تبعيض ها از جمله نابرابري جنسيتي، مذهبي، نژادي و قومي را رد ميكنيم. زنان در ارث، شهادت، سرپرستي، طلاق, و كليه امور با مردان برابر خواهند بود و هيچ منعي براي قضاوت زنان و يا ديگر مناصب دولتي يا غير دولتي وجود ندارد.

از نظر ما به رسميت شناختن جميع آزاديهاي فردي نظير بيان، پوشش، ازدواج, اشتغال و رفت و آمد بدون هيچ قيد نژادي و ملي و ديني يك ضرورت غيرقابل انكار است و دخالت در امور خصوصي، خانوادگي، اقامتگاه و مكاتبات و تعرض به حيثيت افراد بايد به كلي ملغي شود.

ما از حق آزادي عقيده و مذهب دفاع ميكنيم. در ايران فردا هيچ كس نبايد به خاطر اعتقاد يا عدم اعتقاد به عقيده و مذهبي مورد پيگرد قرار گيرد يا از حقوق و آزاديهاي برابر با ساير افراد جامعه محروم شود.

مریم ابریشم چی رجوی اجلاس بررسي نقض حقوق‌بشـر در ايران در شهر تاورني فرانسه ـ 10 دسامبر 2005
۱۰:۰۷, ۲۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #4
آواتار
ارزش های دینی دائما در تغییرند. اگر روزی فاطمه (سلام الله علیها) می گفت، بهترین زنان کسی است که نامحرم او را نبیند، امروز کسی نمی‌تواند این را بپذیرد. این‌ها همه داد می زند که این کلمات مقطعی و مخصوص جامعه ای خاص بوده است.

زهرا رهنورد
۱۷:۲۴, ۲۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #5
آواتار
«باز هم روز جهانی زن از راه رسیده و کسی هم حواسش نیست انگار؛ از بس گرفتارند جماعت هوشیاران یارانه گیر و خماران قبض پرداز! مگر می شود آدم یادش برود زن است، وقتی که در کوچه و خیابان دائم تذکر می گیرد که تار زلفت لغزشگاه جوانان شد؛ بپوشان! بپوشان! یا بشنود که صدایت دلشان را لرزاند؛ خموش! خموش! مگر می شود آدم یادش برود زن است وقتی چپ و راست، بخشنامه و مصوبه و قانون و شبه قانون و لایحه برایش تصویب می شود و صادر می شود و به رخش کشیده می شود!»

«باز هم با روز جهانی زن کار دارم. این بار برای تبریک به زنان روسپی که تن را می فروشند تا جانی بماند تا فرزندانشان شرافتمندی را به سیری نفروشند!»

«تبریک این روز به زنان ممنوع الخروج، زنان ممنوع التحصیل، زنان ممنوع المعامله، زنان ممنوع الملاقات، ممنوع التماس، ممنوع ممنوع ممنوع... تبریک به همه زنان ستاره دار؛ چه فرق می کند این ستاره برای چه نصب شود بر سینه شان؟ برای کدام خطا؟ کدام لغزش؟ کدام رفتار غیراستاندارد ناپسند از نظر اقتدارگرایان با مرام طالبانی؟!»

فخرالسادت محتشمی پور "فتنه گر" همسر مصطفی تاج زاده از مجرمان امنیتی به نقل از جرس 18 اسفند 90

چه ادبیات آشنایی!!!
۲۰:۱۴, ۲۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #6

(۲۱/فروردین/۹۳ ۱۷:۲۴)عبدالرحمن نوشته است:  «باز هم با روز جهانی زن کار دارم. این بار برای تبریک به زنان روسپی که تن را می فروشند تا جانی بماند تا فرزندانشان شرافتمندی را به سیری نفروشند!»
عجب جمله قصاری!Big Grin
حیف نیست به این ناقص العقل ها بگیم دشمن!
من خیال می کردم ناقص العقلشون رهنورده، که تو BBC نسبت 3 به 1.5 (!) اختراع می کنه! نگو این عاقلشونه!

امضای مجتبی110
[تصویر: og2e_[avin]_(214).gif]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۲۴, ۲۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #7
آواتار
دوباره همه چی داره تکرار میشه

امضای فانوس *7*
اینجا شاید کمی من مقصرم
فانوس ها هم ستاره می شوند
اگر

تو زمین را آسمان کرده باشی

۰:۳۱, ۲۲/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #8
آواتار
خانم ها و آقایان،

بگذارید یک کمی در باره کشور، مذهب، فرهنگ و باورهای خود برای تان بگویم.

من یک ایرانی هستم. از نسل کوروش کبیر. امپراطوری که در اوج قدرت در 2500 سال قبل اعلان کرد "... او بر مردم حکومت نخواهد کرد اگر او را نخواهند." و او وعده داد هیچ کسی را مجبور نخواهد ساخت تا مذهب و عقیده خود را تغییر دهد. او آزادی را برای همه تضمین کرد. اعلامیه کوروش کبیر یکی از با ارزش ترین اسنادی است که به عنوان تأریخ حقوق بشری باید مطالعه شود.

من مسلمان هستم. در قرآن تذکر رفته است: "شما را دین شماست و مرا دین من". این مقدس مأموریت تمامی پیامبران خداوند را دعوت مردم برای برپایی عدالت میداند. از زمان ظهور اسلام، فرهنگ و تمدن ایرانی نیز متأثر از ارزش های هم چون انسان گرایی، احترام به زندگی، ایمان به باروهای دیگران، ترویج تساهل و دوری از خشونت، خون ریزی و جنگ گردید. قله های ادبیات ایرانی، به ویژه ادبیات عرفانی، از حافظ، مولوی و عطار تا سعدی، سنایی، ناصر خسرو و نظامی، پیامبران فرهنگ انسان دوستانه هستند. پیام آن خود را در این شعری از سعدی خود را آشکار می سازد:

بنی آدم اعضای یک دیگر اند

که در آفرینش ز یک گوهر

چو عضوی بدرد آورد روزگار

دیگر عضوها را نماند قرار

مردم ایران از صد سال بدین سو شاهد کشمکش دوامدار میان سنت و مدرنیته در کشور شان هستند. بعضی ها با پناه بردن به سنت ها، کوشیده اند و می کوشند تا جهان از دید اسلاف خود ببینند و مشکلات جهان امروز را با شیوه های قدیمی حل و فصل نمایند. اما دیگران در عین حالی که گذشته تاریخی و فرهنگی خود و مذهب و عقاید خود را احترام می گذارند، می کشوند تا پا به پای جهان در حال رشد به پیش بروند و از کاروان تمدن، توسعه و پیشرفت عقب نمانند. مردم ایران به ویژه در سال های اخیر نشان داده اند اشتراک در مسایل عمومی جامعه حق شان است و اینکه آنها می خواهند سرنوشت خود را بدست خود داشته باشند.

این کشمکش نه تنها در ایران بلکه در بسیار کشورهای مسلمان دیگر نیز دیده شده است. بعضی از مسلمانان به بهانه این که دموکراسی و حقوق بشر با آموزه های سلامی و ساختار سنتی جوامع اسلامی همخوانی ندارند، حکومت های استبدادی را توجیه می کنند. در حقیقت خیلی ساده نیست تا با استفاده از روش های سنتی، پدرسالارانه و مردسالارانه بر مردمی حکومت کنی که از حقوق خود آگاه اند.

اسلام دینی است که نخستین آیت فرود آمده بر پیامبرش با واژه "بخوان" آغاز می گردد. خداوند در قرآن بر قلم و آنچه می نویسد سوگند یاد می کند. این آیت نمیتواند در تضاد با آگاهی، دانش، عقل، آزادی اندیشه و بیان و تکثر فرهنگی باشد.

تبعیض بر ضد زنان در کشور های اسلامی نیز خواه در عرصه حقوق مدنی یا در زمینه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، ریشه در فرهنگ مردانه و پدر سالارانه دارد که بر این جوامع چیره شده است، نه در اسلام. این فرهنگ ها آزادی و دموکراسی را پذیرفته نمی توانند. اینها به برابری حقوق مردان و زنان باور ندارند، زیرا این امر تهدیدی برای حاکمیت سنتی و تاریخی حاکمان و اولیا امور این کشور ها به شمار می رود.

به کسانی که بحث برخورد تمدنها را مطرح کرده و یا جنگ و مداخله نظامی برای این منطقه را تجویز کرده اند باید گفته شود که اگر شما حقوق بشر بین المللی، به شمول حقوق ملت ها برای تعیین سرنوشت شان را جهانی می دانید، و اگر شما به برتری نظام های دموکراسی پارلمانی بر سایر نظام های سیاسی باور، پس شما نمی توانید، با خود خواهی کامل، تنها به امنیت و آرامش خود بیاندیشید. جستجوی راهکارهای جدیدی که از طریق آن ها کشورهای جنوب هم چنان بتوانند از حقوق بشر و دموکراسی مستفید شوند، در حالی که استقلال سیاسی و تمامیت ارضی کشور شان نیز تأمین باشد، باید از جانب سازمان ملل متحد اولویت داده شود.

تصمیم کمیته صل نوبل برای ارایه جایزه سال 2003 برای من، به عنوان نخستین ایرانی و نخستین خانمی از کشورهای اسلامی، من و میلیون ها ایرانی و سایر شهروندان کشورهای اسلامی را انگیزه میدهد و امیدوار می سازد که تلاش ها و مبارزات ما برای برقراری دموکراسی و تأمین حقوق بشر در کشورهای مان حمایت جامعه مدنی بین المللی را نیز به همراه دارد. این جایزه به مردم ایران تعلق دارد. این جایزه به مردم کشورهای اسلامی و کشورهای جنوب، برای تحقق دموکراسی و حقوق بشر، تعلق دارد.

خانم ها و آقایان،

در ابتدای سخنرانی خویش من از حقوق بشر به عنوان تضمین آزادی، عدالت و صلح صحبت کردم. در صورت حقوق بشر در قوانین تسجیل نشوند و یا از جوانب دولت ها اجرایی نگردند، پس چنان چه که در مقدمه اعلامیه جهانی حقوق بشر تذکر رفته است، مردم هیچ چارۀ به جز شورش در برابر استبداد و ظلم نخواهند داشت. یک انسان بدور از شأن انسانی، انسانی محروم از حقوق بشری، انسانی که گرفتار فقر است، انسانی که دچار قحط، چنگ و مرض است، انسانی تحقیر شده و انسان غارت شده، در موقفی نیست تا حقوق از دست داده خود را دوباره بدست آورد.

اگر قرار است قرن 21 خود را از چرخه خشونت، عملیات تروریستی جنگ و تکرار تجربه های قرن 20 برهاند – مصیبت بار ترین قرن زندگی نوع بشر – پس هیچ راه دیگری به جز پذیرفتن حقوق بشر برای تمامی انسان ها صرف نظر از نژاد، جنسیت، باور، ملیت و پایگاه اجتماعی شان نیست.

به امید چنین روزی

با سپاس فراوان

شیرین عبادی در مراسم دریافت جایزه با ارزش صلح نوبل!

[b]بیشتر به کلیدواژه های این بنده خداها دقت کنید
۱۴:۲۶, ۲۲/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #9
آواتار
اسلام و ایران کسی رو مجبور به کاری نرده همون طوری هم که در زمان پیامبر یهودیان مسیحیان با آزادی زندگی می کردند ولی حق ترویج دین خودشون رو آشوب حکومت اسلامی رو ندارن

این جا مملکت اسلامی هس حکومت اسلامی هس نباید دین اسلام سیاست اسلامی تحت هیچ شرایطی به آشوب کشیده بشه
هر کشری سیاستی داره
هلند حجاب رو ممنوع کرده
نمیذارن محجبه ها برن دانشگاه ما هم برعکسشیم
هرچند فاصله داریم از آن چه می خواهیم اما در هر حال تن به خیلی چیزا نمیدیم
۱۸:۱۶, ۱۳/اردیبهشت/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/خرداد/۹۴ ۲۱:۳۲ توسط مصباح.)
شماره ارسال: #10
آواتار
به نام خدا

اینی که می ذارم، دیگه "اونا چی می گن" نیست. بر کشور باید گریست، چرا که بجای "اونا"، "اینا" دارن می گن (به درد الان تالارم می خوره که دارن توی تاپیک دیگه در همین مورد صحبت می کنن) :
.

معنی جدید عفیف بودن :
«به نظر من اگر زنی یا مردی حجاب رسمی مد نظر ما را رعایت نکند، عفیف بودنش زیر سؤال نمی‌رود. قبل از انقلاب زنان زیادی در جامعه ما حجاب نداشتند، ولی آیا انسان‌های عفیفی نبودند؟ من هشدار می‌دهم که حجاب را عین عفاف ندانیم. به نظر من زنان زیادی از جامعه ما حجاب مطلوب قانون را ندارند، ولی عفیف هستند…. باید ببینیم عفت را چه چیزی تهدید می‌کند. به نظر من عفت مردم ما را فقر اقتصادی و ناتوانی در ازدواج، بیشتر تهدید می‌کند تا رعایت حجاب مطابق استانداردهایی که عده‌ای دوست دارند و تعریف کرده‌اند.»

رئیس جمهور

امضای مصباح
[تصویر: photo_2017_04_20_14_10_20.jpg]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]