کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دجال
۲۲:۱۰, ۱۶/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/اسفند/۹۶ ۲۲:۱۱ توسط سرباز منتظر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و عرض ادب
همه ما میدونم که دجال یه جریانه
حالا یه سوال مطرحه
خب اهداف طرف شر ماجرا( صهیونیسم ، فراماسونری و ایلومناتی و باقی آت و آشغال ها Big Grin) تشکیل یه حکومت در سرزمین مقدس به پایتختی بیت المقدس (اورشلیم) هست ، که باید تقدیمش کنن به دجال!!
خب با توجه به اینکه ترامپ اورشلیم رو پایتخت اسرائیل معرفی کرد و قراره سفارت آمریکا رو به اورشلیم انتقال بده ، خب اگه باقی مراحل رو هم انجام بدن، میشه گفت به زودی وارد مرحله ی شخصیت سازی میشن؟! یعنی یه نفر رو بیارن و بگن مسیح هست در حالی که دروغ میگن ( مسیح دروغین = دجال )
مثل اینکه دارن به فاز نهایی نزدیک میشن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۷, ۱۶/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/اسفند/۹۶ ۲۲:۲۸ توسط قلب.)
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام

دجال 2 نوعه

1_ دجال آخرالزمان که خودشو جای مسیح یا امام زمان عج جا میزنه و در نهایت ادعای خدایی می کنه و کارهای خارق العاده انجام میده

2_ ریشه دجال از دیجیتال مياد که بعضی از احادیث اينو مفهوم سازی می کنن و الان همین تکنولوژی چون در دست ولایت طاغوت هستش مردم دنیا رو گمراه کرده و زمانی که صیحه آسمانی شنیده بشه با رسانه ها سعی در بی اثر کردن اثرات صیحه آسمانی می کنن مثلا میگن ایران يه دستگاهی اختراع کرده یا میگن با جادو اینکار رو کردن یا میگن موجودات فضایی اینکار رو کردن و خلاصه با رسانه اثرات صیحه آسمانی رو نابود می کنن

فعلاً هم که فتنه منافق بزرگ یعنی روحانی اتفاق افتاده به حدیث زیر دقت کنید

حدیث از امام رضا (علیه السلام) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (علیه السلام) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."

---------

که باید منتظر باشیم تا شمشیر رو از رو بکشه!

۶:۰۷, ۱۷/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
نقل قول:ریشه دجال از دیجیتال مياد که بعضی از احادیث اينو مفهوم سازی می کنن

برای این یه تیکه برهانی دارید آقای قلب؟
۱۰:۴۳, ۱۷/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اسفند/۹۶ ۱۰:۵۵ توسط قلب.)
شماره ارسال: #4
آواتار
(۱۷/اسفند/۹۶ ۶:۰۷)amirabdi نوشته است:  برای این یه تیکه برهانی دارید آقای قلب؟
سلام

می تونید سرچ کنید
در بعضی از تفسیر احادیث هست که دجال رو همون ماهواره می دونن و کلا احادیث دجال رو بر تکنولوژی امروزی تطبیق می کنن

چون بعضی از خصوصیاتش به یک شخص نمی خوره گفته میشه ممکنه منظور تکنولوژی رسانه امروز باشه که همه جارو گرفته
مقاله هاش مفصله رجوع کنید
۱۱:۰۹, ۱۷/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #5
آواتار
جوابتون اصلا قانع کننده نیست
شما باس سند بیارید نه اینکه ما بریم بگردیم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۲۴, ۱۷/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اسفند/۹۶ ۱۱:۳۶ توسط قلب.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۷/اسفند/۹۶ ۱۱:۰۹)313s.w.o نوشته است:  جوابتون اصلا قانع کننده نیست
شما باس سند بیارید نه اینکه ما بریم بگردیم
سلام

چون بعضی از خصوصیاتش به یک شخص نمی خوره گفته میشه ممکنه منظور تکنولوژی رسانه امروز باشه که همه جارو گرفته

شما میتونید با یه سرچ ساده در چندثانیه مقاله ها رو پیدا و مطالعه کنید و دلایل رو گفتم حتی چندتا سخنرانی در رادیو هم درباره دجال بودن رسانه ها پخش شده

من اصراری ندارم کسی حرفم رو قبول کنه
دلايلم رو گفتم

يه سرچ کردم یکی از آین مقاله ها رو اینجا میزنم
البته مقاله های دیگری هم هست که خود دوستان رجوع کنید

در میان مهدى پژوهان، محققى که بیش از دیگران بر رمزى بودن زبان احادیث در قضیه‌ى دجّال تأکید داشته و مفصّل‏تر بدان پرداخته است، علامه سید محمد صدر در جلد سوم موسوعة الامام المهدى است که در اینجا خلاصه‏ ى سخنان ایشان را نقل مى‏کنیم:

مفهوم دجّال، سمبل پیچیده ‏ترین و خطرناک‏ترین دشمن اسلام و خداست و این در واقع، توصیف تمدّن و جهان‏بینى ماتریالیستى غرب است؛ زیرا تاریخ ادیان تاکنون چنین دشمنى به خود ندیده است. در احادیث دجّال آمده است: (از زمان خلق آدم تا روز قیامت، امرى خطیرتر از دجّال وجود ندارد)، و استفاده از کلمه (أمر) خود بیانگر این حقیقت است که دجّال یک شخص معیّن نبوده، بلکه یک جریان فرهنگى - اقتصادى - سیاسى ضد توحیدى و ضد دینى است.

در روایات باب وارد شده است: (از ترفندهاى دجّال این است که به آسمان دستور مى‏دهد که ببارد و در پى آن، آسمان خواهد بارید و به زمین امر مى‏کند برویان و به دنبال آن، زمین رستن آغاز خواهد کرد)، و این چیزى است که تمدّن غربى بر اساس پیشرفت‏هاى خیره‏کننده در عرصه ى فن‏آورى صنعتى و پیشرفت در زمینه‏هاى فیزیک فضایى و بیوشیمى و ده‏ها شاخه ى دیگر علمى و با سیطره‏ ى همه جانبه بر منابع طبیعى، بدان دست یافته است. دجال دیجیتال1

بدیهى است که این شعبده‏ها و تردستى‏هایى که از آستین تمدن مادى غرب بیرون مى‏آید، تا چه حدّ اذهان سطحى‏نگر و ساده‏ اندیش را مسحور و مرعوب خود مى‏سازد.

در اخبار دجّال آمده است: (از شگردها و شیوه‏ هاى اوست که اگر بر محلّه‏اى عبور کند و مورد تکذیب و روى‏گرداندن اهل آن واقع شود، کسى از آنان زنده نخواهد ماند و اگر بر محلّه‏اى بگذرد و مورد استقبال و تصدیق اهل آن قرار گیرد، آسمان را گوید که بر آنان ببار و زمین را امر کند که بر ایشان برویان تا آنجا که زان پس، دام‏هاى ایشان در نهایت فربهى و شیرآورى و... خواهند شد). دجال دیجیتال

و این، پدیده‏اى است که ما امروزه در صحنه‏ ى بین الملل و روابط به اصطلاح شمال - جنوب به خوبى شاهد آن هستیم؛ هر جامعه‏ اى که خود را در آغوش غرب استکبارى انداخته و حلقه ى سرسپرده ‏گى آنان را در گوش کند، از نظر اقتصادى و رفاهى مورد توجه غرب قرار مى‏گیرد و هر کشورى که بخواهد در مقابل ارزش‏هاى غربى (مانند: قرائت غربى حقوق بشر) یا سیاست‏هاى غربى بایستد، بایکوت و تحریم همه جانبه مى‏شود.
مفهوم دجّال، سمبل پیچیده ‏ترین و خطرناک‏ترین دشمن اسلام و خداست و این در واقع، توصیف تمدّن و جهان‏بینى ماتریالیستى غرب است.

در باره‏ ى دجّال در جوامع روایى مى‏خوانیم: (دجّال با رساترین فریاد خود که همه‏ ى عالمیان بشنوند بانگ مى‏زند: به سویم بشتابید اى هواداران من! منم آن کس که (خَلَق فَسوّى) و منم آن که (قدّر فهدى) آرى! (أنا ربکم الأعلى). همه ى این اوصاف در مورد تمدن غربى صادق است. غرب مادّى و متافیزیک ستیز از طریق امپراطورى اهریمنى و جهانى رسانه‏ ها و شبکه‏ هاى عظیم صوتى - تصویرى - مطبوعاتى با ترویج اخلاق، حقوق، ارزش‏ها و هنر مادّى، ولایت خود بر شئون انسان را فریاد مى‏کند و با حرکت خزنده‏ ى فراگیر خویش، آدمى را در چنبره و قبضه ى خویش گرفته و از عالم علوى جدا ساخته است. دجال دیجیتال

وسایل ارتباط جمعى، بلندگوى تبلیغ ارزش‏ها و هنجارهاى مادّى‏اند و قوانین دست ساز بشر غربى با هزار نوع تدلیس و آرایش و چاشنى به هاضمه ى فکر جامعه جهانى خورانده مى‏شود و به این شکل، تمدن مادى و فرهنگ دین‏ستیز غربى، ولایت و سرپرستى خود را بر معاش و معاد انسان و سعادت و رستگارى وى اعلام مى‏دارد و ولایت هر منبع غیبى و

متافیزیکى را نفى مى‏کند که در واقع این جز کوس خدایى‏زدن و ادعاى ربوبیت کردن، نیست. دجال دیجیتال2

از احوال غریب دجّال است که به همراه او آب و آتشى دیده مى‏شود که آن آب در حقیقت آتش و آن آتش در واقع آب است، بنا بر این هر کس این دو را مشاهده کرد، باید در آن آتش در آید که همانا آبى است بس زلال.

چه کسى است که نداند آب گواراى لذت‏هاى دجال دیجیتال دنیوى و مشتهیات حیوانى و تکاثر ثروت و رفاه مادى که غرب ماده باور و ماده ‏پرست به کام انسان عطشناک مى‏ریزد، چیزى جز آتش سعادت سوز و شرافت سوز نیست، و نیز کیست که نداند آنچه که غربِ از آسمان بریده و زمین‏گیر شده! زشت و ضد ارزش معرفى کند، در حقیقت جز آب حیات رستگارى نیست.

دجّال در تراث روایى ما، یک چشم معرفى شده است و گفته شده که چشم دیگر او کور است و قطعا این وصف، زیبنده ى تفکر و تمدن ماده‏زده ى غربى مى‏باشد؛ چه آن که غرب از دو بخش عالم و هستى آدمى یعنى ماده و معنا و به عبارت دیگر جسم و روح، تنها ماده و مادیات و جسم و جسمانیات را مى‏بیند و اساسا توانایى مشاهده‏ ى معنا و معنویت و روح و روحانیت را ندارد و این یعنى او از یک چشم محروم است و یکى از دو سمت و سوى جغرافیاى هستى را ندیده و هرگز درک نکرده است.

سرانجام در احادیث مى‏خوانیم که (هیچ جایى از زمین باقى نمى‏ماند مگر آن که دجّال در آن گام مى‏نهد و حضور خود را اعلام مى‏کند به جز مکه و مدینه؛ زیرا فرشته‏اى با شمشیرى بر فراز این دو ناحیه ‏ى مقدسه ایستاده و از ورود دجّال به آن‏ها جلوگیرى مى‏کند). دجال دیجیتال

از زمانى که استعمار قدیم در لباس استعمار نوین، تجدید حیات کرد و با استعمار فکرى -فرهنگى و استکبارى اقتصادى، اختاپوس‏ وار با بازوهاى پلید خود به اطراف و اکناف چنگ ‏اندازى کرده، هیچ قسمتى از کره‏ ى خاکى از لوث وجود او بر کنار نمانده و همه کشورهاى جهان سایه ى شوم او را بر سر خود حس کرده‏اند. همه ى فرهنگ‏ها مقهور ارزش‏ها و هنجارهاى غربى قرار گرفته است مگر ایدئولوژى مترقى و حیات‏بخش اسلام ناب که در حدیث فوق با زبان سمبلیک، حرم الهى مکه و حرم نبوى مدینه - سراى توحید و نبوت- نماد آن قلمداد شده است و این به آن معناست که تفکر اِلحادى، نوین غرب هرگز اسلام اصیل را مقهور نخواهد ساخت که (الاسلام یعلو و لا یُعلى علیه)دجال دیجیتال
۱۲:۱۷, ۱۷/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اسفند/۹۶ ۱۲:۳۱ توسط سرباز منتظر.)
شماره ارسال: #7
آواتار
نمیشه گفت مدیا یا رسانه همون دجاله
ببنید رسانه یه ابزار خیلی پیشرفته هست که اگه یکی درست ازش استفاده کنه( یعنی در جهت اهداف خودش که ممکن شر باشه یا خیر) پیامش رو تو کل دنیا منتشر کرده و افکار مردم زیادی رو متوجه تفکر خودش کرده
خب در حال حاضر صهیونیسم حرفه ای ترین استفاده رو از رسانه داره پس پیامش رو در کل دنیا پخش کرده .

بزارید یه مثال بزنم فرض کنید مثلا هزار سال پیش یکی در مورد من پیشگویی کرده Big Grin گفته که من میتونم تو یه روز از مثلا اسپانیا به هند برم
خب هزار سال پیش طرف نمی تونسته بگه هواپیما چون مردم نمی دونستن هواپیما چیه
مجبوره اینجوری بگه .
حالا به نظر شما می تونیم بگیم من هواپیما هستم؟!!!!!!!
نه !!!! من یه شخصم که سوار هواپیما میشم و ازش استفاده میکنم
پس نمیشه گفت دجال همون رسانه هست!!!!!
ولی دجال جریانی هست که حرفه ای ترین استفاده رو از رسانه میکنه.(در جهت منافع خودش)
۱۲:۴۳, ۱۷/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #8
آواتار
آنچه که من از سخنرانی ها و مطالب مکتوب برداشت کردم این بود که دجال هم یک شخص و هم می تونه یک جریان و هم می تونه تلفیقی از این 2 باشه که ابزار و امکاناتی مختلفی در اختیار داره ولی به نظرم آنچه که امروز از شناخت دجال و نشانه های ظهور مهمتره شناخت شرایط ظهور و راه های رسیدن به آن شرایط است
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۲۹, ۱۷/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #9

(۱۷/اسفند/۹۶ ۱۱:۲۴)قلب نوشته است:  
سرانجام در احادیث مى‏خوانیم که (هیچ جایى از زمین باقى نمى‏ماند مگر آن که دجّال در آن گام مى‏نهد و حضور خود را اعلام مى‏کند به جز مکه و مدینه؛ زیرا فرشته‏اى با شمشیرى بر فراز این دو ناحیه ‏ى مقدسه ایستاده و از ورود دجّال به آن‏ها جلوگیرى مى‏کند). دجال دیجیتال
سلام

آیا در مکه و مدینه دسترسی به رسانه وجود نداره؟
۱۲:۱۱, ۱۸/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اسفند/۹۶ ۱۲:۲۸ توسط قلب.)
شماره ارسال: #10
آواتار
(۱۷/اسفند/۹۶ ۲۲:۲۹)سعدی نوشته است:  سلام

آیا در مکه و مدینه دسترسی به رسانه وجود نداره؟
سلام

ايشون درباره قسمت 2 سوال کردند و بنده فقط درباره گزینه 2 توضیح دادم

بنده در پست اول گفتم که دجال 2 نوعه و نوع اول اون یک شخص و یک جریان است و قسمت دوم هم در بعضی از احادیث برای دجال خصوصیاتی گفته شده که بر یک شخص و یک جریان قابل تطبیق نیست و اتفاقا بر رسانه ها قابل تطبیق است

این نتیجه بحث کارشناسان مهدویت بود که بنده اطلاع داشتم و گفتم

اون قسمتی هم که شما اشاره کردید به یک شخص اشاره داره و این خصوصیت فقط بر یک شخص قابل تطبیق است

به همین خاطر در پست اول گفتم که دجال 2 نوعه و اون مقاله رو هم برای نمونه قرار دادم که این مقاله هم خودش یک خلاصه از یک کتاب است و کامل نیست

مقاله های مفصلتری هستند که بر مبنای خصوصیات دجال به بررسی می پردازند که دوستان می تونن رجوع کنن
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا