کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلاف افکنی بین عرب و عجم و اختلافات دیگر
۱۳:۰۶, ۱۰/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: IMAGE634966817495292515.jpg]

چند وقت پیش داشتم با عده ای از برادران هیئتی بحث می کردم (در یکی از شبکه های اجتماعی)

در یکی از اشعارشون از کلمه عجم استفاده کردند و دلیری عجم ها

تذکر داده شد که از بکار بردن کلمات مربوط به نژاد پرهیز کنید

جوابشون این بود

نقل قول:داداش هیچ وقت عرب با عجم یکی نمیشه ، شیعه با سنی یکی نمیشه ، نمیشه ایرانی مثل کوفی نامرد بشه ، سلمان عجم بود ، .....(310) فکر می کرد مسلمانه ، شمر هم فکر میکرد مسلمانه و ....

و در ادامه گفتند

نقل قول:بدترین قوم اعراب هستند خدای برای هر دین یک یه پیامبر فرستاد ولی برای اعراب یک پیامبر و 12 امام

و در ادامه

نقل قول: ما با عربِ مسلمان یا سنی کاری نداریم ، کربلا که رفتی شیعه و سنیش با ایرانی ها مشکل دارند

و در ادامه بحث به حرامزاده خواندن گروهی از مسلمانان و تاکید بر قمه زنی و این مسائل کشیده شد

مسئله ای که میخواستم در تاپیک مطرح کنم اینه که نظام سلطه براحتی اومده در جزء جزء مسلمونا اختلاف انداخته

اولین اختلاف افکن خود ابلیس بود که بین بنی آدم اختلاف انداخت

الان هم که مردم به جون هم افتادند اولین شخصی که راضیه خود ابلیس

حالا بین خود مسلمونا

از زمان غصب خلافت این اختلاف پر رنگ شد

بین شیعه و سنی اختلاف افتاد

تا زمان ولادت امام زمان چندین بار بین شیعیان اختلاف افتاد

بعد از ولادتشون دوباره اختلاف افتاد

بهائیت و وهابیت باز از خود مسلمونا یه عده رو جدا کردند

در این 100 سال اخیر با تندروی های یه عده اختلافات بین شیعه و سنی پررنگ شده و از دشمنی یهود هیچ ذکری نمیشه

امثال شیرازی ها و برخی از مرجع نماها در گذشته و حال بین خود شیعیان با راه انداختن و حمایت از برخی مکاتب اختلاف انداختند

و اخیرا هم با پررنگ کردن برخی اختلاف فرهنگ ها و سوء تفاهم ها بین عرب شیعه و عجم شیعه اختلاف و دشمنی راه انداختند

یار امام زمان اصلا به نژادش فکر نمیکنه

احتمالا تو روایات دیده باشید که یاران ایرانی امام زمان به عربی صحبت می کنند

در همین انقلاب اسلامی هم بارها و بارها عده ای از بدنه جدا شدند و حتی اخیرا بین حزب اللهی ها هم اختلاف افتاده

هر کجا که بحثی از تفرقه وسط کشیده شد حتما برخورد کنیم که تو دام ابلیس نیفتیم

راستی

تو همین تالارها (جامعه مهدویت مجازی)

از سال 88 89 تا الان رو اگر نگاهی بیندازید میبینید که در ابتدا چقدر وحدت بود بین اکثر افراد

الان برخی جهال و البته برخی مزدورها بین افراد اختلاف انداختند و در حالی که میشد این اراده ها صرف کار مثبت بشه صرف کارهای حاشیه ای و شخصی شد

بشمارید چند بار از سال 89 تا الان اختلافات رخ داده در این مجموعه و منشأش چی بوده (ببینید افراد اصل کاری رو میشناسید؟؟>> مهمه چون معمولا این افراد خودشون رو کنار میشکن)

آیا تفرقه افکنی کار خوبیست؟

وقتش نیست یکمی به خودمون بیاییم؟

ببخشید محاوره ای بود ولی فکر کنم گرفتید Cool
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: fateme-m ، m.hossein ، انتصـار ، دل خسته ، آیدا77 ، شیدا ، SAViOR ، ghoran ، MohammadMeraj ، Ali#59 ، آفتاب
۱۳:۳۷, ۱۰/مرداد/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/مرداد/۹۳ ۱۳:۵۴ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #2
آواتار
اتفاقا چند وقت پیش که تحقیقاتم درباره ی شیر--ی ها و عقایدشان و اینها زیاد شده بود داشتم به این موضوع فکر می کردم
که اختلافات زیاده

اختلافات مختلف در زمینه ی سیاسی که سال 88 یک شکاف عمیق ایجاد کرد.
اختلافات مختلف در زمینه های مختلف اجتماعی و قومیتی و نژادی که در حال تقویت شدن هست.
اختلافات مختلف در بین مذاهب مثل اختلاف شیعه و سنی که متاسفانه خیلی گاهی تقویت می شود.
اختلافات مختلف درون مذهبی شیعه.

شکاف در بین جامعه متاسفانه زیاد شده است و به نظرم اینجوری دشمن شادیم و توی همین داخل درگیر خواهیم شد.
به نظرم برای اتحاد نیاز داریم زیر یک پرچم واحد باشیم که من معتقدم هم اکنون در این جامعه
بعلاوه ی قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) ولی فقیه آن پرچم است زیرا ادامه دهنده ی راه قرآن و پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و عترت پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) هستند و همچنین دلسوز مملکت.

من این جمله ی آیت الله حق شناس(رحمة الله علیه) را واقعا جمله ی عمیقی حس می کنم:

نقل قول:برخی می پرسند اعلم کیست؟ بنده می گویم ببینید عَلَم دست کیست؟ اگر خدای ناکرده عَلَم بیفتد، آن وقت نه اعلم می ماند نه غیر اعلم. برگرفته شده از :
zeinabioon.blog.ir
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: عبدالرحمن ، انتصـار ، شیدا ، Bidel.s ، SAViOR ، یا زهرا
۱۶:۲۷, ۱۰/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #3

نقل قول:مسئله ای که میخواستم در تاپیک مطرح کنم اینه که نظام سلطه براحتی اومده در جزء جزء مسلمونا اختلاف انداخته؟؟

با عرض سلام جناب عبد الرحمن منظورتون از نظام سلطه دقیقا کدام نظام هست؟Huh
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: عبدالرحمن ، Bidel.s
۱۶:۳۰, ۱۰/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #4
آواتار
(۱۰/مرداد/۹۳ ۱۶:۲۷)am22 نوشته است:  

با عرض سلام جناب عبد الرحمن منظورتون از نظام سلطه دقیقا کدام نظام هست؟Huh

سلام علیک

افراد راس هرم

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news...81_636.jpg
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: Ali#59
۲۱:۴۲, ۱۰/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #5
آواتار
سلام...بحث خوبیه!حتی توبعضی موزیک هابخصوص رپهای اجتماعی و 30یا30 به قوم عرب توهین میشه.
فیلم اخراجی ها1 تیکه ای داشت که همیشه درذهنم موند،اونجاکه خبرنگاراسرائیلی ازیک ایرانی مسیحی میپرسه شماکه مسلمون نیستیدواسه چی اومدیدجبهه؟طرف گفت:مسلمون نیستم،ایرانی که هستم...این رازوحدته!
شیعه وسنی هردو مسلمون هستندواعتقادات مشترکی دارند،پیامبرمشترکی دارندونیز کتابشون قرآن
این روهم که گفتن ایرانی مثل کوفی نامردنیست بنظرم توهین بدیه وامثال این افراد هستندکه باعث تفرقه میشن،متاسفانه مردم جامعه ماهنوزمتوجه نشدندکه 5تاانگشت مثل هم نیستند ومردم کوفه هم خوب بددارندمثل هرجای دیگه ی این کره ی خاکی...من موندم ایناباخودشون چه فکری می کنن؟فکرمی کنن عاقلن؟غیرت دارند؟عقل وغیرت واقعی حفظ اتحاده
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: عبدالرحمن ، Bidel.s
۲۳:۵۲, ۱۰/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #6
آواتار
نقل قول:سلام...بحث خوبیه!حتی توبعضی موزیک هابخصوص رپهای اجتماعی و 30یا30 به قوم عرب توهین میشه.
سردمداران رپ فارس رو نشنیدم نژاد پرستی کنن و مگر در خطوط قرمز که خود ما هم اونو می پسندیم(مسائلی موازی با وهابیت و همون نفت پرستی و شیخ نشینی)
نقل قول:فیلم اخراجی ها1 تیکه ای داشت که همیشه درذهنم موند،اونجاکه خبرنگاراسرائیلی ازیک ایرانی مسیحی میپرسه شماکه مسلمون نیستیدواسه چی اومدیدجبهه؟طرف گفت:مسلمون نیستم،ایرانی که هستم...این رازوحدته!
نمی خوام ایراد بگیرم(چون ایرادم خیلی مسخره است) اما فکر کنم اون زنه منافق بود که واسه بی بی سی کار می کرده و اخراجی های 2 هم بود.
ولی پیرو سخنان شما من در مورد همین حرکت مسیحیه یه چیزی از قرآن فهمیدم که فکر کنم بهتره بگم:
قرآن گفته(حالا شاید اینو نگفته و من کجکی فهمیدم) که در تنظیم رابطه با دیگری به دنبال یک صفت مشترک با طرف مقابل بگردید اونوقته که اتحاد بذت بخش خواهد بود.
شیعه نیست؟ مسلمان که هست!
مسلمان نیست؟ ایرانی که هست!
ایرانی نیست؟ انسان که هست!
انسان نیست؟ پس بهتره ولش کنی...
۱۵:۳۸, ۱۹/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #7
آواتار
من با چند تا عرب که چت میکردم واقعا از ما ایرانی ها نفرت داشتن. همین جوری که اختلاف بوجود نمیاد. یکی شروع میکنه بوجود میاد!
۱۷:۵۲, ۱۹/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #8
آواتار
(۱۹/مرداد/۹۳ ۱۵:۳۸)Kol نوشته است:  من با چند تا عرب که چت میکردم واقعا از ما ایرانی ها نفرت داشتن. همین جوری که اختلاف بوجود نمیاد. یکی شروع میکنه بوجود میاد!

ببین دوست عزیز ، شما هم معلومه از عرب ها تنفر داری !
خب میخوای اختلاف بوجود نیاد ؟!

نژادپرستی نژادپرستیه ، اینوری و اونوری هم نداره
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: SAViOR ، عبدالرحمن
۲۱:۵۸, ۱۹/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #9
آواتار
حرف هایی که ذره ای نژاد گرایی یا تنفر نژادی داشه باشد حذف می شود
در هر قومی هم آدم بد و خوب وجود دارد
موفق باشید