کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پایکوبی اصلاح طلبان روی آوارهای زلزله، بی بی سی شاد شد!!
۱۶:۲۲, ۲۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آبان/۹۶ ۱۶:۲۳ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #1
آواتار
روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******


پایکوبی اصلاح طلبان روی آوارهای زلزله،بی بی سی و کانال بدسابقه را به وجد آورد!
وقتی اتفاقی ناگوار همچون زلزله رخ می دهد، هر انسانی سراسیمه به دنبال یافتن راهی جهت کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده است.عده ای به ایستگاه های انتقال خون می روند، عده ای مواد غذایی و مایحتاج ضروری تهیه کرده و ارسال می کنند،عده ای به محل حادثه رفته و به کمک رسانی مشغول می شوند و خلاصه هر انسان شریفی به اندازه توان خود با آسیب دیدگان همراهی می کند. در این شرایط مهمترین اولویت و دغدغه اصلی، کمک رسانی به آسیب دیدگان و تسهیل و تسریع در این امر است. اما در این میان عده ای قلیل و اندک، در نهایت رذالت، تنها به یک کار مشغول هستند، غارتگری از عواطف مردم و ماهیگیری سیاسی برای تأمین منافع شخصی و قبیله ای.این جماعت با زیرپاگذاشتن اخلاق و شرافت و بدون توجه به مسئولیت رسانه ای خود در کمک رسانی به حادثه دیدگان، به این واقعه دردناک تنها و تنها به عنوان یک «ابزار سیاسی» می نگرند.

در همین رابطه، روزنامه همدلی در تیتر اصلی امروز با عنوان «آشی که تو پختی» نوشت:

«دیروز تصاویر زیادی از زلزله مهیب غرب کشور منتشر شد اما تصاویر مربوط به ساختمان‌های ویران‌شده «مسکن مهر» در سرپل ذهاب، بیشترین توجه‌ها را به خود جلب کرد. تصویرهایی که در خود مفهومی فراتر از ویرانی یک ساختمان را نشان می‌دادند؛ آن مهرورزی معروف، آن حکمرانی میان‌مایه، آن لمپنیسیم سیاسی و آن روزگاری را که ایران افتاده بود دست طبقه‌ای نوظهور که هیچ‌جور نمی‌شد درست تحلیلش کرد، از بس که ریشه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی‌اش ناپیدا بود».
این روزنامه اصلاح طلب در بخش دیگری از گزارش نوشت:

«مسکن مهر دقیقاً مصداق روشن سوءمدیریت دولتی است که میان‌مایگان در ایران ساختند. دولتی که می‌خواست به هر قیمت بگوید هوادار مستضعفان است، چه آنکه انقلاب، وام از همین واژه می‌گرفت. دولتی که هر طور بود می‌خواست نشان دهد- و فقط نشان دهد- که پشتیبان مردمی است که رنج‌کشیده روزگارانند، اما اگر بگوییم تیشه بر ریشه همان مردم زد، بیراه نگفته‌ایم. مگر یادمان می‌رود که طی هشت سال سفره‌های مردم، هر روز کوچک و کوچک‌تر شد و«چاره»، گمشده‌ای بود که همه در ذهن و زندگی‌شان به دنبالش می‌گشتند. ما امروز تصویر خانه‌های ویران‌شده مهر در سرپل ذهاب را به شکل عکس سلفی محمود احمدی‌نژاد با دستپخت دولت‌داری‌اش می‌بینیم».
روزنامه دولتی ایران نیز در گزارشی با عنوان «مسکنی که مزار شد» نوشت:«وضعیت مسکن مهر در سرپل ذهاب بدتر از بقیه جاهایی است که از صبح آنها را دیده‌ام. ساختمان‌های مکعبی که نمای آنها به کلی پایین آمده و اگر پس‌لرزه‌ای دیگر رخ دهد، چه بسا باقیمانده‌اش کاملاً فرو بریزد و تصویری شبیه به آن چیزی شود که در موصل و حلب دیده‌ایم».

روزنامه شرق نیز در مطلبی با عنوان «کابوس مسکن بی مهر؛ دومین مجموعه مهرورزی در کرمانشاه فرو ریخت» نوشت:« تصاویر گویاست؛ ساختمان‌های مسکن ‌مهر فروریخته‌اند و ساختمان‌های دیگر با تخریب‌هایی کمتر، هنوز بر قامت خود ایستاده‌اند. این نمای کلی از مسکن‌ مهر سرپل ذهاب است؛...ساکنان مسکن‌مهرنشین‌ آن‌قدر نگران‌اند که آرام‌آرام آغاز به تخلیه مسکن‌های مهر کرده‌اند. خبر تخلیه مسکن مهر روانسر در استان کرمانشاه هم همان ساعات اولیه پس از انتشار تصاویر خرابی‌ها و قیاس مسکن‌ مهر و دیگر خانه‌ها، خبرساز شد و این پروژه را تبدیل به کابوسی ملی کرد».

همچنین روزنامه قانون در مطلبی با عنوان «گسلی به نام مسکن مهر» نوشت:«واقعیت تلخ مسکن مهر شب گذشته با شدت وحدت هر چه تمام تر برملا شد؛ سرنوشتی که به سرعت به وقوع پیوست تا مسئولان با چشم خود، حاصل بی‌تدبیری خود را ببینند».

روزنامه بهار نیز در یادداشتی با عنوان «زلزله مهر» نوشت:«تصاویری که از وضع مجتمع های مسکن مهر در شهرهای زلزله زده در فضای مجازی منتشر شده است به خوبی دلیل شدت تلفات در این زلزله در بخش ایرانی نشین جغرافیای حادثه را مشخص می سازد...مجتمع های مسکونی ای که بنابود سرپناه فقرا باشند، حالا قاتل آنها شده اند و این مجتمع ها تنها مخصوص اسلام آباد غرب و قصرشیرین و کرمانشاه نیستند. در سراسر ایران با این پدیده مواجه هستیم و از مجمل زلزله در مرزهای غرب می توان این حدیث مفصل را خواند که هر زلزله بالای هفت ریشتر در ایران، تلفاتی قابل توجه به دنبال خواهد داشت. تلفاتی از ساکنان مسکن مهر».

دیگر روزنامه های اصلاح طلب در گزارش ها و یادداشت های جداگانه با ادبیاتی مشابه به ماهیگیری سیاسی از این اتفاق تلخ پرداختند.

نکته قابل توجه اینجاست که این رویکرد موجب ذوق زدگی رسانه ملکه انگلیس شد. در همین رابطه بی بی سی فارسی با انتشار تصویر صفحه اول روزنامه همدلی در مطلبی نوشت: «خرابی گسترده مسکن مهر سرپل ذهاب که از یادگاران دولت احمدی نژاد است با انتقاد روزنامه های میانه رو و هوادار دولت روبرو شده است».

اما نکته قابل تأمل اینکه این رویکرد با استقبال کانال تلگرامی بدسابقه نیز قرار گرفت. این کانال تلگرامی وابسته به سرویس های جاسوسی غربی ید طولایی در سیاه نمایی و تزریق بدگمانی در میان مردم دارد.

لازم به ذکر است که محتوای عملیات روانی این کانال از سوی میز اطلاعاتی مشترکی در خارج از کشور به گردانندگان دیکته می شود.

این مسئله برای چندمین بار به همصدایی روزنامه های اصلاح طلب با رسانه های معاند نظام صحه گذاشت.

گفتنی است در هفته های گذشته، روزنامه های اصلاح طلب همصدا با کانال بدسابقه، بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و دیگر رسانه های معاند نظام به بزرگنمایی «روز کوروش» پرداختند و با حاشیه سازی سعی کردند تا این موضوع را به یک مسئله امنیتی برای کشور تبدیل کنند. اما هوشیاری مردم موجب شد تا تیرِ این جماعت به سنگ بخورد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۵۲, ۲۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آبان/۹۶ ۱۹:۱۸ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #2

سلام جناب امینی
سوگواری مردم و کمک به زلزله زده ها به جای خود، اما باید مشکلات مدیریتی دیده بشن و از تکرارشون جلوگیری بشه.


مشکل اینه که خیلی از ما تا وقتی یک فاجعه رخ نده به این هشدارها توجه نمی کنیم. حالا این متن بالا توصیه می کنه که در زمان بروز فاجعه هم به مشکلات نپردازیم و صبر کنیم تا آبها از آسیاب بیفته.


بعد لز حادثه پلاسکو هم چنین دیدگاهی مطرح شد که برخی بررسی عملکرد مسئولین را به عنوان یک کار نادرست معرفی می کردند. خیلی افراد هستند که به نفعشونه با طرح چنین بهانه هایی از زیر بار مسئولیت فرار کنند، این میشه ماهی گرفتن از آب گل آلود. من و شما نباید تریبون چنین افرادی بشیم.

میشه هم کار امداد رسانی را انجام داد و هم ضعفهای مدیریتی را در این موقعیت رصد کرد تا از تکرار فجایع بعدی جلوگیری کرد. حتی اگر قصد رسانه ها از مطرح کردن این ضعفها چنین چیزی نباشه، در نهایت باعث رفع یه سری مشکلات میشه.

تفاوت نقل قول در پست بعد، به خاطر ویرایش این پست است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۲, ۲۳/آبان/۹۶
شماره ارسال: #3

(۲۳/آبان/۹۶ ۱۶:۵۲)سعدی نوشته است:  سلام جناب امینی
سوگواری مردم و کمک به زلزله زده ها به جای خود، اما باید مشکلات مدیریتی دیده بشن و از تکرارشون جلوگیری بشه.

گر مسئولی کارش رو درست انجام نداده باید بازخواست بشه و اگر این افراد بخوان با طرح چنین بهانه هایی از زیر بار مسئولیت فرار کنند، این میشه ماهی گرفتن از آب گل آلود.
با شما کاملا موافق هستم،البته امیدوارم خبر زیر را هم خوانده باشید.

مدیر روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: نمی‌خواهیم از پروژه‌های مسکن مهر حمایت کنیم، اما خوشبختانه در زلزله اخیر سقف هیچ خانه‌ای از این طرح پایین نیامد.
فرشید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: بر اساس مشاهدات و تصاویر، سقف هیچ خانه‌ای از پروژه‌های مسکن مهر پایین نیامده.
وی گفت: به دلیل زلزله دیوارهای کناری واحدهای مسکن مهر فرو ریخته است و امروز در حضور رییس‌جمهوری مردم وسایل خود را از واحدهای مسکن مهر خارج کرده‌اند.
وی افزود: نمی‌خواهیم از طرح مسکن مهر و کیفیت ساخت و ساز در آن حمایت کنیم، اما طبق اعلام مدیر مسکن و ساختمان استان فقط 2 نفر فوتی در داخل و خارج سایت‌های مسکن مهر سرپل‌ذهاب داشته‌ایم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۹, ۲۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آبان/۹۶ ۱۹:۳۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #4

جناب یحیی
این یک پاسخ خوبه. یعنی در جواب انتقادی که به مسکن مهر وارد شده، در مورد استحکام مسکن مهر صحبت شده.

اما این که اصل قضیه و لزوم پاسخگویی مسئولین زیر سوال بره اشتباهه.

مسئله هم این دولت و اون دولت نیست. هر کسی در جای خودش باید جوابگو باشه. موارد ضعف مدیریت بحران اخیر دیگه بستگی پیدا می کنه به دولت فعلی و مسئولین فعلی.


سیاسی و جناحی دیدن قضیه به ضرر مردمه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۱۸, ۲۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آبان/۹۶ ۲۳:۴۴ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #5

خوبه عنوان تاپیک رو عوض کنید و بنویسید "درباره استحکام مسکن مهر"

یه سری عکسها در مورد تفاوت تخریب مسکن مهر با مسکنهای شخصی ساز منتشر شده. نظرتون چیه؟
http://www.jamaran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4...8%B4%D8%A8
[تصویر: photo_2017-11-13_12-17-24.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۴, ۲۴/آبان/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۳/آبان/۹۶ ۲۱:۱۸)سعدی نوشته است:  خوبه عنوان تاپیک رو عوض کنید و بنویسید "درباره استحکام مسکن مهر"


یه سری عکسها در مورد تفاوت تخریب مسکن مهر با مسکنهای شخصی ساز منتشر شده. نظرتون چیه؟
http://www.jamaran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4...8%B4%D8%A8
[تصویر: photo_2017-11-13_12-17-24.jpg]
سلامخب الان تو این اوضاع از کجا بفهمیم جریان این عکس ها چيه؟


نميشه اینقدر شتاب زده قضاوت کرد


روزنامه ها بجای فشار به دولت برای کمک رسانی دارن وقتشون رو روی چندتا عکس که معلوم نیست جريانش چيه هدر میدن


هنوز یک هفته از زلزله نگذشته که این بحثها شروع شده آخه کدوم آدم عاقلی به جای تمرکز روی کمک به رفع مشکلات به میزان مقاومت مسکن مهر میپردازد


لااقل میزاشتن یک هفته بگذره!!


همین عجله باعث ميشه برخورد سیاسی با موضوع بشه که داریم میبینیم


جناب سعدی ماهم فرق انتقاد عاقلانه با انتقاد سیاسی رو متوجه میشیم و دقیقا انتقاد در این مقطع کاملا سیاسی هستش


البته بهتره نکته مهمی رو بدونيد
خبرگزاری تسنیم گفتگویی درباره کانال تلگرام امدنیوز رو با چند اصلاح طلب از جمله عباس عبدي انجام داد
از عباس عبدي سوال کردن چرا چنین کانال تلگرامي اینقدر اثر گذاشته که پاسخ هایی دادن از جمله گفتن من وقتی در جمعی بحث میشه که این کانال درباره جاسوس بودن دختر رییس قوه قضاییه گفته و آیا درست هست یا نه ايشون يه جواب مهم میدن میگن من جرات نمی کنم در اون جمع بگم دروغ بوده!!!


این یعنی بیشتر خبرنگاران و چهره های اصلاح طلبان عضو این کانال هستند و به راستگویی اون اعتماد دارن!!!!


حالا شما فکر کن مشاور رسانه ای رییس جمهور از این کانال در کانال تلگرام شخصی خودش کپی کرده که عکسش هست


می خوام بگم قبل از همه این امدنیوز هستش که داره دولت و اصلاح طلبان رو هدایت می کنه
که از جمله همین جریان مسکن مهر هستش


پس هیچ شکی نیست که تمام انتقاد به مسکن مهر الان سیاسی هست و دارن بهره سیاسی میبرن متاسفانه که نشان دهنده افول این جریان سیاسی هست

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۳۲, ۲۴/آبان/۹۶
شماره ارسال: #7
آواتار
آخر الزمان انسانهایی هستند که بویی از انسانیت نبرده اند!
یک کار این آدم نماها سوژه یابی برای کنترل ذهن هاست و غافل هستند از اینکه روی نوبت خودشون می رسه...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۰۰, ۲۴/آبان/۹۶
شماره ارسال: #8
آواتار
باسمه تعالی
عینا که مسکن مهر خیلی بد باشد مگر احمدی نژاد گفته بد بسازند اجرتای پروژه دست گروهی از خود مردم بوده بنده خدا احمدی نژاد دلسوزی کرده و ببینید چقدر کارش عالی بوده که غربی ها و دشمنان حسود اینقدر سوخته بودند که حالا با این حرف ابی بر اتش شان ریخته شده و دلشون خنک شده و فکر کردن میشه جلوی آبادی ایران رو با اینگونه حرفها بگیرند
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۲۵, ۲۴/آبان/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
(۲۳/آبان/۹۶ ۲۱:۱۸)سعدی نوشته است:  خوبه عنوان تاپیک رو عوض کنید و بنویسید "درباره استحکام مسکن مهر"

یه سری عکسها در مورد تفاوت تخریب مسکن مهر با مسکنهای شخصی ساز منتشر شده. نظرتون چیه؟
http://www.jamaran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4...8%B4%D8%A8
[تصویر: photo_2017-11-13_12-17-24.jpg]نمای بیرونی مسکن مهر کار دولت روحانیه نه قبلیBlush

دوست دارم 8 سال بگذره و این تیم همچنان مسائل جاری کشور رو بندازه گردن احمدی نژاد. ازین بهتر نمیشه واسه رسوا کردن اعتدالیونAngel
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۵۲, ۲۴/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/آبان/۹۶ ۹:۱۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #10

(۲۴/آبان/۹۶ ۱:۲۵)سدرة المنتهی نوشته است:  نمای بیرونی مسکن مهر کار دولت روحانیه نه قبلیBlush
مسئله این دولت و اون دولت نیست. اصل این تفکر که دولت بخواد خانه بسازه مشکل داره.

دولت اگر بخواد کمک کنه به خانه ساختن مردم، باید تسهیلات بده و بگذاره خودشون دنبال ساخت خانه برن، چون وقتی خودشون خانه رو بسازند نظارت بهتری بر کار انجام میدن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  سریال توهین اصلاح طلبان به مردم و مقدسات ادامه دارد!!!! AMINI 4 285 ۱۰/اردیبهشت/۹۷ ۲۳:۲۹
آخرین ارسال: قلب
  دولت اعتدال و برزخِ اصلاح‌طلبان !!! AMINI 0 87 ۵/اردیبهشت/۹۷ ۱۷:۰۴
آخرین ارسال: AMINI
  اصلاح طلبان ازکجا با محسن هاشمی پدر کشتگی دارند؟! AMINI 0 84 ۵/اردیبهشت/۹۷ ۱۲:۲۷
آخرین ارسال: AMINI
  بی مدیریتی اصلاح طلبان تهران به ایستگاه کرج رسید!! AMINI 0 91 ۲۸/فروردین/۹۷ ۱۳:۳۶
آخرین ارسال: AMINI
  عبور محترمانه اصلاح طلبان از روحانی!! AMINI 0 335 ۱۶/بهمن/۹۵ ۱۵:۰۸
آخرین ارسال: AMINI

پرش در بین بخشها:


بالا