کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 25 رای - 4.16 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند اخراج شدگان (Expelled)
۱۰:۴۵, ۲۰/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اردیبهشت/۹۴ ۲۰:۵۳ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اخراج دانشمندان ضد داروین از دانشگاه های آمریکا ؟!

در آمریکا نام برخی از دانشمندان مخالف داروینیسم را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است.

[تصویر: 7430_640.jpg]

به گزارش گرداب به نقل از مشرق در بخش مستند جشنواره فیلم فجر سال 88 مستندی از کشور آمریکا شرکت کرد که موضوع آن بررسی نگرش داروینیستی به هستی و نیز نحوه تقابل صاحبان این نگرش؛ یعنی آنها که قدرت علمی را در آمریکا در دست دارند با دانشمندان مخالف آن نظریه که معتقد به وجود نوعی طرح هوشمند در پیدایش هستی‌اند، است.

این فیلم مستند در 98 دقیقه سه مبحث کلیدی را همزمان دنبال می‌کند:
نخست نشان می‌دهد که در پرمدعاترین کشور جهان از نظر دموکراسی و آزادی بیان چگونه دانشمندانی را که دیدگاهی متقابل با داروینیسم داشته‌اند؛ یعنی مخالف به وجود آمدن جهان به صورت تصادفی و یا انتخاب طبیعی بوده‌اند از دانشگاه‌های آمریکا اخراج می‌کنند.

در این مستند، به صراحت تاکید می‌شود که علاوه بر محروم کردن برخی استادان دانشگاه از خدمات شهروندی اجتماعی (مانند سوزاندن کارت‌های اعتباری بانکی‌شان که این امر موجب می‌شود نتوانند نیازهای اولیه زندگی‌شان را رفع نمایند) حتی نام برخی از دانشمندان را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است. آن‌هم نه دانشمندانی که creationist و خلقت‌گرا باشند بلکه کسانی که صرفا به وجود نوعی Intelligent Design یعنی طرحی هوشمند در ساخت جهان قائلند و عالم را تصادفی نمی‌دانند.

علت اهمیت این امر برای صحنه‌گردانان تمدن غرب آن است که اعتقاد به خلقت هوشمند جهان، زمینه پذیرش خالق جهان را فراهم کرده و دین گرایی در جهان افزایش چشم گیر خواهد یافت.

دوم و در ضمن مصاحبه با دانشمندان اخراج شده از دانشگاه‌ها، به بررسی عقاید آنها و علل مخالفتشان با داروینیسم می‌پردازد و این بهانه‌ای می‌شود تا تهیه کننده مستند با بزرگترین داروینیست‌های جهان مثل "پروفسور داوکینز" به صحبت بنشیند و دلایلشان را در اینکه چرا جهان نمی‌تواند یک خالق داشته باشد یا حتی بر اساس طرحی هوشمند به وجود آمده باشد بشنود و سپس همانها را از نگاه خردگرایانه و ساینتیستی به چالش می‌کشاند.

سوم اینکه این مستند به بررسی ایدئولوژی‌های برآمده از نگرش داروینیستی و اصل بقاء اصلح می‌پردازد و با سفر به آلمان و دیدار از کوره‌های آدم سوزی و کشتارگاه‌های بیماران روانی، مبادی تفکر نازیسم را به عنوان نمونه‌ای از داروینیسم اجتماعی، طی مصاحبه با محققان این دیدگاه بررسی می کند.

نکته جالب اینجاست که تعدادی از اساتیدی که به سمت نظریه داروین گرایش پیدا کردند همگی اعتراف می کنند که قبلا مسیحی معتقد بودند. اما بعد از دنبال کردن و پذیرفتن نظریه داروین، کم کم اعتقادات دینی از زندگی آنها رفته و در نهایت آنها را به الحاد کشانیده است. این نکته قابل توجه مسلمانانی است که ادعا می کنند در عین مسلمانی، نظریه داروین را نیز می پذیرند.

چکیده نقطه نظرات دکتر سید حسین نصر فیلسوف بزرگ دانشگاه جرج واشینگتن راجع به داروینیسم:

دکتر سيدحسين نصر سنت گراي معاصر ايراني که به غير از تبحر در فلسفه، حکمت و کلام اسلامي بر علوم فيزيک و زيست شناسي مسلط است، براساس آموزه هاي قرآني و مباني کلام و فلسفه اسلامي به نقد و ارزيابي اين ديدگاه مي پردازد:

امروزه موضوعات اندکي وجود دارند که به اندازه نظريه تکامل اهميت بحث داشته و هم طراز با اين تئوري داراي معاني ضمني پنهان و موذيانه يي باشند. پيش از هر چيز اجازه دهيد بگويم من در هاروارد نه تنها فيزيک بلکه زمين شناسي و ديرين شناسي هم خوانده ام و با اين پيش زمينه فکري است که فهم رايج در خصوص نظريه تکاملي دارويني را - حتي با زمينه هاي علمي - رد مي کنم.

نظريه تکامل ستون خيمه مدرنيسم است و اگر اين ستون سقوط کند، کل خيمه بر سر مدرنيسم فرو خواهد ريخت. بنابراين به مانند يک ايدئولوژي با آن رفتار مي شود، نه يک تئوري علمي که به اثبات رسيده است. مي دانم که بسياري از مردم اظهارات من در اين مورد را نمي پذيرند، اما حداقل مسلمانان بايد از اين ديدگاه به کل موضوع بنگرند.

انواع مختلفي از نظريه هاي علمي وجود دارد. مثلاً مکانيک کوانتوم يا تئوري زنجيره در فيزيک و کيهان شناسي. اکنون اگر کساني با اين نظريه ها مخالفت ورزند، هيچ کس آنها را از دانشگاه اخراج نمي کند و هيچ کس به خاطر بر زبان راندن جمله «من اين نظريه را نمي پذيرم»، مانع ارتقاي شغلي آنها نمي شود. تئوري تکامل - برعکس همه نظريه ها- موضوعي کاملاً متفاوت است زيرا اين تئوري يک ايدئولوژي است و نه علم متعارف. بدين ترتيب اگر شما استاد زيست شناسي در يک دانشگاه به خصوص در دنياي آنگلوساکسون و کمتر در ايتاليا، آلمان و فرانسه باشيد و اگر طبق زمينه هاي کاملاً علمي با نظريه تکامل مخالفت مي ورزيد، فردي مطرود خواهيد بود و حتي موفقيت کاري خويش را نيز از دست خواهيد داد، همکارانتان شما را ابله مي پندارند، ارتقاي شغلي نمي يابيد و...

تئوري تکامل از سوي بسياري از زيست شناسان دنياي انگلوساکسون به بوته نقد کشيده شده؛ کساني که معمولاً مورد طرد و تحقير قرار گرفته يا نظرياتشان ناچيز شمرده شده است. اين قضيه در مورد شخصي همچون داگلاس دور هم صادق است. وي عضو هيات علمي دانشگاه بود؛ اما به محض اينکه دست به قلم برد تا نظريه تکامل را مورد انتقاد قرار دهد به جاي اينکه چاپ و انتشار کتابش را به کمبريج ماساچوست بسپارد آن را در تنسي منتشر کرد.

--------------------------------------------------------------------------------

این مستند اخیرا با تلاش جمعی از دانشجویان ضد داروینیسم به فارسی ترجمه و زیرنویس شده است.

متاسفانه کیفیت زمانبندی زیرنویس مناسب نبود و البته مشکل از زیرنویس انگلیسی بود. در هر حال seyyedi عزیز زحمت کشیدن زیرنویس فارسی رو هم اصلاحات زمانی و هم ترجمه ای انجام دادن تا بهتر مورد استفاده دوستان قرار بگیره.


دانلود از لینک مستقیم:

دانلود مستند اخراج شده - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت چهارم (حدود 90 مگابایت)

دانلود مستقیم از سایت راسخون:

دانلود مستند اخراج شدگان از سایت راسخون

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Rodfile
دانلود از سرور UploadBaz
دانلود از سرور MediaFire

--------------------------------------------------------------------------------
نقد نظریه تکامل داروین عنوان مستند جالب و مفیدی است که توسط موسسه موعود دوبله شده است. حتما دوستان بعد از دیدن مستند اخراج شدگان، این مستند رو ببینن تا دید بهتر و جامع تری نسبت به واقعیت قضیه پیدا کنند. البته بگم که من لینک دانلود این مستند رو جایی پیدا کردم اما نمی دونستم موعود در جریانه یا نه. بهشون ایمیل زدم اما هنوز جوابی نیومده. اگر جواب اومد و موافقت کردن لینک دانلود رو هم قرار میدم.
به هر حال هدف وسیله رو توجیه نمی کنه.

می تونین با کیفیت بالای این مستند رو از خود موسسه موعود تهیه کنین:

http://mouood.org/content/view/9500/5/

--------------------------------------------------------------------------------

این هم نقد دکتر عباسی از داروینیسم با اشاره ای به همین مستند اخراج شدگان:

دانلود نقد دکتر حسن عباسی نسبت به داروینیسم (حدود 20 مگابایت)

در مورد اینکه تمام مطالب این نظریه درست باشه که قطعا اینطور نیست زیاد بحث شده. مسلمانان و افراد مختلف هم نظرات مختلفی داشتن. اما من از یک چیز مطمئنم. این نظریه مطمئنا مورد پسند شیاطین و کافران و ماتریالیستها قرار گرفته طوری که تاب نمیارن ذره ای مورد نقد قرار بگیره. پس اگر نگیم تمام موارد نظریه، اما اصل این نظریه که خلقت دفعی انسان رو انکار می کنه و انسان رو ادامه میمون می دونه باطل و زیر سوال هست.

یه نکته جالب دیگه:
قبلا توی بحث شبهات اعتقادی زیاد گذرم می خورد به مهملات ریچارد داوکینز بیخدای معروف. کافران و دشمنان دین و اسلام خیلی از کتابها و مطالب این فرد استفاده کرده و می کنن. اما صحنه های آخر مستند که این مثلا پروفسور نمی تونه خلقت اولیه رو توضیح بده و خودشم نمی دونه چی بگه برام ثابت کرد که واقعا مکر شیطان ضعیف هست همونطوری که خود خدا گفته:

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا
آنها كه ايمان دارند در راه خدا پيكار مي‏كنند و آنها كه كافرند در راه طاغوت (و افراد طغيانگر) پس شما با ياران شيطان پيكار كنيد (و از آنها نهراسيد) زيرا نقشه شيطان (همانند قدرتش) ضعيف است.
﴿نساء- آیه ۷۶﴾


التماس دعا.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 8 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۶:۱۶, ۸/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #71

نقل قول:دوست عزیز اون نظریه ای که ما تو دبیرستان خوندیم الان خیلی تغییر کرده اون قدر ها هم کشکی کشکی به اثبات نرسیده تازه جدیدا مطلع شدم ایت الله مشکینی کتابی درباره خلقت وتکامل دارند که این نظریه رو تایید میکنه دکتر رضایی اصفهانی که واقعا عالم کاملی هستند و به صورت تخصصی روی قران کارمیکنن نظریه تکامل رو تحلیل کردن: تئوری تكامل داروین

فرضیه داروین امروز با سوفسطائی گری سیر تکاملی اش را ادامه میدهد والا آدم همان آدم است که فرزند میمون بوده و نه طرح هوشندی وجود دارد و نه خلقتی از طرف یک خالق . در کل
این فرضیه بیشتر در حیطه الفاظ تغئیراتی کرده تا موجه تر از الفاظ استدلالی فرضیه داروین به نظر بیاید .

آیت الله مشکینی کتابی درباره خلقت و تکامل دارند و نه تصادف و تکامل . همچنین آیت الله رضائی اصفهانی مانند داروینیست ها انکار خلقت نکردند و از این نظر هیچ تائیدیه به این فرضیه نداشتند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۸, ۲۰/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/تیر/۹۴ ۰:۳۰ توسط seyedali2.)
شماره ارسال: #72

به نام خدا
با عرض سلام
من با تمام احترامی که برای نظریه داروین قائلم با این نظریه مخالفم و برای مخالفتم دلیل دارم
اول بگم که من در دلایلم تعصبات مذهبی را کنار گذاشته ام
1. اگر فرضیه داروین صحیح بود هیچ وقت نمی اومدن برای نقدی که به آن نوشته شده است جایزه نوبل بدهند
در سال 1927 هنری بریگسون (Henri Bergson) موفق شد جایزه نوبل را به دلیل مقاله ی ضد داروینی اش کسب کند
http://www.icr.org/article/3383/

2. اگر طرفداران نظریه داروین از نظریه خود مطمئن بودن هیچ گاه دست به جعل فسیل نمی زدند (در اینترنت سرچ کنید)

3. نظریه داروین درباره ی چگونگی شروع حیات ضعیف است بر اساس داروینیسم به وجود آمدن اولین تک سلولی فرآیندی تصادفی بوده که بر اثر برخورد صائقه به عناصر شکل گرفته است
اما ما امروزه می دانیم که برای تشکیل هم چین سلولی ( با قابلیت تکثیر و به قول خودشان تکامل) نیاز به 250 پروتئین می باشد و احتمال تشکیل تصادفی آن یک تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیونم می باشد (مستند اخراج شدگان را ملاحظه بفرمایید)

4. در نظریه داروین چگونگی پشرفت عقل و شعور نادیده کرفته شده است به عنوان مثل چگونه از میمون با ضریب هوشی پایین انسانی به وجود می آید که می تواند موشک بسازد یا برق را کشف کند!

5. به تمام دوستان ( موافق و مخالف) تماشای مستند unlocking the mystery of life را پیشنهاد می کنم (اگر لینک خواستید بگید)

6. مطالعه مقالات زیر:

http://humansarefree.com/2013/12/9-scien...ry-of.html

http://thetruthwins.com/archives/44-reas...for-adults


نکته پایانی: نظریه داروین موافق ها و مخالف های زیادی دارند و هر یک برای موافق یا مخالف بودن خود دلایلی دارند این به شخص بر می گردد که این فرضیه کاملا اثبات نشده را بپذیرد یا رد کند.

یه نکته دیگه: با این که طرفدار این نظریه نیستم ولی این نظریه وجود خداوند رو نفی نمی کنه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۳۹, ۲۸/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #73

سلام.روزتون بخیر
جالب بود مطالبتون.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۱۰, ۲۸/اردیبهشت/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/اردیبهشت/۹۵ ۲۲:۵۳ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #74
آواتار
به نام خدا

آنجا که آمریکاست و به شیطان بزرگ مشهور!!!! ولی دوستان متاسفانه در برخی از دانشگاه های کشور خودمان هم، با اساتید مومن و انقلابی برخوردخوبی نمیکنند و به نوعی آنها را تمسخر میکنند و مافیای اساتید سکولار و ضد مذهب یا بهتر بگویم کافر، به نوعی اساتید معتقد را بایکوت میکنند و به حاشیه میرانند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۳۴, ۲/تیر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/تیر/۹۵ ۵:۰۱ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #75

ارادتمند همه زحمت کشان این عرصه

به نظرم اونی که خواب هست رو چه با بمب چه با یه تلنگر کوچیک می شه بیدارش کرد ولی اونی که خودشو به خواب زده رو نمی شه.

بابا یارو اومده خودش می گه این نظریه تکامل رو شیطان مطرح کرده از طریق ما و ابلیس اصرار داره که ما اینو تو ذهن های شما جا بندازیم. بعد متاسفانه متاسفانه توی همین فروم کوچیکی که داره تبلیغ ارباب مظلوم ما حضرت بقیه الله الاعظم (روحی فداه) رو می کنه اومده هی خودشو به در و دیوار می زنه که چون تو دانشگاه ما تدریس می شه پس تکامل وجود داره (نه داداش من چون تو دانشگاهتون وجود داره نباید منکر عدم وجود شی بلکه باید دو دستی بزنیم تو سرمون که نظریه شیطان داره تو دانشگاه های یک حکومت اسلامی به صورت علمی تدریس میشه). به خاطر اینه که می گم اربابمون مظلومه دادا.......
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۳۸, ۲۳/مرداد/۹۵
شماره ارسال: #76

(۲۰/اسفند/۸۹ ۱۷:۲۴)seyyedi نوشته است:  دوستان سلام

نكته اي رو لازم ميدونم در مورد اين مستند بگم

مستند از لحاظ تكنيك ساخت واقعا خوب عمل كرده و به همين دليل در حين اينكه داروينيزم رو به چالش ميكشونه و ذهن شما رو به اون سمت مي بره ، گوشه چشمي به مسئله هولوكاست مي اندازد كه بايد توجه داشته باشيد

علي علي
مرسی از این متن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۵:۳۰, ۱۳/دی/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/دی/۹۶ ۵:۳۲ توسط as2017.)
شماره ارسال: #77

سلام
میشه لطف کنید و یه تعریف و توضیح علمی از طرح هوشمند بیان کنید ؟ من متوجه این مفهوم در مستند نشدم

و یک سوال دیگر

این حرفی که بیان میکنم درسته ؟

تکامل همون فرگشت نیست..چون تکامل به معنای کامل تر و بهتر شدنه ..اما تغییراتی که در فرگشت رخ میده لزوما به معنای کامل تر شدن نیست ؟

طراحی سايت شرکتی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۵, ۲۳/دی/۹۶
شماره ارسال: #78
آواتار
(۱۳/دی/۹۶ ۵:۳۰)as2017 نوشته است:  سلام
میشه لطف کنید و یه تعریف و توضیح علمی از طرح هوشمند بیان کنید ؟ من متوجه این مفهوم در مستند نشدم

و یک سوال دیگر

این حرفی که بیان میکنم درسته ؟

تکامل همون فرگشت نیست..چون تکامل به معنای کامل تر و بهتر شدنه ..اما تغییراتی که در فرگشت رخ میده لزوما به معنای کامل تر شدن نیست ؟

طراحی سايت شرکتی


سلام بر فرگشت جان عزیز! نفست بشم حداقل 5000 ساله که بشر مینویسه آخه چه جوری باید بفهمیم فریبمون دادنو میدن، یعنی ی مورد فرگشت نباید تو این 5000 سال ثبت میشد؟ به خودمون و به قرآن برگردیم...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا