کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالب ناب تشیع که هر جایی نخواهید یافت
۱۹:۱۹, ۱۹/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/مهر/۹۲ ۱۷:۴۸ توسط Justice Bringer.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام خدمت دوستان،

داشتم تو اینترنت می سِرچیدم به سخنرانی های حجة الاسلام ابراهیم انصاری بحرینی نمایندۀ ولی فقیه در بحرین بر خوردم. چنتا رو گوش دادم و واقعاً مجذوب شدم. خواستم با شما دوستان هم به اشتراک بذارم.

سخنرانی های ایشان حاوی مطالب ناب تشیع و مهدویت و تفاسیر ناب قرآنی هست. خدا خیرشون بده که این حقایق رو مکشوف و این مباحث رو مطرح میکنن و ما مردم و جوونا رو از خواب غفلت بیدار میکنن.
این سخنرانی هایی که موجود هست، تو حرم امام رضا (علیه السلام) انجام شده.

اگه گوش ندید، واقعاً ضرر کردید !!!

رواق امام خمینی

إمام رضا (علیه السلام) و زمينه سازى عملى انقلاب امام زمان

شرح مختصر اذن دخول حرم مطهّر أئمه عليهم السلام

مقايسه ميان اصحاب كهف، امام حسين (علیه السلام)، امام مهدى (علیه السلام)

شهادت حضرت صّديقه كبرى فاطمه زهرا سلام الله عليها

رابطه ميان تحسس و امام حسين (علیه السلام) و امام زمان عجل الله فرجه

دولت امام زمان عجل بازگشت به بهشت حضرت آدم (علیه السلام) (قسمت اول)

دولت امام زمان عجل بازگشت به بهشت حضرت آدم (علیه السلام) (قسمت دوم)

دولت امام زمان عجل بازگشت به بهشت حضرت آدم (علیه السلام) (قسمت سوم)

دولت امام زمان عجل بازگشت به بهشت حضرت آدم (علیه السلام) (قسمت چهارم)

دولت امام زمان عجل بازگشت به بهشت حضرت آدم (علیه السلام) (قسمت پنجم)

رواق دارالهدایه

مهمترين ویژگیهای پیامبر اكرم صلى الله عليه وآله (أمّي)

وجود نور اهل البيت عليهم السلام قبل از خلقت آسمانها و زمين

از ویژگیهای حضرت زهرا عليها السلام (المنصورة)

تفسير سوره مباركه فجر (سوره سيد الشهداء عليه السلام)

ضرورت توسّل برسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) واهل بيت عصمت وطهارت (علیه السلام)

رابطه ميان موسى (علیه السلام) و هارون (علیه السلام) و ميان محمّد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و على (علیه السلام)

رابطه ميان شناخت كشتى نوح و معرفت اهل بيت عليهم السلام

رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و اهل البيت عليهم السلام از عالم امر نه عالم خلق

حكومت امام زمان عليه السلام حكومت مستضعفان

أين المضطر الذي يجاب إذا دعا

كشتى نجات

غريب الغرباء

اسرار و ویژگیهای نماز (صلاة العارفين)

ثقل اكبر (قرآن كريم) و ثقل كبير (رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) واهل بيت (علیه السلام))

اهميّت فقاهت و معرفت دقيق و عميق علوم دين

اهميّت شناخت و معرفت نفس

شرح مختصر محتواى دعاى عهد (دعاى امام زمان (علیه السلام))

رابطه ميان هجرت امام رضا عليه السلام ودولت حق امام زمان (علیه السلام)

لینک منبع
وبسایت شیخ ابراهیم انصاری بحرینی

امیدوارم دوستان استفاده کنن و اگه چیزی گیرشون اومد برای مام یه دعایی [هرچند کوچیک] بکنن.
یاحق.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۵۰, ۱۳/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/دی/۹۲ ۰:۵۵ توسط Justice Bringer.)
شماره ارسال: #11
آواتار
(۹/دی/۹۲ ۱۶:۱۹)nina نوشته است:  سلام دوستان
اگه براتون مقدوره پست اول رو دانلود کنید
فوق العاده جالبه
یعنی یه چیزایی میشنوید که تا حالا نشنیدید
دست صاحب تاپیک هم درد نکنه
اجرکم عندالله

بیا ... بالاخره یکی فهمید ما خالی نمی بندیم !!!

خواهش میکنم ... دست شیخ ابراهیم انصاری درد نکنه که این مطالب عظیم معارفی رو بیان کردن.

متأسفانه برخی دوستان (که ازشون انتظار نمیره چنین کارایی) ... مطالب رو گوش نداده ، تکفیر میکنن !!!

آیا ما به خودمون شک داریم !!! اگه ما میگیم که شیعه هستیم (یا دوست داریم که شیعه باشیم = محبیم) ... یه سری مطالب عرضه شده ... گوش میدیم ... اگه خواستیم قبول میکنیم اگه نخواستیم هم قبول نمیکنیم ... اگه شبهه ای هم پیش اومد برامون حداقل میریم تحقیق میکنیم !

چرا مثل کفار زمان پیامبر گوشمون رو بگیریم که صدای قرآن پیامبر رو نشنویم (البته قصد مقایسه نداریم ولی عمل همون عمل هست) !!!

عبدالرحمن عزیز به شما هم پیشنهاد میکنم بجای اون فیلما Wink برو اول اینا رو گوش کن. از اون شخصیت ملعونی هم که خیلی بهش علاقه داری (***) ایشون میگن تو سخنرانی هاشون (شاید 4 تا چیز دستگیرت بشه) ! Heart
۰:۵۳, ۱۳/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/دی/۹۲ ۰:۵۷ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #12
آواتار
غیبت نکن من هستم!!!!!Big Grin

اتفاقا من چندتا از سخنرانی های ایشونو گوش دادم حقیقا فصیح و جذاب صحبت میکنند

سخنرانی

مقايسه ميان اصحاب كهف، امام حسين (علیه السلام)، امام مهدى (علیه السلام)

رو برای شروع گوش کنید

===

منظورش از فیلما چیز بد نیست!!!! بعدش خودش هم داده از سر چهارراه نگرفتم

من پسر خوب و محفوظ به حیایی هستم خدا حفظم کنه !!!!!Big Grin!!!!!Big Grin!!!!!Big Grin!!!!!Big Grin!!!!!Big Grin
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۳:۰۴, ۳/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #13
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سخنرانیهی خوبی است ممنون

اما

نقل قول:همینجا میخوام از فرصت [سوء] استفاده کنم و بخش اول مطالب استاد علی یعقوبی رو هم برای شما عاشقان اهل بیت بذارم. باشد که بهره و حذ لازم رو ببرید و برای مام دعا کنید.

فکر نم در روایت عهد 30 انجایی که استاد رائفی در مورد یه فرقه انحرافی اشاره میکند که در اخرالزمان اعتقاد دارند اجنه نزدیک میشن و میگه فیلم هم ساختند منظور از فیلم که همون ملک سلیمان هست و فرقه انحرافی هم فکر کنم علی یعقوبیست منظور

خوب میشد از استاد خواسته میشد در مورد این فرقه بیشتر توضیح بدن بدون بردن نام،تا بیشتر اشنا بشیم درباره نظراتشان

دوستانی که میرن اینو از استاد بخوان

یا علی.
۳:۱۸, ۳/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اسفند/۹۲ ۳:۲۴ توسط Justice Bringer.)
شماره ارسال: #14
آواتار
بعله، استاد رائفی دقیقا داشتن به جناب یعقوبی اشاره می کردن تو روایت عهد 30 (رمالی و جنگیری).

ایشالا که ایشون با حجت شرعی صحبت میکنن و همینجوری لفظ فرقۀ انحرافی رو بکار نبردن !

باید پرسید که موضوع کاملا روشن بشه. بنده سعی کردم با واسطه! مطالب جناب یعقوبی رو بدست ایشون (استاد رائفی) برسونم ! حالا دیگه نمیدونم خوندن یا نه !

البته یه مطلبی هم که جالبه اینه که استاد رائفی تو یکی از همین سخنرانی های اخیرشون ، خودشون هم این مطلب رو بیان کردن که اجنه در آخرالزمان تشریف میارن !!!

فک کنم سخنرانی *جشن آغاز عهد* (آخریش) بود که ایشون این مطلب رو گفتن !!!

حالا نمیدونم چطوری شد که جناب یعقوبی شدن فرقۀ انحرافی.

در هر حال امیدوارم موضوع روشن بشه !
۳:۲۱, ۳/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اسفند/۹۲ ۳:۲۸ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #15
آواتار
همونطور که اون روز! گفتم استاد در همان جلسه حضورا گفتن که پرداختن به قضیه یعقوبی به صلاح نیست

ولی از نوشته های این شخص مشخصه که مشکل داره

ظاهر خوب باعث نمیشه فرد قابل نقد نباشه

نقل قول:
البته یه مطلبی هم که جالبه اینه که استاد رائفی تو یکی از همین سخنرانی های اخیرشون ، خودشون هم این مطلب رو بیان کردن که
اجنه در آخرالزمان تشریف میارن !!!

فک کنم سخنرانی *جشن آغاز عهد* (آخریش) بود که ایشون این مطلب رو گفتن !!!

حالا نمیدونم چطوری شد که جناب یعقوبی شدن فرقۀ انحرافی.

قرار نیست همه حرفای یک نفر غلط باشه تا بهش بگیم مشکل دار

در هم آمیختن خوب و بد مشکل بعضی افراده
۳:۲۸, ۳/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اسفند/۹۲ ۱۰:۴۵ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #16
آواتار
عبدالرحمن ، سخنرانی روایت عهد 30 (رمالی و جن گیری) رو اگه گوش بدی 2باره متوجه میشی که استاد رائفی دلیلی رو که مطرح کردم مبنی بر انحرافی بودن جناب یعقوبی (البته اسم نبردن ولی آدرس رو دادن کاملا) ... همین بود که ایشون (=جناب یعقوبی) نظرشون اینه که در آخرالزمان شیاطین و اجنه مادی میشن ! و استاد رائفی فرمودن که اینطور نیست و شیاطین مادی نمیشن در آخرالزمان !

بنده هم مطرح کردم که استاد عزیز شما خودتون تو سخنرانی *جشن آغاز عهد* همچین مطلبی رو قریب به مضمون بیان کردین که اجنه تشریف فرمایی میکنن !

این تناقض از کجا نشئت میگیره !؟!
آیا بنده کژ فهمی داشتم تو این مورد ؟!؟

ایشالا از این هفته شروع میکنم خوندم مطالب *نظام عالم* ... و به اون به اصطلاح شبهاتی که تو اون تاپیک گذاشتین در حد خودم جواب میدم !

اگه امکانش هست پیرامون سخنرانی های شیح ابراهیم بحرانی صحبت کنین دوستان.

تو یکی از سخنرانی ها ، یادم نیست دقیقا کدوم بود. ایشون میفرماین که امام زمان [عج] که تشریف بیارن حتی بچه های خردسال و نوزادان از نسل بنی امیه رو هم میکشن و برای بنده خیلی جای تعجب بود !!!

آیا واقعاً اینطوره ؟!؟
دوستانی که این تیکه رو شنیدن اگه نظر بدن ، ممنون میشم.
۲۱:۰۴, ۳/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اسفند/۹۲ ۲۱:۰۶ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #17
آواتار
اول اینکه انتقادات به آقای انصاری بحرینی هم بر می گرده یا فقط آقای یعقوبی؟

دوم اینکه برای اینکه منصفانه عمل کرده باشیم صحبتهای آقای یعقوبی پیرامون مخالفت با خبرگان و مواجهه سخت با علمای شیعه و استناد به دیده ها نه ثقلین مورد تاکید پیامبر، اینها باید نقد بشه تا تکلیف روشن بشه.

البته من فرصت نکردم صحبتهای ایشون رو گوش بدم اینقدر سخنرانی های بزرگان روی هاردم هست و فرصت نمی کنم....

صحبت از دیده ها و یافته ها (شهود و کشفیات) به صورت عمومی معمولا در سیره بزرگان نبوده و همیشه به شاگردان خاص بنا به شرایط چیزهایی گفته میشده. و متاسفانه بعضی از کسانی که ادعای ارتباط با غیب رو داشتن بوده که گرفتار شیاطین بودن و نمی دونستن و ... خدایی ناکرده نمی خوام بگم این بنده خدا اینطوریه چون هیچ شناختی ندارم اما چون می دونم چنین خطراتی هست نمی تونم به گفته های هر کسی اعتماد کنم خصوصا اگر طرف با عموم علمای شیعه مشکل هم داشته باشه. نیاز به تحقیق خیلی بیشتر هست.

از طرفی الحمدلله به برکت جمهوری اسلامی اینقدر سخنرانی های علمای بزرگ هست که ریسک و خطری نداره. سخنرانی هایی مثل حجه الاسلام محمد مهدی میرباقری واقعا شنیدنی هست خصوصا پیرامون معرفت اهل بیت علیهم السلام. یا استاد فاطمی نیا... چرا وقتی امثال این بزرگان هستن که صحبتهاشون مستند به ثقلین هست و سواد حوزوی کافی دارن ریسک کنیم؟ مگه این زندگی ما چقدر وقت آزاد برای ما می گذاره که بخوایم اون فرصتها رو با ریسک جلو ببریم؟

به هر حال اون نقل قولهایی که آقای عبدالرحمن در تاپیک نقد گذاشتن اگر واقعا در سخنرانی های ایشون باشه (باید بررسی بشه) قابل اعتماد نیست ولو اینکه حرفها زیبا باشن...

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
۱۹:۰۷, ۷/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/اسفند/۹۲ ۱۹:۲۳ توسط Justice Bringer.)
شماره ارسال: #18
آواتار
سلام، ببینید مثلا در رابطه با همین عبارت *علما* که جناب عبدالرحمن کم لطفی کردن و بدون اینکه همه مطالب رو بخونن و قضاوت کنن فقط تیکه تیکه مطالب رو خوندن و اون به اصطلاح نقدها رو تو اون تاپیک کپی کردن! باید بگم که این کلمه تیکه ایشون (جناب یعقوبی) به افرادی هست که خودشون رو عالم میپندارن ولی در واقعیت ...

مثل اینکه ... فرض کنید یه سخنران بخواد به ی جماعتی تیکه بندازه برگرده بگه:

*آقایون* میگن ...

این آقایون به این معنا نیست که فرد سخنران فمینیست هست و با همه آقایون مخالف هستش !!! دارن ی جماعتی رو میگن که مخاطب ایشون در همان زمان متوجه میشه کی رو میگن !

ایشون هم تیکه شون علماس به معنی وارونه! یعنی کسایی که فک میکنن عالم هستن ولی هیچی نیستن !

کسی که مطالب ایشون رو کامل خونده باشه، این مطلب رو متوجه هست. چون سخنرانی های ایشون پر از رفرنس به مطالب علمای شیعه و مراجع هست.
ولی کسی که مطالب رو نخونده باشه (مثل جناب عبدالرحمن عزیز) و بره همون تیکه ای که تو اون به اصطلاح نقد اومده رو بخونن، راحت باور میکنن این مسئله اشتباه رو.

مثلا همین مورد مشخص هست که شیطنت هست !

در مورد خبرگان هم فک نکنم نظر ایشون این بوده که خبرگان باید منحل بشه و نباید تو جمهوری اسلامی (نظام ولایت فقیه) باشه.

فک میکنم منظور ایشون تا حدودی این بوده که امام زمان شخصا در انتخاب ولی فقیه با قدرت های معنوی تاثیر میذارن که هممون اینو قبول داریم و قبول داریم که هر کسی که تو خبرگان رهبری هست توانایی و شایستگی رهبر جهان اسلام شدن رو شاید نداشته باشه !

بحثش خیلی طولانی ـه ... بحث دموکراسی پیش میاد و جایگاه دموکراسی در اسلام که جاش شاید اینجا نباشه و تاپیک جداگونه میطلبه !

بنده جزوات *نظام عالم* جناب یعقوبی رو خوندم تقریبا کامل نمیتونم هم ادعا کنم که از دین چیزی میدونم ولی با عقل خودم با منطق که بررسی میکردم واقعا خیلی کم شبهه تو ذهنم ایجاد شد !
۱۹:۴۸, ۷/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #19
آواتار
من کجا گفتم علما!!!؟

من فقط یعقوبی رو گفتم

آقای بحرینی که صحبتاش خوب بود (البته یه نکته ای داشت که بزرگش نمیکنم در سخنرانی تحسس)

اون خبرگان رو که گفت کلا زیرابش رو زد

خبرگان یکی از پایه های نظامه

باید دقت کنیم

در ضمن من اون مطالب رو واقعا همشو خوندم (خودت میدونی من متن بالای 10 خط رو به ندرت میخونم!)

و اگر دقت کرده باشی متنشو ویرایش املایی و مفهومی هم کردم

الان فرصت علی یعقوبی رو ندارم که بیام یه بخشی از CPU رو بهش اختصاص بدم Cool

برگشتم تهران شاید وقتم بیشتر بشه
۲:۲۲, ۵/تیر/۹۳
شماره ارسال: #20
آواتار
با سلام
لینک ها پاک شدند
ممنون میشم در یک سایت دیگه به صورت یک جا اپلود بفرمایید
با تشکر