کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: کدوم سری ها رو بیشتر دوست داشتین؟
Assassin's Creed
Assassin's Creed II
Assassin's Creed: Brotherhood
Assassin's Creed: Revelations
Assassin's Creed III

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Assassin's Creed
۲۲:۲۹, ۲/تیر/۹۲
شماره ارسال: #1

سلام
اینجا در مورد سری بازی های Assassin's Creed بحث می کنیم.Cool
به زودی مطلب در موردش می زارم.
دوستانی هم که بازی کردن لطفا کمک کنن.Blush
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۵۱, ۳/تیر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/تیر/۹۲ ۱۴:۰۱ توسط JohnShepard.)
شماره ارسال: #2

به نام خدا
سلام اول از همه می خوام یه شخصیت محبوب بازی که از سری 2 تا Assassin's Creed: Revelations در بازی بود رو معرفی کنم.
اون شخص کسی نیست جز Ezio Auditore da Firenze .
اینم عکسش:

[تصویر: 180px-Zw-ezioauditore.png]
خلاصه بگم یه شخصیت همه چیز تمام. هم با ابهت و هم خوشگل وهم شوخ و هم جدی و هم مهربون و هم خشن.
اون از نوادگان الطیر هست. داستان بازی نسخه ی 2 تا Revelations در مورد اتزیو و زندگیش از تولدش تا مرگشه.اتزیو در سال 1459 در فلورانس به دنیا آمد و در سال 1524 از دنیا رفت.
در نسخه ی 2 پدر و برادرانش رو می کشن و اتزیو می فهمه چون پدرش Assassin بوده کشتنش.
در همون موقع یعنی در 17 سالگی هم میره دنبال انتقام و تو همین زمان عموش که رهبر Assassin هاست رو می بینه و عموش آموزشش می ده و از Assassin پدرش به او خبر می ده.
البته اینم بگم که لئوناردو داوینچی معروف هم یکی از دوستای خانوادگی اتزیو هست و خیلی بهش کمک می کنه.
وقتی اتزیو 44 سالش شد عوموش رو می کشن و اتزیو رهبر Assassin ها می شه و Assassin ها رو خیلی قدرتمند می کنه. بعد هم انتقام عموش رو می گیره. داستان نسخه ی Revelations در زمان سلطان سلیم ( خیلی هاتون سریال حریم سلطان رو می بینین دیگه. این سلطان سلیم پدر سلطان سلیمانه. خود سلیمان هم تو بازی هست ولی بچه هست) اتفاق می افته و اتزیو نقش مهمی در به قدرت رسیدن سلیمان داره.
آخر همین نسخه بر اثر سکته قلبی در سن 65 سالگی می میره.
البته در زادگاهش فلورانس تو میدون شهر می میره نه تو قسطنطنیه.
آخرین روز های زندگی این مرد بزرگ هم در انیمیشنی به نام Assassin's Creed: Embers به تصور کشیده شد.
صدا گذاری این شخصیت محبوب رو Roger Craig smith بر عهده داشت که این شخص صدای کریس ردفیلد در سری رزیدنت ایول رو هم بر عهده داشته.
راستی یه چیز دیگه. اتزیو از اول که assassin نبود. اون در نوجوانی پیش جیووانی تورنابونی برای یادگیری تجارت و بانکداری کارآموزی می کرد، تا در آینده رئیس بانک آودیتوره ها بشه.
هر چی در مورد این شخصیت بگم کم گفتم.
خیلی باش حال کردم.
روحش شاد یادش گرامی باد.Big Grin
راستی اینم بگم که این شخصیت بزرگ در کتاب رکوردهای جهانی گینس در رده سی‌وپنجم شخصیت‌های محبوب بازی‌های کامپیوتری قرار داره.
۱۴:۳۵, ۳/تیر/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
(۳/تیر/۹۲ ۱۳:۵۱)JohnShepard نوشته است:  به نام خدا
سلام اول از همه می خوام یه شخصیت محبوب بازی که از سری 2 تا Assassin's Creed: Revelations در بازی بود رو معرفی کنم.
اون شخص کسی نیست جز Ezio Auditore da Firenze .
اینم عکسش:

[تصویر: 180px-Zw-ezioauditore.png]
خلاصه بگم یه شخصیت همه چیز تمام. هم با ابهت و هم خوشگل وهم شوخ و هم جدی و هم مهربون و هم خشن.
اون از نوادگان الطیر هست. داستان بازی نسخه ی 2 تا Revelations در مورد اتزیو و زندگیش از تولدش تا مرگشه.اتزیو در سال 1459 در فلورانس به دنیا آمد و در سال 1524 از دنیا رفت.
در نسخه ی 2 پدر و برادرانش رو می کشن و اتزیو می فهمه چون پدرش Assassin بوده کشتنش.
در همون موقع یعنی در 17 سالگی هم میره دنبال انتقام و تو همین زمان عموش که رهبر Assassin هاست رو می بینه و عموش آموزشش می ده و از Assassin پدرش به او خبر می ده.
البته اینم بگم که لئوناردو داوینچی معروف هم یکی از دوستای خانوادگی اتزیو هست و خیلی بهش کمک می کنه.
وقتی اتزیو 44 سالش شد عوموش رو می کشن و اتزیو رهبر Assassin ها می شه و Assassin ها رو خیلی قدرتمند می کنه. بعد هم انتقام عموش رو می گیره. داستان نسخه ی Revelations در زمان سلطان سلیم ( خیلی هاتون سریال حریم سلطان رو می بینین دیگه. این سلطان سلیم پدر سلطان سلیمانه. خود سلیمان هم تو بازی هست ولی بچه هست) اتفاق می افته و اتزیو نقش مهمی در به قدرت رسیدن سلیمان داره.
آخر همین نسخه بر اثر سکته قلبی در سن 65 سالگی می میره.
البته در زادگاهش فلورانس تو میدون شهر می میره نه تو قسطنطنیه.
آخرین روز های زندگی این مرد بزرگ هم در انیمیشنی به نام Assassin's Creed: Embers به تصور کشیده شد.
صدا گذاری این شخصیت محبوب رو Roger Craig smith بر عهده داشت که این شخص صدای کریس ردفیلد در سری رزیدنت ایول رو هم بر عهده داشته.
راستی یه چیز دیگه. اتزیو از اول که assassin نبود. اون در نوجوانی پیش جیووانی تورنابونی برای یادگیری تجارت و بانکداری کارآموزی می کرد، تا در آینده رئیس بانک آودیتوره ها بشه.
هر چی در مورد این شخصیت بگم کم گفتم.
خیلی باش حال کردم.
روحش شاد یادش گرامی باد.Big Grin
راستی اینم بگم که این شخصیت بزرگ در کتاب رکوردهای جهانی گینس در رده سی‌وپنجم شخصیت‌های محبوب بازی‌های کامپیوتری قرار داره.
همه چیز کنار تیپش فوق العادس !!! دوبلورش هم که عالیه !!! البته داستان revelation خیلی خوب نبود و زود تموم میشد ولی اونجا هایی که میرفت نقش الطایر باحال بود !!!! به علاوه مرحله ی آخر اوج زیباییش بود !!!! آهنگ revelation هم چون بازی تو مکان تاریک بود خیلی به فضای بازی میومد کلا میگم عالی بود ساختش !! یوبی سافت نمیتونه موفقیت این سری رو تکرار کنه چون داستان پردازی خیلی مهمه به علاوه نسخه سوم بازی رو زود تموم کرد شماره 2 خیلی پرطرفدار شد چون سه قسمت دنباله دار ازش ساخته شد !!! که جذابیت اساسینس کرید رو چند برابر کرد و تو نسخه ی افشاها داستان الطایر هم کامل کرد !
۱۴:۵۷, ۳/تیر/۹۲
شماره ارسال: #4
آواتار
غیر از روایت داستان پیشنهاد می کنم محتوی بازی، مواردی که در بازی توجه شما رو به خودش جلب کرد، یا برداشتهای مثبت یا منفی از منظر خودتون در مورد این بازی و ... رو هم قرار بدید. متشکرم

امضای مجید املشی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۰۱, ۳/تیر/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
اول الطیر بن لا احد رو معرفی می کردی بهتر نبود؟
۲۲:۰۲, ۳/تیر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/تیر/۹۲ ۲۲:۳۵ توسط JohnShepard.)
شماره ارسال: #6

به نام خدا
سلام
عیدتون مبارک
نقل قول:همه چیز کنار تیپش فوق العادس !!! دوبلورش هم که عالیه !!! البته داستان revelation خیلی خوب نبود و زود تموم میشد ولی اونجا هایی که میرفت نقش الطایر باحال بود !!!! به علاوه مرحله ی آخر اوج زیباییش بود !!!! آهنگ revelation هم چون بازی تو مکان تاریک بود خیلی به فضای بازی میومد کلا میگم عالی بود ساختش !! یوبی سافت نمیتونه موفقیت این سری رو تکرار کنه چون داستان پردازی خیلی مهمه به علاوه نسخه سوم بازی رو زود تموم کرد شماره 2 خیلی پرطرفدار شد چون سه قسمت دنباله دار ازش ساخته شد !!! که جذابیت اساسینس کرید رو چند برابر کرد و تو نسخه ی افشاها داستان الطایر هم کامل کرد !
بهتر شد که 3 رو زود تموم کرد چون جذابیتی از نظر داستان وشخصیت اصلی نداشت.
فکر کنم یوبی سافت فهمیده که دوباره باید یه چیزی مثل نسخه های قبل 3 بسازه و به نظر من دوباره داستان رو زیبا و جذاب می کنه. این شخصیت جدیده هم به نظر بد نمی یاد و یوبی سافت یه مقدار زمان بازیو برده عقب و این خودش نشون میده که فهمیده نباید خیلی جلو بیاد.
یه چیز دیگه هم که باعث شده نسخه ی جدید جذاب باشه اینه که دزموند تو نسخه ی 3 مرد و آدم رو کنجکاو می کنه که چطوری می خوان داستان این یکی رو روایت کنن.
نقل قول:غیر از روایت داستان پیشنهاد می کنم محتوی بازی، مواردی که در بازی توجه شما رو به خودش جلب کرد، یا برداشتهای مثبت یا منفی از منظر خودتون در مورد این بازی و ... رو هم قرار بدید. متشکرم
مرسی از پیشنهادتون.
سعی می کنم گاهی بازی رو نقد کنم و نسخه های مختلفش رو با هم در زمینه های مختلف با هم مقایسه کنم و نقاط قوت و نقاط منفی هر کدوم رو بگم.

نقل قول:اول الطیر بن لا احد رو معرفی می کردی بهتر نبود؟
اول اتزیو رو معرفی کردم چون تو نسخه های بیشتری بود و راستش خودم هم بیشتر ازش خوشم می یومد.Big Grin

همون طور که می دونین الطائر بن لا أحد شخصیت اصلی نسخه ی اول این سری بازی هست و یه جورایی بزرگ ترین Assassin هم هست.
اینم چنتا عکسش:
[تصویر: Aimage.jpg]

اینم یکی دیگه:

[تصویر: assassian-history.jpg]

قبل شروع خیلی ها می گن که با استفاده از این شخصیت می خواستن مسلمان ها رو تروریست و آدم کش جلوه بدن. چون خیلی ها فکر می کنن الطیر مسلمون هست ولی یوبی سافت جلوی این شیطنت ها رو گرفت و اعلام کرد الطیر دین و مذهب ندارد ولی پدرش مسلمان و مادرش مسیحی بوده اند.
الطیر در سال 1165 در خاورمیانه به دنیا آمد. داستان بازی بر می گرده به زمان جنگ های صلیبی. الطیر بر خلاف اتزیو که در نوجوانی و کوکی می خواست بانکدار بشه از همون کودکی می خواست قاتل حرفه ای باشه.(اتزیو در زمان رنسانس و پیشرفت هست و اتزیو طبیعتا به علم علاقه داشته و الطیر در زمان جنگ ها صلیبی زندگی می کرده و به جنگجو شدن علاقه داشته) الطیر رو رییس assassin ها یعنی المعلم بزرگ کرد و در اون زمان المعلم قانونی وضع کرده بود که پدران و مادران نباید به فرزندشان محبت کنند چون فکر می کرد محبت باعث می شه در آینده اونا نتونن قاتلان خوبی باشن و به همین دلیل الطیر از محبت پدر و مادرش محروم بود و احساس دوست داشتن آنها در خودش هم از بین رفت و حتی زمان مرگ آنها الطیر احساسی نسبت به این حادثه نداشت و مرگ آنها مثل مرگ دو غریبه برای او بود. الطیر در 25 سالگی لقب استاد قاتلان رو بدست آورد سپس المعلم اون رو به ماموریتی فرستاد تا 9 تن از شوالیه های معبد رو بکشد تا جنگ های صلیبی تمام شود. وقتی الطیر نهمین فرد را می کشت فهمید المعلم از الطیر سو استفاده کرده و قصد ندارد که جنگ تمام شود بلکه قصد دارد خود و قصد دارد خود آتش جنگ را شعله ور تر سازد و به نظریه های شوالیه ها رو اجرا کند.
البته کشتن اون 9 نفر و المعلم و حتی وسیله ای به نام قطعه ی بهشت که یکی از موضوعات اصلی بازی هست رو توضیح ندادم چون طولانیه. ولی انشاالله در آینده اونا هم توضیح می دم.
الطیر خشمگین بر می گرده و المعلم رو می فرسته به جهنم و خودش می شه بزرگ Assassin ها و فرماندشون. از اون پس خودش جامعش رو هدایت می کنه و باعث پیشرفتشون می شه. در ضمن اون یه سری نظریه و دستورالعمل رو به نام codex می نوشته و به جا های مختلف می فرستاده تا Assassin های سرزمین ها مختلف آن ها رو سرمشق قرار بدن و پیشرفت کنن و البته یه سری راز هم برای Assassin های آینده به وسیله آن ها به یادگار می زاشته.
مارکوپلو در آینده اونا رو از کوبلای خان می گیره و به اروپا می بره و طی داستانی به دست آدیتره ها می افته.
الطیر فردی سرد و بی احساس بود و وقت خود رو صرف کمک به گروه می کرد و فردی با مهارت و قاتل حرفه ای بود.
طی ماموریت هاش دیدش نسبت به جهان عوض شد و بعد از مرگ المعلم اخلاقش هم تا حدی تغییر کرد. او دو بار عاشق شد.
یک بار عاشق دختری به نام ادا که بعد به طرز وحشتناکی کشته شد و الطیر بسیار خشمگین و ناراحت شد و تمام کسانی که در قتل ادا شرکت داشتن رو فرستاد اون دنیا ولی بازم شاد نشد.Sad
بار دوم عاشق ماریا تورپ شد و با او ازدواج کرد و سپس الطیر پدر شد.(یه لحظه فکر کنین الطیر پدر شده باشه.Big Grin)
ماریا پدرش جزو تمپلار ها بود و موقعی که الطیر می خواست پدرش رو بکشه لباس پدرش رو پوشید و با الطیر جنگید. اما اون زمان الطیر نسبت بهاون احساسی نداشت ولی زمانی که ماریا اثیر الطیر شد رابطه آنها نزدیک و نزدیک تر شد و ماریا هم فهمید تمپلار ها چه آدمای بدی هستن و بلاخره با الطیر ازدواج کرد.
حالا اسم الطیر از کجا اومده؟ خب الطیر که معنیش واضحه. دلیل اینکه اسم پرنده رو براش انتخاب کردند چالاکی اون نبود بلکه چون نماد Assassin ها عقاب هست این اسمو گذاشتن و لا احد که به معنی فرزند هیچکس هست هم به خاطر اولین Assassin ها که در واقع اولین انسان ها بودند و چون اولین انسان ها بودن و پدر و مادر نداشتن و فرزند کسی نبودن به او داده شد.( لطفا به مسائل مذهبی ربطش ندیدن یه بازیه خب و ربطی به آدم و حوا نداره و داستان خودش رو داره. اینو گفتم چون در آینده که می خوام داستان رو بگم و مثلا بگم دشمنای Assassin ها که در واقع تمپلار ها هستن از کجا می یان و .... هم می شه به مسائل مذهبی ربطش داد که این فقط خودمون رو خسته می کنه و نه یوبی سافت منظور بدی داشته و نه ما که داریم بازی می کنیم. فقط می خواستن یه داستان جذاب بسازن و یه چیزی باشه عجیب و جذاب باشه.)
راستی صدا گزاریش هم کار فیلیپ شهباز هست که شهباز به فارسی به معنای نوعی عقاب هست.
یه چیز جالب دیگه هم اینه که الطیر نام درخشانترین ستاره در صورت فلکیه عقابه.
۲۳:۳۷, ۳/تیر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/تیر/۹۲ ۰:۰۳ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #7
آواتار
به نام خدا

بنده چند عنوان از سری بازیها assassins را بازی کرده ام که شامل شماره یک و شماره دوم و دنباله brotherhood از سه گانه مربوط به داستانهای اتزیو آدیتوره میباشد و این بازیها را در کنسول ps3 انجام داده ام و قسمت سوم تریلوژی اتزیو یعنی revelations را هم در نوبت بازی و بررسی دارم. چند نکته کلیدی در مورد این بازی به نظرم رسید که به نظر مهم است:

1- این بازی علیرغم بعضی از معدود نکات مثبتی که در داستان دارد, دارای نکات منفی بسیار بیشتر میباشد, به طوری که مثلا شخص اتزیو را که به عنوان نوعی قهرمان منجی, نشان داده میشود به صورت شخصی لاابالی حداقل در دو قسمت نخسته تریلوژی اتزیو, نشان داده میشود که از رابطه جنسی افراطی و حتی دزدی از مردم, باکی ندارد و اغلب هم به دنبال جذب افرادی از طبقه فواحش و دزدان و اوباش میباشد دقیقا مانند سریال supernatural که قهرمانان آن یعنی دوبرادر, از انواع لاابالی گری, ترسی ندارند و جالب است که آنها برگزیده میشوند تا دنیا را نجات دهند. از معدود نکات مثبت بازی هم میتوان به طلب آمرزش برای اهداف اتزیو که توسط او کشته میشوند بعد از قتل آنها, اشاره کرد.

2- داستان کلی بازی درباره مبارزه دو گروه یا فرقه اساسینها و تمپلارها میباشد. کلمه اساسین همان کلمه حشاشین میباشد که در انگلیسی تغییر شکل یافته یا به اصلاح عمل بومی سازی روی آن انجام شده و تبدیل به اساسین شده است. حال حشاشین که بودند؟؟؟؟

حتما شما بهتر میدانید که حشاشین در واقع بخشی از پیروان حسن صباح بوده اند که به نوعی فدائی او محسوب میشدند و او را به عنوان رهبر و بالاتر از آن منجی خود میدانستند و هر فرمانی که او میداده حتی در حد پریدن در آتش را چشم بسته انجام میدادند, که برای علت این کار آنها هم افسانه ها و داستانهای زیادی گفته شده است که یکی از معروفترین آنها استفاده از حشیش برای فریب جوانان بوده به طوری که پس از استعمال فراوان حشیش توسط جوانان به فرمان صباح یا جانشینانش و مدهوش شدن آن جوانان, این افراد به باغهای زیبایی که در آن دخترانی زیبا رو, وجود داشتند برده شده و پس از به هوش آمدن تقریبی به آنها گفته میشد که شما در بهشت قرار گرفته اید و اگر جانتان را در راه حسن صباح فدا کنید در این بهشت به صورت جاوید زندگی خواهید کرد و بعد دوباره این جوانان را با ترفندهایی بیهوش میکرده اند و وقتی دوباره آنها را از فضای باغ بیرون میبردند بعد از به هوش آمدن دوباره آنها, این جوانان به خاطره رسیدن دوباره به آن بهشت دروغین تبدیل به عروسکهای بی رحمه حسن صباح میشدند تا هر امری که او کرد بدون هیچ مقاومتی اجرا کنند. خوب حالا دلیل اینکار حسن صباح چه بود؟؟؟؟؟؟؟

دلیل اصلی اینکار حسن صباح, پیروزی بر دشمنانش بدون احتیاج به لشکرکشی بود, یعنی چه؟؟؟ یعنی اینکه چون حسن صباح ارتش منسجمی آنطور که امرا و خلیفه های آن دوران داشتند را نداشت بنابراین پایه را بر انجام عملیاتهای مخفیانه قتل دشمنان خود یا به قول ما عملیات تروریستی توسط فدائیان خود گذاشت به طوری که همان جوانان بعد از طی کردن تمرینات سخت و طاقت فرسا و ورزیده شدن در لباس مبدل به کاخهای شاهان یا دشمنان وارد شده و هدف اصلی را از پای در میاوردند و اکثرا هم خودشان به قتل میرسیدند.

به همین دلیل شاید حشاشین را بتوان اولین انتحاریهای تاریخ یا اولین به نوعی تروریستها یا اولین آدمکشان سیاسی دانست و در واقع کلمه assassin در انگلیسی اشاره ای به همین آدمکشی سیاسی و عقیده ای به صورت مخفیانه میباشد. البته باز درباره اینکه حقیقت واقعا چه بوده فقط خداوند عالم است و بس.

به هر حال داستان اساسین شماره یک یا همان ماجراهای الطیر در واقع برداشت آزادی میباشد از داستانه فدائیان حسن صباح که در بازی به صورت شخص المعلم نشان داده شده است و اگر دقت کنید در قسمت پشتیه کاخ المعلم هم باغی زیبا همراه با دخترانی زیبا وجود دارد که ماجرا را به داستان حسن صباح نزدیکتر میکند. پس میتوان نتیجه گرفت که به نوعی الطیر در بازی اول مسلمان میباشد و از فرقه اسماعیلیه برعکسه گفته سازندگان بازی. خوب این تا اینجای کار تا بعد از نظرات دوستان ادامه تجزیه و تحلیل خودم را از بازی ادامه دهم چون شاید بتوان برای این بازی به دلیل حجیم بودن اطلاعاتی که در آن داده میشود و وسعت زیاد بازی و دنباله دار بودن آن به طوری که اکنون خبر از ساخته شدن نسخه هفتم آن یا black flag هم شنیده میشود , مطالب زیاد را میتوان گفت به دلیل اینکه این بازی شاید به نوعی کلاس درسی برای بهتر شناختن چهره ماسونها و غربیها و بازیسازان شرکت یوبی سافت شعبه منترال و آشنایی با طرز فکر آنها و چگونگی جذب جوانان بوسیله آنها توسط بازیهای مهیج و عمیق میباشد. منتظر نظرات شما هستم تا مطلب بعدی را ادامه دهم
۲۳:۵۵, ۳/تیر/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
(۳/تیر/۹۲ ۲۲:۰۲)JohnShepard نوشته است:  یه چیز دیگه هم که باعث شده نسخه ی جدید جذاب باشه اینه که دزموند تو نسخه ی 3 مرد و آدم رو کنجکاو می کنه که چطوری می خوان داستان این یکی رو روایت کنن.
من از یکی از سایت های معتبر خارجی دیدم که یوبی سافت گفت بازی در زمان حال به صورت اول شخص هستش و کاراکترش هم انگار از اعضای آبسترگو باید باشه !!!!
فعلا تصمیمشون اینه !!! من فعلا از قضیه دزموند این موضوع رو نفهمیدم چرا لوسی رو کشت ؟؟ نمیدونم از متنش متوجه شدم که انگار لوسی با با سازمان همکاری و جاسوسی میکرد !!! دقیق نمیدونم !! ولی حیف شد لوسی مرد !! البته دزموند هم یه جورایی داشت به لوسی علاقه مند میشد !!! راستی در مورد نسخه چهارم اینو بدونین که زن ادوارد هم اساسین هستش چون تو یک پک تو ایکس باکس نقش زن ادوارد به عنوان اساسینس قابل بازیه !!!Big Grin
۰:۰۰, ۴/تیر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/تیر/۹۲ ۰:۰۵ توسط JohnShepard.)
شماره ارسال: #9

نقل قول:
1- این بازی علیرغم بعضی از معدود نکات مثبتی که در داستان دارد, دارای نکات منفی بسیار بیشتر میباشد, به طوری که مثلا شخص اتزیو را که به عنوان نوعی قهرمان منجی, نشان داده میشود به صورت شخصی لاابالی حداقل در دو قسمت نخست, نشان داده میشود که از رابطه جنسی افراطی و حتی دزدی از مردم, باکی ندارد و اغلب هم به دنبال جذب افرادی از طبقه فواحش و دزدان و اوباش میباشد دقیقا مانند سریال supernatural که قهرمانان آن یعنی دوبرادر, از انواع لاابالی گری, ترسی ندارند و جالب است که آنها برگزیده میشوند تا دنیا را نجات دهند. از معدود نکات مثبت بازی هم میتوان به طلب آمرزش برای اهداف اتزیو که توسط او کشته میشوند بعد از قتل آنها, اشاره کرد.
اول در مورد روابط جنسی بگم که اتزیو همون طور که گفتم یک نجیب زاده هست ودر آن زمان در ایتالیا و سایر شهر ها نجیب زادگان روابط جنسی بسیار داشتند و دلیلش هم اینه که پولدار و نجیب زاده بودند ولی اتزیو نسبت به بقیه روابط کنترل شده داره و در بازی فقط با دخترانی که عاشق آنها هست رابطه داره و با فواحش رابطه نداره.
در مورد جذب افراد از طبقه ی فواحش و دزدان هم می توان گفت که اتزیو به نوعی داره با حکومت می جنگه و شورشی هست و خب با گروه های تحت تعقیب رابطه داره ولی اون طور نیست که شما فکر می کنین. دزدانی که با اونا رابطه داره یه حالت شبیه یاران رابین هود دارن و فواحش هم نوعی پوشش هست که برای مخفی کردن خود و اعضا از آنها استفاده می کنه. در مورد مهارت جیب بری هم این مهارت برای دزدی های خاص گذاشته شده. مثل زدن جیب تمپلار ها برای گرفتن اطلاعات ولی می شه برای پول در آوردن هم استفاده کرد و این به بازیکن بستگی داره که ازش درست استفاده کنه یا نه.
حتی شما به عنوان بازیکن می تونین همین طور که راه می رین آدم بکشین و محافظ های شهر که حتی تمپلار نیستن و فقط به عنوان گارد کار می کنن رو بکشین یا تو مراحل فقط اهداف و یاران نزدیک اونا رو بکشین.
نقل قول:2- داستان کلی بازی درباره مبارزه دو گروه یا فرقه اساسینها و تمپلارها میباشد. کلمه اساسین همان کلمه حشاشین میباشد که در انگلیسی تغییر شکل یافته یا به اصلاح عمل بومی سازی روی آن انجام شده و تبدیل به اساسین شده است. حال حشاشین که بودند؟؟؟؟ حتما شما بهتر میدانید که حشاشین در واقع بخشی از پیروان حسن صباح بوده اند که به نوعی فدائی او محسوب میشدند و او را به عنوان رهبر و بالاتر از آن منجی خود میدانستند و هر فرمانی که او میداده حتی در حد پریدن در آتش را چشم بسته انجام میدادند, که برای علت این کار آنها هم افسانه ها و داستانهای زیادی گفته شده است که یکی از معروفترین آنها استفاده از حشیش برای فریب جوانان بوده به طوری که پس از استعمال فراوان حشیش توسط جوانان و مدهوش شدن آنها,
Assassins یه کلمه ی انگلیسی هست به معنی قاتلان حرفه ای. تو خیلی از بازی ها هم استفاده شده. در مورد حسن صباح هم من به شخصه فکر نمی کنم ربطی داشته باشه.

نقل قول:به هر حال داستان اساسین شماره یک یا همان ماجراهای الطیر در واقع برداشت آزادی میباشد از فدائیان حسن صباح که در بازی به صورت شخص المعلم نشان داده شده است و اگر دقت کنید در قسمت پشتیه کاخ المعلم هم باغی زیبا همراه با دخترانی زیبا وجود دارد که ماجرا را به داستان حسن صباح نزدیکتر میکند. پس میتوان نتیجه گرفت که به نوعی الصیر در بازی اول مسلمان میباشد و از فرقه اسماعیلیه. خوب این تا اینجای کار تا بعد از نظرات دوستان ادامه تجزیه و تحلیل خودم را از بازی ادامه دهم چون شاید بتوان برای این بازی مطالب زیاد را گفت به دلیل اینکه این بازی شاید به نوعی کلاس درسی برای بهتر شناختن چهره ماسونها و غربیها و بازیسازان شرکت یوبی سافت شعبه منترال و آشنایی با طرز فکر آنها و چگونگی جذب جوانان بوسیله آنها توسط بازیهای مهیج و عمیق میباشد. منتظر نظرات شما هستم تا مطلب بعدی را ادامه دهم
لطفا پست من که در مورد الطیر هست رو بخونین.
اینم جواب من:
نقل قول:قبل شروع خیلی ها می گن که با استفاده از این شخصیت می خواستن مسلمان ها رو تروریست و آدم کش جلوه بدن. چون خیلی ها فکر می کنن الطیر مسلمون هست ولی یوبی سافت جلوی این شیطنت ها رو گرفت و اعلام کرد الطیر دین و مذهب ندارد ولی پدرش مسلمان و مادرش مسیحی بوده اند.
رسما سازنده گفته مسلمون نیست. شما بهتر می دونی یا سازندش؟
۰:۱۰, ۴/تیر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/تیر/۹۲ ۰:۱۸ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #10
آواتار
(۴/تیر/۹۲ ۰:۰۰)JohnShepard نوشته است:  Assassins یه کلمه ی انگلیسی هست به معنی قاتلان حرفه ای. تو خیلی از بازی ها هم استفاده شده. در مورد حسن صباح هم من به شخصه فکر نمی کنم ربطی داشته باشه.

لطفا پست من که در مورد الطیر هست رو بخونین.
اینم جواب من:
رسما سازنده گفته مسلمون نیست. شما بهتر می دونی یا سازندش؟

به نام خدا
شما در مورد ریشه کلمه assassin کمی بیشتر تحقیق کنید به همان حشاشین خواهید رسید. در مورد حسن صباح هم که گفتم داستان شماره یک آن برداشت آزادی از فرقه حشاشینه حسن صباح یا همان فدائیانش میباشد. اساسین در لغت انگلیسی اصلا به معنای قاتل حرفه ای نیست معنی قاتل حرفه ای به انگلیسی میشود professional killer که معنای تحت الفظی آن با معنای Assassin بسیار فرق میکند معنای دقیق این کلمه به فارسی میشود آدمکش سیاسی یا مخفیانه و ربطی به حرفه ای بودن یا نبودن ندارد که البته خوب قاعدتا باید در این زمینه حرفه ای هم باشی ولی در مفهوم اساسین معنا بیتشر همان آدمکش سیاسی یا برای انگیزه های خاص به صورت مخفیانه میشود که از کلمه حشاشین عربی گرفته شده است

هرچیزی که سازنده گفت را که نمیشود قبول کرد شاید آنها دارند فراافکنی میکنند که سرنوشت بازی آنها به سرنوشت بازی لیتل بیگ شماره یک آن دچار نشود و با اعتراض مسلمانان همراه نشود. مهم این است که ما با جمع بندی داده ها از داخل بازی و کمی مطالعه تاریخی به این نتیجه میرسیم که الطیر مسلمان بوده و حرف سازندگان در مورد اینکه مثلا مادرش مسلمان بوده یا پدرش مسیحی یا برعکس, خنده دار است چون اصلا امکان ندارد مسیحی و مسلمان با هم ازدواج کنند چون مسیحی اول باید مسلمان شود بعد با یک مسلمان ازدواج کند و فرزند آنها هم بالطبع لااقل اسما, مسلمان میباشد.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]