کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 3 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبلیغات لیبرالی صدا و سیما
۱۴:۵۸, ۲۶/اردیبهشت/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/خرداد/۹۲ ۱:۲۴ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: Snail-cream.jpg]

به بهانه تبلیغ سخیف کرم حلزون به بررسی تبلیغات هدفمند در رسانه ملی میپردازیم

کرم حلزون یک از انواع محصولات آرایشی و بهداشتی است که چند وقتی است که از رسانه ملی تبلیغ می شود که فقط با یک تلفن در منزل شما تحویل داده می شود باید گفت که بسیاری از زنان دوست دارند که پوستی شفاف و زیباییی داشته باشد و برای رسیدن به آرزوی خود پول های هنگفتی برای اینگونه تبلیغات صرف می کنند که در اکثر مواقع بی تاثیر است و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
به هرحال نباید از کرم‌ها انتظار معجزه داشت. هیچ کرمی نمی‌تواند تمام الیافی که طی زمان حالت شبکه‌ای‌شان را از دست داده‌اند و کلاژن‌هایشان جمع شده را به حالت اول برگرداند و افتادگی پوست را کاملا از بین ببرد.
کرم‌ها نمی‌توانند چین‌وچروک‌ها را به طور کامل برطرف کرده و فقط تا اندازه‌ای می‌توانند پوست را لطیف و شفاف کنند همچنین کرم‌هایی که در رسانه‌های گروهی و ماهواره‌ها می‌بینیم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.به گفته کارشناسان سلامت هنوز در جهان هیچ کرمی به صورت علمی تولید نشده که بتواند تمام مشکلات پوستی را از بین ببرد.

حسین صیرفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص کرم حلزونی که هم اکنون در رسانه ها تبلیغ می شود با بیان اینکه زیبایی در همه سنین امر بسیار مهمی است، می گوید: این گونه شرکت‌ها پروانه ساخت خود را زیر نظر وزارت بهداشت می‌گیرند.


وی با بیان اینکه بیماری‌ها باید به وسیله پزشک تشخیص داده و درمان شود، می افزاید: مشکل فعلی ما فاصله بین مواد دارویی و مواد آرایشی بهداشتی است چرا که برای مواد آرایشی- بهداشتی مجوزهای سخت‌تر از تولید مواد دارویی در کشور وجود ندارد و پروانه ساخت راحت‌تری و باگذشتن کمتری از مرحله دارویی تهیه می شود.


صیرفی تصریح می کند: مشکل اصلی تبلیغاتی است که در زمینه فرآورده های آرایشی و بهداشتی ولی واقعاً دارویی است. به عنوان مثال تبلیغاتی در رسانه ها وجود دارد که برای درمان اسکار یا گوشت اضافه یا برای تقویت رشد موها این مواد استفاده شود.


استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه می دهد: این در حالی است که اصولاً انتخاب روش‌های درمانی برای بیماری‌هایی با همراه با تولید گوشت اضافه همراه است یا درمان جوش، گوشت اضافه یا حتی درمان‌های مربوط به رشد موها باید توسط پزشک تأیید شود لذا نباید هیچگاه این مواد بدون نسخه پزشک و به تنهایی توسط مردم تهیه شود.
وی یادآور می شود: این امر موجب سردرگمی در بین بیماران می شود و وقتی به پزشک مراجعه می کنند عنوان می کنند که ما از فرآورده ای که در تلویزیون تبلیغ می شود استفاده کرده ایم و نتیجه ای ندیده ایم.


صیرفی تصریح می کند: برخی از مردم نیز هزینه های زیادی برای این مواد پرداخت کرده اند لذا به مردم توصیه می کنیم اولا برای مشکلات پوستی به پزشک مراجعه کنند و حتی در خصوص استفاده موادی مانند کرم های ضد آفتاب و صابون های پوستی نیز نظر پزشک را داشته باشند.


صیرفی یادآور می شود: به هیچ عنوان مردم، معضلات و مشکلات پوستی خود را بر مبنای تبلیغات صدا و سیما حل نکنند مثلا مردم به کرم‌هایی که باعث افزایش مو و از بین رفتن چروک پوست می‌شود را توجه نکنند چرا که بسیاری از تولیدکنندگان این مواد بیشتر به دنبال سودآوری و اقتصاد هستند و افرادی که تولید کننده این ترکیبات هستند ممکن است با مراکز تحقیقاتی هماهنگ نکرده باشند.


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید: توصیه بعدی من به مسئولان وزارت بهداشت است که باید وقتی این گونه مواد در جامعه وجود دارد تبلیغات آنها که در حقیقت تبلیغات مواد دارویی است نه مواد آرایشی - بهداشتی، در رسانه های جمعی محدود شود.


وی اضافه می کند: به عنوان مثال اثر کرم حلزون به هیچ عنوان بر مبنای مسائل علمی استوار نیست و این گونه تبلیغات، تبلیغات گمراه‌کننده هستند و در بسیاری موارد ممکن است مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند.کریمی 26 ساله درباره تاثیر کرم های حلزون می گوید: به نظر من عوامل داخلی بدن بر پوست موثر تر هستند واگر تغذیه مناسب باشه پوست عالی میشه. چاقی و مسائل هورمونی با کرم موضعی درمان نمیشه شاید اثر موقتی و سطحی داسته باشه این در مورد تمام کرمها صدق میکند.

حسینی 35 ساله می گوید: کرم حلزون را خریدم ولی پوست را بدتر تیره و چروک میکند همه تبلیغات است من حدود 1 سال استفاده کردم، هیچ تغییری ندیدم با تجویز پزشک صابون و کرم استفاده میکنم و بهترین نتیجه‌راهم گرفتم،یک سوم هزینه این حلزون را دارد.

حسین طباطبایی متخصص پوست درباره کرم های حلزون میگوید: متأسفانه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان خارج از کشور، از طریق تبلیغات مکرر و مداوم موجب فریب مردم می‌شوند. این محصولات، غیرمعتبر و فاقد تاییدیه از مراجع ذی‌صلاح بهداشتی کشور سازنده هستند و در ایران با تبلیغات فراوان، خارج از سیستم توزیع دارو و محصولات بهداشتی و فقط از طریق یک شماره موبایل به فروش می‌رسند.


به گفته وی متأسفانه کسانی‌که این کرم‌ها را می‌خرند، پس از مصرف نه تنها نتیجه‌ای نمی‌گیرند، بلکه برای رفع عوارض نامناسب آنها روی پوست‌شان، به پزشکان متخصص پوست مراجعه می کنند. چون فرد فروشنده در ایران ناشناس است، به سرعت شماره موبایل خود را تغییر می‌دهد که قابل تعقیب قضایی هم نیست.


من به عنوان متخصص پوست تا کنون در مجلات معتبر و تخصصی پوست، نامی از کرم حلزون ندیده‌ام و این از همان محصولات غیرمعتبر است.


تبلیغات از رسانه ملی از دیرباز برای بینندگان برنامه های تلویزیونی وجود داشته و تولیدکنندگان حق دارند که محصولی تولیدی خود را تبلیغ کنند و نفس تیلیغات مسئله ساز نیست اما تبلیغ در جایی مشکل دار میشود که همسو با فرهنگ مصرف گرایی غربی همراه باشد چرا که تیلیغ برخی از محصولات در رسانه ملی فرهنگ جوامع غربی را ترویج و نهادینه می کنند تبلیغ کرم های حلزون از گذشته در شبکه های ماهواره ای صورت می گرفت ولی هم اکنون در رسانه ملی خودمان صورت می گیرد که می تواند نشانه ترویج مصرف گرایی غربی در جامعه ایرانی باشد و با وجود اقتصاد مقاوتی حاکم بر ایران تبلیغ این چنین محصولاتی از شبکه های ملی کشور جایز است.
البته استقامت، شهامت و عزت نفس لازمه اقتصاد مقاومتی است نه ترویج مصرف گرایی غربی!!!!!

***********


در یکی از برداشتهای این تبلیغ یکی از خانمها میگوید وقتی در آینه نگاه میکنم از پوست خودم خجالت میکشم!!!

یعنی به این میگن سبک زندگی!!!

در یکی از قسمت ها علنا تبلیغ دزدی میشود

اینطور که وقتی صاحب آن کرم!!! نیست افراد خانواده اش بدون اجازه او از آن استفاده میکنند

آیا نظارتی بر این تبلیغات است؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۰۴, ۲۶/اردیبهشت/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
مورد دیگه این آگهی بازرگانی اینه که به سبک تبلیغات ماهواره ای تهیه شده که چی؟
مگر ما خودمون سبک تبلیغ صحیح نداریم؟ چرا خودمونو رنگ اونا کنیم؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۱۱, ۲۶/اردیبهشت/۹۲
شماره ارسال: #3

یه مورددیگه اش اینه که اونایی که در تبلیغ از ثمراتش صحبت می کنن بازیگری می کنن و مصرف کننده نیستن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۵, ۲۶/اردیبهشت/۹۲
شماره ارسال: #4
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

البته به نظر بنده تمامی اینها به منظور فریب مردم و سو استفاده از احساسات مردم صورت می گیرد دقت کنید تمامی آینه سو استفاده از احساسات مردم و حس کمال گرایی و میل به زیبایی است هر چند اگر در صد بسیار ناچیزی از بهبود ناشی از گچ گیری صورت وجود داشته است .

البته در مورد این تبلیغات توجه به دو نکته بسیار ضروری است::


1.فرض کنید تمامی این تبلیغات و اثر آن فریب و سراب است. خوب برای به اثبات این موضوع یا تا اثبات آن حداقل زمان را میبرد در این زمان شما فرض کنید که دست کم باز هم می گویم دست کم100000 نفر از این محصول بخرند که آمار واقعی ده ها برابر است . حال کافی است که یک ضرب ساده انجام دهیم.
100/000 *129/000=12/000/000/000

دیدید که چقدر راحت به یک عدد نجومی رسیدیم
حال نکته ی ظریف تر از مو ایجاست که در صورت پلمپ این محصول یا عدم اقبال عمومی
کافیست همین شرکت محصول دیگری با نام تجاری دیگر مانند کرم خرچنگ و میگو و ...
روانه ی بازار کند وباز فریب و باز سود آوری که دیگر به ادامه ی توضیح نیست
این رویه ی تبلیغات ماهواره ای ایست که احتمالا سود جویان داخلی نیز به فرمول آن پی برده اند.2.البته نکته ی دیگری که کمتر به چشم میاید ان نیز تعین قیمت این محصول و سایر محصولات ماهواره ای است
که معمولا 29000-390000-39000000-139000000
است یعنی به جای قیمت مقطوع خود مثلا 300000 انرا 29000اعلام میکنند در صورتی که قیمت همان است ولی با بازی با روانی قیمت روی 20000 میچرخد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۲۵, ۲۶/اردیبهشت/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/اردیبهشت/۹۲ ۱۶:۵۸ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #5
آواتار
اخه مگه چند تا حلزون داریم که اینقدر ژل تولید کنند؟!!
کل هیکل حلزون بیچاه هم بشه ژل اینقدر نمیشه!!

بعد هم اون که برای پوست میگن خوبه خود حلزونه که بزاریش روی پوست . مستندشم میزاره توی شبکه مستند !

شده حکایت همین دستگاههای تن ارا و اینا که میگه خودش دراز نشست میره شکم شما اب میشه!!Big Grin

یا اون که ویبره میزنه و بخار میکنه اونوقت یه شکم عضلانی میندازه که با روزی ۶ ساعت ورزش حرفه ای بدست میاد!!

معمولا ادم های راحت طلبی که نتیجه خوب هم میخوان و کمی ساده هستند توی این تور ها میفتن !!

اخه شکم با این چیزا میره داخل؟!!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۳, ۲۶/اردیبهشت/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/اردیبهشت/۹۲ ۱۷:۵۵ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #6
آواتار

یکی از شاخصه های سبک زندگی مدرن به دست آوردن توانمندی ها بدون تلاشه!

من خودم معمولا متر و استانداردی رو که دارم تا در وهله ی اول تشخیص بدم کاذب بودن و نامناسب بودن این محصولات رو ، تضاد و ناسازگاری با طبیعته.
به عبارت دیگه در طبیعت هیچ چیز با ارزشی به سادگی بدست نمیومده.
با یه نگاه گذرا به تمام تبلیغاتی که صورت میگیره این نکته رو می تونید مشاهده کنید.
لاغر شدن بدون تلاش در مدت بسیار محدود!
بلند شدن قد به مقدر زیاد در زمان محدود!
تناسب اندام بدون هیچ تلاشی در زمان محدود!
و
...

حتی در صورت انجام چنین مواردی میشه گفت خلاف طبیعت عمل کردن بدون پاسخ و تبعات نیست.امضای مجید املشی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۴۴, ۱/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام مجدد دوستان
می خوام متنی برای اظهار تاسف از نمایش تبلیغات به سبک تبلیغات ماهواره ای و محتوای این تبلیغات تهیه کنم. در همین تبلیغ که دوستمون بهش اشاره کردن، دیالوگ هایی گفته می شه که اصلا با فرهنگ ما ناسازگاره.
دنبال یک یا چند بیت شعر یا ضرب المثل هایی با این مضمون هستم :
خودمون می گیم دشمن بده، شکل دشمن شدیم (اشاره به شکل تبلیغات)
و رفتارها و دیالوگ های بانوان در این تبلیغات (که داریم از خودمون دور می شیم و مثل دشمن می شیم).
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۰۲, ۳/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
دوستان
شعر یا ضرب المثلی اگر می شناسین، برای موردی که در پست بالا اشاره کردم، بگید که زودتر یادداشتمو تهیه کنم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۱۴, ۳/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #9
آواتار
سلام
ما شدیم مثل اون کلاغی که میخواست مثل کبک راه بره
اما بلاخره نتونست حالا نه مثل خودش راه میره نه مثل کبک
واقعا متاسفم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۳۱, ۳/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #10
آواتار
ربطشو به لیبرالیسم نفهمیدم !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا