کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترامپ، قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد
۸:۳۰, ۱۶/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/آذر/۹۶ ۹:۱۸ توسط -Ali-.)
شماره ارسال: #1
آواتار
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اقدام روز چهارشنبه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی، با موج گسترده محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شد.

ترامپ در اظهاراتی کوتاهی در کاخ سفید روز چهارشنبه همچنین اعلام کرد به دولتش دستور داده مقدمات انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا درباره تصمیم برای اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: «در حالی که روسای جمهور سابق آمریکا این اقدام را به عنوان یکی از وعده‌های اصلی تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بودند نتوانستند به آن عمل کنند. من عمل می‌کنم.»

ترامپ با بیان اینکه این تصمیم به منزله شروع رویکردی جدید به مسئله درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطینی‌ها است یادآوری کرد که کنگره آمریکا در سال 1995 قانونی برای جابجایی سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل به تصویب رسانده است.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت در طول 20 سال گذشته تمامی روسای جمهور آمریکا با استفاده از اختیارات خود، از انتقال سفارت آمریکا خودداری کرده‌اند.

ترامپ گفت روسای جمهوری قبلی آمریکا تصور می‌کرده‌اند که به تأخیر انداختن شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به پیشبرد صلح کمک خواهد کرد. وی در ادامه گفت: «برخی می‌گویند که آنها شجاعت لازم را نداشتند، اما آنها بهترین قضاوت‌های خود را بر اساس حقایقی که آنها را درک می‌کردند انجام می‌دادند.»

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه سیاست‌های روسای جمهور قبلی به حصول صلح منجر نشده گفت: «امروز من به این نتیجه رسیده‌ام وقت آن است اورشلیم (قدس) را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسم.»

وی در ادامه گفت: «قضاوت من این است که این اقدام، در راستای بهترین منافع ایالات متحده و تلاش برای رسیدن به صلح میان اسرائیل و فلسطین است. این اقدامی بوده که برای پیشبرد فرایند صلح و حرکت به سمت توافقی ماندگار مدتها پیش از این انجام می‌شد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از ادعاهای خود گفت: «در طول تمام این سال‌ها، روسای جمهوری که نماینده آمریکا بوده‌اند از اعلام رسمی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل خودداری ورزیده‌اند. در واقع، ما هیچ پایتختی برای اسرائیل نشناخته‌ایم. اما امروز، ما بالاخره، به آنچه آشکار است اعتراف می‌کنیم: که اورشلیم (قدس) پایتخت اسرائیل است. این چیزی بیش از به رسمیت شناختن واقعیت نیست. انجام این کار، صحیح هم هست. کاری است که می‌بایست انجام شود.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت که قصد او از این تصمیم فاصله گرفتن از «تعهد آمریکا برای تسهیل توافق صلح» میان اسرائیل و فلسطینی‌هانیست. وی گفت: «ما خواستار توافقی هستیم که توافقی بزرگ برای اسرائیلی‌ها و توافقی بزرگ برای فلسطینی‌ها باشد.»

وی در ادامه گفت: «ما درباره مسائل مربوط به وضعیت نهایی [قدس] از جمله مرزهای معین مربوط به حاکمیت اسرائیل در اورشلیم (قدس) یا حل و فصل مرزهای مورد مناقشه موضع‌گیری نمی‌کنیم. ایالات متحده عمیقاً خودش را به کمک برای تسهیل توافق صلح مورد قبول برای هر دو طرف متعهد می‌داند. من قصد دارم از تمامی اختیاراتم برای کمک به حصول چنین توافقی استفاده کنم.»

او اضافه کرد: «بدون تردید، اورشلیم یکی از حساس‌ترین موضوعات در آن گفت‌وگوها است. ایالات متحده از راه حل دو دولتی، در صورتی که مورد توافق دو طرف قرار بگیرد، حمایت می‌کند. در عین حال، من از همه طرف‌ها می‌خواهم وضعیت کنونی در اماکن مقدس اورشلیم (قدس) از جمله حرم الشریف را حفظ کنند.»

ترامپ گفت: «با اقدام امروز، من تعهد دیرینه دولت خودم به آینده آکنده از صلح و امنیت برای منطقه را بار دیگر مورد تأکید قرار می‌دهم. البته، اختلافات و گلایه‌هایی درباره این تصمیم وجود خواهد داشت. اما ما اطمینان داریم که ما با حل اختلافاتمان، می‌توانیم به صلح دست یافته و نفطه‌ای برای تفاهم و همکاری بیشتر خواهیم رسید.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه خواسنار حفظ «آرامش» و «میانه‌روی» شد و گفت: «من بار دیگر پیامی که در نشست تاریخی و فوق‌العاده عربستان مطرح کردم را بیان می‌کنم: «خاورمیانه، منطقه‌ای غنی از لحاظ فرهنگ، روح و تاریخ است. مردمان آن، باهوش، مغرور دارای تنوع، سرزنده و قوی هستند.»

استاد رائفی پور :

همانطور که بارها عرض کرده ام در پلن و نقشه مسیحیان صهیونیست (اوانجلیکال ها) مراحل زیر قبل از ظهور مسیح (علیه السلام) باید اتفاق بیفتد (آنها معتقدند باید این مراحل را ساخت):

1- پیروان (منتظران) دجال 7 سال در زمین، علی الخصوص خاورمیانه جنایت خواهد کرد (ساخت داعش).
2- در سال هفتم دجال ظهور خواهد کرد (آنها بلا تشبیه معتقدند دجال امام دوازدهم شیعیان است).
3- در سال هفتم، مسیح ظهور کرده و با دجال و منتظرانش خواهدجنگید.
4- مسیح وارد معبد سلیمان در قدس (اورشلیم) خواهد شد و مسیحیان و یهودیان با او بیعت خواهند کرد.

نکته 1: بنا بر بند چهارم صهیونیست ها پیش از ظهور مسیح (علیه السلام) باید معبد سلیمان را بنا کرده باشند. داستان انتقال پایتخت به قدس را آن هم در شرایط کنونی در همین پازل ببینید.
نکته 2: 89 درصد اوانجلیکال ها به ترامپ رای داده بودند (25 درصد کل رای ترامپ).
نکته 3: باید دید با چه بهانه ای میخواهند بیت المقدس را تخریب کنند؟ زلزله ناشی از انفجار؟ پسمانده های داعشی با تجربه در تخریب مساجد و یا.... هرچه باشد فعلا باید آن منطقه را به هم ریخت کاری که شاید با اعلام پایتختی قدس توسط امریکا کلید آن بخورد.
نکته 4: در این نقشه یهودیان صهیونیست آمر و اوانجلیکالها عامل هستند.
نکته 5: این که آنها چیزی بخواهند یک حرف است و آنکه بتوانند به خواسته شان برسند حرفی دیگر، انقلاب اسلامی و محور مقاومت با نابودی داعش و حفظ سوریه و عراق بخش مهمی از نقشه آنها را ناکارامد کرده اند.

در همین رابطه «تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سوم نزدیک است»

امضای -Ali-
[تصویر: 1_Untitle2.png]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۴۷, ۱۶/آذر/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
توی این پست
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-44...#pid386886
نوشته
نقل قول:
اما در خصوص دجال؛ دجال حدود ۳۰ الی ۴۰ سال بعد از ظهور حرکت برعلیه حضرت راه خواهد انداخت؛ و بعد‌ها از یهودیان و ناصبیان هم حمایت می‌گیرد و حرکتش از بلخ که سمت طالبان کنونیاست هست شروع خواهد شد.
با پست بالا تناقض نداره ؟!!؟

امضای 313s.w.o
الان، اینجا محضر خداست. آن وقت که قلم بدست میگیرید و می نویسید، بدانید که فکر شما، قلب شما، دست شما، زبان شما، همه در محضر خداست.
صحیفه امام،ج14،ص178
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۰۹, ۱۶/آذر/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۶/آذر/۹۶ ۱۲:۴۷)313s.w.o نوشته است:  با پست بالا تناقض نداره ؟!!؟

چرا تناقض! نظر استاد رائفی پور بر مبنای دیدگاه مسیحیان صهیونیست است اما نظر علامه کورانی بر اساس منابع حدیثی و روایی اسلامی است.
۲۱:۱۰, ۱۶/آذر/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
با دست خودشون دارن گور خودشون رو میکنن. شکست داعش در سوریه و عراق، تحولات یمن و عربستان و حالا هم این تصمیم احمقانه همگی نشون دهنده یک اتفاق بزرگ در آینده ای نه چندان دور هستن... ان اشا الله ظهور مولامون نزدیک هست

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا