کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 25 رای - 4.16 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند اخراج شدگان (Expelled)
۱۰:۴۵, ۲۰/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اردیبهشت/۹۴ ۲۰:۵۳ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اخراج دانشمندان ضد داروین از دانشگاه های آمریکا ؟!

در آمریکا نام برخی از دانشمندان مخالف داروینیسم را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است.

[تصویر: 7430_640.jpg]

به گزارش گرداب به نقل از مشرق در بخش مستند جشنواره فیلم فجر سال 88 مستندی از کشور آمریکا شرکت کرد که موضوع آن بررسی نگرش داروینیستی به هستی و نیز نحوه تقابل صاحبان این نگرش؛ یعنی آنها که قدرت علمی را در آمریکا در دست دارند با دانشمندان مخالف آن نظریه که معتقد به وجود نوعی طرح هوشمند در پیدایش هستی‌اند، است.

این فیلم مستند در 98 دقیقه سه مبحث کلیدی را همزمان دنبال می‌کند:
نخست نشان می‌دهد که در پرمدعاترین کشور جهان از نظر دموکراسی و آزادی بیان چگونه دانشمندانی را که دیدگاهی متقابل با داروینیسم داشته‌اند؛ یعنی مخالف به وجود آمدن جهان به صورت تصادفی و یا انتخاب طبیعی بوده‌اند از دانشگاه‌های آمریکا اخراج می‌کنند.

در این مستند، به صراحت تاکید می‌شود که علاوه بر محروم کردن برخی استادان دانشگاه از خدمات شهروندی اجتماعی (مانند سوزاندن کارت‌های اعتباری بانکی‌شان که این امر موجب می‌شود نتوانند نیازهای اولیه زندگی‌شان را رفع نمایند) حتی نام برخی از دانشمندان را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است. آن‌هم نه دانشمندانی که creationist و خلقت‌گرا باشند بلکه کسانی که صرفا به وجود نوعی Intelligent Design یعنی طرحی هوشمند در ساخت جهان قائلند و عالم را تصادفی نمی‌دانند.

علت اهمیت این امر برای صحنه‌گردانان تمدن غرب آن است که اعتقاد به خلقت هوشمند جهان، زمینه پذیرش خالق جهان را فراهم کرده و دین گرایی در جهان افزایش چشم گیر خواهد یافت.

دوم و در ضمن مصاحبه با دانشمندان اخراج شده از دانشگاه‌ها، به بررسی عقاید آنها و علل مخالفتشان با داروینیسم می‌پردازد و این بهانه‌ای می‌شود تا تهیه کننده مستند با بزرگترین داروینیست‌های جهان مثل "پروفسور داوکینز" به صحبت بنشیند و دلایلشان را در اینکه چرا جهان نمی‌تواند یک خالق داشته باشد یا حتی بر اساس طرحی هوشمند به وجود آمده باشد بشنود و سپس همانها را از نگاه خردگرایانه و ساینتیستی به چالش می‌کشاند.

سوم اینکه این مستند به بررسی ایدئولوژی‌های برآمده از نگرش داروینیستی و اصل بقاء اصلح می‌پردازد و با سفر به آلمان و دیدار از کوره‌های آدم سوزی و کشتارگاه‌های بیماران روانی، مبادی تفکر نازیسم را به عنوان نمونه‌ای از داروینیسم اجتماعی، طی مصاحبه با محققان این دیدگاه بررسی می کند.

نکته جالب اینجاست که تعدادی از اساتیدی که به سمت نظریه داروین گرایش پیدا کردند همگی اعتراف می کنند که قبلا مسیحی معتقد بودند. اما بعد از دنبال کردن و پذیرفتن نظریه داروین، کم کم اعتقادات دینی از زندگی آنها رفته و در نهایت آنها را به الحاد کشانیده است. این نکته قابل توجه مسلمانانی است که ادعا می کنند در عین مسلمانی، نظریه داروین را نیز می پذیرند.

چکیده نقطه نظرات دکتر سید حسین نصر فیلسوف بزرگ دانشگاه جرج واشینگتن راجع به داروینیسم:

دکتر سيدحسين نصر سنت گراي معاصر ايراني که به غير از تبحر در فلسفه، حکمت و کلام اسلامي بر علوم فيزيک و زيست شناسي مسلط است، براساس آموزه هاي قرآني و مباني کلام و فلسفه اسلامي به نقد و ارزيابي اين ديدگاه مي پردازد:

امروزه موضوعات اندکي وجود دارند که به اندازه نظريه تکامل اهميت بحث داشته و هم طراز با اين تئوري داراي معاني ضمني پنهان و موذيانه يي باشند. پيش از هر چيز اجازه دهيد بگويم من در هاروارد نه تنها فيزيک بلکه زمين شناسي و ديرين شناسي هم خوانده ام و با اين پيش زمينه فکري است که فهم رايج در خصوص نظريه تکاملي دارويني را - حتي با زمينه هاي علمي - رد مي کنم.

نظريه تکامل ستون خيمه مدرنيسم است و اگر اين ستون سقوط کند، کل خيمه بر سر مدرنيسم فرو خواهد ريخت. بنابراين به مانند يک ايدئولوژي با آن رفتار مي شود، نه يک تئوري علمي که به اثبات رسيده است. مي دانم که بسياري از مردم اظهارات من در اين مورد را نمي پذيرند، اما حداقل مسلمانان بايد از اين ديدگاه به کل موضوع بنگرند.

انواع مختلفي از نظريه هاي علمي وجود دارد. مثلاً مکانيک کوانتوم يا تئوري زنجيره در فيزيک و کيهان شناسي. اکنون اگر کساني با اين نظريه ها مخالفت ورزند، هيچ کس آنها را از دانشگاه اخراج نمي کند و هيچ کس به خاطر بر زبان راندن جمله «من اين نظريه را نمي پذيرم»، مانع ارتقاي شغلي آنها نمي شود. تئوري تکامل - برعکس همه نظريه ها- موضوعي کاملاً متفاوت است زيرا اين تئوري يک ايدئولوژي است و نه علم متعارف. بدين ترتيب اگر شما استاد زيست شناسي در يک دانشگاه به خصوص در دنياي آنگلوساکسون و کمتر در ايتاليا، آلمان و فرانسه باشيد و اگر طبق زمينه هاي کاملاً علمي با نظريه تکامل مخالفت مي ورزيد، فردي مطرود خواهيد بود و حتي موفقيت کاري خويش را نيز از دست خواهيد داد، همکارانتان شما را ابله مي پندارند، ارتقاي شغلي نمي يابيد و...

تئوري تکامل از سوي بسياري از زيست شناسان دنياي انگلوساکسون به بوته نقد کشيده شده؛ کساني که معمولاً مورد طرد و تحقير قرار گرفته يا نظرياتشان ناچيز شمرده شده است. اين قضيه در مورد شخصي همچون داگلاس دور هم صادق است. وي عضو هيات علمي دانشگاه بود؛ اما به محض اينکه دست به قلم برد تا نظريه تکامل را مورد انتقاد قرار دهد به جاي اينکه چاپ و انتشار کتابش را به کمبريج ماساچوست بسپارد آن را در تنسي منتشر کرد.

--------------------------------------------------------------------------------

این مستند اخیرا با تلاش جمعی از دانشجویان ضد داروینیسم به فارسی ترجمه و زیرنویس شده است.

متاسفانه کیفیت زمانبندی زیرنویس مناسب نبود و البته مشکل از زیرنویس انگلیسی بود. در هر حال seyyedi عزیز زحمت کشیدن زیرنویس فارسی رو هم اصلاحات زمانی و هم ترجمه ای انجام دادن تا بهتر مورد استفاده دوستان قرار بگیره.


دانلود از لینک مستقیم:

دانلود مستند اخراج شده - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت چهارم (حدود 90 مگابایت)

دانلود مستقیم از سایت راسخون:

دانلود مستند اخراج شدگان از سایت راسخون

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Rodfile
دانلود از سرور UploadBaz
دانلود از سرور MediaFire

--------------------------------------------------------------------------------
نقد نظریه تکامل داروین عنوان مستند جالب و مفیدی است که توسط موسسه موعود دوبله شده است. حتما دوستان بعد از دیدن مستند اخراج شدگان، این مستند رو ببینن تا دید بهتر و جامع تری نسبت به واقعیت قضیه پیدا کنند. البته بگم که من لینک دانلود این مستند رو جایی پیدا کردم اما نمی دونستم موعود در جریانه یا نه. بهشون ایمیل زدم اما هنوز جوابی نیومده. اگر جواب اومد و موافقت کردن لینک دانلود رو هم قرار میدم.
به هر حال هدف وسیله رو توجیه نمی کنه.

می تونین با کیفیت بالای این مستند رو از خود موسسه موعود تهیه کنین:

http://mouood.org/content/view/9500/5/

--------------------------------------------------------------------------------

این هم نقد دکتر عباسی از داروینیسم با اشاره ای به همین مستند اخراج شدگان:

دانلود نقد دکتر حسن عباسی نسبت به داروینیسم (حدود 20 مگابایت)

در مورد اینکه تمام مطالب این نظریه درست باشه که قطعا اینطور نیست زیاد بحث شده. مسلمانان و افراد مختلف هم نظرات مختلفی داشتن. اما من از یک چیز مطمئنم. این نظریه مطمئنا مورد پسند شیاطین و کافران و ماتریالیستها قرار گرفته طوری که تاب نمیارن ذره ای مورد نقد قرار بگیره. پس اگر نگیم تمام موارد نظریه، اما اصل این نظریه که خلقت دفعی انسان رو انکار می کنه و انسان رو ادامه میمون می دونه باطل و زیر سوال هست.

یه نکته جالب دیگه:
قبلا توی بحث شبهات اعتقادی زیاد گذرم می خورد به مهملات ریچارد داوکینز بیخدای معروف. کافران و دشمنان دین و اسلام خیلی از کتابها و مطالب این فرد استفاده کرده و می کنن. اما صحنه های آخر مستند که این مثلا پروفسور نمی تونه خلقت اولیه رو توضیح بده و خودشم نمی دونه چی بگه برام ثابت کرد که واقعا مکر شیطان ضعیف هست همونطوری که خود خدا گفته:

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا
آنها كه ايمان دارند در راه خدا پيكار مي‏كنند و آنها كه كافرند در راه طاغوت (و افراد طغيانگر) پس شما با ياران شيطان پيكار كنيد (و از آنها نهراسيد) زيرا نقشه شيطان (همانند قدرتش) ضعيف است.
﴿نساء- آیه ۷۶﴾


التماس دعا.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۲۴, ۲۰/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #2

دوستان سلام

نكته اي رو لازم ميدونم در مورد اين مستند بگم

مستند از لحاظ تكنيك ساخت واقعا خوب عمل كرده و به همين دليل در حين اينكه داروينيزم رو به چالش ميكشونه و ذهن شما رو به اون سمت مي بره ، گوشه چشمي به مسئله هولوكاست مي اندازد كه بايد توجه داشته باشيد

علي علي
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۱۴, ۲۱/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اسفند/۸۹ ۱۳:۱۹ توسط hesam110.)
شماره ارسال: #3
آواتار
ارادتمند همه زحمت کشان این عرصه
به نظرم اونی که خواب هست رو چه با بمب چه با یه تلنگر کوچیک می شه بیدارش کرد ولی اونی که خودشو به خواب زده رو نمی شه.
بابا یارو اومده خودش می گه این نظریه تکامل رو شیطان مطرح کرده از طریق ما و ابلیس اصرار داره که ما اینو تو ذهن های شما جا بندازیم. بعد متاسفانه متاسفانه توی همین فروم کوچیکی که داره تبلیغ ارباب مظلوم ما حضرت بقیه الله الاعظم (روحی فداه) رو می کنه اومده هی خودشو به در و دیوار می زنه که چون تو دانشگاه ما تدریس می شه پس تکامل وجود داره (نه داداش من چون تو دانشگاهتون وجود داره نباید منکر عدم وجود شی بلکه باید دو دستی بزنیم تو سرمون که نظریه شیطان داره تو دانشگاه های یک حکومت اسلامی به صورت علمی تدریس میشه). به خاطر اینه که می گم اربابمون مظلومه دادا.......
چون فروم های میلیونی دارن عقاید پوچشونو تو مخ خلق الله بدبخت می کنن هیچ کی نمی گه چرا؟ ولی تو یه فروم1000-2000 نفره که دنبال حقیقت هستند ایراد گیران فراوانند.
دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر --- کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست ---- بلانسبت تمام زحمتکشان و نوکران (واقعیه) این راه...در پایان هم:
من به قربان وجودت که وجودم ز وجودت به وجود آمده است.....
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۳۲, ۲۱/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #4
آواتار
بسم رب الشهدا و الصدقین
سلام

یه سوالی که برای من به وجود اومده اینکه که چرا برای دنیای غرب نظریه های داروین ( به خصوص در مورد تکامل انسان ) اینقدر مهمه ؟؟؟
این ترویج نظریه های داروین رو تقریبا در تمام شبکه های علمی شون می بینیم !!!
خود من چند وقت پیش مستندی رو دانلود کردم که شبکه ی manoto پخش کرده بود و تماما در مورد این موضوع تکامل با استفاده از نظریه های داروین بحث میکرد ... جوری که انگار حرف های داروین 100% درسته !!!Angry
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۲۸, ۲۱/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #5
آواتار
سلام
جناب بیداری اندیشه ممکنه این فایل رو در مدیا فایر قرار بدید ...؟
پارسا اسپیس لینک مستقیم نمیده...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۳۰, ۲۱/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اسفند/۸۹ ۲۰:۳۵ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۱/اسفند/۸۹ ۱۹:۲۸)Meraj نوشته است:  سلام
جناب بیداری اندیشه ممکنه این فایل رو در مدیا فایر قرار بدید ...؟
پارسا اسپیس لینک مستقیم نمیده...

سلام علیکم.
پارسا اسپیس تا سقف ترافیگ 1 گیگابایت در روز لینکش مستقیمه پس قاعدتا اگر صبح ها دانلود کنین لینکها مستقیمه. البته بعدش میشه مثل مدیافایر. میشه با دانلودر دانلود کرد.
از طرفی مدیا فایر فعلا مسدوده.

(۲۱/اسفند/۸۹ ۱۳:۳۲)alasor نوشته است:  یه سوالی که برای من به وجود اومده اینکه که چرا برای دنیای غرب نظریه های داروین ( به خصوص در مورد تکامل انسان ) اینقدر مهمه ؟؟؟

معلومه دوست عزیز. تفکر و جهانبینی غرب، ماتریالیستی هست و مخالف خلقت گرایی که در کتب الهی اومده. وقتی تمام ابعاد نظریه داروین پذیرفته بشه، شروع خلقت بدون دخالت خدا هم اثبات میره و در نتیجه کتب الهی و خدای ادیان حذف میشه. نتیجه میشه نگاه مادیگرایی که مد نظر شیاطین غربی است.
به همین دلیل حاضرن براش همه جوره هزینه و سرمایه گذاری کنن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۳۸, ۲۱/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام خسته نباشيد
اين سرور دانلود مستند اخراج شدگان به دو دليل از كيفيت خوبي برخوردار نيست
1 اينكه خيلي كنده سرعت دانلودش
2 اينكه امكان ادامه دانلود نداره و من براي سومين بار متوالي در وسط كار با ارور مواجه شدم
ممنون ميشم يك سرور ديگه هم براي دانلود بزاريد.
با تشكر
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۸, ۲۱/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #8
آواتار
دانلود از سرور Hotfile:

دانلود مستند اخراج شده - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت چهارم (حدود 90 مگابایت)
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۵۲, ۲۱/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #9

دوستان سلام

نقل قول:یه سوالی که برای من به وجود اومده اینکه که چرا برای دنیای غرب نظریه های داروین ( به خصوص در مورد تکامل انسان ) اینقدر مهمه ؟؟؟
مطلبي رو مختصر ميگم
اميدوارم جوابي براي شما باشه
مكاتب و ايسم هاي زيادي وجود دارد كه هر كدام بر اساس ايده و فكر يه نفر هستن
كمونيسم و ماركسيسم=> ماركس
داروينيسم=> داروين
اگزيستانسياليسم، سكولاريسم و غيره و غيره
در اين بين دو ايسم وجود داره كه نميشه گفت مكتب هستن چون اساس و پايه همين مكاتب اين دو هستن و خيلي ريشه اي و قديمي هستن
اين دو مكتب رو نميشه به شخص خاصي نسبت داد
حال اين دو مكتب چي هستن؟
ماترياليسم = ماده گرائي
اومانيسم = انسان گرائي يا بهتر بگيم انسان خدائي

اين دو تا ظاهرا خيلي از هم جدا هستن و يكي از ايسم هاي كه خيلي خوب ميتونه اين دو ايسم رو به هم مرتبط كنه همين داروينيسم هست
توجه داريد كه در داروينيسيم اصالت انسان رو برمي گردونه به ماده

مطلب رو با تكبر نوشتم، من رو ببخشيد
علي علي
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۰۹, ۲۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/اسفند/۸۹ ۱۳:۱۷ توسط بچه مثبت.)
شماره ارسال: #10
آواتار
سلام به همه مشتاقان ظهور

برای دانلود با فرمت flv به لینک های زیر مراجعه کنید.

عزیزان دقت داشته باشند دانلود از این لینک به صورت مستقیم بوده و چون فایل ها ترتیب عددی خاصی ندارند شما خودتان طبق لینک مجدد نامگذاری نمایید.

مثلا
hNIVgpteKqbgkmmHErv2 فایل شماره: یک


نقل قول:این مستند در راستای نشان دادن عدم آزادی بیان در ایالات متحده آمریکاست . پروفسورهایی که به خاطر اعلام این که در پشت این دنیا یک تفکر هوشمند (یک خالق) قرار دارد ؛ از دانشگاه اخراج شده اند و به آنان برچسب تروریست فکری زده شد. و این افراد تقریبا دیگر نمیتوانند در مراکز رسمی فعالیت کنند.

داروینیسم، بنیانی است که دانشگاه های غربی و نظام آموزش مقدماتی آمریکا و به آن تکیه کرده و مبنای وجودی جهان میداند. بنابر این هر استادی که داروینیسم را رد کندو بیان کند که در پشت این جهان یک تفکر هوشمند قرار دارد از دانشگاه اخراج میشود . این هم از آزادی بیان غربی!!!قســـــــــــمت 1
http://fars.tv/uploads/hNIVgpteKqbgkmmHErv2.flv

قســـــــــــمت 2
http://fars.tv/uploads/HNZfVblHr2TAXtzcaI1o.flv

قســـــــــــمت 3
http://fars.tv/uploads/xNAaRAtD0jYcx1ocGOjJ.flv

قســـــــــــمت 4
http://fars.tv/uploads/IcRZ2cVULc32c5kwbICI.flv

قســـــــــــمت 5
http://fars.tv/uploads/GWYjMLMAvWMrvpJSjVOe.flv

قســـــــــــمت 6
http://fars.tv/uploads/WTBxogLgQkMcGTAdgw0Z.flv

قســـــــــــمت 7
http://fars.tv/uploads/PoM0wab1d2g0WKMowyhh.flv

قســـــــــــمت 8
http://fars.tv/uploads/hkrkMOJlSGwwioPrDQZk.flv

قســـــــــــمت 9
http://fars.tv/uploads/dNJN24CgucUWThlFbzRa.flv

قســـــــــــمت 10
http://fars.tv/uploads/FgkkDH3DYmiehC0GqEym.flv

بچه مثبت/مهرداد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا