کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهدای عضو،اهدای زندگی
۱۵:۱۱, ۲۷/فروردین/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آذر/۹۳ ۱۳:۱۹ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
قبلاً یکی ار کاربران لینک اهدا عضو،اهدای زندگی رو در امضاش می گذاشت خیلی
از این کارش خوشم اومده بود حتی رفتم و ثبت نام هم کردم و در این پست از همه ی عزیزان و همسنگران می خوام اگه می تونند و یا امکانش رو دارند این عمل خیر و رو که باعث نجان زندگی چند نفر میشه انجام بده البته امیدوارم که همه ی شما 120 سال عمر کنید ولی ...

متن زیر رو یکی از آشنایان برام ایمیل کرده بود گفتم اینجا از این متن استفاده کنم.

روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند.

آن لحظه فرا خواهد رسید که دکتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.

در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند

چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است. قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد. خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند و نوه هایش را ببیند. کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند. استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید.

هر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود.

از لینک زیر می توانید برای ثبت نام در این امر نیک اقدام نمایید.

(۲/آذر/۹۳ ۲۱:۴۱)مجید املشی نوشته است:  به نکات زیر که در سایت اهدا عضو درج شده دقت بفرمایید و به خانوادتون اطمینان بدید که بدون رضایت اونها اهدایی صورت نخواهد گرفت.
آيا داشتن " کارت اهدا عضو " برای اهدای اعضاء پس از مرگ کفایت می کند ؟
بسیار مهم است که نزدیکان نیز در جریان این امر خداپسندانه قرار گیرند تا در زمان فوت فرد در خصوص اهدای عضو غافلگير نشوند و آنرا مصيبتی افزون بر از دست دادن عزیز خود ندانند چرا که ، بنا بر قانون جمهوری اسلامی ایران و اکثریت کشورهای جهان برای اهدای عضو رضایت اولیای دم ضروری میباشد و حتی علی رغم داشتن کارت اهدای عضو در صورت عدم رضایت اولیای دم اهدای عضو صورت نخواهد گرفت.
با در نظر گرفتن لزوم رضایت اولیای دم از اهدای عضو دلیل دریافت کارت چیست ؟
کارت اهدای عضو نشان دهنده آرزوی قلبی فرد در مورد اهدای اعضای بدن خویش می باشد و همین امر می تواند با نشان دادن خواسته فرد به اولیای دمش تصمیم گیری را برای آن ها در آن زمان حیاتی آسان تر نماید و ضمنا این کارت می تواند جنبه فرهنگ سازی نیز داشته باشد.

امضای EMPERATOR
ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده‌ایم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۲۳, ۲۷/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
حتما این کار رو میکنم... البته چند بار توی جمع به خانوادم سپردم شده فقط یه تکه ناخن ازم بمونه مهم نیست... هر چیزی که لازم داشتن بدید پیوند بزنن بره...Angel
مهم نیست جسم ،سالم به خاک سپرده بشه، روح باید در اوج کمال به آسمان عروج کنه...

امضای آرین (الهه.ع)
[تصویر: 767bccb1ff42.jpg]
۱۷:۵۶, ۳۰/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
سلام

من هم با این کار موافقم
فقط از اونجایی که، اون زمان خودمون نمیتونیم تصمیم بگیریم
فرم اهدا اعضا رو پر کنیم

امضای محب الزهرا
۱۲:۵۴, ۱۱/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #4
آواتار
بالاخره بعد از 5 ماه دیروز 10/5 کارت
اهدا عضو حقیر رسید خیلی خوشحال شدم

عزیزان پر کردن یک فرم کمتر از 2 دقیقه
زمان می برد به لینکی که در ارسال
اول هست حتماً یک سر بزنید
۱۳:۲۴, ۱۱/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #5
آواتار
من چند ماه پیش عضو شدم ولی یکم دیر کارتش ارسال میشه!پسر داییم این سایت رو بهم معرفی کرد خودش و همسرش کارت اهدا گرفته بودن

امضای A L I
[تصویر: 35833769363604719222.jpg]
۱۳:۵۲, ۱۱/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
دوستان جالب اینجاست که روح داداشی وصیت نامه ی کرده بود که بعد از مرگش اعضا بدنشو اهدا کنند
که مرگ وی طوری بود که نمیتوانستند اعضای بدن او را اهدا کنند
به درستی که پهلوانان نمیمیرند
روحش شاد

امضای mohammad008
* اللهم عجل لولیک الفرج*
۱۱:۳۱, ۲۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #7

(۲۷/فروردین/۹۰ ۱۵:۱۱)EMPERATOR نوشته است:  
روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند.

آن لحظه فرا خواهد رسید که دکتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.

در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند

چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است. قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد. خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند و نوه هایش را ببیند. کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند. استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید.

هر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود.

از لینک زیر می توانید برای ثبت نام در این امر نیک اقدام نمایید.

اهدای عضو، اهدای زندگی - فردا دیر است همین امروز ثبت نام کنید
۱۱:۳۶, ۱۵/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/بهمن/۹۰ ۱۲:۲۲ توسط یاشار.)
شماره ارسال: #8
آواتار
جستجو کردم مطلب با این موضوع در تالار ندیدم .....
[تصویر: card.jpg]
البته طرح کارت تغییر کرده و قبلا شکل دیگه ای داشت . این کارت شکیلتر می باشد
امروز ما در جامعه ای زندگی می کنيم که هزاران بيمار محتاج عضو پيوندی با رنج بسيار در انتظار دريافت عضو پيوندی، روزهای عمر خود را سپری می کنند و هر روز نيز بر تعداد اين بيماران افزوده می گردد و بعلت کمبود اعضای اهدايی ، متاسفانه درصد زيادی از اين بيماران در ليستهای انتظار فوت می کند. اين در حالی است که همه روزه با مواردی از مرگ مغزی در بيمارستانهای سراسر کشور مواجه می شويم که يک مرگ غيرقابل برگشت می باشد و با نگهداری قلب و تنفس بيمار با دستگاه، سيستم درمانی متحمل هزينه های اضافی می شود و خانواده بيمار گرفتار مشکلات عديده می گردد، در حاليکه اعضای بدن اين بيماران می تواند باعث نجات جان بيماران زيادی گردد.
از دفتر یاد بود سایت اهداء :
نام : حاتمه ساعت :11:22 تاریخ : 1390/11/13
شب که مي رسد به خودم وعده مي دهم که فردا صبح حتما به تو خواهم گفت صبح که فرا مي رسد و نمي توانم بگويم رسيدن شب را بهانه ميکنم و باز شب مي رسد و صبحي ديگر و من هيچ وقت نمي توانم حقيقت را به تو بگويم بگذار ميان شب و روز باقي بماند که چه قدر دوست دارم......
نام : تنها ساعت :11:15 تاریخ : 1390/11/13
من و خداوند هر روز صبح فراموش می کنیم او خطاهای مرا ومن لطف او را ........... نحوه
نام : مرجان ساعت :8:55 تاریخ : 1390/11/13
پروردگارا جانم را آنگونه بستان که بعد از مرگم اعضای بدنم در وجود دیگری قرار بگیرد و جان دیگری را نجات دهد....
نام : صبورا ساعت :10:38 تاریخ : 1390/11/11
تو جاده اي كه انتهاش معلوم نيست پياده يا سواره بودن فرقي نداره اما اگه همراهي داشته باشي كه تنهات نذاره بي انتها بودن جاده برات آرزو ميشه
نحوه آشنايي با اين سايت :
دوستان و آشنایان
نام : fateme ساعت :10:36 تاریخ : 1390/11/11
آری تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره ، فکر ، هوا ، عشق ، زمین ، مال من است اما سهراب تو قضاوت کن بر دل سنگ زمین جای من است من نمی دانم که چرا این مردم ، دانه های دلشان پیدا نیست. صبر کن ای سهراب قایقت جا دارد? من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم به سراغ من اگر می آیید ، تند و آهسته چه فرقی دارد؟ تو به هر جور دلت خواست بیا مثل سهراب دگرجنس تنهایی من چینی نیست، که ترک بردارد مثل مرمر شده است چینی نازک تنهایی من.

این فرهنگ اهداء عصو که خدا رو شکر هر روز داره قوی تر و بهتر بین ایرانی ها جا میوفته رو باید با نگاه رضایت حق دید . سعی کنید کمی با تامل بیشتر به این موضوع نگاه کنید و پشت گوش نندازید . یا حق

امضای یاشار
[تصویر: xauujpvkp9m4zqrus12i.gif]
۱۴:۲۴, ۲/آذر/۹۲
شماره ارسال: #9
آواتار
سلام
بنده طی این سالهای اخیر چندین بار این فرم رو پر کردم اما کارتی برام فرستاده نشدSad
اما خواهرم برای خودش و مادر و خواهرم ثبت نام کرد کارتشون اومد خیلی وقته پیش!!!

امضای یاوران مهدی
قول دادی که مرا زائر شش گوشه کنی!

جان زینب(سلام الله علیها) زوتر،من ز اجل میترسم..

[تصویر: 1418154251675384_large.jpg]
۹:۰۴, ۴/آذر/۹۲
شماره ارسال: #10
آواتار
سلام
فقط يه نكته عرض كنم خدمت دوستان
برخي مراجع اهدا عضو را جايز نميدانند.
(نقل مضمون) دلايلي هم كه ذكر شده به دليل اين است كه روح با جسم خود پيوند دارد و بعد از جدايي در صورتي كه هنوز تكه اي از ان به خاك نرفته باشد ارامش نخواهد داشت.....

البته اين نظر شخصي من نيست. نظر شخصي بنده بماند براي بعد.

امضای مصطفي مازح7610
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا