کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیری در پیام های تسلیت...
۱۹:۴۶, ۳۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

در این تاپیک بصورت کپی پیست وار پیام های تسلیت امام خامنه ای رو مرور میکنیم

خواهید دید که مفیدند


==========================================

بسم‌ الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

با تأسف و تأثر فراوان از ارتحال فقیه مجاهد مرحوم مغفور حضرت آیت‌الله آقای فاضل‌لنکرانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه اطلاع یافتم.
این ضایعه‌ئی سنگین برای حوزه‌ی علمیه‌ و ملت شریف ایران است.

حوزه‌ی علمیه یکی از اسطوانه‌های علمی و تحقیقی و یکی از استادان برجسته‌ی خود، و ملت ایران یکی از مراجع تقلید انقلابی و بیدار و پرتحرک خود را از دست داد. ایشان در سالهای طولانیِ دوران اختناق در شمار برجستگانی از حوزه‌ی علمیه‌ی قم بودند که در میدانهای گوناگون مبارزات حضور داشته و رنج تبعید را به جان خریدند، و پس از پیروزی انقلاب از جمله‌ی روحانیون نامداری بودند که نقشهای مهمی در همه‌ی موارد حساس ایفاء نمودند. رحمت خدا بر ایشان باد.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به حضرت بقیه‌الله ارواحنافداه و به مراجع عظام و علمای اعلام و فضلاء و طلاب حوزه‌ی مبارکه و به عموم ملت ایران تسلیت میگویم. همچنین به خانواده‌ی مکرّم و آقازادگان ارجمند و دیگر بازماندگان و منسوبان ایشان عرض تسلیت کرده، تسلّا و صبر آنان را از خداوند متعال مسألت مینمایم.

والسلام علی عبادالله الصالحین
سیّدعلی خامنه‌ای
۲۶ خرداد ۱۳۸۶


http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=254
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۵۴, ۱/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

با دریغ و افسوس فراوان خبر یافتیم که عالم ربانی، فقیه عالیقدر و عارف روشن ضمیر حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدتقی بهجت قدس‌الله‌نفسه‌الزکیه دار فانی را وداع گفته و به جوار رحمت حق پیوسته است.
برای اینجانب و همه‌ی ارادتمندان آن مرد بزرگ، این مصیبتی سنگین و ضایعه‌ای جبران ناپذیر است: ثلم فی‌الاسلام ثلمه لا یسد‌ها شیء. آن بزرگوار که از برجستگان مراجع تقلید معاصر به شمار می‌رفتند، معلم بزرگ اخلاق و عرفان و سرچشمه‌ی فیوضات معنوی بی‌پایان نیز بودند. دل نورانی و مصفای آن پارسای پرهیزگار، آیینه‌ی روشن و صیقل یافته‌ی الهام الهی، و کلام معطر او راهنمای اندیشه و عمل رهجویان و سالکان بود.
اینجانب تسلیت صمیمانه‌ی خود را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه تقدیم می‌دارم و به حضرات علمای اعلام و مراجع عظام و شاگردان و ارادتمندان و مستفیضان از نَفَس گرم او و بویژه به خاندان مکرّم و آقازادگان ارجمند ایشان تسلیت عرض می‌کنم و برای خود و دیگر داغداران از خداوند متعال درخواست تسلا و برای روح مطهر آن بزرگوار طلب رحمت و مغفرت می‌کنم.

والسلام علیه و رحمه الله
سیدعلی خامنه‌ای
۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸
۲۲ جمادی الاول ۱۴۳۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۰۴, ۲/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و اندوه فراوان خبر رحلت عالم ربانی، سالک الی الله و عارف بالله مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ عزیز الله خوشوقت رضوان الله علیه را دریافت کردم. عمری با برکت، سرشار از معنویت و تهذیب، و گامهای پیوسته در سلوک الی الله، همراه با مجاهدتی کم نظیر در تربیت نفوس مستعد و دلهای مشتاق، خلاصه ای از زندگینامه ی این روحانی مهذّب و این معلّم اخلاق و معرفت است. بی شک فقدان این شخصیت ممتاز، برای آشنایانِ رتبه ی معنوی آن بزرگوار مصیبتی اندوهبار و برای شاگردان و مستفیدان محضر پر فیض او ثلمه ئی بزرگ است. اینجانب تسلیت صمیمانه ی خود را به خانواده ی مکرّم و فرزندان محترم و دیگر وابستگان و به همه‌ی ارادتمندان ایشان معروض می دارم و علوّ درجات و شمول رحمت حق و حشر با اولیاء الله را برای روح مطهرشان از خداوند متعال مسألت می کنم.
سید علی خامنه ای
۲ اسفند ماه ۱۳۹۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۲۱, ۲/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
بسمه‌تعالی

فقیه و عالم بزرگوار مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی رحمت‌الله‌علیه دار فانی را وداع گفته و به لقاءالله پیوستند. این ضایعه را به خاندان گرامی و فرزندان محترم و همه شاگردان و ارادتمندان و مقلدان ایشان تسلیت عرض میکنم. ایشان علاوه بر تلاشهای علمی و فقهی، در دوره‌ئی دشوار مسئولیت سنگین ریاست قوه‌ی قضائیه‌ی جمهوری اسلامی را بر دوش داشتند و در همه‌ی حوادث و قضایای مهم دوران حیات مبارک امام راحل در شمار فعالان و خدمتگزاران برجسته‌ی کشور به‌شمار میرفتند. فعالیتهای فرهنگی و تاسیس دبیرستان و دانشگاه نیز صفحات مهمّی از زندگی پربار این عالم بزرگوار را تشکیل میدهد. متضرعانه از خداوند متعال مسألت میکنم که روح ایشان را مشمول رحمت و فضل خود قرار دهد و عمل صالح ایشان را مقرون اجر جزیل سازد و با اجداد طاهرینش محشور فرماید.
سید علی خامنه‌ای
۳ آذر ۱۳۹۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۲۱, ۲/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #5
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
با تأسف و تأثر فراوان، خبر درگذشت عالم عامل ربّانی، مرحوم آیت الله آقای حاج آقا مجتبی تهرانی رحمت الله علیه را دریافت کردم. این حادثه ناگوار، ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران و به ویژه ارادتمندان و شاگردان ایشان و جوانانی است که از مجالس پر فیض و درس‌های سازنده‌ی این معلم اخلاق بهره می‌بردند.
اینجانب تسلیت صمیمانه‌ی خود را به آن بیت شریف و بازماندگان، بویژه اخوی بزرگوار و نیز به همسر مکرّم و آقازادگان ارجمند و دیگر بازماندگان این بیت شریف تقدیم داشته، علوّ درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیّد علی خامنه‌ای
۱۳/ دی ماه/ ۱۳۹۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۲۷, ۳/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
بسمه تعالی
درگذشت عالمِ عامل و پرهیزگار مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی رحمت الله علیه را به خاندان محترم و همه ی بازماندگان و نیز به دوستان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض میکنم. عمر با برکت این روحانی با فضیلت، سرشار از نقطه های درخشان است، سالیان دراز بهره گیری از درس امام خمینی و دیگر فقهای بزرگ در قم و مشهد، همراهی با امام بزرگوار از آغازین روزهای نهضت انقلابی و دفاع شجاعانه از آن بزرگمرد و در دوران دشوار اختناق طاغوتی با بیانی رسا و صریح، حضور در مسئولیتهای سنگین پس از پیروزی و عضویت در شورای نگهبان و مجلس خبرگان، صبر جمیل بر شهادت فرزندش در قم و در هنگامه ی حرکات انقلابی ملت ایران و آنگاه حفظ قرآن و انس با آن و با دریای بی پایان حدیث و نیز فعالیت بلند مدت در تبلیغ و بیان معارف اسلامی، و آنگاه ثبات قدم در خط اصیل و صراط مستقیم انقلاب در همه حال و تا پایان زندگی ...
اینها سرفصلهای مهم زندگی این عالم متقی و پرکار است که در دیوان الهی مضبوط و مأجور است انشاالله.
رحمت و مغفرت الهی برای آن بزرگوار مسألت میکنم.
سید علی خامنه ای
۲۵شهریور ۱۳۹۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۲, ۳/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #7
آواتار
"بسم‌الله الرحمن الرحيم

انالله و انااليه راجعون

دست تبهكار فتنه‌انگيزان بار ديگر خنجر زهرآلود خود را به پيكره امت اسلامي فرود آورد و مرتكب جنايتي فجيع شد. حادثه‌ انفجار در حرم سامرا و هتك حرمت مرقد مطهر امامين همامين عسگريين سلام‌الله عليهما نه فقط دل شيعيان جهان را خونين و عموم مسلمانان را كه به خاندان مكرم پيامبر اعظم صلي‌الله عليه و آله عشق واردات مي‌ورزند،غمگين و جريحه‌دار كرد، بلكه دنياي اسلام را در برابر توطئه‌هاي هولناكي قرار داد كه هدفش ايجاد جنگ داخلي در عراق و مشغول كردن ملت‌هاي مسلمان به حوادث خونين مذهبي و فرقه‌يي است.

عاملان كوردل و سيه روي اين جنايت بزرگ چه بازماندگان كافركيش رژيم بعث صدامي باشند و چه متحجران فريب‌خورده وهابي و سلفي، ترديد نمي‌توان كرد كه سرويس‌هاي جاسوسي اشغالگران و صهيونيست‌ها طراحان اصلي اين نقشه‌ پليدند.

اشغالگران براي سست‌كردن پايه‌هاي دولت مردمي عراق و توجيه حضور نامشروع خود در آن كشور، ميدان را براي تروريست‌ها و وحشت‌آفرين‌ها باز گزارده و ميان برادران مسلمان آتش‌افروزي مي‌كنند. حرم مطهر عسگريين قرن‌ها در شهر سامرا و در ميان مردم اهل تسنن محترم بود و هرگز كسي در هيچ دوره به ساحت مقدس آن اهانت روا نداشته بود.

اكنون در دوران سلطه اشغالگران اين دومين بار است كه چنين بي‌شرمانه جنايتكارانه به آن جايگاه رفيع و قدسي تعرض مي‌شود. اشغالگران عراق نمي‌توانند از مسووليت اين جنايت بزرگ شانه خالي كنند.

برادران شيعه و سني عراق به هوش باشند كه در دام توطئه دشمن نيفتند. مسلمانان در همه جاي جهان بيش از گذشته بايد مراقب سياست تفرقه‌افكني و جنگ‌افروزي دشمنان اسلام باشند. امروز دشمنان در عراق، در فلسطين، در لبنان و در هر نقطه از جهان اسلام كه بتوانند آتش‌افروزي مي‌كنند و با بهانه‌هاي گوناگون مذهبي و قومي و حزبي و غيره مسلمانان را به صف‌آرايي در برابر يكديگر و برادركشي تحريك مي‌نمايند. مسلمانان نبايد به آن‌ها در اين هدف ننگين و خطرناك كمك كنند. علماي محترم اهل تسنن فاجعه‌ سامرا را محكوم كنند و صريحا بيزاري خود را از مرتكبان آن ابرز نمايند و علماي محترم شيعه‌، پيروان اهل بيت عليهم السلام را به خويشتنداري دعوت كنند و همه علما و بزرگان روحاني جهان اسلام پيروان خود را به همدلي با برادران خود و رعايت احساسات مذهبي هر فرقه سفارش نمايند. اينجانب اين مصيبت بزرگ و ساير مصايب مسلمين را به حضرت بقيه‌الله ارواحناه فداه تسليت عرض مي‌كنم.

خداوند شر مستكبران ظالم و كافر را از سر ملت‌هاي مسلمان برطرف نمايد.

والسلام علي عبادالله الصالحين
سيدعلي خامنه‌اي
۲۴ خرداد ۱۳۸۶"
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۴۳, ۴/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/اسفند/۹۶ ۱۱:۳۷ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #8
آواتار
پیام امام خامنه ای خطاب به احمدی نژاد در مورد مادر احمدی نژاد

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد دام توفیقه
درگذشت بانوی پرهیزگار و انقلابی والده‌ی ماجده را به جنابعالی و سایر بازماندگان محترم تسلیت میگویم و برای ایشان رحمت و مغفرت واسعه‌ی الهی را مسئلت مینمایم.
سید علی خامنه‌ای
۲۳ بهمن ۱۳۹۳

http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=28929
پیام امام خامنه ای خطاب به احمدی نژاد در مورد برادر احمدی نژاد

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
جناب آقای محمود احمدی‌نژاد
درگذشت برادر انقلابی و صادق، مرحوم آقای حاج داود احمدی‌نژاد را به بازماندگان محترم بخصوص همسر و فرزندان آن مرحوم تسلیت می‌گویم و رحمت و مغفرت و پاداش شایسته‌ی الهی را برای ایشان مسألت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۱۵ مهر ماه ۱۳۹۶
http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=37878


خدا عاقبت همه ما رو بخیر کنه

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۱۶, ۵/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
سردار سرافراز جناب آقای حاج قاسم سلیمانی دام توفیقه
درگذشت پدر بزرگوارتان مرحوم حاج حسن سلیمانی را به جنابعالی و دیگر بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال رحمت و مغفرت و علو درجات برای ایشان مسألت می‌کنم و امیدوارم که حسنات ناشی از تربیت فرزندان صالح در نامه‌ی عمل آن مرحوم نوشته شود.
سیّد علی خامنه‌ای
۱۰آبان ماه۱۳۹۶


یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۱۸, ۵/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #10
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیمانالله و انا الیه راجعون

رحلت فقیه مجاهد و پارسا حضرت آیت الله آقای حاج میرزا علی مشکینی اعلی اله مقامه موجب تأسف و تأثر شدید اینجانب گردید. این روحانی عالیقدر از جمله ی شخصیت های نادری بود که در سراسر عمر با برکت و در مراحل گوناگون زندگی نورانی خویش منشأ برکات فراوان برای حوزه ی علمیه و مردم مؤمن و اسوه ی اخلاقی و عملی برای شاگردان و ارادتمندان خود بود.

در دوران طاغوت جزو پیشگامان نهضت اسلامی و در دوران جمهوری اسلامی در شمار مجاهدان واقعی و معلم اخلاص و پرهیزگاری و پارسائی محسوب می گشت. رفتار و عمل او بیش از بیان شیرین و رسایش، دعوت کننده ی به ایمان و پارسائی و حق طلبی و حقگوئی بود. جایگاه رفیع او در نظام جمهوری اسلامی و ریاست مجلس خبرگان رهبری از آغاز تشکیل این مجلس که نشانه ی حرمت و مکانت او در چشم نخبگان و علمای بزرگ و اساتید مبرّز روحانی کشور است، هرگز نتوانست در تواضع و فروتنی او یا در زندگی زاهدانه و دامن پاک او کمترین خدشه ئی وارد آورد. او جامع علم و عمل، و جهاد و زُهد، و تشخیص و سلوک صائب و مستقیم و بدون انحراف بود. فقدان این عالم ربانی و این روحانی جلیل القدر، ضایعه ئی بزرگ است. از خداوند متعال علوّ درجات و مغفرت و رحمت واسعه اش را برای روح مطهر ایشان مسألت می کنم و به ملت ایران و حوزه های علمیه و مراجع عظام و علمای اعلام بویژه به خاندان مکرم و بازماندگان محترم و همه ی ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت عرض میکنم.


والسلام علیه و رحمه اله و برکاته
سیدعلی خامنه ای
8/مرداد/1386
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا