کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت فدک
۳:۱۹, ۵/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/اسفند/۹۶ ۳:۲۲ توسط ali1455.)
شماره ارسال: #1
آواتار
فدک و حضرت زهرا
اهمیت فدک چیست
بخش دومنکته سوم:
خلیفه اول حقوق فاطمه علیها السلام را گرفت و نداد
جمله «هَذَا ابْنُ أَبِی قُحَافَهَ یَبْتَزُّنِی» دلالت می کند که ابوبکر حقوق مسلّم فاطمه علیها السلام را غصب کرده است.
یاقوت حموی (۶۲۶هـ) در معجم البلدان بعد از نقل جغرافیای فدک می نویسد:
وهی التی قالت فاطمه رضی الله عنها: إن رسول اللَه صلی الله علیه وسلم نحلنیها.
این فدک همان است که حضرت فاطمه علیها السلام گفت: پیامبر صلی الله علیه وسلم او را به من بخشید.
معجم البلدان، ج ۴، ص ۲۳۸
ابن شُبَّه (۲۶۲هـ) در تاریخ مدینه از نمیری فرزند حسان نقل می کندکه به زید بن علی گفتم:

وأنا أرید أن أُهَجِّنَ أمر أبی بکر إن أبا بکر رضی الله عنه انتزع من فاطمه رضی الله عنها فدک… فأتته فاطمه رضی الله عنها فقالت إن رسول الله أعطانی فدک فقال لها هل لک علی هذا بینه فجاءت بعلی رضی الله عنه فشهد لها ثم جاءت بأم أیمن فقالت ألیس تشهد أنی من أهل الجنه قال بلی، قالت فأشهد أن النبی أعطاها فدک فقال أبو بکر رضی الله عنه فبرجل وامرأه تستحقینها … .
من می خواهم کار ابوبکر را تقبیح کنم که حق فاطمه علیها السلام را نابود کرد …[تصویر: hou13493.jpg]

شاهدی بر ادعای فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

فاطمه زهرا (سلام الله علیها) نزد ابوبکر آمد و فرمود که رسول خدا فدک را به من داده است. ابوبکر گفت: آیا شاهدی بر ادعای خود داری؟

فاطمه، علی را آورد و شهادت داد ، آن گاه ام ایمن را برای شهادت حاضر نمود و ام ایمن به ابوبکر گفت: آیا گواهی می دهی که من اهل بهشت هستم؟ ابوبکر پاسخ داد: آری! ام ایمن گفت: من گواهی می دهم که رسول خدا فدک را به فاطمه بخشید.
ابوبکر در جواب فاطمه گفت: آیا با شهادت یک مرد و یک زن، می خواهی حق خود را بگیری؟.
تاریخ المدینه المنوره، ج ۱، ص ۱۲۴، ح۵۵۴
الصواعق المحرقه علی أهل الرفض والضلال والزندقه، ج ۱، ص ۱۵۷

حضرت فاطمه علیها السلام وقتی که احساس نمود ابوبکر به هیچ قیمتی حاضر نیست فدک را به عنوان ملک شخصی حضرت برگرداند آن گاه حضرت فدک را به عنوان ارث پدری مطالبه نمود؛ ولی متاسفانه این بار ابوبکر به حدیث جعلی از رسول خدا صلی الله علیه وآله استناد کرد
امیدواریم تونسته باشیم گامی در جهت حق گرفته شده مادرمان حضرت زهرا در بخش فدک و حضرت زهرا برداریم

منبع:بیت ظهور
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا