کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 10 رای - 4.8 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاتوق گردان های بیداری اندیشه
۰:۳۸, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
گردان 41 نفره ی اول را گردان علی بن ابیطالب مینامم
و گردان 41 نفره ی دوم که در حال تکمیل است را گردان سید الشهدا مینامم
هر کسی هر اسمی که دوست داشت میتواند بگوید

گردان های اول و دوم تالار بیداری اندیشه
به خودمون باید حالی بکنیم که میخواهیم سرباز شویم
نه نه نه
به نظرم بهتر است به خود حالی کنیم که میخواهیم عبد شویم (عبد اوست کریم)
و در نتیجه عبد واقعی در مقابل امامش سمعاً و طاعتاً هست
کسی هم که سمعاً و طاعتاً شد خوب مشخصاً إن شاء الله نامش در لیست سربازخانه هم نوشته خواهد شد

جان من باور کنید که قرار نیست شیعیان مریخ مقدمات ظهور را فراهم کنند
آثار دعای خیر دوستان را در زندگی شخصی و احوالات شخصی خودم خدا وکیلی حس میکنم

چرا هر کدام از ما نباید این نشان افتخار را دریافت نکنیم
یا کاشف الکرب عن وجه المهدی
[/font]
رفقای خوب من
همسنگرانم
من هر بار که با حضرت استاد مشورت میکنم برای حل مشکلات
ایشان به 3 چیز شدیداً تأکید
1- ساعت خلوت باخدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2- تضرع به درگاه خدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3- توسل به اهل بیت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ایشان تأکید عجیبی دارند بر ساعت خلوت داشتن
ساعت خلوت معنایش این نیست که مثلاً در روز لحظاتی به یاد خدا باشیم و با خدا خلوت کینم
مسأله فراتر از این است
ساعت خلوت چیزی شبیه نماز است
چطور اذان که میگویند باقی کارها را تعطیل میکنیم
حال هر چه میخواهد باشد
ساعت خلوت هم همین طور است
زمانی در شبانه روز است(بهترینش لحظاتی پیش از اذان صبح است) که در آن لحظه زمان ملاقات خصوصی من با خدا خودم هست
همه چیز تعطیل
من میمانم و خدایم
دعا و تضرع و مناجات من است و الطاف و رحمت رحیمیه ی پروردگارم
فقط من و خدا
و اظهار فقر و عجز من و اظهار امید من به خدایم
اقرار به قصور و ناسپاسی من و حنان بودن پروردگارم
دوستان من
میدانید حنان یکی از اسامی خداوند است
اما آیا میدانید حنان به چه معناست
حنان یعنی بسیار بازگشت کننده به سوی کسی که از او دوری میگزیند
الله اکبر
چقدر این نام خدا زیبا است
از وقتی معنی این نام خدا را فهمیدم مرتب با این نام خدا را صدا میزنم
چون خودم را میشناسم که با اعمال و رفتار و گفتارم در عمل کسی هستم که از خدا دوری میگزیند
اما وقتی خدا را با این اسم صدا میزنم معنایش این است که :
اوست کریم خودت گفتی بسیار بازگشت کننده ای به سوی منی که عملم در حال دوری گزیدن از تو هستم در پیچ و خم های امتحانات زندگی
اما معتقدم که تو خدایی هستی که بسیار بازگشت کننده ای
خلاصه رفقا
زیاد سرتون رو درد نیارم
اینجا پاتوق گردان های آماده باش بیداری اندیشه است
ما یک گفتگوی منتظران داریم در تالار
اونجا ویژه دلدادگان یوسف زهرا است
محاسن و کارکرد های ویژه ی خود را هم دارد
اما اینجا کسی باید بیاید که خود را حقیقتاً مشغول آماده سازی برای حضرت حجت میداند
سعی میکنم در پستهای خودم در این تاپیک مطالبی رو به دوستان تقدیم کنم که حقیقتاً به درد خودم خورده
معارفی که مقادیری شاید در فضای عمومی تالار به این سبک و سیاق آنها را بازگو نکنم
این جا به قولی اتاق خصوصی کسانی است که در حال آماده کردن خود هستند برای روزهای سختی که امتحان بندگی را باید پاس کنند
علاوه بر عشق به حضرت حجت ، اینجا نیازمند حس مسئولیت هم هستیم
مراقبتمان از اعمالمان ، رفتارمان با اطرافیانمان و کسانی که بر گردن ما حق دارند و حق الله و حق الناس و حق النفس را و.... باید حسابی رو به بهبود باشد

یک نکته ی بسیار مهم از نکته های حضرت استاد
ایشان میگفتد
رستگاری با عمل حاصل نمیشود
رستگاری بی عمل هم حاصل نمیشود
پس چه خاکی بر سرمان بریزیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عمل را انجام میدهیم اما به عمل خود اتکا و اعتنا نباید بکنیم ، امید و اتکای ما فقط و فقط باید به فضل خدا باشد
فضل میدانید یعنی چه
یعنی بی استحقاق بخشیدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یا علی منتظران و عاشقانی که میخواهند مسئولیت هم بپذیرند و عزم بندگی کردن خدا را دارند

[font=Arial]

التماس دعای فراوان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه حقیر رو هم دعا نکردید بی زحمت پدرومادر حقیر رو دعا بفرماید
االلهم صل علی محمد و آل محمد
اللهم عجل لولیک الفرج
االلهم صل علی محمد و آل محمد

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۱۷, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
علی جان میدونی که چقدر همه ما ها به شما و اون حضرا استاد و بالاتر از شما ائمه اطهار مدیونیم؟
دست مریزاد حبذا به این همه معرفت... خدا خیرت بده.

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
۱:۲۵, ۱۴/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/بهمن/۹۰ ۱:۲۸ توسط Tolou.)
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۴/بهمن/۹۰ ۰:۳۸)علی 110 نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
گردان 41 نفره ی اول را گردان علی بن ابیطالب مینامم
یا علی...
جان من باور کنید که قرار نیست شیعیان مریخ مقدمات ظهور را فراهم کنند
آثار دعای خیر دوستان را در زندگی شخصی و احوالات شخصی خودم خدا وکیلی حس میکنم

همیشه شنیده بودم که اول در حق دیگران دعا کنید بعد خودتون... اما راستش خیلی این کار رو انجام نمیدادم ...یعنی دعا میکردم اما چندتا اسم که میبردم خسته میشدم... یه بار بادوستم حرف میزدیم به شوخی بهم گفت به خاطر اینه که خدا دعاتو قبول نمیکنه از بس در حق خودت دعا میکنی... دوستم کاملا شوخی میکرد چون اصلا از حال من خبر نداشت..اما یه لحظه یه حالی شدم.همه اش میخواستم از یکی بپرسم که شما چطوری در حق بقیه دعا میکنید... تا این که رسیدیم اینجا و شدیم 40 نفر... یا صحیح تر 41 نفر... و این 41 نفر خیلی قشنگتر از 40 نفره چون خودت حساب نیستی....
توی این چند روز از خودخواهی رها شدم... هرچی خواستم بگم اولش گفتم خدایا نه اول دوستام که 40 نفرن... بعدش میگفتم خب پس مامان و بابام چی؟؟ بقیه دوستام که اینجا نیستن چی؟.....
این فقط یکی از اثراتش بود.......
ممنون علی آقا، هرکاری کردم راضی نشدم تشکر ویژه نکنم....خدا خیر دنیا و آخرت رو به شما و پدر و مادرتون بده...
امیدوارم روزی آقا پای این اسامی رو امضا کنه

امضای Tolou
کیست که به خدا اعتماد کرد
و
پشیمان شد؟
...

۲:۱۰, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #4
آواتار
نمي دونم چي بگم!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ، چون من كه اصلا سال اولي هم نيستم من پيش يكم
اول اول اول راهConfusedConfusedConfused
ولي انگار يه اتفاقاتي داره مي افته . Angel
مطمئنا از بركات دعاي دوستان در حق بندسSmile

منم هر چند كه هنو تازه دارم راه رفتن ياد ميگيرم اما سعي خودمو ميكنم تا منم بتونم عبد باشم تا اگه لايق بودم سرباز هم بشم

كاش گروه ما هم زودتر تكميل بشه ، كه مي دونم ميشه

به اميد روزي كه تعداد اين گردانها اين قدر زياد بشه تا يه لشگر ترتيب بدي علي آقا

ان شاء الله كه دور نيست

امضای nasimesaba
خدایا
تو همانی که من میخواهم
کمک کن همانی باشم که تو میخواهی
۲:۱۱, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #5
آواتار
سلام.بنده خیلی خوشحالم که تو گردان اول با نام "علی بن ابیطالب" هستم.اصلاً این اسمو که می بینم,ها,توو قلبم احساس شادی می کنم.ولی همیشه وقتی اسم حضرت امیر رو با اون جلال و عظمتش ولی مظلومیتش میبینم,دست خودم نیست,اشک توو چشمام جمع میشه.اخه می دونید من از 3سالگی که پدرم رو از دست دادم تا الان,همین لحظه, مدیون حضرت هستم.باورتون نمیشه اگه بگم حضرت بدجور هوامو داشته.همه فکر می کردن پدر ندارم,ولی همشون اشتباه می کردن.پدر من مولا بود.مثل یه پدر واقعی.وقتی بهش فکر می کردم جای خالی پدرم رو حس نمکردم.هر چند یه دختر بدجور به پدرش وابستس.ولی آقا نذاشت من احساس تنهایی و بی پشتیبان بودن بکنم.همیشه پشتیبانم بود.همیشه.تا همین الان.الانم که دارم اینارو می نویسم نمی تونم جلوی اشکهای خودمو بگیرم.ولی آقا توو دنیا خیلی مظلومه.خیلی .دوست دارم بگم آقاجون دورت بگردم ولی یاد یکی از سخنرانی های ایت اللّه پناهیان توو ماه رمضان می افتم که می گفت:اگه بگی دور سید الشهدا بگردم,آره بگو چون خیلی ها دورش گشتن ولی تنها کسی که تونست دور امیر المومنین بگرده فقط فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها)بود.راست می گفت: هر کسی لیاقت نداره فدای حضرت بشه.فقط الان با این بار عظیم گناهم میتونم فقط بهش بگم خیلی دوسش دارم.خیلی.هیچ کس قادر نیست این احساس من رو به حضرت توصیف کنه.آره آقا پدری رو در حق من تموم کرده.آره.دوست دارم اینو به همه بگم تا همه بدونن چه اقای مهربونی داریم و خودمون خبر نداریم.
علی آقا با این تاپیکی که زدی بدجور مارو به گریه انداختی.
یعنی یه روزی میشه منم از سربازای حضرت بشم.می ترسم نشه.بعد اون وقت جواب امیرالمومنین رو تو روز قیامت چی بدم؟می ترسم بهش فکر کنم,می ترسم.من باید چیکار کنم؟چه کاری از دستم برمیاد؟اخه چرا من انقدر شیعه ی تنبلی هستم.چرا؟

امضای یا صاحب الزمان
[تصویر: %5BPic3_ir%5D_Emam_ali_001.jpg]
۸:۵۷, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

همیشه به این افتخار می کنم که دعای آقا امام زمان علیه السلام در حق ما مستجاب شده که هدایت شدیم و بارها شده پام لغزیده ، غفلت کردم و این لطف و عنایت امام زمان هست که همیشه با منه ،همیشه با خودم می گم خداوند چقدر قدر شناسه با اینکه بنده حقیر وظیفه م بندگی هست ولی با این حال خداوند اجر همه کارهام رو میده ، گاهی عنایت خداوند در حقم اونقدر زیاده که با خودم می گم نکنه خدا اجر اون خرد اعمالم رو توی همین دنیا بده و چیزی برای آخرتم نمونه ... وای ..

حضرت امام زمان علیه السلام مثل پروردگارش قدر شناسه ، به خدا بیشتر از اینکه بنده حقیر برای فرج آقا دعاشون کنم ایشون قبل تر و خیلی بیشتر از حقیر ، بهم توجه و عنایت داره بلکه به همه دوستان...

افتخارم اینه که خداوند رحمان این اجازه رو به حقیر داده که با پروردگارم بی هیچ منتی مناجات و درد و دل کنم و تا آخرش گوش کنه و سرزنشم نکنه و در مقابلش اشک بریزم و توبه کنم و متوسل بشم و کلمه یا صاحب الزمان رو زمزمه کنم..

دوستان ما این گردهمایی و روحیه دعا کار خودمون نیست بلکه عنایتی از طرف صاحب کار ، ما همدیگر رو داریم و با کمک و اتحاد و هم فکری هم می تونیم به پیروزی و موفقیت نائل بشیم ، درسته در بهترین مملکت دنیا داریم زندگی می کنیم الحمدلله ولی اینجا هم از گزند کافران و ظالمان در امان نمانده ، امروز رهبرمون غریبه ، امروز نماز جمعه غریبه ، امروز دعای فرج غریبه ، این وضع صدا و سیما ، این وضع نمایندگان مجلس ، این وضع کوچه و خیابان و... امروز وظیفه سنگینی بر دوش ماها هست

معتقدم این چند صباحی که تا ظهور زمان باقی هست فرصتیه برای حقیری چون من که همه تلاشم رو در راه خدا و برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بکنم و به کمک خداوند باید اول از اصلاح خودم شروع کنم تا اصلاح دیگران و جامعه

با دعای شما همسنگران عزیز ، امید آنکه توبه مجدد حقیر ، مقبول حق تعالی قرار بگیره و ان شاءالله مسمم تر ، محکم تر و امیدوار تر از قبل برای ظهور حضرت مولا قدمی برداریم...

یا مولا علی علیه السلام
التماس دعا

امضای Ramin_Ghn
گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عجل الله فرجه)است.حضرت علامه حسن زاده آملی

[تصویر: 58099_497.jpg]
۱۱:۴۸, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #7
آواتار
به نام یزدان پاک که دلهای به این پاکی رو آفرید...
یه مشگل داشتم که با دعای شما برطرف شد خیلی ذهنمو درگیر کرده بود ولی اصلا متوجه نشدم چه جوری رفع شد...ولی اینو فهمیدم که با دعای شما برطرف شده خیلی دوستتون دارم...
علی آقا به خلوت نشینی اشاره کردن خواستم بگم توی خلوت هاتون مناجات امیرالمومنین رو هم اگه تونستید بخونید واقعا زیباست التماس دعا...

امضای asire entezar
شادی روح شهید هادی صلوات...
۱۲:۵۸, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #8
آواتار
(۱۴/بهمن/۹۰ ۰:۳۸)علی 110 نوشته است:  یک نکته ی بسیار مهم از نکته های حضرت استاد
ایشان میگفتد
رستگاری با عمل حاصل نمیشود
رستگاری بی عمل هم حاصل نمیشود
پس چه خاکی بر سرمان بریزیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عمل را انجام میدهیم اما به عمل خود اتکا و اعتنا نباید بکنیم ، امید و اتکای ما فقط و فقط باید به فضل خدا باشد
فضل میدانید یعنی چه
یعنی بی استحقاق بخشیدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام.عذر می خوام.معنی این صحبت های استادتون رو بنده اصلاً نفهمیدم.Blushیعنی خیلی سخت هست فهمیدن حرف هاشون.فرمودن:"رستگاری با عمل حاصل نمی شود,بی عمل هم حاصل نمی شود" پس رستگاری به چه طریقی حاصل می شود؟
بعد ببخشید از روی کنجکاوی سوال می کنم,میشه بفرمایید "حضرت استاد" کی هستند که باعث شدن شما این تاپیک به این زیبایی رو در اختیار ما قرار بدید؟
۱۳:۰۷, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #9

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
بی مقدمه می خواستم یه رمزی رو که تازگی ها بدست آوردم بگم!! البته شما بهتر از من این رمزارو می دونین ولی من تازه اول راهم و برا من که تازه پیداش کردم جذابیت خاصی داره.
قشنگ ترین لحظه ی نماز سجده است،چون داری اوج ذلت خودت و عزت پروردگارتو نشون می دی
همون سجده ای که توو نمازم بی ارزشترین قسمت بود و خلاصه میشد به یه سر به مهر گذاشتن و تمام...
که الحمدلله خدا عنایت کرد و دیگه از اون روال خارج شدم.
توو خلوت با خدا که به قول علی آقا دعا و تضرع و مناجات منه با خدا و الطاف رحیمیه ی پرودگار به من بنده ی حقیر
یکی سجده و یکی قنوت خیلی موثره
توو قنوت از نیازات میگی به خدا و توو سجده از رازهات،گناهات و...
راز و نیاز طولانی یعنی همون قنوت و سجده ی طولانی
اگر این سجده ی طولانی خارج از نماز باشه که خیلی خیلی بهتره...
توو سجده هات اگر اشکی هم از چشات هرچند اندک به خاطر خوف از خدا و استغفار گناهات بریزه یعنی دیگه خود خدا قبولت کرده، اصلا همینکه قبل از نماز صبح اجازه پیدا کردی تا باهاش راز و نیاز کنی یعنی تا یه جایی قبول شدی!
به قول آقای بهجت این اشکی که هرچند اندازه ی پر شه ای باشه رو دست کم نگیرید!!!!
ان شاالله همه توفیق راز و نیاز طولانی و خلوت کردن با معبود داشته باشیم...

امضای محیصا
گر لَحمُک لَحمی زِ حدیثِ نبوی هِه
بی صَلِّ علی ذکرِ علی بی ادَبی هِه
Heart
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم و اهلک اعدائهم اجمعین
۱۳:۲۲, ۱۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #10
آواتار
(۱۴/بهمن/۹۰ ۱۳:۰۷)محیصا نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
بی مقدمه می خواستم یه رمزی رو که تازگی ها بدست آوردم بگم!! البته شما بهتر از من این رمزارو می دونین ولی من تازه اول راهم و برا من که تازه پیداش کردم جذابیت خاصی داره.
قشنگ ترین لحظه ی نماز سجده است،چون داری اوج ذلت خودت و عزت پروردگارتو نشون می دی
همون سجده ای که توو نمازم بی ارزشترین قسمت بود و خلاصه میشد به یه سر به مهر گذاشتن و تمام...
که الحمدلله خدا عنایت کرد و دیگه از اون روال خارج شدم.
توو خلوت با خدا که به قول علی آقا دعا و تضرع و مناجات منه با خدا و الطاف رحیمیه ی پرودگار به من بنده ی حقیر
یکی سجده و یکی قنوت خیلی موثره
توو قنوت از نیازات میگی به خدا و توو سجده از رازهات،گناهات و...
راز و نیاز طولانی یعنی همون قنوت و سجده ی طولانی
اگر این سجده ی طولانی خارج از نماز باشه که خیلی خیلی بهتره...
توو سجده هات اگر اشکی هم از چشات هرچند اندک به خاطر خوف از خدا و استغفار گناهات بریزه یعنی دیگه خود خدا قبولت کرده، اصلا همینکه قبل از نماز صبح اجازه پیدا کردی تا باهاش راز و نیاز کنی یعنی تا یه جایی قبول شدی!
به قول آقای بهجت این اشکی که هرچند اندازه ی پر شه ای باشه رو دست کم نگیرید!!!!
ان شاالله همه توفیق راز و نیاز طولانی و خلوت کردن با معبود داشته باشیم...

راست می گید بنده هم اون فرمایش ایت اللّه بهجت رو شنیدم.فرمودند :"این اشک حتی اگه به اندازه ی پر پشه ای باشد اون رو دست کم نگیرید.این اشک از عالم بالا رسیده."
می خواستم پیشنهاد بدم ما 2 گردان که داریم برای تعجیل در ظهور حضرت دعا می کنیم و لفظ "اللهم عجل لولیک الفرج" رو بکار می بریم ,بهتر نیست این دعا رو جایی بگیم که تآثیرش خیلی بیشتره؟ می خواستم پیشنهاد بدم این دعای شریف رو 3بار در قنوت و 3 بار در سجده ی آخر نماز و وقتی نمازمون تموم شد بدون اینکه با کسی تکلم کنیم به سجده بریم و باز 3بار این دعا رو تکرار کنیم.فکر می کنم اینجوری خدا بهتر حرفمون رو می شنوه.درست نمیگم؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]