کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبریک به تورک زبانان
۸:۴۱, ۱۰/آبان/۹۵
شماره ارسال: #1
آواتار
تشکیل فراکسیون مناطق ترک نشین به ریاست پزشکیان

سخنگوی فراکسیون مناطق ترک نشین از تشکیل این فراکسیون با حضور 100 نماینده و تعیین هیأت رئیسه آن به ریاست مسعود پزشکیان خبر داد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: پس از اعلام رای آقای پزشکیان، یکی از نمایندگان شاخص فراکسیون امید به این نتیجه رسیده بود در صورت رقابت دکتر پزشکیان با آقای لاریجانی، قطعا وی می‌توانست در صندلی ریاست مجلس تکیه بزند.
عضو هیات رئیسه موقت فراکسیون ترک‌زبان‌های مجلس دهم رسالت این فراکسیون را ایجاد وفاق و همدلی بیشتر در بین جمعی از نمایندگان فارغ از هر تفکر جناحی برای ایفای نقش ملی استان‌های کشور و توزیع عادلانه منابع دانست و گفت: یقین دارم فراکسیون می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مختلف مجلس نقشی تاثیرگذار و چشم‌گیر داشته باشد.
این نماینده مجلس تاکید کرد: امیدوارم فراکسیون بتواند در انتخاب روسا و اعضای 14 کمیسیون‌ تخصصی مجلس نیز تاثیر موثری داشته باشد.
[تصویر: Capture.JPG]

به امید اتحاد جهانی تورک ها
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۴۳, ۱۴/دی/۹۵
شماره ارسال: #2

بابادمشون گرم باشه ایشالا که بشه یاشا سین آذز بایجان

امضای janaaa
۱۶:۵۱, ۱۴/دی/۹۵
شماره ارسال: #3

نقل قول:به امید اتحاد جهانی تورک ها
تورکها متحد بشن در برابر کی؟ اگر قراره همه با هم متحد باشیم پس بهتر بود میگفتید به امید اتحاد ترکها و لرها و فارسها و غیره!
۱۹:۱۱, ۱۴/دی/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/دی/۹۵ ۱۹:۱۴ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #4
آواتار
داشتن فراکسیون فلان و بهمان بد نیست. اما در این زمان که دشمن در صدد یافتن کوچکترین روزنه برای ایجاد اختلافه به نظر من کار خوبی نیست. ترک ها ادعای جدایی طلبی ندارند اما برخی دیگه از اقوام دارای تمایلات شدید جدایی طلبی هستند. عراق هم شاهدش هست. این کار دوستان تو مجلس اونها رو هم به سمت ایجاد فراکسون قومی سوق میده و بعدش رو خوتون حدس بزنید.

من همین موضوع رو به یکی از نمایندگان آذری انعکاس دادم و از نگرانی خودم در این باره گفتم اما ایشون در جواب فرمودند فراکسیون اون قومیتی که تمایلات جدایی طلبی زیاد داره ده ساله که تو مجلس وجود داره.

در کل این کار بد نیست ولی در این موقعیت زمانی من این کار رو مناسب نمی دونم.

پ.ن.
اتحاد همه ایرانی ها با هم خوبه. تورک ها یا بهتره بگیم آذریها هم با این شعار

آذربایجان اویاخده انقلابا دایاخده
آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیرلماز

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
۲۳:۲۷, ۱۴/دی/۹۵
شماره ارسال: #5
آواتار
=))))))))))))))))

جناب قاتل مرگ

نمی دونم از روی تعصب هست یا غرض

اگر از روی تعصب هست که بهتون پیشنهاد می کنم از این گروه ها دوری کنید. اصطلاح "تورک" همونقدر زننده هست که کل استقلال شما رو زیر سوال می بره
اگر در یکی از شهر های ترک زبان مستقر هستید لطفا رابطه اتون با مرشد ها رو قطع کنید.

در راس این تفکرات تعداد محدودی هستن که از رگ غیرت شما استفاده می کنن و جیب خودشونو پر می کنن. بازیچه دستشون نشید. مرشد هایی که دم گوشتون لالایی مرگ می خونن بازیچه هستن.

اگر از روی غرض هست و دستتون توی کاره که دیگه حرفی ندارم. فقط امیدوارم اونی که داره تغذیه اتون می کنه اینقدری چپش پر باشه که از مرز ها فراریتون بده
پارتیزان هاتون هم با چهارتا تیر ترقه می رن دنبال سوراخ موش. ادامه دادن این جریان شما و تمام هم آخور هاتون رو به سرنوشت آل وردی دچار می کنه
تورک و کورد نداریم. برای وجب به وجب این خاک خون و عشق داده شده.

امضای Bidel.s
درد ما دیگران نبود
درد ما همدیگه بود
به بچه ات بگو
۲۳:۵۴, ۱۴/دی/۹۵
شماره ارسال: #6
آواتار
بهتره به این فکر کنیم که حرکات نژادی ،فایدشون چی هست .
و چه عایدی داره وقتی یه ملت یک عده رو بر عده ی دیگر ترجیح بدن ؟
آیا جز تفرقه چیزی بین باقی مردم که بقیه ی عیال خداوند هستند ،به بار میاد ؟

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۱۴:۰۰, ۱۵/دی/۹۵
شماره ارسال: #7
آواتار
[تصویر: 1923474_Page__2.jpg]

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۲۵, ۲۹/دی/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/دی/۹۵ ۱۵:۲۶ توسط tarajoon.)
شماره ارسال: #8

جالبه که همه همزبونا و هم فرهنگا تحت یه پوشش منسجم دولتی باشن. اما به شرطی که اون پوشش مختص ایران باشه. مثلا همه قبایل ترک زبان داخل و خارج کشور( منظورم شمال غرب ایرانه) باهم تحت یه استان تو ایران کنترل بشن.

امضای tarajoon
۲۳:۰۸, ۲۹/دی/۹۵
شماره ارسال: #9
آواتار
حالا چه اصراریه هر قومی یه فراکسیون داشته باشه؟Huh
که چی بشه؟؟الان کی حق تبریز یا اردبیل خورده؟Dodgy

نمیشه که بودجه مملکت فقط تو یه سری استانهای خاص سرمایه گذاری کرد

که بدبختانه فعلا اصفهان و تهران مرکز توجه هستن

در کل تشکیل فراکسیون فلان قوم و فلان نژاد کار درستی نیست

امضای A L I
[تصویر: 35833769363604719222.jpg]
۱۰:۲۴, ۳۰/دی/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/دی/۹۵ ۱۴:۰۷ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #10
آواتار
(۲۹/دی/۹۵ ۲۳:۰۸)A L I نوشته است:  حالا چه اصراریه هر قومی یه فراکسیون داشته باشه؟Huh
که چی بشه؟؟الان کی حق تبریز یا اردبیل خورده؟Dodgy

نمیشه که بودجه مملکت فقط تو یه سری استانهای خاص سرمایه گذاری کرد

که بدبختانه فعلا اصفهان و تهران مرکز توجه هستن

در کل تشکیل فراکسیون فلان قوم و فلان نژاد کار درستی نیست
متاسفانه این مشکل از بی عدالتی های موجود در جامعه نشات می گیره. الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم.

همینطور که شما فرمودید توجه بیش از اندازه به اصفهان و تهران کار رو به جایی می رسونه که برخی می خوان فراکسون مستقل داشته باشند و در برخی شهرهای غربی اون قومیت خاص کار رو به جایی می رسونه که ارتش و سپاه برای مقابله با اونها تانک به منطقه ارسال می کنه. (همین یکی دو ماه پیش.) ما هر هفته یکی دو شهید از مرزهای این بخش از کشور داریم که عزیزان خبر ندارند و صداش در نمیاد.

اصفهانی جماعت (با عرض پوزش از عزیزان پاکی که در اصفهان میشناسم و بهشون ارادت دارم اما روی کلام با همون اصفهانی هایی هست که شما هم میشناسید) چنان ناسیونالیستی و تمامیت خواهانه تمام امکانات و بودجه ها رو به سمت این استان کشوندند که باقی استانها واقعاً در شرایط بدی قرار دارند. چندی پیش به نظرم در همین تالار عکس منزلی رو در مناطق جنگ زده دیدم که با منازل حلب مقایسه شده بود، بعد از ربع قرن از جنگ. خوب انتطار دارید این آدمها وقتی خودشون رو با تهران و اصفهان مقایسه می کنند چه حسی داشته باشند و چطور عمل کنند. تمام صنایع سنگین، تمام صنایع نظامی، و ... جذب اصفهان شده برخی حتی بدون توجیه های فنی و فقط با زور نماینده های ...شون. فولاد و ...

تشکیل فراکسیون واقعاً مودبانه ترین کاری که میشه کرد (مقایسه کنید با اون کاری که قومیت خاص تو غرب و شمال غرب از اول انقلاب تا همین اواخر کردند).

تنها نکته ای که من گفتم اینه که الان و در این موقعیت زمانی که دشمن به دنبال پر رنگ کردن شکاف هاست کار درستی نیست.

اما در کشوری که جماعتی اصفهانی با اون ویژگی های به شدت ...شون در حال جذب حق باقی استان ها و مردم هستند تشکیل فراکسون بسیار کار خوبیه. در مقابل دولتی که (منظور تنها ابوموسی اشعری نیست بلکه تمام دولت ها از اول انقلاب) نتونه عدالت رو برقرار کنه و تمام امکانات و بودجه هاش در دو بخش تهران و اصفهان متمرکز بشه باید منتظر یه همچین فراکسیون ها و خدای نکرده از اون عکس العمل های قومیت خاص باشه. من عکس العمل اونها رو درست نمی دونم ولی این دولت ها در اون مشکلات مقصرند.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا