کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت پوستر (ویژه شبکه های مجازی)
۱۰:۵۸, ۱۵/شهریور/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/شهریور/۹۴ ۱۱:۰۲ توسط sarallah.)
شماره ارسال: #1
آواتار
1 . آموزش ساخت آسان و سریع پوستر های ساده با فوتوشاپ

سطح : مبتدی و تازه کار


با توجه به راه اندازی کمپین های مختلف با هدف حمایت و معرفی درست شیعه به جهان در روز های اخیر و لزوم تولید محتوای تصویری موثر در این کمپین ها تصمیم گرفتیم آموزشی برای ساخت پوستر های ساده برای شما قرار دهیم.

آموزش ذیل به صورت آموزش و عمل همزمان تهیه شده و مثل روشهای سنتی خسته کننده و بدون بازده نیست. در این روش شما ابتدا هر مرحله را مطالعه کرده سپس آن را دقیقا در رایانه خود انجام می دهید تا به خروجی نهایی برسید. پس از پایان این کار با استفاده از ابزار های به کار گرفته شده در آموزش و خلاقیت خود می توانید آثار جدید و متنوع تولید نمایید. همچنین با انجام اندکی تغییرات در فایل های ساخته شده میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن آثار مختلفی ایجاد کنید.


ابتدا برنامه فوتوشاپ را باز می کنیم و از منوی بالایی گزینه File را انتخاب کرده ، سپس روی New کلیک می کنیم.
پس از باز شدن پنجره جدید موارد زیر را طبق تصویر تنظیم می کنیم.

[تصویر: 1.jpg]
Name: نام فایل را وارد کنید.
width: عرض تصویر
Height: ارتفاع تصویر

با توجه به اینکه هدف اصلی ما انتشار پوستر ها در شبکه های مجازی و برنامه های پیام رسان است بهتر است تصویر را به صورت مربع سایز دهی کنید و بهترین سایز ها برای این کار 600*600 ، 700*700 و یا 800*800 می باشد.
سایر موارد را نیز طبق تصویر تنظیم کنید و روی OK کلیک کنید.


در مرحله بعد تصویر پس زمینه مناسبی انتخاب کرده و با عمل (Drag & Drop) کشیدن و رها کردن فایل تصویر را به فوتوشاپ وارد کنید (روی فایل تصویر پس زمینه کلیک کرده و با نگه داشتن، نشانگر موس را به نوار تسکبار ، بخش مربوط به فوتوشاپ برده ، پس از باز شدن پنجره فوتوشاپ ، نشانگر را به مرکز صفحه برده و رها کنید)

[تصویر: 3.jpg]
در اینجا ما از یک پس زمینه بافت چوبی استفاده کرده ایم.

با استفاده از ابزار move پس زمینه را حرکت داده و با فعال کردن گزینه show transform controls و استفاده از نقاط ایجاد شده در کناره های تصویر آن را بزرگ و کوچک کنید تا به سایز مناسب و کادر درست دست یابید.

[تصویر: 2.jpg]

در قسمت بعد از پایین بخش Layers روی گزینه Create New Layer کلیک می کنیم تا لایه جدیدی ایجاد شده و آن را با کلیک کردن انتخاب می کنیم:

[تصویر: 4.jpg]

پس از انجام این کار برای به حالت انتخاب در آوردن قسمتی از صفحه ابزار Rectangular Marquee را انتخاب می کنیم و با عمل کشیدن و نگه داشتن موس قسمتی از صفحه را طبق تصویر زیر به حالت انتخاب در می آوریم.

[تصویر: 5.jpg]

در مرحله ی بعدی برای رنگ کردن قسمت انتخاب شده ابزار Brush را انتخاب کرده و با انتخاب رنگ سیاه و قلم و اندازه مناسب ناحیه ی انتخابی را به صورت کامل رنگ می کنیم.

[تصویر: 6.jpg]

حال میخواهیم متن مورد نظر را بر روی قسمت رنگ شده قرار دهیم . برای نوشتن و قرار دادن متن ابزار Horizontal Type را انتخاب کرده سپس در ناحیه مورد نظر برای قرار گیری متن کلیک چپ کرده و محدوده لازم را انتخاب میکنیم. پس از انجام این عمل متن را در کادر باز شده می نویسیم و طبق تصویر سایر تنظیمات لازم را انجام می دهیم.
پس از پایان کار برای اعمال تغییرات روی تیک بالای تصویر کلیک می کنیم.

[تصویر: 7.jpg]


در مرحله ی بعد مستطیلی به اندازه یک چهارم مستطیل قبلی با همین روش ساخته و با استفاده از ابزار move آن را روی مستطیل بزرگ و در پایین آن قرار می دهیم سپس متن کوتاهی برای معرفی نقل قول روی آن ایجاد می کنیم (در اینجا Imam Husayn) (فراموش نکنید مستطیل جدید را نیز در لایه جدید ایجاد کنید تا اشکال برای جابجایی های بعدی با هم تداخل پیدا نکنند)
همچنین در صورت لزوم قرار گیری متن های دیگر به همین شکل عمل می کنیم.

در مرحله ی بعد به سربرگ Layer رفته و لایه ی مربوط به مستطیل بزرگ را انتخاب می کنیم. سپس طبق تصویر زیر مقدار Opacity آن را به 50 کاهش داده و برای مستطیل کوچک نیز این کار را تکرار می کنیم.

[تصویر: 8.jpg]

در اینجا ساخت پوستر به پایان رسیده است . شما میتوانید با استفاده از لایه های ایجاد شده و انجام تغییرات جزئی مثل عوض کردن پس زمینه ، عوض کردن رنگ ها و جابجا کردن اجزا پوستر های متفاوتی با اتلاف کمترین زمان تولید کنید.

برای عوض کردن پس زمینه لایه ی آن را انتخاب کرده و در پایین سر برگ Layer روی Delete کلیک کنید و مانند قبل پس زمینه جدیدی جایگزین نمایید.

[تصویر: 9.jpg]

برای عوض کردن رنگ مستطیل ها کافیست روی لایه مستطیل بزرگ کلیک کرده سپس گزینه Add a layer style (Fx)i را انتخاب و گزینه Color Overlay را کلیک کنید. در پنجره باز شده روی مستطیل کوچک رنگی کلیک کرده و رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

[تصویر: 10.jpg]

برای تغییر متن کافیست دوبار روی لایه آن کلیک کنید تا امکان تغییر یا ویرایش آن فراهم گردد.
اثر نهایی:
[تصویر: 11.jpg]

پس از پایان کار از منوی اصلی گزینه فایل را انتخاب کرده و روی Save as کلیک کنید.
در پنجره جدید باز شده نام پوستر خروجی را در قسمت File Name وارد کنید.

برای ذخیره کردن فایل به صورت لایه باز (ذخیره لایه ها و کلیه فایل ها در یک فایل و امکان ویرایش در زمانی دیگر) در قسمت Format گزینه PSD و برای ذخیره به صورت تصویر گزینه JPEG،JPG را انتخاب کنید و در پایان روی Save کلیک کنید.

توجه: حتما هر قطعه ، متن ، تصویر و ... را در یک لایه مجزا قرار دهید تا هنگام انجام تغییرات به مشکل بر نخورید.
فایل لایه باز(قابل ویرایش) این اثر را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

سوالی بود در همین تاپیک بپرسید.

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا