کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کشور نیاز به یک دیکتاتور نظامی دارد!
۱۶:۰۴, ۲۱/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #1
آواتار
فیاض: ۱۴۰۰ نامزدی با ادبیات نظامی‌ رئیس‌جمهوری می‌شود
قالیباف می‌گفت رضاخان حزب‌اللهی‌‌ها هستم/آینده یا فروپاشی ایران و تبدیل شدن به لیبی است یا دیکتاتوری است. مردم کدام را انتخاب می‌کنند؟

ابراهیم فیاض گفت: آینده یا فروپاشی ایران و تبدیل شدن به لیبی است یا دیکتاتوری است. مردم کدام را انتخاب می‌کنند؟ دیکتاتوری را انتخاب می‌کنند.

ابراهیم فیاض درباره صحبت پورمختار که گفته بود یک نظامی رئیس جمهور شود کشور را نجات می دهد، اظهار کرد: موقعی که یک کشوری که انقلاب کرده، در امور داخلی و خارجی دچار بحران می‌شود، یعنی خارجی ها به شدت بر سرش می‌زنند و هر کاری می‌کند، شکست می‌خورد. در داخل هم ناکارآمدی دارد. مشابه تاریخی اش دقیقا بعد از مشروطه و زمان دولت قاجار است که ایران اشغال می‌شود، خارجی های می‌خواهند ایران را بین خود تقسیم کنند، بُعد داخلی هم به شدت دچار بحران و ناامنی به شدت در حال افزایش است. در کشور دنبال کسی می‌گردند که از بُعد داخلی به امنیت برسیم و در بُعد خارجی به عزت.

به گزارش آفتاب نیوز، اهم اظهارات فیاض به شرح زیر است:

*جامعه هم پذیرای رئیس جمهور شدن یک فرد نظامی است. یعنی بی‌نظمی داخلی و تحمیل‌ها و تحقیر خارجی، حتما این کار می‌شود.

*رضایی و قالیباف از اول نظامی نبودند، وقتی هم دوباره سیاسی شدند، آنها را ادا و قر روشنفکری گرفته بود. چه قالیباف و چه محسن رضایی را شما نگاه کنید، ادای روشنفکری در آنها بود. من دلم برای محسن رضایی می‌سوزد؛ اینها قدیسان جنگ بودند، ای کاش هرگز وارد سیاست نمی‌شدند.

*اگر کسی مثل سعید جلیلی و احمدی نژاد بیاید که هنوز روحیه بسیجی و نظامی‌گری دارد و قدرت و نظامی‌گری را مطرح کند؛ پیروز می شود

*دنبال شخص نگردیم. من می‌گویم که اتفاقا مثل ناپلئون یکباره پیدایش می‌شود، مثل هیتلر یکباره پیدایش می‌شود و انتخابات را می‌برد. چون الان مردم دیگر خسته‌اند از این نظم اجتماعی که گفتم که هیچ اقتدار سیاسی در این مملکت وجود ندارد و همه از بین رفته است.

*نظامی‌گری و قدرت‌طلبی در جهان باعث می‌شود که حاکمان مادام العمر زیاد شوند و دیکتاتوری بیاید، نه استبداد. چون استبداد بر اساس جهالت بنا می‌شود، ولی دیکتاتوری بر اساس برنامه ایجاد می‌شود. در دیکتاتوری برنامه منسجم برای نوسازی جامعه وجود دارد، مثل ناپلئون، هیتلر، رضاشاه و احمدی نژاد می‌آید. یعنی دیکتاتور با قدرت تمام مجلس را هم پشت سر می‌گذارد.

*همین الان مجلس فرمایشی داریم که از بالا فرمایش می‌کنند و در مجلس انجام می‌دهند. وزیری که سه بار استیضاح می‌شود، دوباره به او رأی می‌دهند. خب اگر این بود، پس چرا استیضاح کردید؟ یعنی می‌خواهم بگویم که مجلس هم که بر اساس دموکراسی است، دچار بحران است و فرمایشی شده؛ پس حتما یک فرد قدرت‌طلبی پشت آن می‌آید. معتقدم ممکن است مجلس آینده به شدت رادیکال شود. یعنی قاعدتا باید بشود، وگرنه مملکت کاملا می‌پاشد، یعنی نابود می‌شود. یکی از همان مجلسی‌های دوره آینده چهره سال می شود برای ریاست جمهوری می آید و پیروز خواهد شد. الان بعد از آقای روحانی را تقسیم کردند، مثلا می‌گویند جهانگیری یا علی لاریجانی.

*جهانگیری که اصلاح‌طلب ورشکسته است و اصلا حال ندارد، دنبال خوش گذرانی و آرامش خودش است. علی لاریجانی هم یک محافظه کار ضعیف تر از روحانی است، یعنی ضعیف تر از روحانی و نمی‌تواند کاری انجام دهد. رادیکالیسم در اروپا هم دارد رأی می‌آورد. حزب‌های راستگرا پیروز می شوند و این نشان می‌دهد که در آینده وقوع جنگ‌های نیابتی شدید می‌شود. لذا می‌خواهم بگویم آدم متناسب با این فضا باید بیاید سر کار که بتواند ایران را حفظ کند. بعد از مشروطه ایران را به سه منطقه تقسیم کردند، رضاشاه آمد و همه اینها را جمع کرد. در همین جمهوری اسلامی هم نظامی‌گری می آید و شوخی ندارد. البته معلوم نیست که حتما آن فرد نظامی باشد بلکه ادبیاتش نظامی‌گری خواهد بود.

*جامعه دیکتاتوری نوساز می‌خواهد. می‌خواهد در اداره کارش انجام شود، یعنی فقر نباشد، شغل جدی ایجاد شود. الان هرچه رهبری می‌گوید «ساختار اقتصادی درونی»، اینها گوش نمی‌کنند. بحران خشکسالی با دیکتاتوری دیکتاتوری حل می شود. دیکتاتوری یعنی کسی بیاید و توزیع آب را تنظیم کند. این کار یک فکر متمرکز می‌خواهد. البته دیکتاتوری برعکس استبداد است و ما یک وقت‌هایی این را قاطی می‌کنیم.

*با این وضعیت بعید می دانم در ایران بخواهد یک آدم محافظه‌کار روی کار آید.یادم می آید قالیباف هم می گفت من رضاخان حزب اللهی ها هستم. یعنی قصه نوسازی آمرانه جدی است. نظام قاجار چه طور به نظام پهلوی منتقل شد، سُر خورد. در مملکت تمدنی به شدت مستقر، نظام سُر می خورد کودتا در آن نمی شود. واقعه 28 مرداد 32 کودتا نبود یک نوع سُر خوردن است یعنی نخبگان جامعه به این نتیجه می رسند که باید این کار را انجام دهند.

http://aftabnews.ir/fa/news/516464
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۱۸, ۲۱/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام


وقتي میگن علوم انسانی باید اسلامی باشه یعنی واژه دیکتاتور چيزه خوبی نیست که این آقا گفته


بهتر بود می گفت شخص مقتدر


البته از جهاتی درست گفته،،،،، الان رهبری هر چی ميگه دولت يه کاره ديگه می کنه
حرف رهبری زمین ميمونه نتیجه ميشه فشل شدن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۴۲, ۲۱/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/فروردین/۹۷ ۲۱:۴۳ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #3

بله. کشور نیاز به یه فردی داره که حرف آخر رو بزنه. خیلی گره ها هست که فقط به دست رهبر باز میشه. شاید اگر رهبر مداخله کنه خیلی ها ناراضی بشن، ولی در عوض در طولانی مدت راضی تر خواهند بود.

یه مثالشو براتون بزنم:

الآن دانشگاهها کلی مدرک بی خاصیت دادن دست مردم. الآن کلی آدم با مدرک مهندسی داریم که از عهده یه محاسبه ساده بر نمیان. این مشکل یک راهکار ساده داره: پایش مداوم مدارک دانشگاهی. یعنی همان طور که شما دو سال بعد از گرفتن گواهی رانندگی یا گواهی زبان دوباره امتحان میدید، هر دو سال یک بار از اون فرد فارغ التحصیل امتحان گرفته بشه و اگر مدرک بی خودی گرفته باشه توی امتحان رد بشه.

حالا فرض کن قرار باشه این طرح مطرح بشه. اولا هیچ جناحی حاضر به برعهده گرفتنش نمیشه چون خیلی ها رو ناراضی می کنه و در انتخابات بعدی نمی تونه رای بیاره. ثانیا اگر مدرک یک مسئول یا نماینده یا اقوام اونها مشکل داشته باشه، اونها هم حاضر به تصویبش نمیشن.

اینجا باید یه نفر بیاد و فارغ از این مسائل، حرف آخر رو بزنه او اون گره هایی که هیچ کسی حاضر به باز کردنشون نیست رو باز کنه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۲۰, ۲۲/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/فروردین/۹۷ ۱۰:۲۱ توسط MOHSEN-Z.)
شماره ارسال: #4
آواتار
کشور نیاز به یک فرد انقلابی متخصص داره.کسی جرات و عزم مبارزه با فساد رو داشته باشه کسی که از جنس مردم باشه..درد مردم رو بفهمه
اصولگراها کی میخوان یه حرف درست بزنن...بازم بازی تو زمین حریف...با این حرفا رای رو دو دستی تقدیم میکنن به همین هایی که الان هستن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۵, ۲۲/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #5

(۲۲/فروردین/۹۷ ۱۰:۲۰)MOHSEN-Z نوشته است:  کشور نیاز به یک فرد انقلابی متخصص داره.کسی جرات و عزم مبارزه با فساد رو داشته باشه کسی که از جنس مردم باشه..درد مردم رو بفهمه
رهبر داریم دیگه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۳, ۲۲/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۲/فروردین/۹۷ ۱۴:۰۵)سعدی نوشته است:  رهبر داریم دیگه
اینجا اول تاپیک چی گفته??
نقل قول:[size=xxx-large]
فیاض: ۱۴۰۰ نامزدی با ادبیات نظامی‌ رئیس‌جمهوری می‌شود
[/size]
آخه چرا سعدی
منظورم شخص اجرایی کشوره..
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۴۴, ۲۲/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/فروردین/۹۷ ۱۶:۵۹ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #7
آواتار
منافق شب انتخابات : به این کاندید رای ندید لوله میشید ، به یارو رای بدید سر بلند میشید
منافق بعد از انتخابات : رییس جمهور که کاره ای نیست ! رهبر داریم و باید پاسخگو باشه

نفاق از گذشته بوده و چیز جدیدی نیست ، فقط خاک تو سر اونهایی که دارن به منافقین فرصت جولان میدن .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۴۴, ۲۲/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/فروردین/۹۷ ۷:۱۸ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #8

من یک توضیح بدم در مورد حرفم.

این پست اول تاپیک میگه که خیلی جاها، باید یک فردی رو داشته باشیم که حرف آخر رو بزنه. با این موضوع کاملا موافقم و همون طور که مثال زدم، خیلی جاها نیاز به چنین چیزی وجود داره.

اما نیازی نیست که یک فرد "دیکتاتور" به این مجموعه حکومت اضافه بشه و این کار رو انجام بده. خود قانون کشورمون برای این کار چاره اندیشیده و اختیاراتی به رهبر داده که بتونه در مواقع لزوم حرف آخر رو بزنه.

چیزی تحت عنوان "رئیس جمهور دیکتاتور" هم بی معنیه. رئیس جمهور این اختیار رو داره که قوانین مصوب مجلس را اجرا کنه نه اینکه خودش قانون بگذاره. مثلا اون گره ای که در مثال گفتم رو نمی تونه باز کنه.

(۲۲/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۴)عمار94 نوشته است:  بعد از انتخابات : رییس جمهور که کاره ای نیست ! رهبر داریم و باید پاسخگو باشه
اتفاقا رئیس جمهور اختیارات زیادی داره و به همان اندازه باید پاسخگو باشه.
اما بعضی گره های خاص هست که سیستم دموکراسی نمی تونه اونها رو باز کنه (مثل مثالی که عرض شد) و به همین خاطره که کشور نیازمند رهبره.

آقا عمار
اگر ایرادی در نوشته های من می بینی بگو. با دلیل و منطق.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۰۰, ۲۳/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/فروردین/۹۷ ۸:۴۱ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #9

(۲۲/فروردین/۹۷ ۱۵:۰۳)MOHSEN-Z نوشته است:  منظورم شخص اجرایی کشوره..
محسن گرامی
تعریف شما از مسئول اجرائی چیست؟

(۲۱/فروردین/۹۷ ۲۱:۱۸)قلب نوشته است:  بهتر بود می گفت شخص مقتدر
دیکتاتور به خودی خود معنی بدی نداره، اما در ادبیات فعلی جامعه معنای منفی پیدا کرده.
همین عبارت "شخص مقتدر" را به کار ببریم بهتره.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا