کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحریک دشمن به آغاز جنگ حرام نیست؟
۱۷:۰۴, ۱۵/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/آبان/۹۶ ۱۷:۰۶ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #1

بنام خدا

میدانیم که در غیبت معصوم هیچکس حق ندارد جنگی را تحت هر عنوان آغاز کند . چه در جنگ حلوا خیرات نمیکنند وجان وناموس مردم درخطر قرار می گیرد ولذا حضور معصوم ضروری است . اما آیا تحریک دشمنان به آغاز جنگ خودنیز حرام نیست؟ قاعده ای درفقه هست که اگر امری واجب یا حرام است تهیه مقدمات آن نیز واجب یا حرام است .مثلا اگر نماز واجب است وضو هم حتما واجب است وتهیه آب برای وضو هم واجب است وبقیه مقدمات .واگر شرب خمر حرام است تهیه وسایل آن نیز حرام است .بعبارت فنی وجوب حرمت ذی المقدمه موجب وجوب یا حرمت مقدمه نیز میگردد.
اگر آغاز جنگ برای دوره غیبت حرام است هرگونه عملیات تحریک آمیز که موجب ترغیب دشمن به آغاز جنگ میگردد نیز حرام است . مثلا ما با رژیم صهیونیستی دشمنیم وهرگز آغازگر جنگ هم نمیتوانیم باشیم حال اگر اقدامات تحریک آمیز انجام دهیم وموجب جنگ شودچه کسی مقصر است؟ مدام دشمن را تهدید به نابودی کنیم ویا برروی موشکهایمان بنویسیم برای نابودی اسرائیل وآنرا نمایش دهیم ویا اینکه اگر یمن با عربستان درگیر است اعلام کنیم این بار هدف بعدی دوبی هست(اقدام کیهان). آیا اینها عملیات تحریک آمیز نیست؟ اگر هست وموجب جنگ شود چه کسی مسوول است؟ اگر واقعا ما قصد ساختن بمب را نداریم چرا باید حرکتی کنیم که شبهه برانگیز باشد؟تا بعدا مجبور شویم مذاکره کنیم. آیا جان ومال وناموس مردم ما نیازمند امنیت نیست؟ چگونه درسایه تحریکات وفضای جنگی امنیت بوجود میاید؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۷:۰۹, ۱۷/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آبان/۹۶ ۱۷:۵۴ توسط قلب.)
شماره ارسال: #21
آواتار
سلام

- انصارالله یمن بارها ریاض رو با موشک زده، کیهان هم تیتر کرده. چرا این دفعه اصلاح طلبا و دولتیها اینقدر ناراحت شدن و تذکر دادن؟

-آخه ایندفعه کیهان تیتر کرده که انصارالله میخاد دوبی رو بزنه. اینام همه توی دوبی شرکت و خونه و زندگی دارن بیچاره ها!
@faridebrahimi

العربیه و رسانه های سعودی بدترین اهانتها رو به ایران میکنن دریغ از یک اعتراض وزارت امورخارجه. بعد کیهان یه تیتر ضدسعودی میزنه دولت تذکر میده وزارت ارشاد توبیخ میکنه.
اگه دولت مستعمره بن سلمانه بگید!

4 نکته
1_ هزینه ها رو هميشه امت حزب‌اللّهی داده چه در دوران صلح و چه در دوران جنگ مثالش شهید حججی ها هستند که جهاد اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و نظامی انجام دادند چه در داخل مرزهای سیاسی و چه مرزهای عقیدتی

2_ مسولان کشور یا شهید شدند یا مجروح جنگ هستند و خودشون در جنگ ها شرکت داشتند پس خودشون اول در برابر توپ و تانک بودند غیر از یک عده قلیل که الان کاسه از آش داغتر شدند

3_ کمک نظامی به یمن نه تنها یک واجب الهی بلکه کاملاً انسانی است و چنانچه تکنولوژی ساخت موشک از ایران به یمن رفته باشد نه تنها خجالت ندارد بلکه باعث افتخار انسان و انسانیت است

حمايت از مظلوم و مقابله با ظالم نه تنها یک واجب الهی بلکه اصلی کاملاً انسانيست

4_ ارزش هر شخصی به مدارک تحصیلی خود و خانواده خود نیست بلکه به میزان انسانیت و انسان زیستن و کمک به دیگران است

کسی که به ضرب المثل چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است معتقد باشد چیزی از انسانیت کسب نکرده و با اینکه نفس می کشد یک مرده بیشتر نیست
۱۷:۱۱, ۱۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #22
آواتار
(۱۷/آبان/۹۶ ۱۵:۰۰)پارمیس نوشته است:  تهمت نیست حرف حقه

حرف حق هم تلخه

برا همینه که خوشتون نمیاد بشنوید

راجع به محرومیت خاطرم میاد یکی از کاربرای بی شعور به من گفت احمق بدون اینکه من قبلش باهاش بحثی داشته باشم یا حرف زشتی زده باشم !

گفت احمق به همین راحتی بعد جالب اینجاست به جای اینکه برا اون محرومیت بزنید من رو محروم کردید که خب البته به درک Big Grin
بعدم برا عنوان محرومیت نوشتید : نشان دادن ادب خانوادگی
میخواستم بدونید که کل تالار تون به اندازه سطح تحصیلات و سطح اجتماعی عضو کوچیک خانواده و فامیل ما هم نمیشه !
آب دریا هم با دهن سگ کثیف نمیشه ! اینو گفتم که دیگه کسی حرف اضافه راجع به خانواده من نزنه
خانواده حتی برا پرنده ها و حیوانات هم عزیزه و محترم چه برسه برا آدما
پس اگه دیگه حرفی در مورد خانواده م بشنوم عین همونو بهتون جواب میدم

اینارو هم خطاب به اونی که نوشته بود عنوان محرومیت ...... گفتم نه به شما
ولی میخوام همه درک کنن که وقتی شماها توان اداره یه تالار رو ندارید و حتی اینجا هم نمیتونید عدالت برقرار کنید خب نتیجه کشور داری تون هم میشه همین که داریم می بینیم

ماها ؟ خواهش میکنم منو قاطی هیچ جمع و مثنی ای نکنین . من کلا مفرد هستم .
حداقل من یکی رو خوب میشناسین شما Cool
امیدوارم دوباره پستهایی مفید ببینم از شما و همه کاربرای که هستن . جدل نداریم که میخواییم کنار هم دوتا چی یادبگیریم . این وسط دوتا مخالف هم میبینیم ولی کنار بیاییم
قبول دارید این حرفا رو پارمیس گرامی ؟ Blush

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۱۵, ۱۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #23

متاسفانه کیهان توقیف شد.البته خوشبختانه برای دو روز.
تیتری که کیهان زده بود و جنابان دولتی را ازار داده بود بیانیه خود یمنیها بود.
۱۷:۴۲, ۱۷/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آبان/۹۶ ۱۷:۴۹ توسط قلب.)
شماره ارسال: #24
آواتار
سلام

يه نکته مهم ديگه هم هستش که همه باید بدونن

جهان هیچوقت بدون جنگ نبوده است

اینکه ما از صلح استقبال کنیم طبیعی هست اما باید دونست این یه آرزو بیشتر نیست

جهان هیچوقت بدون جنگ نبوده و نخواهد بود مخصوصا منطقه خاورمیانه

بر طبق علوم استراتژیکی و تئوری بازی ها باید در مقابل تهدید تهدید کرد وگرنه دشمن سکوت را به احساس ضعف ترجمه خواهد کرد

قدرت بازدارندگی یعنی اینقدر قدرتمند باشیم تا دشمن خیال حمله به ما نکند
پس نشان دادن تجهیزات نظامی و موشکها کاری کاملاً عاقلانه و بر طبق علوم نظامی است

مشوش کردن ذهن دشمن یک اصل است که تهدید بخشی از آن است

بهتره هرکسی درباره حوزه تخصصی خودش صحبت کنه بعضی سیاست مداران با دخالت بی جا در امور نظامی نه تنها از ارزش خود می کاهند بلکه آب به آسیاب دشمن می ریزند
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا