کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم‌های مذهبی یا رسوم شیطانی!!!
۱۸:۳۳, ۴/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 2f3f38d51f01.jpg]
رسم و رسومات همیشه با فرهنگ های مختلف عجیب بوده اند، اما بعضی از این رسم ها آنقدر عجیبند که نمی توانید تصور کنید و از دیدنشان شوکه می شود؛ خصوصا اگر بدانید این رسم ها جزو آئین مذهبی یک ملت هستند.

۱٫ آب دهان انداختن در قبیله ماسای قبیله ماسای در بخش هایی از تانزانیا و کنیا زندگی می کنند. آنها سنت عجیبی دارند که مربوط به مذهبشان می شود؛ آنها در تعطیلات مذهبی شان روی بدن یکدیگر آب دهان می اندازند. طبق این رسم مردان قبیله یک نوزاد تازه به دنیا آمده را درمیان بازوهایشان می گیرند و مرتب رویش آب دهان می اندازند! آنها اعتقاد دارند اگر این کار را با بچه نکنند تا آخر عمرش بدشانسی خواهد آورد.
[تصویر: 93ffbdd531.jpg]

آئین Iyomante
مردم اهل Ainu این آئین را انجام می دهند. آنها خرس هایی که در خواب زمستانی هستند را به طرز فجیعی می کشند و سپس برای جبران کارشان توله های خرس را گرفته و بزرگ می کنند. بعد از گذشت چند سال بچه های خرس را به همان شکل می کشند. آنها اعتقاد دارند خرس ها مخلوقاتی شبیه به خدا هستند که در میان انسان ها قدم گذاشته اند!
[تصویر: 20674db3d2.jpg]
۳٫ خاکستر خوری مردم Yanomamö
قبیله Yanomamö در بخش هایی از برزیل و ونزوئلا زندگی می کنند. آنها از زندگی مدرن به دورند و به رسم و رسومات قدیمی خود چسبیده اند. در یکی از این رسم های عجیب وقتی یکی از اعضای فامیل می میرد، آنها بدن مرده را سوزانده و خاکستر آن را می خورند!
[تصویر: ebd4860de1.jpg]
۴٫ غذا دادن به مرده ها
رومی ها در قدیم این رسم عجیب را داشتند که به مومیایی های افرادی که دوست داشتند غذا می دادند. آنها یک نی را به بدن مرده وصل می کردند و از طریق آن به آن فرد غذا، عسل و شراب می دادند.
۵٫ خوردن مرده
این رسمی مربوط به مردم Aghoris است؛ آنها زمین را می کنند و مرده ها را می خورند. آنها در مناطقی که مرده سوزی می شود زندگی می کنند و این مرده ها را هدیه ای به خودشان می دانند.
[تصویر: a33e02120f.jpg]

۶٫ آیین تشریفاتی Satere-Maweمردان میانسال این قبیله از پسرهای جوان می خواهند که یک دستکش دستشان کنند. این دستکش ها قبلا با مورچه هایی که نیش های گزنده دارند پر شده اند. پسرها فقط بعد از ۱۰ دقیقه می توانند دستکش ها را دربیاورند و مجبورند هر سال این آئین را اجرا کنند تا موقعی که افراد فامیلشان ازشان بخواهند آن را متوقف کنند.
[تصویر: 5451ac90dc.jpg]
۷٫ زندگی با مرده

یک گروه قومی در اندونزی به این آئین اعتقاد دارند. آنها جسد فرد مرده را بلافاصله بعد از مرگش قنداق کرده و با خودشان به خانه می برند. آنها اعتقاد دارند که این آئین روح فرد که در بدنش باقی مانده را تا زمانیکه آنرا دفن کنند حفظ می کند. در تصویر زیر می توانید خانواده ای در اندونزی را ببینید که سنت مشابهی را اجرا کرده و جسد زن مرده را برای مدت زمان زیادی نگه داشته اند تا روحش را حفظ کنند.
[تصویر: 47b85db133.jpg]
۸٫ پرت کردن بچه
خانواده هایی که در Sholapur هندوستان زندگی می کنند آنها بچه هایشان را از تراس برج ۵۰ فوتی به پایین پرت می کنند. البته مردمی در پایین برج می نشینند و پارچه هایی را نگه می دارند، آنها وظیفه دارند که بچه را سالم بگیرند.
[تصویر: 795b2864fb.jpg]
۹٫ آویزان کردن تابوت ها
مردم Torajan و مردم چین این آیین را اجرا می دهند. آنها افراد فامیلشان را در تابوت گذاشته و آنها را در صخره ها آویزان می کنند. در این قسمت وقتی که زیر صخره ها بایستید نقطه های قهوه ای و سیاهی را می ببینید که از نزدیک متوجه می شوید تابوت هستند. آنها از این آئین پیروی می کنند خصوصا وقتی فرد نخبه یا یک بچه ای می میرد.
[تصویر: c2b7adb531.jpg]
[/b]
HuhHuhHuh
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۲, ۴/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
چقدر جالب و در عین حال تلخ بودند !!
ممنون از ارسال این مطلب Heart
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۵۸, ۶/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
Huhعجیبا غریبا
اصلا چیزی نگم بهتره
Confused
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  9 گناه شیطانی و 9 قانون شیطانی(!) Ghiamat.ir 8 5,731 ۱۵/شهریور/۹۰ ۱۸:۴۸
آخرین ارسال: r_bashiri89
Star 9گناه شیطانی،9 قانون شیطانی vahidn1362 0 1,325 ۳/خرداد/۹۰ ۱۴:۴۴
آخرین ارسال: vahidn1362

پرش در بین بخشها:


بالا