کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
همدلی مهارتی برای درک بهتر دیگران
۷:۱۸, ۲۴/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
همدلیهمدلی یعنی توانایی درک و فهم احساسات دیگر افراد به شکلی که فرد بتواند خود را جای فرد مقابل بگذارد و از زاویه نگاه او به موضوع نگاه کند.ما در این مهارت به درست یا غلط بودن رفتار فرد کاری نداریم! بلکه فقط می‌خواهیم فرد را درک کنیم.
کاربرد همدلی
 1. باعث ارتباط بهتر و عمیق‌تر با دیگران می‌شود.
 2. با وجود همدلی خیلی از خشونت‌ها کاهش پیدا می‌کند. معمولاً افراد خشن مهارت همدلی ضعیفی دارند، به همین خاطر است که به راحتی می‌توانند به دیگران آسیب بزنند.
 3. جامعه‌ای که همدلی در آن بیشتر باشد تبعیض و پیشداوری در مورد انسان‌ها بر اساس نژاد، قومیت و ... کاهش می‌یابد.

" فرهنگ صلح و مسالمت‌‌آمیز زندگی کردن کنارهم را به ما می‌آموزد ".اشتباهاتی که می‌تواند همدلی را به عدم‌همدلی و ایجاد احساسات منفی تبدیل کند:کسب یک مهارت نیازمند آموزش، تمرین و تجربه است. چه بسا اشتباهات زیر و اشتباهات مشابه آن می‌تواند باعث عدم درک و همدلی و حتی ایجاد احساسات منفی دیگر در فرد شود:
 1. نصیحت کردن
 2. سرزنش کردن
 3. مقایسه کردن
 4. بی‌اهمیت جلوه دادن مشکل
 5. بزرگ نشان دادن مشکل
 6. هندوانه زیر بغل گذاشتن با تعریف و تمجید نابجا
اصولی که باید در بیان همدلی رعایت کنید:
 1. گوش کردن فعال:
 • کارتان را کنار بگذارید.
 • به صورت طرف مقابلتان نگاه کنید.
 • به صحبت‌هایش با دقت گوش کنید.
 • با بیان کلماتی مثل آها، هوم، خب و حرکات بدنی مثل تکان دادن سر و ... نشان دهید که دارید به حرفهایش توجه می‌کنید.
 • هر از گاهی سوالاتی از او بپرسید.

 1. توجه به احساس و هیجان فرد مقابل:با این کار ما به فرد نشان می‌دهیم که برای ما مهم است و او را درک می‌کنیم که نتیجه آن ایجاد آرامش در فرد می‌شود. به طوری که فرد با وجود این آرامش، بهتر می‌تواند مشکلاتش را حل کند.
 2. خود را جای فرد مقابل بگذارید و از زاویه نگاه او موضوع را نگاه کنید:اگر شما جای او بودید چه احساسی داشتید؟ چه حالی به شما دست می‌داد؟
 3. بعد از درک احساسات و هیجاناتش از تکنیک انعکاس استفاده کنید.فقط کافیست همان کلماتی که طرف مقابل برای بیان احساساتش به کار می‌برد را بیان کنید. مثلاً فرد به دوستش گله می‌کند که از رفتار او درفلان کلاس ناراحت شده است. برخورد همدلانه: متوجه شدم که از رفتار من در فلان کلاس ناراحت شده‌ای.
 4. برخورد همدلانه‌تان باید توام با احساس و عاطفه باشد.
مقالات مرتبط :مهارت خودآگاهی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۷, ۲۸/آذر/۹۶
شماره ارسال: #2

صنایع دستی
صنایع دستی ایران، نماد فرهنگ اصیل و تاریخ کهن و هنر بی‌مثال مردم ایران زمین است. محصولاتی که در دوره‌های مختلف تاریخی به دست هنرمندان و به روش‌های ابداعی تولید شده‌اند و نسل به نسل منتقل شده است و هنوز هم تزئین دهنده خانه‌ها هستند. این محصولات منحصر به یک شهر و حتی یک طرح نیستند و هنرمندان شهرهای مختلف بسته به نیاز و مواد اولیه در دسترس و سبک زندگی، ابداعات مختلفی داشته‌اند. صنایع دستی ایران اگرچه این روزها در معرض سبک زندگی ماشینی کنونی در معرض خطر هستند، اما هنوز با لطف هنرمندان صبور و کارگاه‌های کوچک و گاها خانگی به حیات خود ادامه می‌دهند.
هدایای تبلیغاتی

یکی از مهمترین نقاط ضعف در حوزه صنایع دستی ایران، نبود بسته بندی فاخر است. هر اندازه صنایع دستی تولید شده از سوی هنرمندان زیبا و با کیفیت است، نوع ارائه و بسته بندی آن دچار ضعف و مشکل است. خدمتی که شرکت آرا در این حوزه ارائه می‌دهد ترکیب صنایع دستی شهرهای مختلف در بسته‌های ویژه است. بدین گونه که هر مجموعه بر اساس نیاز، سلیقه، موقعیت جغرافیایی و میزان هزینه‌ای که برای هر هدیه در نظر دارد، می‌تواند بسته‌ای شخصی سازی شده، در اختیار داشته باشد.
بسته بندی
بسته‌های ایده محور یکی از اصلی‌ترین وجوه تمایز برند آرا هستند. این بسته‌‌ها بر اساس شاخص‌های خرده فرهنگ‌های مختلف منحصرا در شرکت آرا ایران تولید شده‌اند. بسته‌های ایده محور اگرچه از ترکیب چند محصول دست ساز تولید می‌شوند، اما در نهایت منجر به ایجاد یک محصول جدید، با مصرف خاص می‌شوند. شاخصه‌هایی چون خط، غذا، موسیقی، طب سنتی از جمله مواردی هستند مبنای تولید بسته‌ها و هدایای جدیدی شده‌اند.
سوغات شهرها

یکی از مهمترین جاذبه‌های شهرهای مختلف ایران، خوراکی‌های محلی هستند. این خوراکی‌ها که دارای تنوع فوق العاده‌ای هستند، معمولا به عنوان سوغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سوغات یکی فرهنگ‌های ریشه دار ما هستند که از گذشته بین مردم مرسوم بوده است. این بخش از هدایای شرکت آرا ویژه شرکت‌هایی هستند که علاقه‌مند به هدیه تبلیغاتی دادن سوغات شهر خود هستند. آرا در این بخش سعی کرده تا سوغات شهرهای مختلف را در محصولات صنایع دستی قرار دهد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  ارتباط موثر مهارتی ضروری برای زندگی در جامعه fateme7 0 278 ۲۶/خرداد/۹۶ ۶:۴۶
آخرین ارسال: fateme7
  تفکر نقادانه راهی برای تصمیم گیری بهتر fateme7 0 207 ۲۲/خرداد/۹۶ ۷:۳۵
آخرین ارسال: fateme7

پرش در بین بخشها:


بالا