کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: مایل به همکاری هستین بگید
بله
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کسی هست همکاری کنیم
۱۱:۴۷, ۲۵/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #1

[/b][/size]چرا خودمون مستند نسازیم چرا با هم هم فکر نشیم حتی درمورد ایران هم میشه گفت کی هست کی نیست بیاید باهم مستند بسازیم یه یا علی بگیم شروع کنیم و کارای گرافیکی کنیم لطفا غیرتی برخورد نکنید میشه هرکس باشه بیاید کمک کنیم همه اطرافو هم خودمون هم مطلع بشیم دروبرمون چه خبره.

به کمک رهبر بزرگمون امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فقط به اعتقاد به امام زمان یه یا علی بگید دست به کار شیم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۱:۱۷, ۱۲/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #31

واقعا خوشحال شدم از نوشته شما ما هم دعا می کنیم شما تو درستون موفق بشید بعد این تازه اولین مستند ما خواهد بود آفرین دکتر درس خیلی خوبه بعد نگران نباش انشا الله کنکور قبول میشی و در مستند های بعد همکاری می کنی با ما به امید خدا
۱۷:۰۵, ۱۳/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #32

بچه ها ببخشید واقعا اگه جایی حرف زدم شرمنده عصبی شدم اگه اون حرف زدم شاید الان خیلی هاتون بعد این موضوع از دستم ناراحت شین و مشکل پیدا منید ولی داشت می برد ما رو زیر سوال چون اگه نمی گفتم می گفت مستند وقتی میومد بیرون می گفت این همون گروهی فلانی توشه هیچی نمی فهمه ببخشید اگه تند رفتم از همه معذرت می خوام
۱:۱۴, ۱۴/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/اسفند/۸۹ ۱:۱۵ توسط سینا.)
شماره ارسال: #33

من گمان میکنم(تا جایی که از حرف هاشون متوجه شدم) هدف این دوستمون "بررسی علل دین گریزی در بین جوانان ایرانی نسل حاضر" است....
فکر میکنم این هدف واضح باشه.....
خوب از کسانی که میخوان با این طرح همکاری کنن اول باید در درستی گزاره ی هدف به توافق برسند ...یعنی قبول کنن که در جامعه ی امروز ما دین گریزی به صورت یه اپیدیمی (از نظر من و حالا اپیذمی هم نه به صورت نسبتا فراگیر) وجود داره و
سپس کاری که باید کرد باید سعی در پیدا کردن علل کرد و سپس راهکار داد....
(آفا امیر بیاین حرف منو که از طرف شما گفتم تایید ،تکمیل و یا تکذیب کنید!)
من هم اگه کمکی از دستم بربیاد هستم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۲۲, ۱۴/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/اسفند/۸۹ ۱۵:۲۲ توسط seyyedi.)
شماره ارسال: #34

دوستان سلام
یه سوال اساسی دارم
وقتی ساختینش چطوری میخواین پخشش کنین؟
اینترنتی؟
روی این هم خوب فکر کنید
تا فقط تیر نزنید بلکه تیری بزنید که به هدف بخوره
علی علی
۱۵:۳۱, ۱۴/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/اسفند/۸۹ ۱۶:۰۴ توسط amir abroft.)
شماره ارسال: #35

سلام نگران پخشش نباشید اینترنتی و داخل ایران البته ما به چندتا مترجم هم نیاز داریم چون باید مستند رو با زیر نویس انگیلسی بدیم بیرون و خواهشا بچه ها سریع بیان که یه جلسه باید بزاریم حضوری در یه جا وظایف همه مشخص بشه و شروع کنیم لطفا پیام بدید خصوصی شماره بدم بهتون بعد از طریق شماره قرار بزاریم چون سایت نمیشه اشکار گفت چون همه می بینن نوشته هارو. ما یه مترجم داریم خانم mehrnaz ایشون هستن ولی بنده خدا دست تنها نمی تونه وقت نمی کنه کمک می خواد تمام این کارا برای خدا و رضای خدا مطمین باشید جای دوری نمی ری پس بیاید کمک ما حتی با کم ترین علم خودتون می تونین کمک کنید به ما
ما یه مستند با کیفیت بسیار بالا در حد hd خواهیم ساخت تا جوان رو به سمت این مستند بکشیم مطمین باشید کمک کنیم یه چیز بسیار عالی در میاد
۱۸:۰۴, ۱۵/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اسفند/۸۹ ۱۹:۰۷ توسط abbas313.)
شماره ارسال: #36
آواتار
(۱۲/اسفند/۸۹ ۱۹:۰۴)amir abroft نوشته است:  آیا به گفته خودشون برا سختگیری های ایران از اسلام هست؟آیا به خاطر بد جلوه دادن اسلام توسط بعضی اشخاص هست؟آیا به خاطر اسلام بعضی ها به نام اسلام دین زیبای اسلام رو در دید جوان ها خراب کردن؟

متاسفانه فعلا كمكي از دستم بر نمياد اما به عنوان برادر كوچكتر چند پيشنهاد داشتم.
1-بهتر كارتون زير نظر مستقيم يك روحاني آگاه به مسائل باشه چون تو قسمت حساسي قصد ساخت مستند داريد خداي نكرده مطلبي به اشتباه بيان نشه و جايي از كار با نظر مراجع و اسلام در تضاد نباشه
2- دوستان بهتر در تالار رسمي تر بحث بشه، در شأن تالار

ممنون
۱۹:۲۹, ۱۵/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #37
آواتار
این داستان موسی و شبان که در مثنوی هست یکی از غلط های بسیار بزرگ مثنوی هست
خدا 124000 پیغمبر رو و 13 معصوم رو نفرستاده که مردم هر عقیده ای رو که دلشون خواست در مورد خداداشته باشند
بزرگتری تهدید خدا در قرآن مال کسانی هست که اعتقاد دارند و ترویج این اعتقاد رو دارند که خدا بچه داره یا دست و پا داره (تكاد السـمـوات يـتفطرن)(نزدیک است آسمان ها بشکافد)
پس قرار نیست هر عقیده ای که دلمون خواست در باره ی خدا داشته باشیم و اگه اینجوری بود خدا این همه برای داشتن عقاید درست توحیدی پیامبر نمیفرستاد!
و این داستان یکی از غلط های بزرگ کتاب مثنوی معنوی هست

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۱۹:۴۶, ۱۵/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #38

سلام من نمی دونم شما چه علاقه ای دارید این پست و بقیه پست های من رو مورد یورش قرار بدید اصلا بحثی که ربطی به این پست نداره قرار دادین همه اومدن بگن خدا یکیست و او را بپرستین تو هر دین به یک رسم و آیین هست و خدا فرموده هرکس را به اندازه توانش تکلیف دادیم و از مدیران اصلی سایت خواستارم با این موارد برخورد کرده
۰:۰۱, ۲۰/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اسفند/۸۹ ۰:۰۴ توسط s.mahdi.)
شماره ارسال: #39
آواتار
(۲/اسفند/۸۹ ۲۱:۱۶)علی نوشته است:  
(۲۹/بهمن/۸۹ ۱۳:۵۱)InsomniAc نوشته است:  
(۲۸/بهمن/۸۹ ۱۸:۲۶)علی نوشته است:  سلام همونطوری که دوست عزیزمون گفتن تا حالا مستند هایی همون طوری که شما می خواهید در ایران ساخته شده.
1-بیایید این کار را به اهل آن و به اهل فن واگزار کنیم.
2-لطفا با دیدن یک مستندی مثل ظهور وامثال آن برانگیخته نشویدو کمی بیشتر فکر کنید.
3- اهدافتان از این کار چیست؟ اگر می خواهی بدانی و یا بفهمانی که در کشور چه خبر است، لزوما نباید از راه پرخرج و وقت بر مستند وارد شوی بلکه راه های زود بازده و آسان تر و پر مخاطب تری مثل اینترنت و ... وجود دارد.
4- بیایید تلاش کنیم که در جامعه از موازی کاری دور شویم .
5- بیایید سعی کنیم برای علاقه ی خود و به بهانه ی خدمت کار نکنیم.Heart
1- ما هم همین کارو میکنیم...اهل فنش رو هم داریم
2- کمی بیشتر از کمی بیشتر فکر کردیم، واقعا فک میکنی فقط خودت فک میکنی؟
3- اهدافمان رو اونایی که باید بدونن میدونن، وقت و هزینش رو هم ما صرف میکنیم...شما چرا ناراحت میشی
4- الان این کار ما موازی با چیه؟ دقیقتر توضیح بدهید لطفا..
5- عجبا....شما نیت ما رو هم میدونی؟

یه چیزی که من از این پست شما برداشت کردم اینه که یه کم زیادی احساس میکنی همه چیزو میدونی....
سلام. من برای استفاده از نظرات تمامی دوستان وارد تالار شدم و شاید ادبیات من برای ابراز نظرم برایتان جالب نیامد. به هر حال بنده فقط نظرم را خالصانه بیان کردم و قصد توهین به کسی را ندارم و نظراتم را برای اطمینان از درست بودن آن ها و برای کمک به موضوع ارائه می کنم، اما اگر کسی از دوستان احساس می کند که به او توهین شده است عذر خواهی مرا بپذیرد.

ومن الله توفیق

سلام علی جان فکر می کنم بهتره بجای سنگ اندازی نظر بدین اگه دشمن تونسته اینهمه جلو بیافته و فکر ماها و اینهمه محقق رو به خودش مشغول کنه بخاطر اینه که آرمان ها و ایده های باطلش رو جدی گرفته چرا ما حتی یه جرقه ی ذهنی روجدی نگیریم؟
ما هم می تونیم بسازیم با این امید که اخلاصمون و همتمون بیشتر از اونها باشه و در راه امام با اونها وهر مسلمون دیگه ای مسابقه بدیم اما به شرط اخلاص چون اگه اخلاص نباشه می شیم آلت دست شیطان
۱:۱۵, ۲۷/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/اسفند/۸۹ ۱:۲۳ توسط setareh.)
شماره ارسال: #40
آواتار
(۱۲/اسفند/۸۹ ۱۹:۰۴)amir abroft نوشته است:  ما موضوع تو صفحه قبل گفتیم ولی حرف شما هم خوب هست و مطمین باشید اینکارها انجام شده وبه مرحله انجام خواهد رسید
نمیدونم آیا همیشه تو همه موضوع ها اینطوری آدم می خواد یه کار بکنه انقدر سنگ جلو پاش می ندازن به جا همکاری با اون فرد یا جنبش من میگم اگه استارتش زده بشه با یاد خدا و برای رضای خدا بقیش همه ردیف میشه ولی به شرطی که همه با هم همدل یک صدا و با اراده کار انجام بدیم
من زیاد اهل نوشتن نیستم و به سختی با نوشته توضیح بدم ولی اشکال نداره ما می خوایم اول با این مستند بفهمیم چه چیزی در ایران باعث اینقدر غرب گرایی دوری اسلام و دوری از آداب ورسوم ایرانی شده که باعث شده ملتی که از سالیان قبل به خدا یگانه اعتقاد داشته الان جوان های ما از اسلام دوری بگیرن چرا ؟ آیا به گفته خودشون برا سختگیری های ایران از اسلام هست؟آیا به خاطر بد جلوه دادن اسلام توسط بعضی اشخاص هست؟آیا به خاطر اسلام بعضی ها به نام اسلام دین زیبای اسلام رو در دید جوان ها خراب کردن؟ این همه دلیل چند تا دلیل به نظرتون بد هست؟ بازم اگه اشتباه می گم بگید ؟

با سلام
قبل هر چی من هم مثل اکثر دوستان خیلی علاقه دارم تو کاری شرکت کنم که می تونه مفید باشه
اما تا جایی که اطلاع دارم شما گفتین مستندی مثل ظهور
برداشت من از ظهور فیلمی بوده که بی هیچ القایی وبا ارائه دادن مستنداتی مختلف صرفا قصد اگاهی دادن داشته نه اعتراضی توش بوده ونه تحسینی صرفا یک بیداری
اما در موردمستند شما نمی دونم که هدفش چیه وموضوع واقعیش چیه به صورت اکادمیک و صحیح
شما سوال رو علت دوری ما ایرانی ها ازاسلام می دونین

من ا ز شمامی پرسم که وقتی می خواهید به این سوال پاسخ بدین ایا مدارک قابل استناد برای اثبات خود سوال دارین که به دنبال جواب ان هستین؟ا(به غیر از مشاهدات غیر رسمی مدرکی که بشه اون رو ارائه داد؟)
سوال شما در چه حو.زه ای قراره بررسی بشه
اجتماعی؟مذهبی؟روانشناسی؟فردی؟جمعی؟
من بارها استفاده از کلمه ی غرب گرایی و دین گریزی رو از مسئولان وخیلی های دیگه شنیدم
اما هنوز تعریف درستی از کسی جایی ندیدم
متاسفانه ما ایرانی چیزی رو که زیاد دوروبرخودمون میبینیم رو کلا به همه جا تعمیم می دهیم
اینکه خیلی ها در صدد از بین بردن اسلام از دل ما هستم شکی نیست اما اینکه چقدر ما از اسلام دوریم نیاز به یه بررسی رسمی داره تا بشه بعدش به دلایل اون رسیدگی کرد
منظور من چیزیست که کاملا علمی باشه وقابل پخش و ارائه در هر مجمعی
اقا امیرهمه چیز رو مانع وسنگ نبینین گاهی همین سنگ ها برای شما حکم پله رو خواهند داشت
به امیدموفقیت روز افزون شما
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا