کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عروسی با تم اسلام
۰:۰۸, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
پیامبر ( ص) می فرماید : هرگاه آدمی ازدواج کند ، نصف دین را بدست آورده است وبرای نصف دیگر باید تقوای الهی پیشه کند .
در این دوره و زمانه که همه کارها تجملاتی و اکثرا سرشار از گناه شده ، واقعا برای من سواله که چطور میشه جشن عروسی و عقدی گرفت که در اون گناه نباشه !!!!
واقعا میشه هم جشن عروسی گرفت و هم بدون گناه همچین مراسماتی رو برگزار کرد ؟؟!!
الان اگه عروس و داماد هم نخوان گناه در جشنشون صورت بگیره حریف خانواده هاشون نمیشن ، بنظرتون رقص و اوازهای جشن هم گناه محسوب میشه ؟

کسی هست بدونه چطور میشه مراسمی برگزار کرد که آدم بتونه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو هم در جشنش دعوت کنه ؟؟؟ جشنی که هم خوب و شاد باشه هم بدون گناه برگزار بشه ؟؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۰۳, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
عروسی خوب گرفتن یه حرفه جلوی دیگران وایستادن یه حرف دیگه .

ان شاءالله که همه ی شما پاک هستید ، منتها من که به گذشته ی پرفراز و نشیب نگاه میکنم وقتی انسان به درک درست نزدیک میشه اتفاقا تجربه و ایجاد فضای آلوده سخت تر از ایجاد یک فضای پاک است .

در مورد عروسی بدون گناه هم مواردی بوده .که این بودن نشون میده مسئله فقط نظری نیست و قابلیت اجرا هم داره .

قبل از همه چیز هم خوبه آدم شادی رو برای خودش تعریف کنه ، بقیه اش رو هر چی بیشتر قیچی کنید دیگه برنامه ریزی برای چه کنم چه نکنم هم نمیخواد !
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۰۶, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۵/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)عمار94 نوشته است:  عروسی خوب گرفتن یه حرفه جلوی دیگران وایستادن یه حرف دیگه .

ان شاءالله که همه ی شما پاک هستید ، منتها من که به گذشته ی پرفراز و نشیب نگاه میکنم وقتی انسان به درک درست نزدیک میشه اتفاقا تجربه و ایجاد فضای آلوده سخت تر از ایجاد یک فضای پاک است .

در مورد عروسی بدون گناه هم مواردی بوده .که این بودن نشون میده مسئله فقط نظری نیست و قابلیت اجرا هم داره .

قبل از همه چیز هم خوبه آدم شادی رو برای خودش تعریف کنه ، بقیه اش رو هر چی بیشتر قیچی کنید دیگه برنامه ریزی برای چه کنم چه نکنم هم نمیخواد !
من تاحالا عروسی ندیدم که بدون گناه باشه واسه همین تصوری ازش ندارم ، به همین خاطر هم از دوستانی که تونستن همچین عروسی بگیرن در خواست کمک دارم ، وقتی هم با اطرافیان هم در این مورد مشورت می کنم چیزی بجز تمسخر و ناسزا نصیبم نمیشه ، حرف بقیه برام مهم نیست ، واقعا میخوام بدونم چطور میشه این کارو انجام داد !! اگه کمک و راه حلی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید .
۱۵:۲۹, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
سلام

ميشه عقد رو در مسجد گرفت با شیرینی و میوه چون در مسجد حتی دست زدن هم حرامه و باید مرتب صلوات بفرستن

عروسی رو هم میشه فقط شام داد یعنی همه نیم ساعت بیان یه جایی مثلا رستوران یا يه جای عمومی شام بخورن و برن همین

در هر صورت در بین اقوام کسانی هستند که مشکل درست می کنن مثلا با ماشین آهنگ میزارن چون در مراسم آهنگ نذاشتن

ديگه چون نميشه جلوی بقیه رو گرفت و نميشه همه چیز رو کنترل کرد تنها کاری که میشه کرد اصلاح شرایط مراسم و به حداقل رسوندن مشکلات است

۱۸:۰۱, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #5

بستگی داره از کدام مجتهد تقلید کنید . مثلا آیت خامنه ای مجاز بودن موسیقی رو به عرف هر منطقه واگذار کرده
در عروسی های منطقه کردستان موسیقی خاص خودشون رو دارن و گاها رقص محلی رو زن و مرد بصورت مختلط در فضای باز برگزار می کنند و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد
یا در شمال کشور زنان در امور کشاورزی کمک میکنند برای کاشت برنج شلوارهای خودشون رو بعضا تا بالای زانو تا میزنند و مشغول کار میشن . مشکلی هم پیش نمیاد . چون در اون مناطق عرف هست . ولی اگه یه عده بطور مثال در شهر تهران یا مشهد بخوان در خیابان رقص کردی انجام بدن نیروی انتظامی جلوگیری میکنه یا خانمی شلوارشو تا بالای زانو تا بزنه نیروی انتظامی برخورد میکنه . ولی در اون مناطق پلیس کاری بهشون نداره . چون عرفه اونجاست
شما هم اگر در خانوادتون عرف هست پس مشکلی نیست .
۱۸:۵۷, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۵/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۱)صلاح نوشته است:  در عروسی های منطقه کردستان موسیقی خاص خودشون رو دارن و گاها رقص محلی رو زن و مرد بصورت مختلط در فضای باز برگزار می کنند و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد

مطمئنی Huh
۱۹:۱۲, ۱۵/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/بهمن/۹۶ ۲۱:۰۸ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #7

شاید بتونید یه کار نو انجام بدید.

مثلا برای دفاع از طبیعت، جشن ازدواجتون رو توی کوه برگزار کنید. خیلی نمادین و جالب. با لباس کوهنوردی برید که پوشیده است. بازتابش هم جالب میشه

دیگه خلاقیت خودتون رو می طلبه
۲۰:۰۴, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #8
آواتار
(۱۵/بهمن/۹۶ ۱۹:۱۲)سعدی نوشته است:  شاید بتونید یه کار نو انجام بدید.

مثلا برای دفاع از طبیعت، جشن ازدواجتون رو توی کوه برگزار کنید. خیلی نمادین و جالب. همه با لباس کوهنوردی برید که پوشیده است. بازتابش هم جالب میشه

دیگه خلاقیت خودتون رو می طلبه

قرار نیست که برای جلوگیری از گناه به سمت مراسمه بالماسکه بریم Big Grin

منظور اینه چه طور میشه جلوی فساد رو گرفت .
۲۳:۳۴, ۱۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
(۱۵/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۱)صلاح نوشته است:  بستگی داره از کدام مجتهد تقلید کنید . مثلا آیت خامنه ای مجاز بودن موسیقی رو به عرف هر منطقه واگذار کرده
در عروسی های منطقه کردستان موسیقی خاص خودشون رو دارن و گاها رقص محلی رو زن و مرد بصورت مختلط در فضای باز برگزار می کنند و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد
یا در شمال کشور زنان در امور کشاورزی کمک میکنند برای کاشت برنج شلوارهای خودشون رو بعضا تا بالای زانو تا میزنند و مشغول کار میشن . مشکلی هم پیش نمیاد . چون در اون مناطق عرف هست . ولی اگه یه عده بطور مثال در شهر تهران یا مشهد بخوان در خیابان رقص کردی انجام بدن نیروی انتظامی جلوگیری میکنه یا خانمی شلوارشو تا بالای زانو تا بزنه نیروی انتظامی برخورد میکنه . ولی در اون مناطق پلیس کاری بهشون نداره . چون عرفه اونجاست
شما هم اگر در خانوادتون عرف هست پس مشکلی نیست .
فکر نکنم اینطور که شما میگید باشه !! عرف خانواده های الان خیلی خفن شده من کلا میخوام جشنی باشه که وقتی امام زمان ( عج ) رو میخوام دعوت کنم ، باعث ناراحتی ایشان نشم ، اقا به اندازه کافی ناراحتی دارن ، نمی خوام منم غصه شون رو بیشتر کنم .
۰:۴۹, ۱۶/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #10
آواتار
باسمه تعالی
یک ظریفی می گفت عروسی اینقدر ثوابش زیاد هست که اگر یک گناهی مثلا توی زنانه موسیقی بزارن برقصن هم انجام بشه در ثواب زیاد عروسی محو میشه دوستان سخت نگیرند
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا