کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
 • 1 رای - 5 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تبیین جزئیات تخلفات و شیوه برخورد ناظران
۱۳:۰۹, ۲۰/دی/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/دی/۹۳ ۲۲:۰۹ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 81456504639948755461.png]


سلام و عرض ادب خدمت دوستان.

اخیرا در بحث تخلفات کاربران و نحوه برخورد با متخلف از سوی ناظران دچار مشکلاتی شدیم. متاسفانه بعضی دوستان تالار، دانسته یا نادانسته مرتکب تخلفاتی در تالار می شدن و ناظران مربوطه بنا به تشخیص خودشون با کاربران خاطی برخورد می کردن. چند مشکل پیش می آمد.

اول اینکه بعضی کاربران در بعضی موارد دقیق نمی دونستن که کارشون تخلف محسوب میشه. دوم اینکه ناظران با توجه به روحیات خودشون و تعریف خودشون از تخلف، با کاربر خاطی برخورد می کردن. سوم اینکه نوع برخوردها چون از قبل تبیین نشده بود، بسته به ناظرش متفاوت میشد و طوری برداشت میشد که انگار تبعیض بین کاربران هست.

بعد از بررسی چند گزارش و شکایت، به این نتیجه رسیدیم که کمی شفاف تر موارد تخلف از قوانین و نحوه برخورد مدیران و ناظران با موارد تخلف رو تبیین کنیم و به صورت عمومی در تالار قرار بدیم تا همه چیز برای ناظران و کاربران شفاف باشه. اینطوری اگر بعدا خدایی ناکرده مشکلی پیش اومد دیگه قضیه برای طرفین و کاربران مشخص هست. البته خدا رو شکر کاربران تالار ما تقریبا همشون بچه های گلی هستن اما خوب هر از گاهی بعضی دوستان از روی ناآگاهی یا شور جوانی گاها با زبان تند یا رفتار توام با عصبانیت یا با رعایت نکردن قوانین تالار باعث اذیت دیگران میشن که در چنین مواردی مدیران تالار موظف هستن پیگیری کنن و برخورد لازم رو داشته باشن.

در این تاپیک درباره قوانین تالار صحبت شده اما نوع و نحوه برخورد با افرادی که قوانین رو رعایت نمیکنن مشخص نبود. در این تاپیک، هم تخلفات و هم نوع برخوردها تا حد زیادی مشخص میشه. البته این تاپیک احتمالا در آینده بروز میشه که در اینصورت تغییرات به اطلاع کاربران رسونده میشه. پیشاپیش بابت اطاله کلام هم عذرخواهی میکنم.

می پردازیم به جزئیات تخلفات:

1. توهین

الف: استهزا
 • استهزا مقدسات (کلیه امور دینی اعم از قرآن، اسلام، ائمه، رهبری و مراجع)
 • استهزاء رجال سیاسی و قانونی کشور
 • استهزا کاربران و مدیران
ب: توهین و ناسزا
 • توهین و ناسزا به مقدسات (کلیه امور دینی اعم از قرآن، اسلام، ائمه، رهبری و مراجع)
 • توهین و ناسزا به رجال سیاسی و قانونی کشور
 • توهین و ناسزا به کاربران و مدیران
طبیعتا پیش میاد بعضی دوستان حرفهاشون با نیش و کنایه به دیگران زده میشه. ما تا جاییکه ممکنه سعی می کنیم در این موارد سخت نگیریم. به ما هم حق بدین اینکه نیش ها و کنایه ها و دو پهلو سخن گفتن ها رو به عنوان توهین و استهزا تشخیص بدیم یا نه کار راحتی نیست. ممکنه کاربری گزارش کنه که فلان کس به من توهین کرده اما فرد توهین کننده طفره بره. قطعا بسته به ناظر مربوطه کمی اعمال سلیقه خواهد شد که کاریش نمیشه کرد. چه بهتره که کاربران اقلیتی که گاها تند با دیگران صحبت می کنن به خودشون و به ما در امر پیاده کردن نظم و آرامش در تالار کمک کنن و حتی الامکان بدون هر گونه کنایه و نیش با دوستان خودشون صحبت کنن.
ذکر این نکته هم لازم هست که با توجه به باور مذهبی بچه های تالار، چنانچه توهین و استهزا به مقدسات صورت بگیره در صورتی که برای تیم مدیریت مشخص بشه که اینکار از روی عناد هست، برخورد بسیار قاطع با فرد خاطی صورت می گیره.

2. بحث سیاسی

درسته سیاست عین دیانت ماست. درسته بحث سیاسی باعث تنویر افکار میشه. درسته رهبری عزیز فرمودن کرسی آزاد اندیشی اما اینها لزوما به معنی بودن بحث سیاسی در هر فضایی نیست. فضای مربوطه باید شرایط لازم رو داشته باشه. ما همین الان بدون بحث سیاسی هم تنش های زیادی رو باید مدیریت کنیم. کاربران قدیمی تالار شاهد بودن ما دو بار به طور رسمی فضا رو برای انجام بحثهای سیاسی بدون تنش باز گذاشتیم. اما متاسفانه هر دو بار مواجه شدیم با دعوا ها و تنش ها و صحبت های زننده و خصومت ها و قهرها و کدورت ها... در حالیکه میشد با سعه صدر و حفظ آرامش به کار ادامه داد اما چنین ظرفیتی متاسفانه در ما نبود و به همین دلیل بحث سیاسی برای همیشه ممنوع شد.
البته گاهی پیش اومده بعضی اقدامات خاص دولت یا حتی بحثهای سیاسی منطقه و خاورمیانه به صورت خبری مطرح شده و باز توسط چند کاربر معدود به تنش کشیده شده و باعث شده حتی ما در مجاز دونستن چنین مطالبی هم با محدودیت مواجه بشیم. در چنین شرایطی باز بسته به نظر ناظر، تاپیک مربوطه بسته یا حذف میشه.
درسته بیشتر تنش ها رو مثلا چند فرد خاص ایجاد می کنن اما ما مجبوریم برای اینکه زمینه تنش در تالار ایجاد نشه و برای اینکه متهم نشیم به دفاع یکجانبه از فلان گروه سیاسی، سعی می کنیم همه تاپیکهای سیاسی رو حذف کنیم یا در نهایت به صورت خبر بسته نگه بداریم. بنابراین کسانی که اقدام به ایجاد تاپیکهای سیاسی تنش زا می کنن مرتکب این تخلف شدن.

3. جو سازی

بعد از اینکه فردی پس از طی مراحلی که در ادامه گفته میشه نمی تونه در تالار آرامش خودش رو حفظ کنه و در نتیجه برای خودش و دیگر کاربران و مدیران، ایجاد زحمت و ناراحتی میکنه، دچار محرومیتهایی میشه. طی مراحل به صورتی هست که فرد به طور کامل می دونه داره چه اتفاقی می افته و آینده براش روشنه. بنابراین جای عذری باقی نمی مونه.

حال چنانچه کاربر خاصی در طول پشت سر گذاشتن محرومیتهای ناشی از تخلفاتش، بیاد در پستها یا امضا یا ... متنهایی بنویسه علیه ناظران تالار و طوری وانمود کنه که مدیران در حق ایشون ظلم کردن یا مثلا دست به تبلیغات و یارکشی بزنه، از اونجاییکه فضای تالار قرار نیست وارد حاشیه ها بشه و از اونجاییکه ما نمی تونیم در بعضی موارد با مطرح کردن عمومی تخلفات، آبروی کسی رو خدشه دار کنیم، اقدامات چنین فرد و افرادی رو تخلف محسوب می کنیم.


یه وقت هم هست که کاربری علیه کاربر یا کاربران دیگه جو سازی میکنه. در این موارد اگر کاربر مدارکی دال بر فعالیت غبر قانونی کاربر دیگه در تالار داره یا ازش شکایتی داره، این شکایت رو با مدارک برای مدیران ارشد تالار بفرسته تا پیگیری کنن نه اینکه پشت سر اون فرد جوسازی کنه. بدیهی هست که تالار در قبال کارهای کاربران در خارج از تالار مسئول نیست و اگر خلاف قانونی بیرون از تالار رخ بده شکایتش باید از طریق پلیس فتا پیگیری بشه نه مدیران تالار چون عملا پیگیری این چنین قضایایی به خاطر نداشتن مدارک کافی و موثق، برای مدیران ممکن نیست.


4. برگرداندن ارسال یا امضا یا آواتار حذف یا ویرایش شده

گاها پیش اومده کاربری در پست خودش مطلبی می نویسه که حاوی یه تخلف هست. پست توسط ناظر ویرایش میشه. بالای پست مشخصه که کدوم ناظر متن رو ویرایش کرده. خیلی از موارد فرد خودش هم می دونه چرا متنش ویرایش شده اما اگر در مواردی فرد متوجه نشد چرا متنش ویرایش شده می تونه به ناظر ویرایش کننده پست پیام بده و علت رو جویا بشه.

یا پیش اومده کاربری در آواتار یا امضا یا متن غیبت خودش مطالبی خلاف واقع یا خلاف قوانین تالار می نویسه. معمولا اگر مورد خیلی حاد نباشه از خود کاربر خواسته میشه متنها رو تغییر بده ولی در موارد ضروری اینکار توسط ناظران انجام می گیره. چنانچه کاربر بدونه چیکار کرده دیگه نیازی نیست بهش پیام داده بشه در غیر اینصورت ناظر مربوطه پس از تغییر متنها به کاربر پیام میده و علت تغییر متن رو بهش میگه.

حالا اگر کاربری از سر لجبازی یا غرور جوانی یا ... دوباره ارسال ویرایش شده یا امضا یا آواتار حذف و ویرایش شده خودش رو برگردونه، مرتکب تخلفی از این نوع شده.

5- ایجاد شبهات دینی و اعتقادی

بنده جسته و گریخته به بعضی کاربران گفتم چرا طرح شبهات در تالار ممنوع هست. یه بار دیگه عرض می کنم با توجه به تجربیاتی که داشتیم.

خوب گاهی در بین بحثها سوالات دینی برای افراد پیش میاد که خیلی تخصص دینی لازم نداره. خوب دوستانی که مطالعه بیشتر داشتن جواب میدن. اما گاهی اوقات شبهاتی در تالار مطرح میشه که معمولا بارها و بارها توسط علمای قدیم و جدید پاسخ داده شده و الان هم در سایتهای پاسخگویی به شبهات دینی بسیار خوب و کامل بهش جواب داده شده. بنابراین لازم نیست شبهات اینجا مطرح بشه وقتی اینهمه مراجع پاسخگویی وجود داره. انصافا بنده به عنوان کسی که زیاد با شبهات سر و کار داشتم پاسخ های این سایتها خصوصا چند تا از اونها رو خیلی خوب و کامل می دونم.
در چنین مواردی ما سعی می کنیم اگر فرصت کنیم جواب سوال رو از سایتهای پاسخگو پیدا کنیم و به فرد سوال کننده بدیم و تاپیک رو قفل کنیم. دلیل قفل کردن تاپیک هم این هست که ممکنه کاربری جزئیات بیشتری بخواد بدونه یا روی جواب سایت پاسخگو سوال داشته باشه که به دلیل تخصصی بودن موضوع اینجا نمیشه حق مطلب رو ادا کرد و فرد باید به همون سایتها مراجعه کنه.

البته ما متاسفانه چند بار سعی کردیم کارشناس دینی دعوت کنیم به تالار تا پاسخگوی شبهات باشن اما تلاشهامون بی ثمر بود. بنابراین نمی تونیم فضای بازی در اختیار کاربران قرار بدیم تا هر شبهه ای اینور و اونور پیدا می کنن بیان اینجا بپرسن. چون از یکطرف متخصص نداریم که اشراف به تفسیر قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام داشته باشه و از طرف دیگه ناظران فرصت مطالعه و تحقیق و پاسخ دادن رو ندارن. معلوم هم نیست از بین کاربران کسی باشه جواب بده. بنابراین شبهاتی مطرح میشه که اگرچه ممکنه متخصصین جوابش رو داده باشن اما چون اینجا کسی بهش جواب نمیده ممکنه خواننده بیرونی فکر کنه واقعا دین جوابی برای این شبهه نداره. اینطوری مسئولین تالار در پیشگاه خداوند بابت ایجاد زمینه گمراهی دیگران پاسخگو هستن. این رو چند نفر از علمای بزرگ با واسطه به ما گفتن.

علاوه بر این گاهی پیش میاد که جواب بعضی شبهات (یا بهتر بگیم سوالات) کاربران توسط افرادی که مطالعه داشتن داده میشه اما کاربر سوال کننده چون دوست نداره جواب رو بپذیره (که دلایل خودش رو داره) در پایان چند صفحه مباحثه مدام تکرار میکنه که جوابها کامل نبوده. درسته اگر کسی حوصله کنه و همه جوابها رو بخونه می فهمه حق با کی هست اما اگر حوصله نکنه میره پستهای آخر فرد سوال کننده رو می خونه تا ببینه از دید اون فرد شبهه پاسخ داده شده یا نه و اینطوری دچار سوء تفاهم میشه. البته کسی با یکی دو شبهه ممکنه دچار مشکل نشه اما وقتی چندین جا چنین شرایطی پیش بیاد فرد وارد حیطه شک و دل چرکی میشه. ما داریم که شک مقدمه کفر هست البته اگر دنبال جواب نره...

بنابراین طرح شبهات در تالار ممنوع هست. موارد خاصی لابلای بحثها ممکنه پیش بیاد که سعی میشه فضایی ایجاد بشه تا جواب فرد سوال کننده در همون بحث داده بشه اما اگر تیم مدیریت تشخیص بده نیت سوال کننده کسب جواب نیست یا اینکه سوال طرح شده فراتر و تخصصی تر از حد عمومی کاربران تالار هست یا اینکه سیر تاپیک به گونه ای بشه که به جای پرداختن به یک شبهه مواجه بشیم با طرح پیاپی شبهات مختلف که فرصت نشه به همشون پاسخ داد، تاپیک بسته یا حذف میشه.

عرض بنده اینه که قانون تالار این هست که طرح شبهه ممنوع هست تا کاربری فقط به قصد طرح شبهات عضو تالار نشه اما اگر بخوایم کوچکترین سوالات رو مصداق طرح شبهه بدونیم کارایی تالار پایین میاد. خیلی نمیشه خط کش گذاشت. در این موارد هم ناظران پس از مشورت اونطور که صلاح بدونن عمل می کنن چون در نهایت مسئولیت اینکار در محضر خداوند به عهده ماست. انتظار ما از دوستان تالار هم همکاری و اعتماد به دوستان مدیر خودشون هست.

خوب این از تخلفات.


در همه موارد تخلف بالا تمام ناظران و مدیران موظف هستن طبق الگوی زیر با کاربران خاطی برخورد کنن.


1- اگر کاربری برای اولین بار، هر یک از تخلفات فوق رو مرتکب بشه، بسته به نوع تخلف، یا پستش حذف میشه یا ویرایش و در پیامی به کاربر اطلاع داده خواهد شد. البته مواردی که فرد از روی عصبانیت توهین یا استهزا کرده باشه دیگه نیازی نیست ناظر به کاربر مربوطه پیام بده مگر مواردی که ابهام آمیز باشه.

2- چنانچه کاربری برای بار دوم مرتکب تخلفی بشه باز مدیران و ناظران سعی می کنن با ارسال پیام خصوصی شرایط پیش آمده و شرایط پیش روی فرد خاطی رو بهش گوشزد کنن تا ان شاءالله کار به جاهای ناخوشایند کشیده نشه.

3- چنانچه کاربری برای بار سوم مرتکب تخلفی بشه ناظر مربوطه با ارسال پیامی به کاربر، ایشون رو ارجاع میده به همین پست و بهش یادآوری می کنه سقف مجاز تخلف برای ایشون تمام شده و اگر بار دیگه تخلف رو تکرار کنه نمره منفی دریافت میکنه.

4- اگر کار به تخلفات بعدی کشیده بشه دفعه چهارم یه نمره منفی به فرد داده میشه، دفعه پنجم نمره منفی دوم همراه با هشدار به فرد داده میشه و دفعه ششم به مدت 3 روز پستهای فرد فقط با تایید مدیران نمایش داده میشه.

5- اگر در طول این سه روز یا بلافاصله بعد از این 3 روز، تخلف ادامه پیدا کنه کار به محرومیت یک هفته ای و بعد دو ماهه و بعد اخراج دائمی کشیده میشه که امیدوارم هیچگاه به چنین فضایی نرسیم.

نکات تکمیلی:

یکی اینکه نمره منفی یا اخطار چیزی هست که فقط توسط مدیران و خود کاربر دیده میشه. بنابراین تا کاربر کارش به محرومیت کشیده نشه دیگر کاربران تالار متوجه موضوع نخواهند شد.

دوم اینکه در سیکل سه نمره منفی، چنانچه کاربری به مدت 1-2 ماه حضور مفید در تالار هیچ تخلفی ازش سر نزنه و لااقل 20-30 پست مفید داشته باشه، نمرات منفی فرد پس از طی چنین بازه زمانی یکی یکی ازش کم میشه تا صفر بشه. اما سقف تذکرات برای فرد تموم شده هست یعنی چنانچه بعدا باز هم تخلفی صورت بگیره مستقیم وارد سیکل نمره منفی میشه.

البته نمی خوایم خیلی سخت و فرمولی با این قضیه برخورد کنیم. فعلا این روال جاری خواهد بود اما اگر موارد خاصی باشه به تشخیص مدیران نحوه حذف نمرات منفی انعطاف لازم رو خواهد داشت.

و توضیحات پایانی:

1- ممکنه این قوانین در ظاهر خشک و سخت گیرانه جلوه کنه اما متاسفانه مشکلاتی که طی این مدت از سوی عده ای پیش اومده، ما رو مجبور کرده وقت بگذاریم برای تدوین چنین قوانینی و خودمون هم واقعا دلمون نمی خواد حتی موارد معدود هم وارد این سیکل ها بشیم. هدف ما فراهم کردن فضایی آرام برای گفتگو و روشنگری و تبیین معارف دینی هست و اگر موارد خاصی مخل این نظم و آرامش باشه مجبور میشیم برخورد کنیم.

2- مواردی پیش اومده ما برای حفظ آبروی فردی چیزی نگفتیم تا در نهایت کار فرد به محرومیت یا اخراج کشیده شده. کاربرانی که با فرد مذکور دوستی صمیمی داشتن از ما پیگیری می کنن علت محرومیت چی بوده و با توضیحات ما قانع نمیشن و مدرک می خوان. برای حل این مشکل ما مجبور میشیم موارد تخلف بعضی افراد خاص که استعداد تخلف دارن رو بایگانی کنیم تا در صورت لزوم ازشون استفاده کنیم. این بایگانی شامل پستها و در موارد خاص حتی شامل پیامهای خصوصی رد و بدل شده بین کاربران و مدیران نیز خواهد شد. پس بهتره مراقب نوشته های خودمون چه در پستها و چه در پیام های خصوصی باشیم. (البته طبق قوانین تالار، پیامهای خصوصی به هیچ وجه کنترل و بازخوانی نمیشن اما اگر در موارد خاصی شکایتی پیش بیاد و به مدیران ارجاع داده بشه این امکان وجود داره که محتوای پیامهای خصوصی رو باز کرد)

3- البته مدیران ابزارهای دیگه ای هم در اختیارشون هست که در موارد خاص و نادر می تونن از اونها هم استفاده کنن مثل بستن امکان ارسال پیام خصوصی، بستن امکان دادن اعتبار و ... که اگرچه خیلی کم پیش میاد مدیری از اینها استفاده کنه اما در موارد خاص که کاربری از این امکانات استفاده نادرستی بکنه و به تذکرات مدیران هم توجهی نکنه از این ابزارها استفاده میشه.

4- یه نکته هم نحوه برخورد ناظران با کاربران خاطی هست که چنانچه ناظری به هر دلیلی خدایی ناکرده به کاربران خاطی توهین کنه، اگر شکایتی از کاربری به ما برسه مبنی بر توهین ناظر به کاربر و کاربر مدرک کافی ارائه بده، یک تذکر جدی به ناظر داده خواهد شد. چنانچه این برخورد ناشایست مجدد از طرف ناظر تکرار بشه ناظر مربوطه از نظارت برکنار میشه چون توقعی که از ناظران داریم از دیگر کاربران به مراتب بالاتر هست.

ان شاءالله بتونیم با همکاری هم فضای خوبی رو برای بحث و تبادل نظر ایجاد کنیم.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۵۷, ۲۰/دی/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/دی/۹۳ ۱۴:۰۱ توسط پارمیس.)
شماره ارسال: #2
آواتار
(۲۰/دی/۹۳ ۱۳:۰۹)بیداری اندیشه نوشته است:  
. این بایگانی شامل پستها و در موارد خاص حتی شامل پیامهای خصوصی رد و بدل شده بین کاربران و مدیران نیز خواهد شد. پس بهتره مراقب نوشته های خودمون چه در پستها و چه در پیام های خصوصی باشیم.

سلام.
ممنون از شما .
فقط یه سوال داشتم.
مگه پیامهای خصوصی توسط مدیران یا ناظرین خونده میشه؟؟؟
آخه اگه اشتباه نکنم توی قوانین قبلی نوشته شده بود که پیامهای خصوصی محرمانه هست و هیچ گونه نظارتی براش وجود نداره.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۹, ۲۰/دی/۹۳
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۰/دی/۹۳ ۱۳:۵۷)کوروش کبیر نوشته است:  سلام.
ممنون از شما .
فقط یه سوال داشتم.
مگه پیامهای خصوصی توسط مدیران یا ناظرین خونده میشه؟؟؟
آخه اگه اشتباه نکنم توی قوانین قبلی نوشته شده بود که پیامهای خصوصی محرمانه هست و هیچ گونه نظارتی براش وجود نداره.

مدیر کل ها میتونن بخونن(قرمز رنگ)

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۶, ۲۰/دی/۹۳
شماره ارسال: #4
آواتار
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
ســـ♥ـــلامRose
بعضی تاپیک ها استراتژیک هستند
یعنی یا شما نباید اجازه ی ایجاد شدن چنین تاپیکی را به فرد بدید
یا اگر اجازه میدید باید برای آن تاپیک برنامه داشته باشید
چون زمین خوردن چنین تاپیک هایی تأثیر بسیار منفی دارد
فرض کنید معلم سر کلاس میره و هیچکدوم از شاگردان به احترام معلم بلند نشن!
اینجا تاپیک های استراتژیک زیادی در رابطه با فلسطین، ایران و رژیم اشغالگر قدس ایجاد شده
ولی هیچ یک از شاگردان به احترام معلم بلند نشدند!!!!!!!!؟!
بعضی چیزها حرمت داره و سیاست های نادرست اعمال شده (والا دیگه حوصله ندارم بقیه اش را بگم چون اینجا کسی مشورت نمی گیره)
اینجا مدیران و ناظران مربوطه و به اصطلاح کاربران فعال در مقابل چنین تاپیک هایی زیر خط رادار پرواز می کنند
اما در مواجه با تاپیک های فاقد هر گونه ارزش دینی و علمی و صرفا به خاطر دوستی (بخونید خاله بازی و خاله زنک بازی)
بسیار فعال (Active) هستند
حالا خدا را هزار مرتبه شکر که ما کارمون را بلد هستیم و می دونیم چه طور مطلب بذاریم تا کسی سوء استفاده نکنه
ولی برای بقیه دوستان می گم که حداقل یه خورده از ویکی پدیا (بخونید دشمنتون) یاد بگیرید
ببینید وقتی می خواد در مورد یه موضوعی که یک طرف قضیه آمریکا است (کلا منظور منافع غرب است)
به اصطلاح اطلاعات مفید و بی طرفانه ای به مخاطب ارائه بده؛ چگونه عمل می کند!
به عنوان مثال در مورد نسل کشی و کشتار وحشیانه سرخ پوستان در ووندد نی (Wounded Knee)
چیزی هست که دیگه همه می دونند (البته شاید هم نمی دونند) و هیچ توجیهی نداره!!!!!!!!؟!
پس میاد اصل ماجرا را (البته تا اونجایی که می دونن باید گفته بشه) در اختیار مخاطب میذاره
ولی هیچ وقت به شما نمیگه که چرا به اون سرزمین "Wounded Knee" (زانو زخمی) میگن؟
چون نمی خواد باعث بشه تا یک مسئله ی استراتژیک دومی علیه غرب شکل بگیره
اما حالا همون ویکی پدیا بیا ببین چند صفحه توضیحات در مورد یه کد مخفی "A113" توی محصولات پویا نمایی
والت دیزنی و استودیو پیکسار به شما ارائه میده (برای مسخره کردن افرادی که گویا دچار توهم توطئه هستند)
گذشته از ایراد شکلی فوق، توی قوانین تالار (بعد از گذشت 4 سال) واقعا مشکلات اساسی وجود دارد
و بنده هم به ناظران و مدیران مربوطه تا اونجایی که وظیفه داشتم این مسائل را گوشزد کردم
حداقل یه ابزار مولتی چکر (MultiChecker) برای کاربران بذارید تا مشخص بشه کدوم آیدی ها با هم ارتباط دارند
الان یه هفته اس که قصد دارم جواب چند کاربر را توی این تاپیک بدم:

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-37219-page-6.html

ولی نمی دونم این آیدی های تازه ایجاد شده، اصلی هستند یا آیدی های مولتی یک کاربر خاص!!!!!!!!؟!
و اگر کلا اجازه نمی دید یک کاربر با چند آیدی دیگران را سر کار بذاره لطفا اطلاع رسانی کنید

صد نامه فرستادم صد راه نشان دادم........ . یا راه نمی‌دانی یا نامه نمی‌خوانی
این مطلب مخاطب خاص نداره پس لطفا کسی به خودش نگیره✿✿✿✿✿✿✿✿☼✿
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۱۲, ۲۰/دی/۹۳
شماره ارسال: #5
آواتار
منظور از آرشیو کردن پیامهای خصوصی مواردی هست که کاربری در تعامل با دیگر کاربران یا با ناظران مسئله ایجاد کنه یا خدایی ناکرده حرفهای ناجور بزنه. چنین مواردی آرشیو میشن چون بعدا طرف ممکنه انکار کنه والا ناظران نه دوست دارن و نه فرصت می کنن همه پیامهای خصوصی کاربران رو مطالعه کنن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۳۶, ۲۰/دی/۹۳
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۰/دی/۹۳ ۱۵:۰۶)ABCDE نوشته است:  ولی برای بقیه دوستان می گم که حداقل یه خورده از ویکی پدیا (بخونید دشمنتون) یاد بگیرید
اما حالا همون ویکی پدیا بیا ببین چند صفحه توضیحات در مورد یه کد مخفی "A113" توی محصولات پویا نمایی
والت دیزنی و استودیو پیکسار به شما ارائه میده (برای مسخره کردن افرادی که گویا دچار توهم توطئه هستند)

سلام.
عزیزم ویکی پدیا هم مطالب علمی داره هم غیر علمی هم سیاسی هم غیر سیاسی .
نمیشه به این خاطر که مثلا شما مطالب سیاسیش رو نمی پسندید بگید بقیه ی مطالبش هم دروغه یا واسه دشمنی!
خب ویکی پدیا مطالب پزشکی هم داره اگه اینطوری بخوایم حساب کنیم اونام دروغه!!!!
اگه میبینید برای بعضی مسائل صفحات بیشتری وجود داره بخاطر ویکی نویسشون هست.مثلا زبان انگلیسی رو اگر در مورد مطالب مختلف انتخاب کنید می بینید تعداد صفحات خیلی بیشتری نسبت به زبان فارسی ارائه میده.این نشون میده که ویکی نویس های اونا فعال تر بودن نه اینکه دشمنی یا عمدی در کار باشه.Smile
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۴۸, ۲۰/دی/۹۳
شماره ارسال: #7
آواتار
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
ســـ♥ـــلام[تصویر: rose.png]
(۲۰/دی/۹۳ ۱۶:۳۶)کاربر محترم کوروش کبیر نوشته است:  خب ویکی پدیا مطالب پزشکی هم داره اگه اینطوری بخوایم حساب کنیم اونام دروغه!!!!
با اینکه وقت کافی ندارم ولی به خاطر اینکه حمل بر بی ادبی نشه جواب شما را می دم
(چون موضوع حاشیه ای است و ارتباطی به این تاپیک نداره و امیدوارم هر دو کامنت بعدا حذف بشه)
و قبلا یک بار در این تاپیک:

http://forum.bidari-andishe.ir/post-3160...#pid316049

نشان دادید که متأسفانه با جواب های منطقی رفتار درستی ندارید[تصویر: rose.png]
البته چون در کامنت های شما نوعی گرایش آرکاییستی (باستان گرایی با وجه ایران منهای اسلام) دیده می شد
بنده مجبور شدم اون آمار و ارقام را از خود سایت THE TIMES OF ISRAELبرای شما نقل قول کنم
باز هم تأکید می کنم که فقط منظورم این هست که نوعی گرایش آرکاییستی در برخی کامنت ها و مطالبتون دیده می شود
و به هیچ وجه چنین جسارتی نکردم که شما واقعا چنین گرایشاتی دارید (حالا چه خوب چه بد)
و موضوعی که الان مطرح می کنید (همین اول عذرخواهی می کنم که مثال بهتری بلد نیستم)
مثل این میمونه که دزدی در دادگاه جلوی قاضی حاضر شده و قاضی
میگه شما متهم هستید که دیشب دزدی کردید
و حالا دزد میاد میگه نه جناب قاضی شب نبود!
غروب بود!
هنوز خورشید توی آسمون بود!
......... .
(به اینها میگن حاشیه)
احتراماً بنده گفتم "مسائل استراتژیک" (بیشتر از این هم نیاز نیست توضیح بدم)
البته فکر نکنید فقط اینجا اینجوری هست یا مشکل از شما یا من هست
توی یک سایت خارجی بحث در مورد این جمله از پروفسور چامسکی (استاد زبان شناس بازنشته دانشگاه MIT) بود
که بازگو کردنش در اینجا به درد کسی نمیخوره (فقط بدونید راجع به نحوه ی نامگذاری هلی کوپتر های جنگی بود)
[تصویر: 74x46cofmxx8crn9rty4.jpg]
طبق معمول دو گروه موافق و مخالف با این حرف داشتند با هم خیلی منطقی (بخونید تقریباً منطقی) تبادل نظر می کردند
(بنده نقش تماشاگر نما را داشتم) و یکی از کاربران ادعا میکرد که خودش توی دانشگاه MIT هست و با پروفسور چامسکی
در این باره حرف زده و ایشون می دونند و بقیه نمی دونند که یکی از افراد مخالف اومد و این جمله را از
استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) نقل کرد:
"بــزرگــتــریــن دشــمــن دانــایـــی، نـــادانــســـتــن نــیــســـت، تــوهـــم دانـــســـتـــن اســـت"
[تصویر: 094emnqja1gj74dpenon.jpg]
بعد همون کاربر که ادعا میکرد توی دانشگاه MIT هست سریع اومد همون مطلب را
به نقل از دانیل جی بوریستن (Daniel J. Boorstin) گذاشت و گفت که این جمله در اصل از ایشون است:
[تصویر: n7nctq7vhwo5oo8dr8ez.jpg]
(خیلی جالب بود) کلا دیگه بحث عوض شد و موضوع اصلی این شد که
این جمله بالأخره از استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) هست یا دانیل جی بوریستن (Daniel J. Boorstin)Smile
شاید باورتون نشه ولی بحث درباره ی این موضوع تقریبا یک روز کامل طول کشید و در نهایت
همون کاربری که ادعا میکرد توی دانشگاه MITهستند اومدند و این کلیپ جالب گلها قرمز هستند (Flowers Are Red) را
در اونجا قرار دادند و گفتند بله همه ی گلها قرمز هستند و شما درست میگیدBlush
من هم از روی کنجکاوی کلیپ را دیدم و خیلی جالب بود به همین دلیل لینکشو اینجا میذارم (حجمش خیلی کمه):

http://uplod.ir/lvfiawyc7fkr/Flowers_Are_Red.mp4.htm
می تونید به گروه مترجمان سایت پیشنهاد بدید براتون زیرنویس فارسی کنند
البته به شرطی که مغایرتی با سیاست های تالار نداشته باشه
این نکته ی آخر را صرفاً به خاطر شوخی و تنش زدایی گفتم تا یه خورده فضا عوض شه (لطفا به کسی بر نخوره)✿✿✿✿✿✿✿✿☼✿
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۴۶, ۲۰/دی/۹۳
شماره ارسال: #8
آواتار
این محدودیت پست دادن مارو نمیخواین بردارین؟!Big Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا