کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زید و علی بن ابیطالب - دلیلی بر حقانیت اهل سنت(و پاسخ به این شبهه آبکی)!
۲۲:۴۶, ۱/مهر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/مهر/۹۱ ۰:۵۵ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
هیچ می دانستید که نام علی بن ابی طالب ، هرگز در قرآن نیامده است ! اگر علی مقام دوم عالم امکان است و

جایگاهش بی واسطه بعد از محمد است پس چرا نام او در قرآن نیامده !؟ اما نام یک صحابی دیگر به صراحت در قرآن

آمده است ؟!

و آنگاه كه به كسى كه خدا بر او نعمت ارزانى داشته بود و تو [نيز] به او نعمت داده بودى مى‏گفتى همسرت را پيش خود نگاه دار و از خدا پروا بدار و آنچه را كه خدا آشكاركننده آن بود در دل خود نهان مى‏كردى و از مردم مى‏ترسيدى با آنكه خدا سزاوارتر بود كه از او بترسى پس چون زيد از آن [زن] كام برگرفت [و او را ترك گفت] وى را به نكاح تو درآورديم تا [در آينده] در مورد ازدواج مؤمنان با زنان پسرخواندگانشان چون آنان را طلاق گفتند گناهى نباشد و فرمان خدا صورت اجرا پذيرد .
احزاب 37

جالا شیعیان توضیح دهند که چطور سر یک جریان واقعا بی اهمیت و بی موضوعیت ، اسم زید در قرآن می آید ولی به

خاطر جریان امامت ( که به قول شیعیان از نبوت هم مهم تراست ) هیچ اسمی از علی نمی آید ! پس حق با اهل سنت

و جماعت است که شیعیان بی دلیل این جریان امامت علی و فرزندانش را بزرگ کرده اند !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۳:۲۵, ۱/مهر/۹۱
شماره ارسال: #11
آواتار
راستی یک چیز جالب رو هم درباره ی ادب ایشون بگم

از تاپیک های ایشون تا به الان 32 بار تشکر شده

و خیلی ها سعی کردن چون به اسم اهل سنت ایشون وارد تالار شدن با ایشون بدرفتاری نشه

ولی ایشون با اینهمه کمالات تا به الان یک تشکر هم از کسی نکرده

ادم تا این حد از خود راضی واقعا نوبر هستشBig Grin

[تصویر: akx14uds3oxqknrm968.jpg]
۲۳:۴۳, ۱/مهر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/مهر/۹۱ ۰:۱۲ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #12
آواتار
(۱/مهر/۹۱ ۲۲:۵۹)MohammadSadra نوشته است:  مگه تو قرآن گفته چند رکعت نماز بخونید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (نکنه می خواید برای این هم ایراد بگیرید)

آیه صیغه که صراحتاً تو قرآن اومده و رفیق شما اون رو حرام کرد راجع به اون چی می گی؟

برای زکات، تو قرآن اومده که از چهل درهم یک درهم زکات داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای حج تو قرآن اومده که هفت بار طواف کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینها تو قرآن اومدند یا اینکه پیامبر گفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همون پیامبر تو تفسیر آیه "أطِيعُوا اللهَ وَ أطِيعُوا الرَّسولَ وَ أُولِي الأمرِ مِنّْكُمّ" گفته علی جانشین منه. پیامبر گفته که خدایا هرکی که با علی دوسته تو دوستش باش و هر کی باهاش دشمنه تو هم باهاش دشمن باش.

اللهم وال من والاه اللهم عاد من عاداه

(۱/مهر/۹۱ ۲۳:۰۹)MohammadSadra نوشته است:  جواب من رو ندادی داداش ........ خیلی منتظرم ببینم چی می گی؟

یک نکته ی دیگر مخصوص کسانی که میگویند ما فقط هر چیزی که در قرآن باشد را قبول داریم:

حسبنا کتاب الله (کتاب خدا ما را بس است) یکی از کافرانه ترین جمله هایی است که خلیفه دوم در زمانی که رسول خدا امر کردند که چیزی بیاورید که بگویم بنویسید و باعث شود بعد از من گمراه نشوید به زبان آورد
مخالف صریح حکم خدا در قرآن است که میفرماید
این قرآن باید تبیین شود
آنهم توسط رسول خدا و جانشینان بر حقش
وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ (44- نحل)
و ما اين ذكر [قرآن‏] را بر تو نازل كرديم، تا آنچه به سوى مردم نازل شده است براى آنها روشن سازى و شايد انديشه كنند! (44)
خدا خیلی چیزها را در قرآن اشاره کرده تبیین آن با رسول خدا و جانشینان بر حقش که میشوند ائمه هست
به طور مثال چگونگی خواندن نماز که ستون دین و مرز کفر ایمان است در قرآن نیامده، تبیین آن توسط رسول الله بوده

در مورد این گونه جملات:

نقل قول:
فقط قرآن مجید، نه روایات

این جمله که فقط قرآن کفر به این آیه و دستور قرآن است:

وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ (44- نحل)
و ما اين ذكر [قرآن‏] را بر تو نازل كرديم، تا آنچه به سوى مردم نازل شده است براى آنها روشن سازى و شايد انديشه كنند! (44)
و پیروی از یکی از بزرگترین انحرافات اعتقادی تاریخ اسلام است که همانا حسبنا کتاب الله است (کتاب خدا ما را بس است)

حتی قرآن در این مورد می فرماید:
أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ يَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْيٌ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ يَوْمَ الْقِيامَةِ يُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ (85-بقره)
آيا به بعضى از دستورات كتاب آسمانى ايمان مى‏آوريد و به برخى ديگر كافر مى‏شويد؟ پس جزاى هر كس از شما كه اين عمل را انجام دهد، جز رسوايى در اين جهان، چيزى نخواهد بود و روز قيامت به سخت‏ترين عذاب بازبرده شوند و خداوند از آنچه انجام مى‏دهيد، غافل نيست

اما ببینیم در صورت در نظر گرفتن روایات آن هم روایاتی که از خود منابع اهل سنت ذکر شده نام امیرالمومنین به عنوان خلیفه و جانشنین رسول الله در قرآن ذکر شده است یا نه؟

حدیث منزلت یکی دیگر از دلایل خلافت بلافصل مولا علی (علیه السلام) بعد از رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) است.

در اين حديث که در معتبر ترین منابع اهل سنت هم ذکر شده است پيامبر مكرم اسلام صلى اللّه عليه وآله به امير مؤمنان على عليه السلام فرمود:
أنت منّي بمنزلة هارون من موسى. الا أنه لیس نبیّ بعدی
تو براى من همانند هارون نسبت به موسى هستى. مگر اینکه بعد از من نبی ای نیست

حدیث منزلت در منابع اهل سنت:

1ـ صحيح البخاري ، ج 3، ص23 / صحیح البخاری، ج4، ص176
2- صحيح مسلم ، ج 7 - ص 120 / صحيح مسلم ، ج 7 - ص 121 / صحيح مسلم، ج4، ص 1870، / صحيح مسلم، ج4 ، ص 1871
3- مسند احمد بن حنبل/ ج1، ص98 و 118 و 119 و 360 و 370 و 375 و 379 و 386 و 390 و 391 و 709، و ج4، ص64 و ج5، ص99 و ج10، ص412/ مسند احمد، ج3، ص418 / مسند احمد، ج3، ص50
4ـ مغازلى/ بخارى، ج3، ص54،باب غزوه تبوک.
5- خصائص العلویة ابو عبدالرحمن نسائى، ص19
6- سنن الترمذی ج 5 ص 302 تا 304 / سنن ترمذی، ج12، ص193
7- اصابه ابن حجر عسقلانى، ج2، ص507
8- صواعق محرقه ابن حجر مکى، باب 9، ص30 و 74
9- مستدرک حاکم نیشابورى،ج3، ص109 / المستدرک علی الصحیحین ج2، ص337
10- تاریخ الخلفا سیوطى،ص65
11- عقدالفرید/ ابن عبد ربه، ص194
12- استیعاب ابن عبدالبر، ج2، ص473
13- طبقات الکبرى، محمد بن سعد کاتب الواقدى
14- تفسیر مفاتیح الغیب، فخر رازى
15- تاریخ بغداد، خطیب بغدادى
16- سنن ابن ماجه ج 1 ص 208 / سنن ابن ماجه، ج1، ص128
17- مصنف ابن ابی شیبه، ج8، ص562
18- سنن کبری بیهقی، ج9، ص40
19- معجم الکبیر، طبرانی، ج4، ص4
حال ببینیم جایگاه و منزلت حضرت هارون نسبت به حضرت موسی در قرآن چه بوده است که همان جایگاه را مولا علی نسبت به حضرت محمد صلوات الله علیه دارند!
« وَلَقَدْ آتَيْنا مُوسَى الْكِتابَ وَجَعَلْنا مَعَهُ أَخاهُ هارُونَ وَزيرًا » (قصص/34)
و هر آينه ما به موسى كتاب داديم و برادرش هارون را وزيرش قرار داديم.(34-قصص)

« وَقالَ مُوسى لِاَخيهِ هارُونَ اخْلُفْني في قَوْمي وَأَصْلِحْ وَلا تَتَّبِعْ سَبيلَ الْمُفْسِدينَ » (اعراف/142)
و موسى به برادرش گفت: ای هارون جانشين و خلیفه ی من باش در قومم و (امور آن ها را) اصلاح كن و از راه مفسدان پيروى نكن.(142-اعراف)

دوستان اگر خواستند مطلبی بگذارند در تکمیل بحث بگید تا تاپیک رو باز کنم
وگرنه به قدر کافی دوستان به این شبهه ی آبکی پاسخ دندان شکن داده اند
Smile

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا