کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علاقه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به شیعیان
۲۲:۰۴, ۸/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/اسفند/۹۶ ۲۲:۰۴ توسط ali1455.)
شماره ارسال: #1
آواتار
میزان علاقه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به شیعیان

محمد بن مهزیار زمانی که امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به دنیا آمده و در قنداقه بودند، خدمت امام حسن عسکری(علیه السلام) رسید و امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را دید.
امام حسن عسکری(علیه السلام) بسیار خوشحال بودند و یک انگشتر به محمد بن مهزیار هدیه دادند و وی انگشتر را از حضرت(علیه السلام) گرفت و به اهواز رفت و چندسالی گذشت و در زمان غیبت صغری به سامرا آمد.
وی مشرف به حج شد و در طواف خانه خدا بسیار گریه کرد،دلش شکست و به خدا عرضه داشت، «خداوندا! من مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را در قنداقه دیده ام اما چندسالی است، ایشان را ندیدم و دلم از غم در حال ترکیدن است، خدایا این شیعیان آخرالزمان چه می کشند که عمری زندگی می کنند اما حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را نمی بینند» یعنی محمد بن مهزیار به حال ما در طواف خانه خدا گریه کرد.

بعد از اتمام طواف، فرستاده امام زمان
(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نزد وی آمد و او را به محضر حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برد، محمد بن مهزیار کنار ناودان طلا رفت و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را ملاقات کرد و حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمودند: «دیدی با ما چه کردند؟ کاری کردند که ما مجبور شدیم، از نظرها غایب شویم.»
محمد بن مهزیار می گوید: یک لحظه به ذهنم رسید که نکند حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) مرا خواسته اند تا انگشتری پدرشان را از من بگیرند که آقا فرمودند: «ای محمد بن مهزیار، ما اهل بیت(علیه السلام) چیزی را که به کسی دهیم، پس نمی گیریم و یک انگشتر هم من به تو هدیه می دهم.»
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خطاب به محمد بن مهزیار فرمودند: «در طواف دلت، به حال شیعیان ما سوخت؟»، وی گفت: بله! دلم سوخت و به خدا عرضه داشتم، من که مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را دیده ام و در قنداقه دستش را بوسیده ام، چندسالی است که ایشان را ندیده ام، دلم از غم در حال منفجر شدن است، آقاجان! شیعیان آخرالزمان در فراق شما چه می کشند؟ که عمری زندگی می کنند، پیر می شوند، می میرند و شما را نمی بینند؟
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در پاسخ این جمله را فرمودند: «این شیعیان من که در آخرالزمان می آیند، مرا نمی بینند و بدون دیدن من، از دنیا می روند و به من معتقد هستند، اگر بدانند که من چقدر آنان را دوست دارم، از شوق دق می کنند و می میرند.
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین هاشمی

علاقه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به شیعیان
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]