کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمازی ، در راستای آمرزش گناهان (فوق العاده)
۱۵:۴۹, ۱۶/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/شهریور/۹۰ ۱۵:۵۳ توسط انتصـار.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام به همه

فکر کنم خیلی از ما نیاز داریم که خدا ما رو ببخشه و گناهانمون رو محو کنه ...
ان شاء الله با عمل کردن به این نماز پاک بشیم ...

بِسمِ الله الرّحمن الرّحیم

مرحوم سید بن طاووس در کتاب «اقبال الاعمال» صفحه ی 614 طبع بیروت با مقدمات و سند خود این حدیث شریف را از انس بن مالک نقل فرموده است ، که وی گفت : رسول خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) روز یکشنبه از ماه ذی القعده (از حجره) خارج شد و به مسلمانان ، چنین خطاب فرمود ، از شما مسلمانان چه کسی اراده ی توبه نمودن دارد ؟
اصحاب متحدا عرض کردند : یا رسول الله ، ما همگی حاضریم (از خطایایمان) توبه نماییم !

فَقالَ عليه السلام : اِغتَسِلوا و تَوَضاءوا و صلّوا اَربَعَ رَکَعاتٍ ، وَاقرَأوا فی کُلّ رَکعَةٍ فاتِحَةَ الكِتابِ مَرّةً وَ قُل هُوَ اللهُ اَحَد ثَلاثَ مَراتٍ وَ المُعَوَّذَتینَ مَرَّةً ثُمَّ استَغفَرُوا سَبعینَ مَرَّةً ، ثُمَّ اختَمُوا بَلا حَولَ و لا قُوَّةَ اِلاَ باللهِ العَلیِّ العَظیمِ ، ثُمَّ قُولُوا :
«یا عَزیزُ و یا غَفّارُ ، اِغفِر لی ذُنُوبی وَ ذُنُوبِ جَمیعِ المُؤمِنینَ و المُؤمِناتِ ، فَاِنَّهُ لا یَغفِرُ الذُّنُوبَ اِلاّ اَنتَ»

حضرت فرمود : غسل کنید و وضو بسازید و چهار رکعت نماز (اینگونه) که در هر رکعت یکبار سوره ی حمد و سه بار سوره ی مبارکه قل هو الله احد و قل اعوذ برب الناس و قل اعوذ برب الفلق را هر کدام یکبار بخواند .
(و بنا به فرمایش مرحوم محدثّ قمی در کتاب مفاتیح الجنان بعد از سلام نماز ها)
هفتاد بار بگوید : «استغفر الله» و چون هفتادمین استغفار تمام شد ، به لا درنگ این را قرائت نماید : «لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم» . و سپس این دعا را زمزمه نماید : «یا عَزیزُ و یا غَفّارُ ، اِغفِر لی ذُنُوبی وَ ذُنُوبِ جَمیعِ المُؤمِنینَ و المُؤمِناتِ ، فَاِنَّهُ لا یَغفِرُ الذُّنُوبَ اِلاّ اَنتَ»

(ترجمه دعا : ای خدای غالب و قاهر و ای پوشنده ی لغزش ها ، خطاهای من و خطاهای تمام زن و مرد با ایمان را بپوشان ، چون جز تو پوشاننده ی گناهان نیست)

سپس رسول خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود : هر بنده ای از پیروان من ، این نماز را به جا آورد ، از آسمان به او ابلاغ می شود که : ای بنده ی خدا ، کارت را از نو بیاغاز ، چرا که توبه ات مقبول افتاد و خطاهایت محو شد .

ونیز فرشته ای از زیر عرش ندا می کند : ای بنده خدا (قبولی توبه و آمرزش گناهانت)بر تو و خانواده ات و نوادگانت مبارک باد !
ودیگری ندا می دهد : ای بنده خدا ، بدخواهنت در روز قیامت از تو راضی خواهد شد .
و فرشته ی دیگر ، چنین بشارت می دهد : ای بنده ی خدا ، تو با ایمان از دنیا خواهی رفت و دینت بازیچه ی شیطان قرار نمی گیرد و نیز قبرت وسیع و روشن می گردد .
و پیام دیگر را چنین در یافت می کند : ای بنده ی خدا پدر ومادرت اگر در زندگی دنیا از تو ناراضی بودند ولی اکنون ، اظهار رضایتمندی می نمایند ، و این نماز سبب آمرزش پدر و مادر و نوادگان تو خواهد شد (!) ، وبهره ی تو در دنیا و آخرت فراوان می باشد .
(از همه جالب تر) حضرت جبرئیل علیه السلام می فرماید :هنگام مرگت ، من با حضرت ملک الموت علیه السلام بسویت خواهم آمد و دستور می دهم تا به تو ارفاق کند و مرگ اثر سوئی در تو نگذارد و با آرامش روح از جسدت پرکشد .

(در پایان این گفتار ، اصحاب از شدت شوق عرض کردند): یا رسول الله ، اگر بنده ای این دستور نماز را در دیگر ماه ها به کار بندد ، چه صورتی دارد؟!
حضرت (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود : همانند آنچه گفتم به او می رسد .
«وَ اِنَّما عَلَّمَنی جبرئیل علیه السلام هَذِهِ الکَلَماتَ ایّامَ اَسری بی»

قابل توجه اینکه : از این حدیث استفاده می شود که روز یکشنبه ی ذی القعده در فضیلت آن نماز دخالتی ندارد جز آنکه حضرت رسول (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) این دستور را در روز یکشنبه از ماه ذی القعده صادر فرمودند.

ودیگر اینکه : خواندن فاتحة الکتاب و سوره توحید و معوذّتین را با «واو» عطف بيان فرمودند و استغفار و دعا را با «ثُمَّ» که در مهلت داشتن نیز بکار می رود بیان کردند و گویا به همین علّت مرحوم محدّث قمّی چنین فرموده : «فقیر گوید: ظاهر آن است که این استغفار مذکور و دعای بعد از آن را بعد از نماز باید بجا آورد».

ان شاء الله فیض ببرید ...

نوشته شده از کتاب : هزار و یک حدیث – نوشته ی حبیب الله مرزوقی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۲۶, ۲۳/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #11
آواتار
الهم صل علی محمد و آل محمد
ان شالله منم هستم...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۳۰, ۲۴/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #12

(۱۷/شهریور/۹۰ ۱۲:۵۶)N.Mahdavian نوشته است:  با تشکر از مطلب خوبتون!
منم یک نماز مجرب گذاشتم:

نمازي مجرب براي رسيدن به مقصود
«مرحومه علامه نهاوندي» فرموده است:
يکي از نمازهايي که در رساندن انسان به مطلوب خود، به تجربه ثابت شده خواندن چهاررکعت نماز است به اين طريق که اين نماز به دو سلام ختم شود.
در رکعت اول پس از سوره حمد، صد مرتبه افوض امري الي الله ان الله بصير بالعباد (سوره غافر، آيه 44) خوانده شود.
در رکعت دوم، پس از سوره حمد، صد مرتبه الا الي الله تصير الامور (سوره شوري آيه 53) خوانده شد.
در رکعت سوم پس از سوره حمد صد مرتبه نصر من الله و فتح قريب (سوره صف آيه 13) و در رکعت چهارم پس از سوره حمد صد مرتبه انا فتحنا لک فتحا مبينا (سوره فتح آيه 1) و پس از خواندن نماز به سجده رود و صد مرتبه بگويد:
غفرانک ربنا و اليک المصير (سوره بقره، آيه 285)
و صد مرتبه استغفرالله و اتوب اليه را بر زبان جاري کند.
[/b]

تا جایی که من میدونم تمام نماز های مستحبی یک تا دو رکعت اند .
چهار رکعتی ندیده بودم
۱۵:۵۷, ۲۴/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #13
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

بله درست می گید
وقتی گفته به دو سلام ختم می شه، یعنی دوتا دو رکعتی.
دورکعت اول رو که خوندی، با یه سلام تمومش می کنی، بعد دو رکعت دوم.

.
۱۳:۳۹, ۳۰/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/شهریور/۹۳ ۱۳:۴۰ توسط شیدا.)
شماره ارسال: #14
آواتار
[تصویر: 81456504639948755461.png]

و آخرین یکشنبه ماه ذی القعده...

و آخرین فرصت برای خوندن این نماز پرفضیلت در آخرین یکشنبه این ماه....

و مبادا از دست برود...

یا علی/التماس دعا

امضای شیدا
۱۹:۵۶, ۳۰/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/شهریور/۹۳ ۲۰:۰۸ توسط | جستجوگر |.)
شماره ارسال: #15
آواتار
یا الله؛

من باب یادآوریHeart؛

نقل قول:در روز يکشنبه غسل کند و وضو بگيريد چهار رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ﴿۱﴾

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۲﴾

الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ ﴿۳﴾

مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ ﴿۴﴾

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ ﴿۵﴾

اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ ﴿۶﴾

صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ ﴿۷﴾

نقل قول:سه مرتبه سوره قل هو الله (اخلاص) [b]

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿۱﴾

اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿۲﴾

لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ ﴿۳﴾

وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ ﴿۴﴾

نقل قول:يکبار سوره ناس

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ ﴿۱﴾

مَلِكِ النَّاسِ ﴿۲﴾

إِلَهِ النَّاسِ ﴿۳﴾

مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ ﴿۴﴾

الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ ﴿۵﴾

مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ ﴿۶﴾

نقل قول:و سوره فلق را بخواند

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ ﴿۱﴾

مِن شَرِّ مَا خَلَقَ ﴿۲﴾

وَمِن شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ ﴿۳﴾

وَمِن شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ ﴿۴﴾

وَمِن شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ ﴿۵﴾

نقل قول:پس از نماز هفتاد مرتبه استغفار کند و استغفار را ختم کند به ذکر لاحول ولا قوة الا بالله العلي العظيم سپس بگويد ياعزيز و يا غفار اغفر ذنوبي و ذنوب جميع المومنين و المومنات فانه لا يغفر الذنوب الا انت

فایل PDF نماز

التماس دعاHeart؛
۱۷:۵۸, ۷/شهریور/۹۴
شماره ارسال: #16
آواتار
بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
۲۲:۴۷, ۱۴/مرداد/۹۵